טיול בוויטייר Whittier - אלסקה

טיולים בוויטייר לנוסעי אוניות הקרוזים

 

וויטייר הוא יישוב קטנטן היושב על שפת פיורד צר וארוך בשם "תעלת המעבר" Passage Canal בפרינס ויליאם סאונד. היישוב הוקם ע"י הצבא האמריקאי בתקופת מלחמת העולם השנייה על מנת לשמש כנמל אספקת ציוד. מיקומו נבחר בזכות היותו על מסילת הברזל שחוצה את אלסקה אך בעיקר בזכות נתוני הנמל המצויינים: הנמל של וויטייר ממוקם במפרץ מוגן ושקט עם מים עמוקים שאינם קופאים אף פעם.

כיום מתגוררים במקום כ-250 תושבים המתפרנסים בעיקר מדייג ותיירות.
מרבית תושבי העיר מתגוררים באותו בניין. זה בניין בן 14 קומות שנבנה בשנת 1948 ע"י הצבא כמקום מגורים לאנשיו. שמו: "מגדל בגיץ" Begich Tower. בבניין מסדרונות צרים וחשוכים. יש בו חנות מכולת בקומה הראשונה ומרפאה בקומה השלישית. הוא מחובר במנהרה תת קרקעית לבית הספר היחידי ביישוב, כך שהילדים לא צריכים לתת מפתח הבניין בדרכם לבית הספר. זה ייתרון גדול בחורפים המושלגים של וויטייר. כאשר לא יורד בה שלג, יורד בה גשם לרוב .

חברת פרינסס בחרה לפני שנים ספורות בנמל זה כנקודת מוצא וסיום לקרוזים הקוויים שלה גם בזכות הנמל המוגן וגם בזכות קרבתה של העיירה לאנקוראג'. משך הנסיעה משדה התעופה הבינלאומי של אנקוראג' (שהוא השדה הקרוב ביותר לוויטייר) כשעה וחצי עד שעתיים.

 אל העיירה מובילה מנהרה באורך 4 ק"מ ששמה Anton Anderson Memorial Tunnel  והיא משותפת גם לרכבת וגם לכלי רכב. יש בה נתיב אחד בלבד ולכן המעבר בה הוא לסירוגין ויש לחכות בתור עד שהנתיב הנגדי מתפנה לעיתים חצי שעה או יותר.

בוויטייר עצמה אין אטרקציות מרשימות. נחמד לטייל ברגל לאורך הרציפים בנמל הסירות הקטנות לחזות בדייגים החוזרים עמוסים מהדייג או בתיירים היוצאים לשייט קיאקים בפרינס ויליאם סאונד. בסמוך לרציפים מספר מסעדות וחנויות מזכרות. כדאי גם לבקר ב"מגדל בגיץ" Begich Tower ההיסטורי ולראות היכן מתגוררים כמעט כל תושבי העיר. טיול מומלץ הינו שייט לצפיה בקרחון "בלקסטון" Blackstone.

הזמנת טיולים בוויטייר המותאמים לנוסעי אוניות הקרוזים מאתר ויאטור המוצלח:

כוללים הסעה מהנמל :

העברה מהנמל בוויטייר לאנקוראג' יחד עם טיול של מספר שעות בדרך:
 Anchorage Shore Excursion: Post-Cruise Transfer and Tour - Whittier to Anchorage
איסוף מנמל הקרוזים, טיול כולל עליה לרכבל, הורדה במלון או שדה התעופה באנקוראג'. נמשך 5-6 שעות.

שייט לצפיה בקרחוו "בלקסטון":
 Whittier Shore Excursion: Prince William Sound Blackstone Bay Glacier Cruise
איסוף והחזרה מנמל הסירות בוויטייר. נמשך 4:15 שעות בערך.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 הי סיגלית
חזרנו אתמול. כמו תמיד היה נפלא. אין עלייך, באמת!!!
שולחת לך משוב על הטיול. אני מקווה שיהיה לך לעזר. גם הטיול הזה ככל הטיולים הקודמים (6 בסה"כ) היה נפלא ונהנינו כמו תמיד מהמקומות שהמלצת. מהתיאורים המדויקים שלך. מהמלונות. בקיצור מהכל. את תותחית!!!
תודה רבה. נשתמע כמובן בטיול השביעי.
שוב, תודה על הכל
.
סמדר יצחק
oferyit@bezeqint.net

♦  רצינו להודות לך מקרב לב על תכנון הטיול המושלם לארה"ב מחוף לחוף.
ארבעת השבועות נוצלו באופן מלא בזכותך, בזכות הידע הרב וההבנה שלך את צרכי ורצונות המשפחה. כולנו, מגדול ועד קטן מצאנו את עצמנו מתענגים שוב ושוב במגוון האתרים והאטרקציות שראינו וחווינו בזכות התכנון המדוקדק עד לפרט האחרון, אני בטוח שללא עזרתך לא היינו רואים וחווים ככל הרבה. אנו מעריכים מאד גם את זמינותך המיידית לשאלות ותהיות באמצע הטיול. היה מעולה, כעת נותר רק להסתגל שוב לארצנו הקטנטונת... :)
אני בטוח שנמשיך ונעזר בשרותייך בתכנון טיולים בשנים הבאות.

בתודה,  משפחת קביזון,  נס ציונה.

המלצות רבות נוספות

 

מידע נוסף על אלסקה בספרה של סיגלית בר:
קרוזים שייט תענוגות - בקריביים אלסקה ואירופה

מדריך קרוזים

כתבות בנושא אלסקה:  טיפים לקרוז באלסקה  | אלסקה מידע כללי  |  אנקוראג'  |  ג'ונו  | קטצ'יקן  |  סקאגוויי  |   סיוורד


חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף