מזג האוויר למטיילים בארה"ב

כללי

בארה"ב הגדולה יש מזג אוויר מכל הסוגים. חשוב מאד להתחשב בו כדי לתכנן טיול מוצלח. אין זה נעים להיות בפלורידה בעיצומו של הוריקן או בצפון קנדה בחורף בטמפרטורות הרבה מתחת לאפס...
ישנם מקומות כגון קליפורניה בהם מזג האוויר נוח כל השנה, אך ישנם מקומות בהם רצוי לטייל רק בקיץ או רק באביב והסתיו.

זכרו שלא כל אתרי התיירות פתוחים במהלך כל השנה. ישנם אתרים רבים, במיוחד באזורים קרים הפתוחים מסוף מאי ועד תחילת ספטמבר, או רק בסופי שבוע, לכן חשוב לברר היטב, מראש, את תאריכי ושעות הפתיחה. 

כדאי לבדוק באינטרנט את מזג האוויר הצפוי. בסוף כתבה זו ניתן מבחר של אתרי אינטרנט מוצלחים. 

מזג האוויר בערים ראשיות בארה"ב ובהוואי:

מזג האוויר באורלנדו

פלורידה ידועה במזג האוויר החמים שלה במשך כל השנה. בחודשי החורף: דצמבר - פברואר, הלחות נמוכה והטמפ' אינה עולה על 22 מעלות צלזיוס. חודשי הקיץ: יוני- ספטמבר, חמים והבילים הטמפ' בלילה כ-22 וביום כ-33 מעלות. ובמרבית הימים בשעות אחה"צ יש סופות רעמים וגשם (המקלות את עומס החום הכבד). בחודשים אלה מומלץ להצטייד במעיל גשם דק או במטריה. חודשים אלה מועדים גם לסופות הוריקן.
בחודשי האביב והסתיו מזג האוויר נעים ולרוב השמים כחולים וללא עננים.
בכל העונות אל תשכחו להביא עמכם בגדי ים וקרם הגנה!

♦  מלונות מומלצים בעיר אורלנדו
♦ כרטיסים בהנחות לפארקי השעשועים באורלנדו:

Big Savings on Orlando Theme Park Tickets!

 

מזג האוויר בניו יורק

השינויים בטמפרטורות ובמזג האוויר בניו יורק קיצוניים למדי. הקיץ חם ולח, עם טמפ' ממוצעות של כ- °30 בשעות היום (לעיתים הטמפ' מטפסת בחודשי הקיץ עד ל- 40 מעלות!), החורף קר וקודר, עם טמפ' ממוצעת של כאפס מעלות בשעות היום (אך בחורפים קרים הטמפ' עלולה לצנוח מעלות רבות מתחת לאפס). באביב ובסתיו הימים נעימים בדר"כ והלילות קרירים. גשם עשוי לרדת בכל חודשי השנה (ממוצע חודשי של 88 מ"מ). שלג יורד בעיקר בין ינואר למרץ. בכל חודשי השנה עשויים להיות הבדלים משמעותיים בטמפ' בין היום ללילה.

♦  מלונות מומלצים בעיר  ניו יורק
♦ כרטיסים לאירועי ספורט, מוזיקה ותיאטרון בארה"ב TicketNetwork:

TicketNetwork

 

מזג האוויר בניאגרה

החודשים הקרים ביותר בניאגרה פולס הם נובמבר עד מרץ, בהם הטמפרטורה הממוצעת היא:°4- עד °1. שלג רב יורד בתקופה זו וחלקים מן המפלים קפואים.
גם חודשים אפריל ואוקטובר יכולים להיות קרירים וגשומים. חודשי הקיץ, יוני- אוגוסט חמימים עם טמפרטורות של כ- °26 ביום ו- °15 בלילה, אך יש לזכור שגשם יכול לרדת בכל ימות השנה. יש לקחת בחשבון שהמפלים משפיעים על תנאי מזג האוויר במקום באפקט של "תרמומטר לח". אפילו ביום שטוף שמש וחמים, תיירים הנמצאים קרוב למפלים נרטבים למדי מהרסס הרב המותז מהם, לכן יש לקחת בגדים עליונים ובעיקר רצוי להצטייד במעיל גשם דק.

♦ מלונות מומלצים בצד הקנדי של המפלים

♦  חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

מזג האוויר בוושינגטון הבירה

מזג האוויר בוושינגטון מתאפיין בארבע עונות ברורות: הקיץ חם ולח, כמעט טרופי, עם סיכוי גבוה לסופות רעמים בשעות אחה"צ, החורף קר ואפור עם מעט שלג, קרח ובעיקר גשם ואילו העונות הנעימות ביותר: האביב והסתיו, הן גם הקצרות ביותר, ובהן הימים חמימים והלילות קרירים. גשם עשוי לרדת בכל עונות השנה ולכן הצטיידו תמיד במעיל גשם. מלונות מומלצים בעיר  וושינגטון .

השכרת רכב מאתר Rentalcars.com :

שירות השכרת הרכב הגדול בעולם! מחברות ההשכרה הכי גדולות  והוא גם בעברית:

 

מזג האוויר באטלנטה

מזג האוויר בעיר נוח ברוב ימות השנה. יש בה הבדלים ברורים בין ארבע עונות השנה. בקיץ, חם ולח. אמנם המקומיים מכנים אותה "Hotlanta", אך מטחי גשם האופייניים לשעות אחר הצהריים מקררים מעט את האוויר ובסך הכל היא בהחלט נסבלת בחודשי הקיץ (לא פחות מאשר ניו יורק, וושינגטון או תל אביב...). ימי החורף נעימים ובהחלט ניתן לטייל בהם בפארקים ולשבת במסעדות לא מקורות, אך הלילות קרים. לפחות פעם בחורף יורד שלג בעיר. כמות המשקעים בכל עונות השנה דומה למדי, כך שתמיד כדאי להיות מצויידים במעיל גשם או מטריה. הטמפרטורות הנוחות ביותר הן באביב ובסתיו.

♦ מלונות מומלצים בעיר אטלנטה

מזג האוויר בלאס וגאס

מזג אוויר בלאס וגאס מדברי: ממוצע הגשמים בעיר הוא רק כ- 100 מ"מ בשנה וממוצע ימי השמש כ- 300 ימים. בקיץ חם מאד והטמפ' המקסימליות יכולות להגיע באמצע היום ל- °40  ואף ל- °45  . בשעות הלילה הטמפ' המינימאלית בחורף היא כ- °0. בחודשי החורף יש תנודות קיצוניות בטמפרטורות והן יכולות לנוע מ- °0 בלילה ועד ל- °22 ביום. העונות הנעימות ביותר מבחינת מזג האוויר הן האביב והסתיו אם כי גם בהן יש לעיתים תנודות חריפות.
למרות השינויים הקיצוניים במזג האוויר השפעת הטמפרטורות על המבקר בעיר ודרכי הבילוי קטנה ביותר מכיוון שהכל ממוזג היטב.

♦ מלונות מומלצים בעיר לאס ווגאס
♦ מבצעי כרטיסים בהנחות למופעים ואטרקציות בוגאס BestOfVegas:

Huge Las Vegas Deals

 

מזג האוויר בסאן דייגו

מזג האוויר של סאן דייגו הוא פשוט מושלם. הטמפ' היומית הממוצעת היא °22 והיא נעה בין 18 מעלות בחורף ל- 25 מעלות בקיץ. כמות הגשם השנתית היא 250 מ"מ. בשנה אין יותר מעשרה ימי גשם ומרבית ימי החורף שטופי שמש וחמימים. עומס החום אינו רב בקיץ. מזג אוויר זה נובע מהמיקום האידיאלי של העיר בין הים למדבר ומקו הרוחב הגיאוגרפי הנמוך יחסית בו היא שוכנת.
חודש ספטמבר הוא לרוב החודש החם ביותר בשנה עם 25 מעלות וחודש יוני הוא האפרורי ביותר (ולכן הוא נקרא בפי התושבים Glum June).

♦ מלונות מומלצים בעיר סאן דייגו

כרטיס הנחות מוצלח לפארקי שעשועים ואטרקציות בדרום קליפורניה:

דיסנילנד,  פארק חוויית קליפורניה, עולם הים, לגולנד, גן חיות של סאן דייגו:

Southern California's best attractions

city pass

מזג האוויר בלוס אנג'לס

ממזג האוויר של לוס אנג'לס יכול היה להיחשב למושלם אלמלא הערפיח, Smog, המזהם את האוויר. החורף נוח למדי, גשם יורד בעיקר בחודשים נובמבר עד מרץ ולרוב אינו ממושך, אם כי בימים גשומים במיוחד יש חשש לשיטפונות. החודשים החמים ביותר הם יולי עד אוקטובר, אך גם בהם בדרך כלל הטמפרטורות אינן עולות על °28. מזג האוויר משתנה לעיתים במהירות. לעתים קרובות השמים מעוננים בבוקר ורק לקראת הצהרים הם מתבהרים.

 

♦  מלונות מומלצים בעיר לוס אנג'לס
♦ כרטיס הנחות לאטרקציות ופארקי שעשועים בלוס אנג'לס למספר ימים:

♥ רכישה מאתר ויאטור:
כרטיס הנחות לפארקי שעשועים ואטרקציות בלוס אנג'לס: Go Los Angeles Card
מעל 30 אטרקציות וסיורים לבחירתכם. ניתן לקנות כרטיס שתקף ל- 1,2,3,4,5 או 7 ימים.

 

מזג האוויר בסאן פרנסיסקו

סאן פרנסיסקו ידועה במזג האוויר היציב שלה. בדרך כלל הטמפרטורות אינן עולות על °23 ואינן יורדות מ- °5 מעלות בלילה בעיצומו של החורף. מרבית המשקעים יורדים בחודשי החורף אך ערפילי הקיץ מצננים את האוויר בשעות הערב והבוקר, לכן הצטיידו במעיל דק בכל עונה בה תבקרו בעיר. רוחות ערות מנשבות בעיר לעתים תכופות. הן מורגשות בעיקר בקרבת הים ובמקומות הגבוהים. הרוחות והערפילים משמשים יחדיו כמזגן אוויר טבעי.
מזג האוויר הטוב ביותר בעיר הוא בסתיו בחודשים ספטמבר- אוקטובר. אלה הם החודשים החמים ביותר בשנה. חודש ינואר נחשב לחודש הקר ביותר.

♦ מלונות מומלצים בעיר סאן פרנסיסקו

מזג האוויר בסיאטל

סיאטל ידועה כעיר גשומה במיוחד וזאת מכיוון שרק 55 ימים בשנה היא שטופת שמש וברוב ימות השנה יורד בה גשם או שהיא אפורה וערפילית. יחד עם זאת כמות המשקעים השנתית בעיר היא 970 מ"מ בשנה, הרבה פחות משל ניו יורק, וושינגטון או אטלנטה. הגשם בסיאטל הוא בדרך כלל גשם קל ועדין, אך גם כאשר הוא פוסק השמים נותרים לרוב מעוננים. החודשים הכי פחות גשומים הם יולי ואוגוסט עם 5-6 ימי גשם בחודש בלבד.
הודות לקרבתה לאוקיינוס ולזרמי אוויר חם יחסית, הטמפרטורות בסיאטל נוחות ולרוב אינן יורדות מתחת לאפס. שלג יורד בעיר לעיתים רחוקות למדי. בקיץ הטמפרטורות נעימות ונדיר שהטמפרטורה מגיעה ל- 30 מעלות צלזיוס.

♦ מלונות מומלצים בעיר סיאטל

מזג האוויר באיי הוואי

אחת הסיבות העיקריות לנהירת התיירים לאיי הוואי היא מזג האוויר. מזג האוויר באיים הוא פשוט אידיאלי בכל חודשי השנה: טמפרטורות נוחות, רוחות מסחר נעימות (Trade Wind), לחות נמוכה יחסית, ימים שטופי שמש ואוויר נקי ללא זיהום תעשייתי. שילוב כל הגורמים הללו הופכים את הוואי למדינה שהכי בריא לחיות בה בכל רחבי ארה"ב.
מכיוון שהוואי נמצאת בקצה האזור הטרופי יש בה שתי עונות שנה עיקריות: קיץ (מאי עד אוקטובר) וחורף (נובמבר עד אפריל).

ההבדלים בטמפרטורות בין החורף והקיץ ובין היום והלילה קטנים ביותר: הטמפ' המקסימאלית הממוצעת בחורף היא כ- 26 מעלות צלזיוס ובקיץ 29 מעלות. בלילה הטמפ' נמוכות ב- 5-6 מעלות צלזיוס בלבד.
בפסגות ההרים הגבוהים, כדוגמת: האליאקלה Haleakala במאווי או מאונה קאה Mauna Kea באי הגדול הטמפ' נמוכות משמעותית ולכן יש ללבוש מעיל עליון קל כאשר מטיילים בהרים בכל ימות השנה. בחורף ניתן לעשות סקי בפסגות הגבוהות ואחרי שעה קלה לשחות במימי הים החמימים באחד החופים בצד המערבי של האיים כאשר השמש זורחת ממעל במלוא עוזה.
טמפרטורת המים היא 23-24 מעלות צלזיוס בחורף ו- 26-27 מעלות בקיץ.
הרוחות שנושבות באזור נקראות רוחות המסחר והן שומרות על האיים ממוזגים ועל לחות נוחה, כך שגם בימי הקיץ החום אינו מעיק.

לכל האיים יש חלוקה ברורה בין שני צדדים: "צד הרוח", Windward שהוא הצד הטרופי והגשום של האי, הנמצא בדר"כ בצד הצפוני והמזרחי של האי והידוע בקשתות המרהיבות שלו ו"צד המחסה" Leeward, שהוא הצד היבש, שטוף השמש, הנמצא בצד הדרומי והמערבי של האי. כך, כל אחד יכול לבחור את מזג האוויר המועדף עליו. לעיתים, דקות ספורות של נסיעה מפרידות בין גשם טרופי שוטף ויערות גשם, לבין אדמה צחיחה ושמיים כחולים. מכיוון שהוואי נמצאת בקצה האזור הטרופי, עצמת קרינת השמש חזקה מזו שאנו מורגלים לה ולכן חשוב מאד להתמרח היטב בקרם עם מקדם הגנה גבוה ולהצטייד במשקפי שמש וכובעים. הסיכוי לסערות טרופיות באיי הוואי קטן בהרבה מאשר באזורים טרופיים אחרים כגון: האיים הקאריביים. מרבית הסערות הטרופיות (הוריקאנים) המתפתחות באוקיאנוס השקט (בדרך כלל בחודשי הקיץ) כלל לא מגיעות לחופי הוואי. בחמישים השנים האחרונות רק שלוש סערות גרמו לנזקים משמעותיים. 

♦ מלונות מומלצים באיי הוואי: אוהאו  -  מאווי  - ביג איילנד - קוואי

אתרים מומלצים לבדיקת מזג האוויר בארה"ב הם:

The Weather Channel - אתר ערוץ הטלוויזיה של מזג האוויר האמריקאי. נותן תחזית ל- 10 ימים ובנוסף מידע רב למטיילים ועידכונים על סערות וסופות.

USA Today נותן גם תחזית עדכנית וגם תחזית לפי חודשים באזורים שונים בעולם. החיפוש יכול להיות ישירות לפי שם העיר או חיפוש לפי האזור והמדינה. בנוסף מכיל האתר מידע תיירותי רב אודות האזור המבוקש.

 Weather Underground - אתר מזג אוויר לארה"ב ולכל העולם.

Intellicast.com - Weather  - תחזית מזג אוויר מפורטת לכל מקום בארה"ב

Weather Online - מזג אוויר און ליין בארה"ב

Yahoo! Weather  - מזג אוויר לארה"ב ולכל העולם מאתר יאהו 

 https://www.nhc.noaa.gov אתר "מרכז ההוריקנים הלאומי"  בו תמצאו את המידע והתחזיות העדכניות ביותר לגבי סופות רציניות.  

Ski & Snow Reports, Deals and Reviews - מלונות, מזג אוויר, מידע ודילים על אתרי סקי בארה"ב וקנדה

 AccuWeather - World Weather - מזג האוויר בארה"ב ובעולם

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  סיגלית,
תודה על מסלול איכותי לטיול משפחות בארה"ב, המסלול היה ממצא וכלל את כל האטרקציות המעניינות, מסלולים, המלצה על מלונות ברמה גבוהה ואין סוף קישורים שעזרו לנו לא מעט בטיול. תודה רבה!!!
חיים ישי, haim.ishai@icl-group.com

♦  סיגלית מלווה אותנו בתכנון הטיולים המשפחתיים שלנו כבר שנים ולא יכולנו לעשות זאת בלעדיה, בזכותה הכרנו מקומות מרהיבים שלא היינו נחשפים אליהם ללא המלצתה. במבט לאחור רבים מהמקומות אליהם הגענו הומלצו ע''י סיגלית ותרומתה בתכנון הטיולים הייתה משמעותית.

יעל מלכה, תל אביב 

המלצות רבות נוספות

 

אולי יעניין אתכם:
קניות בארצות הברית
מרכזי קניות של חנויות מפעל
המלצות  למבקרים בפארקי שעשועים

 

 

חזור לראש הדף