טיפים ליוצאים לקרוז באלסקה

כתבות אלסקה:  אלסקה מידע כללי  |  אנקוראג'  |  ג'ונו  | קטצ'יקן  |  וויטייר  |  סקאגוויי  |   סיוורד

 

הדרך הנוחה, המענגת והמוצלחת ביותר לטייל באלסקה היא בקרוז תענוגות של אחת החברות הגדולות המפליגות בין ואנקובר או סיאטל ליעדים באלסקה.

ההבדלים בין החברות השונות מאד מהותיים, הן במסלול והן בגודל ורמת האונייה והרכב הנוסעים.
חשוב לבחור את המסלול המתאים ביותר להרכב הנוסעים (יש אוניות הפופולאריות בקרב בני גיל הזהב בעוד חלק מתאימות במיוחד למשפחות או זוגות צעירים) ולתקציב.

מבצעי קרוזים של הרגע האחרון:

 

סיורים בנמלים

באוניות מציעים לנוסעים מגוון סיורים בנמלים באלסקה. היתרון של רכישת סיורים מהאוניה הוא שהאוניה מארגנת את הכל וגם מבטיחה להחזיר אותכם בזמן. אבל מצד שני החסרונות הם שהטיולים מהאוניה יקרים יותר מאשר להזמין אותם לבד וגם בטיולי האוניה יוצאים בקבוצות גדולות, באוטובוסים וצריך להמתין הרבה בתורים: עד שכולם עולים, יורדים, הולכים לשירותים וכו' ולכן מספיקים מעט בכל טיול לעומת טיול פרטי בקבוצה קטנה שהוא יותר אישי ויותר זול.

להלן מבחר טיולים מומלצים בנמלי אלסקה לאלו שמעוניינים להזמין בעצמם שלא דרך האוניה אלא דרך אתר ויאטור Viator המוצלח:

טיולים בסקגווי Skagwayלנוסעי אוניות הקרוזים

טיולים בוויטייר Whittier לנוסעי אוניות הקרוזים

טיולים בקטצ'יקן  Ketchikan לנוסעי אוניות הקרוזים 

טיולים בג'ונו Juneau לנוסעי אוניות הקרוזים

טיולים באנקוראג'  Anchorage לנוסעי אוניות הקרוזים

 

 

 

מפת חופי אלסקה

 

מתי ואיך להזמין קרוז

גם מועד ההזמנה (ככל שתקדימו תרוויחו) והיכן להזמין (דרך האינטרנט? באיזה אתר? דרך סוכן נסיעות? בארץ? בחו"ל?) מהותיים ביותר.

תכנון קרוז/טיול מפורט ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

 

 

glacier near juneau קרחון

לאחר שבחרתם בשעה טובה את הקרוז האופטימלי עבורכם, כדאי לקרוא את העיצות הבאות, שיעזרו לכם להפיק את מכסימום ההנאה מההפלגה והנמלים:

בהזמנת חדר עם חלון או מרפסת בקרוז לאלסקה כדאי לבחור בחדרים בצידה הימני של האונייה (הנקרא: STARBOARD כאשר מפליגים צפונה מוונקובר או סיאטל לכיוון אלסקה ואילו בהפלגות דרומה מאלסקה לוונקובר או סיאטל מומלץ לבחור בחדרים בצדה השמאלי של האונייה (הנקרא: PORT). כך תצפו בנוף היפה ביותר מחלון חדריכם לכל אורך ההפלגה.

juneau port אוניות קרוז בנמל ג'ונו

מכיוון שהנופים באלסקה כה מרהיבים וייחודיים, מחירי החדרים עם חלון או מרפסת גבוהים בהרבה מאשר חדרים פנימיים (ההפרשים גדולים יותר מאשר בקרוזים ליעדים אחרים עקב הביקוש הרב). בכל אופן, אם אתם יכולים להרשות לעצמכם, הזמינו חדר חיצוני.

חדר עם חלון בקרוז לאלסקה מוסיף הרבה יותר מאשר בקרוזים ליעדים אחרים. מזג האוויר לא תמיד מאפשר יציאה לסיפון באלסקה.

anchorage area נוף הרים מושלגים ליד אנקוראג'

טיפים נוספים

במעבר בין הנמל באלסקה לאנקוראג' מומלץ לנסוע ברכבת ולא באוטובוס. זו נסיעה הרבה יותר נופית וחווייתית.
כדאי שתביאו עמכם לאונייה משקפת, מעיל גשם דק, מעיל עבה ומחמם ומטריה.
כמו כן כדאי לארוז בגד ים גם בקרוזים לאלסקה. בחודשי הקיץ הטמפרטורה עשויה להגיע בימים חמים אף ל- 27 מעלות וגם בימים קרירים וגשומים תוכלו להתרווח בנחת בג'אקוזי החם או באחת הבריכות המחוממות.
עדיף לטוס לעיר הנמל ממנה מתחיל הקרוז (ולא משנה אם הקרוז מתחיל בוונקובר, סיאטל או סמוך לאנקוראג') לפחות יום לפני שהקרוז מתחיל. כך תוכלו לטייל בה ולראות את אתריה המרכזיים ותמנעו מלחץ מיותר של איחורים בטיסות או מזוודות שהגיעו באיחור.
המחירים האטרקטיביים ביותר לקרוז לאלסקה הם באמצע מאי ואמצע ספטמבר, כלומר בראשית ובסוף העונה. בקיץ המחירים גבוהים בהרבה ולא בהכרח זוכים למזג אוויר טוב יותר. גם באמצע הקיץ עלול להיות גשום וקר. הסיכוי שירד גשם מדי יום במהלך הקרוז גבוה למדי. אם במשך יום שלם לא ירד כלל גשם ראו זאת כמתנה נפלאה.

 

קרוז באלסקה משתלב מצוין בטיול בהרי הרוקי הקנדיים. הנופים מרהיבים ושונים מנופי אלסקה.

ketchikan old town העיר העתיקה קטשיקאן

במהלך השייט לאלסקה יש שפע הזדמנויות לצפות בחיות בר. התמקמו על סיפון האונייה בשעות הבוקר והערב המוקדמות בזמן שהחיות והציפורים הן הפעילות ביותר והתבוננו משני צידי האונייה, רצוי מאד עם משקפת. תוכלו לחזות בדובים, לווייתנים ממספר זנים, דולפינים, כלבי ים ושלל ציפורים, כולל נשרים.

ketchikan area forest יער ליד מים

כאשר האונייה מפליגה ב"מפרץ הקרחונים" GLACIER BAY כדאי לעמוד באחד הסיפונים הקדמיים. לעיתים קרובות תחזו בכלבי ים הנחים על קרחון עם גוריהם הקטנים ותחזו בנפילה של גוש קרח גדול המלווה בקול רעם מתגלגל. הכינו הרבה פילמים וזיכרון פנוי במצלמה הדיגיטאלית ליום זה מכיוון שזה אחד הימים המספקים הזדמנויות צילום נהדרות.

אם יורד גשם ואינכם מעוניינים לעמוד עם מטריה או להירטב תוכלו לשבת באחת המסעדות העליונות או האולמות עם חלונות גדולים ולהתבונן בקרחונים.
במהלך השייט במפרץ הקרחונים וגם כאשר שטים ב"מעבר הפנימי" עולים על סיפון האונייה "שומרי הפארקים" RANGERS אשר מסבירים על חיות הבר ועל האזור כולו. מומלץ ביותר להיות על סיפון האונייה ולשמוע את הסבריהם המרתקים.

walking trail to a glacier at alaska שביל הליכה ליד קרחון

באלסקה עלולה להיות בקיץ מכת יתושים, לכן כדאי להיות מצוידים בתכשירים מונעים עקיצות וכן מרגיעי גירוד במידה ובכל זאת נעקצתם.


בסוף עונת התיירות ייתכנו הוזלות משמעותיות בחנויות התיירים ביעדים השונים. באמצע ספטמבר ניתן להשיג את הסחורה בהנחות של 50- 75 אחוזים.

cable car alaska רכבל בהרים מושלגים באלסקה

רשויות המכס האמריקאיות והקנדיות אינן מאפשרות הכנסת פריטים העשויים מחלקי גוף של בעלי חיים. לכן אל תרכשו תכשיטים או חפצי אומנות העשויים משנהב, עצמות לווייתן וכד'. 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים על תכנון טיול כולל קרוז:

 קבלנו כבר פעמיים שרות מסיגלית בר בנסיעות לארצות הברית – למערב ולמזרח. השרות תאם את הציפיות שלנו. מסלול הטיול תוכנן ביחד. לאחר הסכמה על המסלול קבלנו פירוט לגבי כל מקום, כולל לינקים רלבנטים לאתרים והצעות לבתי מלון/לינות.

כבר פעמים נסענו בקרוז שקבלנו עליו המלצה מסגלית. הקרוז היה מעולה. אחד לאלסקה והשני לבאהמס. ממליצה בחום.
אורית אבידב-אונגר, ניר בנים

 לסיגלית,

נסענו ל- 3 שבועות לארה"ב. טיול בת מצווה,שכלל ניו-יורק, אורלנדו, והקריביים. קיבלנו תכנון מפורט ומקיף, כולל ייעוץ לאוניית הקרוז. היה פשוט נהדר. משפחת אמיר, הוד השרון yoav@rom1.co.il

♦  סיגלית שלום,

חזרנו ארצה לפני שבוע והכל דפק כמו שעון. המסלול שהתווית לנו היה נהדר והטיול היה מוצלח ביותר בזכות התכנית שלך והעצות הטובות שנתת לנו. השילוב בתכנית הטיול שלך בין מסלולי טיול מפורטים לבין רשימת טיפים מעשיים אין סופית היה נפלא, ומה שטוב הוא שאת נתת לנו חלופות שונות, כך שהיתה לנו גמישות ויכולנו לבחור בין האפשרויות השונות. אהבנו גם את ההפניות מתוך הטקסט שלך לאתרי האינטרנט של האטרקציות השונות דבר שחסך לנו זמן רב בחיפושים באינטרנט. אני מודה שחששתי מהביקור הראשון בארצות הברית, ועוד עם 5 ילדים, ואין לי ספק שהפנייה אליך הוכיחה את עצמה והטיול הפך לפשוט מאין כמוהו והכל דפק כמו שעון. לגבי הקרוז בדיסני דרים הרי שהוא היה מעל לכל הציפיות ומדובר בספינה מדהימה שמתאימה לה הפירסומת באינטרנט : לפנק לפנק לפנק.
חני ודן מלכיאלי מלהבים.

המלצות רבות נוספות

 

מידע נוסף על קרוזים בעולם, איך ומתי כדאי להזמין את השייט, אילו סוגי חדרים לבחור ומה לעשות בכל אחד מהנמלים (מבלי לפשוט את הרגל...) ניתן לקבל מסיגלית בר, מחברת מדריך התיירות היחיד בעברית לקרוזים: "קרוזים- שייט תענוגות בקריבים, אלסקה ואירופה" .

מדריך לקרוזים בעולם

כתבות בנושא אלסקה:  טיפים לקרוז באלסקה  | אלסקה מידע כללי  |  אנקוראג'  |  ג'ונו  | קטצ'יקן  |  וויטייר  |  סקאגוויי  |   סיוורד

לכתבות נוספות בנושא קרוזים לחצו כאן.

חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף