עיצות למבקרים בפארקי שעשועים גדולים - Theme Parks

פארקי השעשועים באירופה קטנים בדרך כלל מפארקי השעשועים המפורסמים בארה"ב, אך עדיין יש באירופה מספר פארקי שעשועים גדולים ומרשימים ומדי שנה קמים פארקים נוספים, בעקבות המגמה העולמית ההולכת ומתרחבת של טיולי משפחות.
היתרון של הפארקים האירופאים על פני אחיהם בארה"ב הוא מחיר כרטיס הכניסה הזול יחסית.

 

רכבות הרים  מתקן שעשועים


 

אפקוט  קרונית למים

 

על מנת ליהנות מכל השפע המוצע ולהספיק כמה שיותר, הנה צרור עיצות שימושיות למבקרים:

 

תיכנון מוקדם:

מכיוון שפארק שעשועים הוא מקום גדול ועמוס שקשה להספיק לראות ולעשות בו את הכל, רצוי לדעת מה הוא מכיל לפני שמגיעים אליו. הדרך הטובה ביותר לקבלת מידע על הפארק היא דרך אתרי האינטרנט. באתר שלנו תמצאו קישורים לפארקי השעשועים השונים באירופה. המידע באתרים עצום: החל מתאריכי ושעות פתיחה, דרך מפת הפארק, תיאור מפורט של האטרקציות המרכזיות, כולל התאמתם לגילאי המבקרים, ופירוט המופעים ואירועים מיוחדים. תיאור חלקי קיים גם בספרי נסיעות ובפרוספקטים. לאחר שאתם יודעים היכן הדברים נמצאים ומה ברצונכם לראות יותר מכל, קל לכם להתמצא בפארק ולהגיע במהירות למקומות המושכים אתכם ביותר.

חפשו מקום לינה מוצלח סמוך לפארק כך שלא תבזבזו זמן על נסיעות ופקקים ותגיעו מוקדם לפני שיהיה עמוס.

 

הימנעו מימים עמוסים:

השתדלו להגיע לפארק לא בזמנים העמוסים ביותר. סופי שבוע, בפרט ימי שבת, וחגים הם הימים הצפופים ביותר. הרצוי ביותר זה להגיע לפארק לא בעונת התיירות, או לפחות בתחילת העונה או סופה אך לא בשיאה. בימים עמוסים זמן עמידה ממוצע בכל תור יכול להגיע ליותר משעה, לעומת דקות ספורות בימים שקטים. בקיץ התקופה בה כל האירופאים יוצאים לחופשת הקיץ, כלומר שיא העומס, היא מאמצע יולי ועד אמצע אוגוסט.

 

 

הגיעו מוקדם, הישארו עד מאוחר:

השתדלו להגיע לאטרקציות הפופולאריות מוקדם, לפני שכל ההמונים מגיעים ובכך תחסכו זמן יקר בהמשך. רוב האנשים מגיעים בשעות הבוקר המאוחרות ונשארים עד שעות אחה"צ, כך שהשעות העמוסות ביותר הן 12 בצהרים עד 5 אחה"צ. בשעות אלה הסתובבו בשטח, תיהנו מהפעילויות הפחות פופולריות, אכלו ארוחה טובה, צפו במופעים או עשו הפסקת מנוחה באחת המידשאות.

 

התלבשו בנוחות:

מכיוון שהולכים הרבה ועומדים זמן רב בתורים, מומלץ להתלבש בבגדים נוחים. הכרחי נעלי הליכה טובות! בפארקים בהם מתקנים רבים הקשורים למים (סירות היורדות במדרון תלול, אבובים השטים בנהר סוער וכד') רצוי ללבוש בגדים המתייבשים מהר, או להביא בגדים להחלפה.

 

השתמשו ב"לוקרים":

אם הבאתם עמכם ציוד רב לפארק, הכולל מזון, שתייה ובגדים נוספים (כפי שהמלצתי בסעיפים הקודמים), יהיה לכם קשה להיסחב עם כל הציוד במשך כל היום. מומלץ מאד לשכור "לוקר", מיד עם הגיעכם לפארק (הלוקרים ממוקמים בדר"כ בכניסה לפארקים) ולהשאיר בו את רוב הציוד מלבד מעט מזון ושתייה לשעות הקרובות.

 

תכננו את יומכם:

מיד בכניסה לפארק קחו מפה של הפארק (רצוי אחת לכל בן משפחה היודע לקרוא), קשה ביותר להסתדר בלעדיה! לעיתים נדרש לשלם סכום כסף נוסף עבור מפה או מדריך מפורטים. אל תחסכו כסף, קנו מפה זו! בנוסף השיגו את פירוט המופעים ומועדיהם (בכניסה לפארק או בקופות) כך שתוכלו לתכנן היטב את זמנכם. בחלק מהפארקים יש מופעים מרהיבים ביותר: החל בזיקוקים ולייזרים וכלה בהפקות נוצצות של מחזות- זמר באולמות ענק. החליטו אילו מופעים ברצונכם לראות כך שתוכלו להגיע אליהם בזמן. למופעים הפופולאריים רצוי להגיע זמן רב מראש על מנת להשיג מקומות טובים. מופעים באולמות יכולים להיות מקום מצוין לתת לרגליכם מנוחה ולהתרגע.
אם המופעים והמצעדים הגדולים אינם מעניינים אתכם, נצלו את הזמן לבקר במתקנים אטרקטיביים הנמצאים הרחק מאזור המופע. יש סיכוי טוב שהתורים יהיו קצרים משמעותית בזמן מופע מפורסם.

 

 

עגלות טיול לילדים קטנים:

למשפחות עם ילדים קטנים כדאי להביא עמן עוד מהארץ טיולון מתקפל. זהו אביזר שימושי עד מאד, בפרט לאחר שעות של שוטטות אינטנסיבית ברחבי הפארק. גם ילדים בני ארבע או חמש שכבר מזמן לא נסעו בעגלת טיול, יזדקקו לה לעתים בימים מתישים. גם אם אין לכם עגלה כזו או שכחתם להביא אותה לפארק, אל ייאוש. ברוב הפארקים הגדולים ניתן לשכור עגלה כזו. 

 

כתבות נוספות לתכנון הטיול:
בחירת והזמנת מגורים משפחתיים בחו"ל
בחירת היעדים ותכנון המסלול באירופה
תעסוקה וציוד לילדים בזמן נסיעות בטיול בחו"ל
טיול במכונית שכורה באירופה


חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאירופה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

מדריכי טיולים לאירופה של סיגלית בר (במחיר מוזל מהאתר):

 חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף