מוזיאונים בעיר הבירה וושינגטון

כללי

וושינגטון תופסת את אחד המקומות הראשונים בעולם מבחינת כמות ורמת המוזיאונים שבה. 13 מהמוזיאונים העוסקים בתרבות, אומנות, היסטוריה, טכנולוגיה ותעשיה שייכים למוסד הסמיתסוני Smithsonian Institution המכיל את רשת המוזיאונים הגדולה בעולם. מוסד זה נוסד ב- 1846 מכח חקיקה של הקונגרס אך היוזמה והכסף להקמתו באו ממדען בריטי עשיר בשם ג'יימס סמיתסון. המוסד כולל מלבד מוזיאונים גם את גן החיות של וושינגטון ומוסדות מחקר רבים.

the Mall המול בוושינגטון

 

מלונות מומלצים בוושינגטון

מומלץ במיוחד להתגורר בג'ורג'טאון :

Westin Georgetown, Washington D.C.

מלון בדירוג 4 כוכבים ובו 267 חדרים וסוויטות. למלון בריכה, חדר כושר ושתי מסעדות.

Georgetown Suites - מלון סוויטות בן 217 סוויטות המיועדות למגורי 2-4 נפשות בדירוג 3 כוכבים. בחלק מהסוויטות מטבח מאובזר. ארוחת בוקר ואינטרנט חינם.

 

לחילופין, מומלץ לגור באזור "שורת השגרירויות" Embassy Row :

 

The Normandy Hotel Embassy Row - מלון חדיש בדירוג 3 כוכבים ובו 75 חדרים. אינטרנט חינם.

The Churchill Embassy Row - מלון בדירוג 4 כוכבים ובו 175 חדרים. במלון חדר כושר ומסעדה.

 

בעלי רכב שכור יכולים ללון בפרברים הדרומיים של העיר ברלינגטון או אלכסנדריה:

מלונות סוויטות מוצלחים:

Embassy Suites Alexandria - Old Town

מלון סוויטות איכותי בן 288 חדרים של רשת הילטון הממוקם בסמוך לעיר העתיקה של אלכסנדריה בקרבת תחנת רכבת תחתית. למלון חדר כושר ובריכה ומחיר החדר כולל ארוחת בוקר.

או:

Spring Hill Suites Alexandria Southwest

מלון סוויטות של רשת מאריוט עם 288 סוויטות מרווחות המציע לאורחיו חינם ארוחת בוקר, אינטרנט וחנייה. למלון בריכה מקורה וחדר כושר.

 

 

סיורים וטיולים מודרכים בוושינגטון להזמנה מאתר Viator האמין:

♦  סיור VIP בעיר הכולל כניסה וסיור מודרך בקפיטול, ביקור בארכיון הלאומי והגעה למונומנטים רבים בעיר (8 שעות):
    Viator VIP: Best of DC Including US Capitol and National Archives Reserved Access, the White House and Lincoln Memorial

♦  טיול עצמאי בוושינגטון באוטובוס קומותיים העוצר במעל 40 תחנות במסלול מוגדר של אטרקציות וכולל כרטיס למוזיאון השעווה:  Big Bus Washington DC Hop-On Hop-Off Tour

♦  סיור אופניים מודרך במסלול המונומנטים בוושינגטון מול, נמשך כ-3 שעות:
    Washington DC Monuments Bike Tour

♦  טיול כיפי מודרך עם סגוויי במסלול המונומנטים בוושינגטון מול, נמשך כ-2.5 שעות:
    Sites by Segway In Washington DC

♦  טיול לאחוזתו של ג'ורג' וושינגטון במאונט וורנון ליד נהר הפוטומק (כ- 4.5 שעות):
    Day Trip to Mount Vernon from Washington DC

 

להלן רשימה חלקית של המוזיאונים המובילים בעיר:

המוזיאון הלאומי לתעופה וחלל
National Air and Space Museum:

זהו הגדול והמפורסם מכל המוזיאונים הסמיתסוניים ואהוב על בני כל הגילאים. נמצא בשדרת אינדפנדנס Independence בין הרחוב השביעי והשמיני SW . טלפון: 202-357-2700. פתוח מדי יום בין השעות 10:00-17:30, הכניסה חינם.
בבניין המוזיאון עצום הממדים תצוגה עשירה של כלי טיס מכל התקופות: החל בכדורים פורחים וכלה בחלליות. במוזיאון למעלה מעשרים תצוגות, בין המעניינות שבהן: ההיסטוריה של התעופה, תוכנית החלל האמריקנית, כוכבי לכת, טילים, כלי תעופה צבאיים ועוד ועוד. הילדים ייהנו להיכנס לתוך מטוסים וחלליות ולגעת במוצגים האינטראקטיביים. מספר סרטונים קצרים מוקרנים ללא הרף באולמות קטנים ובנוסף מוקרנים במוזיאון סרטי IMAX תלת מממדיים על מסך ענק (הכניסה בתשלום). בקומה השנייה של המוזיאון פלנטריום משוכלל.

המוזיאון  הלאומי לתולדות הטבע
National Museum of Natural History:

מוזיאון גדול ומרשים זה שייך אף הוא למוסד הסמיתסוני ומתאים לבני כל הגילאים. במוזיאון תצוגות רבות הקשורות להיסטוריה של הטבע ולתרבויות האדם. המוצגים הפופולריים ביותר כוללים את הפיל הגדול בעולם, היהלום הכחול הגדול בעולם, דינוזאורים וחיות פרה היסטוריות, חיות הים, ריף אלמוגים טרופי, תצוגת חרקים ותצוגת מינראלים. הילדים יאהבו במיוחד את "חדר התגליות לילדים" Children’s Discovery Room בו פעילות אינטראקטיבית מעניינת. המוזיאון פתוח בכל יום בין השעות 10:00-17:30 ונמצא בשדרת קונסטיטיושן  Constitution ליד רחוב 10 NW. הכניסה חינם.

המוזיאון הלאומי להיסטוריה אמריקנית
National Museum of American History:

מוזיאון נוסף של המכון הסמיתסוני, נמצא בשדרת קונסטיטיושן, פינת רחוב 14 בקרבת יד וושינגטון. במוזיאון תצוגות של ההתפתחות הטכנולוגית והמדעית לאורך ההיסטוריה והחיים בתקופות שונות. לדוגמא: התפתחות הכורים הגרעיניים, אמצעי התחבורה, אמצעי התקשורת, חקלאות ועוד. בקומה השנייה של המוזיאון תצוגות הקשורות להיסטוריה הפוליטית והסוציאלית, אשר בדר"כ אינן מעניינות ילדים ולכן מוטב שתדלגו עליה ישירות לקומה השלישית בה מוצגים בין היתר כסף, צילום, כלי נגינה והיסטוריה צבאית. המוזיאון פתוח מדי יום בין השעות 10:00-17:30. הכניסה חינם.

 

אנדרטת לינקולן


הגלריה הלאומית לאומנות
National Gallery of Art:

במבנה מרשים ועצום זה, העשוי כולו שיש ,מצוי אחד האוספים המובחרים ביותר של האומנות המערבית מכל התקופות. המוזיאון מורכב משני בניינים שהם יצירת אומנות בפני עצמן. במוזיאון מוצגות מיטב יצירותיהם של גדולי הציירים: ליאונרדו דה וינצ'י, פיקאסו, רמבראנט, רנואר ורפאל. המבנה המערבי מכיל בעיקר יצירות אירופאיות מהמאה ה- 13 ועד המאה ה- 20 ובבניין המזרחי מוצגות יצירות אומנות מודרנית של אומנים אירופאים ואמריקאים. במוזיאון גם תצוגת פסלים מעניינת. המוזיאון פתוח מדי יום בין השעות 10:00-17:00 (ביום ראשון עד השעה 18:00) וגם אליו הכניסה חינם. הוא משתרע לאורך שדרת קונסטיטיושן על פני מספר רחובות בין רחוב 3 לרחוב 7 N.W.

 

 

מוזיאון הירשהורן וגלריית הפסלים
Hirshhorn Museum and Sculpture Garden:

מוזיאון קטן אך מומלץ לאומנות מודרנית, השוכן במבנה עגול עם חצר פנימית פתוחה, בו כ- 4000 תמונות אמריקניות ואירופאיות מהמאות ה- 19 וה- 20 וגן פסלים מעניין עם 2000 יצירות של אומנים מפורסמים כפיקאסו ורודן. כל העבודות נתרמו ע"י תעשיין עשיר בשם ג'וזף הירשהורן. במוזיאון מוצגות גם יצירותיו של יעקב אגם. המוזיאון שייך למכון הסמיתסוני והכניסה אליו ללא תשלום. פתוח בין השעות 10:00-17:30 מלבד ימי שבת וראשון בהם המוזיאון נסגר כבר בשעה 16:00. המוזיאון שוכן בשדרת אינדפנדנס בפינת רחוב 7 S.W.

מוזיאונים מפורסמים נוספים לאומנות בוושינגטון הם:

הגלריה הלאומית לפורטרטים National Portrait Gallery,
המוזיאון הלאומי לאומנות אפריקנית National Museum of African Art,
המוזיאון הלאומי לאומנות אמריקנית, National Museum of American Art,
גלריית האומנות של פריר Freer Gallery of Art,
הגלריה של ארתור מ. סאקלר Sackler Gallery Arthur M.
גלריית האומנות של קורקורן  Corcoran Gallery of

 

הבית הלבן


מוזיאון הזיכרון לשואה United States Holocaust Memorial Museum:

זהו אתר הנצחה לקורבנות השואה שנרצחו ע"י הנאצים באירופה. במוזיאון שלוש קומות של תצוגה הכוללת תמונות, אביזרים, סרטים, ומופעים אור קוליים. בין המוצגים: קרון רכבת ששמש להובלת היהודים למחנות ההשמדה ודגם של תא גזים. הביקור במקום הוא חוויה קשה למדי ואינו מומלץ לילדים צעירים.
המוזיאון נמצא ברחוב 14 S.W. ורחוב ראול וולנברג 100. לא ניתן להיכנס ללא כרטיסים אותם ניתן לקבל ללא תשלום בקופת הכרטיסים שלצד הבניין. מספר הכרטיסים מוגבל ולכן כדאי להזמין כרטיסים מראש (תמורת תשלום עבור השרות) בעונות התיירות. המוזיאון פתוח מדי יום בין השעות 10:00-17:30 וסגור ביום הכיפורים ובחג המולד.

מרכז המגלים של החברה הגיאוגרפית
National Geographic Society , Explorers Hall:

תצוגות מעניינות על תגליות והרפתקאות גיאוגרפיות של מאות משלחות מכל העולם, כולל הארצות הנידחות ביותר. מסביב לגלובוס הענקי שבמרכז האולם, מוצגים תצלומים שצולמו במהלך מסעות התגלית ואביזרים ששימשו את חברי המשלחות בדרכים. כאן נמצאת ההוצאה לאור של המגזין "נאשיונל גיאוגרפיק". הכניסה למוזיאון חופשית והוא פתוח מדי יום בין 9:00-17:00 ובימי ראשון בין השעות 10:00-17:00. הכתובת: רחוב 17 ורחוב M N.W.

האקוואריום הלאומי National Aquarium:

ממוקם בקומה התחתונה של משרד המסחר בשדרת קונסטיטיושן ורחוב 14 N.W.. הוא האקווריום הציבורי הישן ביותר בארה"ב. מוצגים בו יותר מ- 1200 דגים מ- 250 זנים. במקום גם אזור בו ניתן לגעת בחיות ים שונות וסרטים על החיים בים. פתוח מדי יום בין 9:00-17:00.

מוזיאון הילדים של הבירה Capital Children's Museum:

מוזיאון מיוחד לילדים ובו פעילות אינטראקטיבית ענפה המתאימה במיוחד לגילאי 2-12. התצוגות כוללות ארצות שונות כגון תאילנד ומכסיקו, מערה מתקופת הקרח, אנימציה, מקורות אנרגיה ועוד. פתוח מדי יום בשעות 10:00-17:00 סגור בחג ההודייה, בחג המולד ובראש השנה האזרחית. דמי כניסה: 6 דולר לאדם. כתובת: פינת רחובות 3 ו- H N.E.  

מוזיאון החדשות Newseum:

מוזיאון המוקדש כולו לעבר, להווה ולעתיד של החדשות. תצוגות אינטראקטיביות מאפשרות למבקרים ליצור עמודי חדשות עם תמונתם האישית, לבקר מאחורי הקלעים של חדר הבקרה באולפן חדשות ולבחון את כישוריהם כתחקירנים. על קיר באורך כ- 40 מטרים תוכלו לצפות בשידורי חדשות מרחבי העולם. במקום גם תצוגת עמודי החדשות של העיתונים החשובים מכל המדינות בארה"ב. באולם תאטרון בו 220 מושבים תוכלו לצפות ברגעי החדשות החשובים בהיסטוריה. בצמוד למוזיאון נמצא "פארק החירות" Freedom Park המוקדש לנאבקים למען החירות ברחבי העולם. בפארק פסלים ומוצגים שונים הקשורים לגדולי הלוחמים לחירות האדם.

המוזיאון נמצא בארלינגטון Arlington בשדרת וילסון Wilson Blvd. 1101. פתוח בימים רביעי- ראשון בשעות 10:00-17:00. סגור בחגים הראשיים. הכניסה חינם.

 

בניין הקפיטול בוושינגטון

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  ייחודיות השירות של סיגלית היא בכך שהיא מאפשרת ללקוחות שלה בראש ובראשונה לחסוך זמן יקר. בנוסף, עקב הניסיון הרב של סיגלית עם משפחות רבות היא מביאה איתה את ״חכמת ההמונים״... היא כבר יודעת מה עובד ומה לא, איזו טיסה תתאים לאיזה הרכב משפחתי, אילו אתרים יתנו מענה ומתי מדובר בחלומות פחות מציאותיים :-). עבורי התיכנון עם סיגלית היה סוג של ״רשת ביטחון״, בנינו מתווה מפורט לפרטי פרטים שלאחר מכן איפשר לנו להיות גמישים, לחקור ולבחון אבל תמיד היה road map לחזור אליו. ההמלצות על מלונות ומקומות לינה הן יקרות מפז, לא ״נפלנו״ ותמיד הגענו בסוף יום למקום נעים, אסתטי ומכבד.  גם במהלך הטיול עצמו סיגלית היתה זמינה והשתדלה לענות במהירות המירבית לשאלות.
אני ממליצה בחום רב להיעזר בשירותים אלה!
שרון גנות, אריאל. Sganot@kshalem.org.il

♦ תיכננת לנו טיול מקיף לארה"ב לאיי הוואי והרי הרוקי הקנדים ,התוכנית שהכנת היתה מושלמת ביצענו את כל ההמלצות ונהנו מכל רגע ,טיול מדהים
סולי בכר

המלצות רבות נוספות

 

♦  כתבות נוספות למבקרים בעיר וושינגטון

מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך הטיולים ארה"ב למשפחות


חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף