המלצות למטיילים במכונית שכורה באירופה


באירופה קיימים כל סוגי התחבורה האפשריים: מוניות, אוטובוסים, רכב שכור, רכבות תחתיות ועיליות, חשמליות, קרוואנים, מעבורות ואפילו כרכרות רתומות לסוסים...
מלבד בערים גדולות וצפופות (כגון לונדון, פריז או אמסטרדם) כלי התחבורה היבשתי המתאים ביותר למשפחה בדרכים היא המכונית השכורה. התחבורה הציבורית אינה מגיעה לכל מקום שבו תרצו לבקר, בפרט נכון הדבר לטיולים בעיירות קטנות או כפרים ולטיולים בחיק הטבע. טיול במכונית צמודה, ללא הצורך להיטלטל מכלי תחבורה אחד למשנהו עם ילדיכם ומזוודותיכם, הוא תנאי מינימום להנאה, התרגעות וגב בריא...

 


 
כדאי לקבל את הרכב השכור בשדה התעופה בו תנחתו. זה יחסוך לכם זמן וטירטור. כמו כן עלות נסיעה משדה התעופה למרכז העיר יקרה ביותר למשפחות, כך שאפילו אם מחיר ההשכרה גבוה בשדה התעופה מאשר במרכז העיר (בגלל מס שדה תעופה), עדיין עדיף לקבל ולהחזיר את הרכב בשדה.

 

מכונית שכורה

 

מומלץ לשכור מכונית עוד מהארץ ולכלול בתשלום מראש את המקסימום האפשרי: ביטוחים, מיסים וכל התוספות (כגון: נהג נוסף). חשוב מאד לבדוק מה גובה ההשתתפות העצמית ואם הוא עולה על 200 אירו (לעיתים באירופה גובה ההשתתפות העצמית מגיע ליותר מ- 700 אירו!) לעשות ביטוח ביטול השתתפות עצמית. חברות השכרת הרכב בודקות בדקדקנות רבה את הרכב שהחזרתם וכל שריטה קטנה תחוייב בסכומי עתק. כדאי לבדוק באופן יסודי את הרכב לפני שאתם עוזבים את חברת ההשכרה ולסמן כל שפשוף וכל שריטה בטופס המיועד לכך. הקפידו שעותק של הטופס ישאר בידיכם. דווחו מיידית לתחנת המשטרה הקרובה על כל תאונה ולו הקלה ביותר.
אם אתם מתכוונים להכנס לאחת ממדינות מזרח אירופה לשעבר (גם כאלה שכיום שייכות לאיחוד האירופי) בררו (עוד מהארץ) האם מותר לכם לעשות זאת (תופתעו לדעת שיש יעדים בעייתיים כגון קרואטיה ויש סוגי מכוניות שאסור להכניס לארצות מסויימות. לדוגמא: אסור להכנס עם רכב מסוג מרצדס מגרמניה לאיטליה) והאם הביטוח תופס. לעיתים קרובות יהיה עליכם לשלם תוספת מחיר לא מבוטלת.

אם אתם מתכננים להחזיר את הרכב ביעד או מדינה אחרת (טיול קווי), בררו האם הדבר אפשרי. במידה וכן, בדקו מה דמי ההחזר בין שני היעדים. תשלום זה נקרא: Drop Off Charge. לעיתים מדובר בסכום צנוע של עשרות דולרים ולעיתים בסכומים גבוהים של מאות דולרים. מדיניות דמי ההחזר משתנה מחברה לחברה.

ויאטור  - Viator

אתר מומלץ להזמנת הסעות , טיולים ,סיורים ופעילויות בעולם. לא תמיד חייבים לשכור רכב. תוכלו כאן גם להזמין הסעות מהשדה למלון וההיפך.
חברה של טריפאדווזור TripAdvisor
viator logo

 

 

ביצוע הזמנת הרכב השכור

רצוי לשכור מכונית של חברה גדולה וידועה שלה סניפים רבים ותחנות שירות בכל מקום ברחבי אירופה.


כדאי לערוך השוואה בין החברות השונות ולבדוק האם מגיעות לכם הנחות או שידרוגים. לחברי אירגונים רבים כגון: חבר, הוט, ארגון המורים, הרופאים ועוד מציעים הטבות רבות בעת פנייה ישירה לחברות השכרת הרכב.

 

אבל יש מנועי חיפוש טובים שעושים עבורכם את ההשוואה המיגעת הזו לפי מקום ההשכרה, תאריכי השכירות וסוג המכונית שאתם מכניסים למנוע החיפוש אתם מקבלים את החברה עם המחיר הכי טוב.

מנוע חיפוש והזמנה שאני ממליצה עליו (הוא גם בעברית):

Rental Cars - השכרת רכב במחירים מצויינים
באנר השכרת רכב

 


באירופה מחירי מכוניות אוטומטיות גבוהים בעשרות אחוזים מאשר מכוניות בעלות גיר ידני. מחירי ואנים ל- 7 או יותר מרקיעי שחקים. במרבית המדינות (כולל המתקדמות ביותר) לא ניתן לשכור מיני ואן אוטומטי.
למשפחה בת 4-5 נפשות כדאי לשכור רכב מסוג D לכל הפחות. רצוי לשכור רכב מסוג סטיישן או מיני ואן קטן (כגון אופל זאפירה או רנו סניק) להם תא מטען גדול יותר מאשר למכונית משפחתית ממוצעת.
 
יש לדאוג שיהיה לכם מכשיר ניווט GPS . היום יש אותו בכל סמארטפון רק צריך לדאוג לרכוש את תוכנת המפות המתאימה למדינה שאתם נוסעים אליה.

לא ממליצה לסמוך רק על תוכנת WAZE החינמית מכיוון שהיא דורשת שתהיה קליטה סלולרית וצורכת גלישה יקרה בחו"ל.

חלק מחברות השכרת הרכב הגדולות משכירות תמורת תוספת תשלום של 10 דולר ליום מכשיר ניווט, GPS (כולל תוכנה מעודכנת). אם יש לכם מכשיר כזה אז כמובן אל תזמינו.

 

בנוסף ל GPS מומלץ גם להצטייד במפות ליתר בטחון ולהקלה בהתמצאות.


מקור מומלץ למפות  ולספרי תיירות הוא אתר העולם שבו יש לגולשי האתר שלנו 15% הנחה:

העולם - מכירת ספרים ומפות

 

מחירי השכרת רכב משתנים משמעותית בין המדינות השונות באירופה. המדינה הזולה ביותר היא בדרך כלל גרמניה. זו אחת הסיבות שמינכן מהווה נקודת מוצא אטרקטיבית לטיול ברמניה ובמדינות השכנות לה כגון: אוסטריה, איטליה ואפילו סלובניה.

המחיר ליום השכרה זול יותר ככל שתקופת ההשכרה גבוהה יותר.
רוב החברות להשכרת רכב דורשות שהשוכר יהיה בן 25 לפחות ובעל כרטיס אשראי תקף. אם אינכם עומדים בקריטריונים אלה בררו עוד מהארץ מה עליכם לעשות. צעיר בגיל 21-25 יכול לנהוג ברכב תמורת תשלום של ביטוח נוסף. צעירים מתחת לגיל 21 אינם רשאים לנהוג ברכב שכור. אם מצטרף לנסיעתכם אחד מילדיכם הבוגרים שאוהב לאחוז בהגה, הכינו אותו מראש לעובדה שיאלץ להתאפק ולא יוכל לנהוג במהלך הטיול.
בדרך כלל המחיר כולל קילומטרז' בלתי מוגבל, אך חשוב לוודא זאת כדי להמנע מהפתעות לא נעימות בזמן התשלום.

 

חלק מהכבישים הם כבישי אגרה, Toll Road- דמי השימוש בהם נגבים במחסומים מיוחדים במספר מקומות לאורך הכביש. כבישים אגרה חדשים או כבישים עם מנהרות ארוכות החצובות בהר יקרים יותר ועלות הנסיעה בהם יכולה להגיע ל- 10-20 אירו.

 

 

לנוסעים עם ילדים קטנים:

הגיל בו הילדים חייבים לשבת בכסא בטיחות מיוחד משתנה ממדינה למדינה. בררו האם ילדיכם חייבים לשבת בכסא בטיחות. אם כן קחו בחשבון תשלום נוסף של כ- 10 דולר ליום לחברת ההשכרה תמורת שימוש בכסא הבטיחות. אם הנכם שוכרים רכב לתקופה בת למעלה משבוע ימים, יותר זול לקנות כסא חדש מאשר לשלם על השכרתו. אפשרות נוספת היא להביא עמכם מהארץ את כסא הבטיחות של ילדיכם (ניתן לשלוח אותו כחלק מהמטען האישי).

 

אם ילדיכם (בפרט הקטנים שבהם) נרדמים בקלות במהלך נסיעה במכונית, נצלו את השעות בהן הם מורגלים לישון (צהרים, שעות הערב המאוחרות) לנסיעה ארוכה. אם תצאו לדרך כאשר הם רעננים ורק הקיצו מהשינה תפסידו נסיעה שקטה ורגועה.
השתדלו לא לנסוע הרבה שעות ברציפות. ילדים משתעממים בדרכים (יפות ככל שיהיו) עד מהרה. אין זה נעים כלל לשמוע ללא הרף תלונות על שעמום או: מתי כבר נגיע???

 
למקרים בהם תאלצו בכל זאת לערוך נסיעות ארוכות, הנה מספר המלצות מעשיות בכתבה:

תעסוקה וציוד לילדים בזמן נסיעות בטיול בחו"ל

 

 

כתבות נוספות לתכנון הטיול:
בחירת היעד ותכנון המסלול בטיול משפחתי בחו"ל
בחירת והזמנת מגורים משפחתיים בחו"ל
בחירת היעדים ותכנון המסלול באירופה
עצות למבקרים בפארקי שעשועים
תעסוקה וציוד לילדים בזמן נסיעות בטיול בחו"ל

 

 

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאירופה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

מדריכי טיולים לאירופה של סיגלית בר במחיר מוזל מהאתר:

 


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף