מוזיאונים בניו יורק

חובבי המוזיאונים יוכלו לבלות ימים רבים בינות למוזיאונים הרבים והמרשימים שבניו יורק. המוזיאונים המפורטים בהמשך הם הגדולים והמפורסמים ביותר בעיר והעיקר, המתאימים ביותר לכל המשפחה. מרביתם מרוכזים בלב מנהטן, במרכז אזור התיירות. בכל אחד מהם תוכלו לבלות שעות ארוכות.

 

הכניסה למוזיאונים, מגדלי תצפית ואטרקציות נוספות עולה לא מעט כסף ולכן כדאי לקנות כרטיס משולב בהנחה למספר אטרקציות .

כרטיסי כניסה מוזלים למוזיאונים ואטרקציות ובניו יורק:

ניו יורק סיטי פאס - New York City Pass הוא כרטיס כניסה משולב לששה אתרי תיירות פופולאריים בעיר הכוללים את האמפייר סטייט בילדינג, שייט סביב מנהטן או לפסל החירות ואליס איילנד וארבעה מוזיאונים. הוא משתלם למי שמתכנן לבקר לפחות בארבע מתוך האטרקציות הללו. ניתן להשתמש בכרטיס במשך 9 ימים מהיום בו ביקרתם באטרקציה הראשונה. יש גם אפשרות לרכישת כרטיס ל-3 אטרקציות בלבד.

הכרטיס ניתן לרכישה ישירות מאתר זה:

CityPASS - ניו יורק - 6 (או 3) אטרקציות מוצלחות בכרטיס אחד.
CityPASS - ניו יורק

כרטיס משולב נוסף, ניו יורק - אקספלורר פאס, עם מספר אופציות של אטרקציות שונות לבחירתכם בהנחה משמעותית:

חסוך עד 45% על האטרקציות הטובות בניו יורק!

New York City Explorer Pass: NYC Attractions

 

 

מוזיאונים בניו יורק

מוזיאון ה-11 בספטמבר The 911 Museum

המוזיאון ממוקם ב"גראונד זירו" במרכז הסחר העולמי החדש, הכולל גם שישה מגדלים חדשים. הכניסה למוזיאון בתשלום ועקב הפופולריות שלו מומלץ ביותר להזמין מקומות מראש. שטחו של המוזיאון גדול מ-10,000 מטרים רבועים ובו תצוגות מולטימדיה, אוספים, מזכרות וחפצים השייכים לנספים, המספרים את סיפוריהם של כל איש, אישה וילד שנהרגו במתקפת הטרור האיומה בהיסטוריה. המוזיאון ממוקם מתחת לפני האדמה, במקום בו עדיין קיימים שרידים ממגדלי התאומים שניתן לראותם במהלך הביקור.
באולם הגדול ביותר במוזיאון ממוקם עמוד מתכת גבוה המכוסה לחלוטין בגרפיטי, פתקאות וכרטיסים. עמוד זה שהיה חלק מהמגדל הדרומי, היה עמוד המתכת האחרון שהוסר מ"גראונד זירו". עובדים במקום וקרובי הנספים כתבו עליו את שמותיהם, את זכרונותיהם ומילות הנצחה ליקיריהם. ניתן לערוך סיור מודרך בן שעה במוזיאון, עם הסברים וסיפורים על המוצגים השונים.

המוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע American Museum of Natural History

אחד המוזיאונים המפורסמים בעולם, נחשב למוזיאון הפופולארי ביותר בניו יורק. המוזיאון, בן ארבע קומות ומשתרע על פני ארבעה גושי בניינים ובו 45 תצוגות קבועות (13 מתוכן נפתחו בעשר השנים האחרונות). במוזיאון תצוגות מרשימות על התפתחות כדור הארץ על אנשיו, החיות שבו, הצמחים והמינראלים. התצוגות הקבועות במוזיאון הן: דינוזאורים (לא להחמיץ!), האנשים באסיה, באפריקה, במכסיקו ובאוקיאנוס השקט, האינדיאנים באמריקה, היונקים באסיה ובאפריקה, תצוגת חרקים (מרשימה ביותר!), נחשים וציפורים, מינראלים, אבנים יקרות ומטאוריטים. במוזיאון קולנוע IMAX, פלנטריום וחדר מיוחד לפעילות ילדים הכולל משחקים והפעלות מעניינות (מתאים במיוחד לגילאי 5-12). אגף מומלץ נוסף לביקור הוא המרכז לחקר כדור הארץ והחלל בשם: "מרכז רוז" Rose Center for Earth and Space ובו פלנטריום מרשים בשם: Hayden Planetarium. בפלנטריום אולם בן 430 מושבים בו מוקרנים סרטים שופעי אפקטים בנושאי חלל. במקום גם סימולטורים מתקדמים, דגם דינאמי של כדור הארץ, דגם תלת מימדי של שביל החלב, מפה תלת מימדית של הגלקסיה ועוד. אם הנכם מתכוונים לבקר במוזיאון אחד בלבד בעיר מומלץ ביותר לבחור במוזיאון זה, שלא ישאיר שום ילד אדיש. כדאי להצטרף לסיור חינם בן שעה העובר בין המוצגים האטרקטיביים ביותר. במוזיאון מוצגות גם תערוכות מתחלפות מושקעות וייחודיות שהכניסה אליהן תמורת תשלום נוסף.

כתובת: Central Park West at West 79 St.

 

המוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע

 

מוזיאון ההגירה באליס אילנד Ellis Island

באליס אילנד, הידוע גם בכינויו "אי הדמעות", רוכזו ראשוני המהגרים שהגיעו לחופי ארה"ב בין השנים: 1892 ו- 1954 יותר מ- 24 מליון מהגרים הגיעו לאי ורק 16 מליון מתוכם זכו להיכנס אח"כ למולדתם החדשה. כיום ניצבים באי שרידי המבנים בהם שוכנו ונבדקו המהגרים. במקום מוזיאון הגירה המציג את תהליך ההגירה לארה"ב ומלמד כיצד אוסף רב גוני של תרבויות שונות, התמזג יחדיו ליצור את הפסיפס האנושי של ניו יורק. מרשים ומעניין ביותר! האי נמצא בקרבת פסל החירות וניתן להגיע אליו בשייט במעבורת מבטארי פארק Battery Park או מ- Liberty State Park (NJ). המעבורת מפליגה כל 30-45 דקות בין השעות 9:30-15:30. בשעות הקיץ עד שעה מאוחרת יותר. הכניסה למוזיאון חינם, אך השייט במעבורת עולה כסף. כדאי לצאת באחת המעבורות הראשונות על מנת להמנע מעומס המבקרים. מיד עם הגעתכם עצרו במרכז המידע של המוזיאון ואיספו כרטיסים לסרט בן 30 דקות בשם: "אי התקווה, אי הדמעות". מומלץ לשלב ביקור באליס אילנד עם ביקור בפסל החירות.

מוזיאון המטרופוליטן לאמנות Metropolitan Museum of Art

המוזיאון הגדול והידוע ביותר בעיר. מבקרים בו למעלה משני מליון מבקרים בשנה. במוזיאון 18 אגפים, ביניהם: תצוגות של ציורים מהמפורסמים בעולם, תלבושות, כלי נגינה, פסלים, עבודות פסיפס, כלי קרמיקה ועוד ועוד מאזורים רבים ומגוונים ביניהם: מצרים, יוון, רומא, סין וכמובן ארה"ב. מכיל את אחד מאוספי האומנות הגדולים והחשובים בעולם (יותר משני מיליון יצירות!). בין התערוכות האהובות במיוחד על ילדים ונוער: תצוגת מומיות ממצרים ותצוגת כלי נשק עתיקים. למוזיאון גן פסלים מרשים בשם: Roof Garden, המהווה אטרקציה לבני כל הגילאים. אל תנסו אפילו לראות את כל המוזיאון ביום אחד. התמקדו בתצוגות המעניינות אתכם. לילדים הגדולים ובני הנוער מומלץ לקחת בכניסה למוזיאון מפה של "מחפשים את המטמון" (Scavenger- Hunt) המוסיפה לביקור אתגר והרפתקה. במוזיאון מתקיימים אירועים שונים המיועדים למשפחות, כדאי להתעדכן מהם האירועים הצפויים במועד ביקורכם במקום. מומלץ לא לבקר בו בימי ראשון מכיוון שאז הוא עמוס במיוחד. המוזיאון סגור בימי שני.  כתובתו: השדרה החמישית ורחוב 82.

המוזיאון לאמנות מודרנית Museum of Modern Art  MoMA

המוזיאון עבר לפני כעשור שיפוץ מקיף בעלות של 650 מיליון דולר לרגל שנת פעילותו ה- 75 , בו הוכפל שטחו. הוא נפתח מחדש לקהל בשנת 2005. במוזיאון אחד האוספים הגדולים בעולם לאומנות מודרנית ובו יצירות של פיקסו, ואן גוך ואומנים ידועי שם נוספים. האוסף כולל מעל 150,000 ציורים, פסלים, צילומים, עיצובים ומודלים ארכיטקטוניים ובנוסף סרטים ומדיה דיגיטלית. הכניסה חינם לילדים מתחת לגיל 16. הנחה לגמלאים מעל גיל 65 ולסטודנטים. בימי שישי אחה"צ הכניסה חינם לכולם. כתובתו: 11 West 53rd St.

 

בניו יורק מוזיאונים מפורסמים נוספים לאמנות: מוזיאון גוגנהיים Guggenheim Museum, בעל מבנה ספירלי מרשים ומיוחד, מוזיאון וויטני לאומנות אמריקנית Whitney Museum, הקלויסטרס The Cloisters, בצפון מנהטן (Fort Tryon Park), , אוסף פריק Frick Collection, ועוד רבים ומעניינים, אך סביר להניח שמוזיאון אחד או שניים לאמנות יספקו בהחלט את מרבית בני המשפחה וחובבי האמנות המושבעים יחפשו ודאי מידע נוסף בכוחות עצמם.

מוזיאון הים, האוויר והחלל "אינטרפיד" Interpid Sea- Air- Space Museum

ליבו של מוזיאון זה הוא נושאת המטוסים USS Intrepid שהיתה אחת מאוניות המלחמה המפורסמות ביותר בצי האמריקאי ושרתה אותו נאמנה במשך 31 שנים. אונייה זו היתה אחת מ- 23 נושאות מטוסים מסוג "אסקס" ESSEX שנחשבו לכלי המלחמה היעילים ביותר בארה"ב. ה"אינטרפיד" שרתה במלחמת העולם השנייה באוקיאנוס השקט וספגה שבע הפצצות, חמש התקפות של מטוסי קמיקאזה ופגיעת טורפדו. למרות זאת, היא תוקנה ושופצה כל פעם מחדש וחזרה לשרות. בזכות כושר השרדות מופלא זה כינו אותה אוייבי ארה"ב "ספינת השדים". היא היתה שותפה בהטבעת שתי ספינות מלחמה יפאניות גדולות, ספינות קטנות רבות והפלת יותר מ- 600 מטוסי אויב. ה"אינטרפיד" שמשה גם כספינת עזר של נאסא והשתתפה במלחמת ויאטנאם. תפקידה האחרון היה לעקוב אחרי צוללות סוביטיות במהלך המלחמה הקרה עם ברית המועצות. האינטרפיד פרשה לגמלאות בשנת 1974 והחל משנת 1982 היא החלה ב"קריירה שנייה" כמוזיאון ים אוויר וחלל. מאז היא עוגנת באופן קבוע בנהר ההדסון, ברציף 86 הנמצא בקצה המערבי של רחוב 46 (בשדרה ה- 12). על סיפון האנייה וסביבה תצוגה מגוונת של מטוסים, חלליות, טילים וצוללת. כמו כן יש במקום גם את מעבורת החלל אנטרפרייז. בשנת 2007 המוזיאון עבר שיפוץ רציני וכיום יש בו תצוגות אינטראקטיביות רבות. המוזיאון פתוח מידי יום בין השעות 10:00-17:00. בחגים ובימי שבת וראשון פתוח עד השעה 18:00. הכניסה בתשלום. הנחה לגמלאים מעל גיל 62, לילדים ולנוער עד גיל 17. חינם לילדים עד גיל 3.  

 

מוזיאון השעווה מאדאם טוסו

מי שלא ביקר במוזיאון השעווה המפורסם בלונדון, מוזמן לביקור בסניף הניו יורקי הממוקם ברחוב 42 בין השדרה השמינית לתשיעית (בכיכר טיימס). במוזיאון בן החמש קומות, מעל למאתיים דמויות שעווה של האנשים המפורסמים בעולם כולו, תוך מתן דגש על סלבריטיס אמריקאים, מצ'רלי צפלין ועד אופרה וינפרי. במקום תצוגות אינטראקטיביות ביניהן "The Chamber" איזור דימדומים לאמיצים בלבד. המוזיאון פתוח מידי יום בין השעות 10:00-20:00. בימים שישי ושבת פתוח עד השעה 22:00. הכניסה בתשלום. הנחה לילדים עד גיל 12. חינם לילדים עד גיל 3.

מוזיאונים לילדים Children Museums

בניו יורק שני מוזיאוני ילדים מוצלחים, האחד החדיש יותר במנהטן והשני בברוקלין שהוא מוזיאון הילדים הראשון בעולם. המוזיאונים בנויים על העיקרון של "גע והתנסה" Hands On, ומתאימים במיוחד למשפחות עם ילדים קטנים (עד גיל 10).

מוזיאון הילדים של מנהטן Children's Museum of Manhattan שופץ לפני שנים ספורות בעלות של 6.5 מיליון דולר. בין האטרקציות שבו: אולפן טלוויזיה אמיתי, בו הילדים יכולים להפוך ל"כוכבי טלוויזיה", מרכז המצאות וגוף אדם ענקי שבתוכו ניתן לזחול. לילדים מתחת לגיל 4 מוקדש אזור נפרד. הוא נמצא בבניין Tisch,212 W. 83rd St. בין שדרת ברודווי לשדרת אמסטרדם. המוזיאון פתוח מידי יום בין השעות 10:00-17:00. סגור בימי שני. בימי שבת פתוח עד 19:00. הכניסה בתשלום. הנחה לגמלאים. הכניסה חינם ביום שישי הראשון מידי חודש, בין השעות 17:00-20:00.

מוזיאון הילדים של ברוקלין Brooklyn Children’s Museum

זהו מוזיאון הילדים הראשון בעולם שנפתח לראשונה כבר בשנת 1899. מאז ועד היום הוא עבר כמובן הרבה שינויים, חידושים והתאמות והוא עדיין מקום נפלא לבילוי אקטיבי עם ילדים, גם במאה ה- 21. כיום מושקעים 39 מיליון דולר בהכפלת גודל המוזיאון ושיפורים נוספים. המוזיאון מעודד ילדים ללמוד תוך כדי התנסות והרפתקאה. באגף בשם: Together in the City יתנסו הילדים בחוויות וארועים שונים המאפיינים את אוכלוסייתה המגוונת של העיר ניו יורק, החל מצפייה במשחק בייסבול, דרך חגיגות ראש השנה הסינית ועד חגיגת בר מצווה. אזור נוסף האהוב על הילדים הוא: Animal Outpost, בו יצפו הילדים מקרוב בבעלי חיים רבים ואורח חייהם. לילדים מתחת לגיל חמש אזור המוקדש להם בלבד בשם: Totally Tots . פתוח בקיץ ובאביב בכל יום למעט ימי שני ובשאר עונות השנה סגור. כתובת: 145 Brooklyn Ave.

מוזיאון אומנויות לילדים Children’s Museum of the Arts

בדרום מנהטן (באזור הסוהו), נמצא מוזיאון אומנויות לילדים Children’s Museum of the Arts, בו מוזמנים הילדים ליצור במו ידיהם עבודות אומנות וכן לצפות ביצירות של ילדי כל העולם. במקום גם משחקייה נחמדה. לילדים מתחת לגיל חמש מוקדש אזור פעילות נפרד. המוזיאון סגור בימי שלישי. כתובת: 182 Lafayette St.

מוזיאון מכבי האש של ניו יורק New York City Fire Museum

מוזיאון שילדים אוהבים לבקר בו, המציג מבחר מרשים של מכוניות ואמצעי כיבוי שריפות מהעבר ועד ימינו. בנוסף תצוגה מרשימה של אמצעי מיגון. המוזיאון שוכן בתחנת כבאים משופצת משנת 1904 ובו כבאים מתנדבים רבים שישמחו להראות לכם את צפונותיו. המוזיאון פתוח מידי יום (מלבד בחגים האמריקאיים), בין השעות 10:00-17:00. הכניסה בתשלום. הנחה לגמלאים, סטודנטים וילדים עד גיל 12. חינם לילדים עד גיל שנתיים.

כתובת: 278 Spring St .

היכל המדע של ניו יורק New York Hall of Science

ארבע קומות של תצוגות אינטראקטיביות בנושאים מדעיים שונים המאפשרים לילדים להתנסות, לגעת וליצור. הדגש העיקרי במוזיאון הוא על האופן שבו המדע משפיע על חיי היום- יום. סמוך למוזיאון מגרש שעשועים מדעי האהוב במיוחד על הילדים. ביוני 2009 נפתח בחצר המוזיאון "מיני גולף טילים", מיני גולף ייחודי בו על מנת להצליח צריך להשתמש במספר חוקים פיסיקאליים יסודיים. שילוב מנצח של משחק ושעשוע תוך מחשבה וחקר. בחודשי הקיץ, פתוח המוזיאון מידי יום. בימים שני-שישי המוזיאון פתוח בין השעות 09:30-17:00 ובימים שבת וראשון פתוח בשעות 10:00-18:00. הכניסה בתשלום. הנחה לסטודנטים ולילדים עד גיל 17. המוזיאון ממוקם בפארק "פלשינג מידוס"  כתובת: 47-01 111St. (בין השדרות 47 ו- 48) בקווינס.

מוזיאון התחבורה של ניו יורק New York Transit Museum

במוזיאון ניתן לעשות מסע אחורנית בזמן ולבחון את התחבורה הציבורית בניו יורק החל משנת 1900 ולראות את התפתחותה במאה השנים האחרונות. מתאים במיוחד לחובבי רכבות וכלי רכב עתיקים. ממוקם בתחנת רכבת בברוקלין שנבנתה בשנת 1936. סגור בימי שני ובחגים האמריקאים. כתובת: Boerum Pl. (Schermerhorn St.), Brooklyn,

המוזיאון האמריקאי לדמויות נעות American Museum of the Moving Image

המוזיאון מוקדש לאומנות, לטכנולוגיה ולהיסטוריה של הסרטים. מרבית התצוגות כוללות התנסות אישית של המבקרים המוזמנים לנסות את כוחם בהכנת סרטים, בעריכתם, מדידת תלבושות מסרטים מפורסמים בשיטה אלקטרונית ושפע אטרקציות של "מאחורי הקלעים". מומלץ בחום, בפרט לבני נוער המכורים לטלוויזיה וקולנוע. במקום גם אולם תיאטרון בו מוקרנים סרטים רבים (חלקם מצויירים), נערכים בו מופעי טלוויזיה ומתארחים בו יוצרי סרטים וכוכבים. בכל סוף שבוע נערכים במקום מופעים בנושא אחר. המוזיאון פתוח מידי יום בין השעות 10:30-17:00 ועד 20:00 ביום שישי. בימי שבת וראשון פתוח בין השעות 11:30-19:00. הכניסה בתשלום. הנחה לסטודנטים, לגמלאים מעל גיל 65 וילדים עד גיל 12. חינם לילדים עד גיל 3.  כתובתו: , Queens 35th St., Astoria,  סגור בימי שבת, ראשון ושני.

מוזיאון האמנות של קווינס QMA

גולת הכותרת של המוזיאון והסיבה העיקרית בעטייה מומלץ לבקר בו (גם אם אינכם מתעניינים כלל באומנות) היא תערוכה בשם: "הפנורמה של ניו-יורק" הנחשבת למודל האדריכלי הגדול ביותר בעולם (עם 800,000 מבנים!) המספק נוף מרהיב ממבט ציפור על המטרופולין כולו. זהו דגם של העיר ניו יורק, ממוזערת, על כל אתריה, גשריה והמבנים המפורסמים שבה. כאן תוכלו לראות איך הכרך הענקי הזה נראה, על שכונותיו ורבעיו השונים. המבקרים סובבים את הדגם ב- 360 מעלות על רחבה מוגבהת. מדי מספר דקות האור מתמעמם וניתן לחזות בעיר הממוזערת בשעות החשכה. הפנורמה נבנתה לכבוד היריד העולמי הגדול שהתקיים במקום בשנת 1964 והיתה בזמנו האטרקציה הפופולארית ביותר ביריד. מאז ועד היום שופץ הדגם ועודכן מספר פעמים. בימי שבת וראשון בצהריים נערכים בתערוכה סיורים מודרכים בני כשעה ללא תשלום. הכניסה למוזיאון בתשלום (תרומה). הנחה לגמלאים, סטודנטים וילדים. סגור בימי שני ושלישי ובכל החגים האמריקנים.

 

דגם של ניו יורק הפנורמה של ניו-יורק

 

 

מלונות מומלצים בניו יורק:

במרכז מנהטן:

San Carlos Hotel New York
מלון 4 כוכבים עם סוויטות משפחתיות, מטבחון, פינת אוכל, חדרים מרווחים. כולל ארוחת בוקר קונטיננטלית (יש כשרה). בסביבת המלון יש מסעדות כשרות נוספות. אינטרנט חינם.  

Hyatt Place New York

מלון 3 כוכבים, חדרים ל- 2-6 אורחים, כולל ארוחת בוקר ואינטרנט חינם. מקרר, שולחן עבודה. נמצא 5 דקות הליכה מהאמפייר סטייט בילדינג.  

Hotel Belleclaire
מלון 4 כוכבים, חדרים וסוויטות ל- 2-6 אורחים, ממוקם 3 בלוקים מהסנטרל פארק. אינטרנט חינם.  

The New Yorker Hotel
מלון 4 כוכבים, חדרים וסוויטות ל- 2-6 אורחים, ממוקם 2 דקות הליכה מהמדיסון סקוור גארדן. אינטרנט חינם. 

Renwick Hotel
מלון 4 כוכבים שייך לרשת Curio של הילטון, חדרים ל- 2-4 אורחים, ממוקם 3 דקות הליכה מתחנת גרנד סנטרל. בכל חדר מקרר, מיקרוגל, קומקום קפה, שולחן כתיבה, כספת, אינטרנט חינם. 

TRYP by Wyndham Times Square South
מלון 3 כוכבים,  חדרים למשפחה עד 8 נפשות, ממוקם 5 דקות הליכה מתחנת פן Penn.

 

בדרום מנהטן סמוך לוול סטריט ולגראונד זירו:

Residence Inn by Marriott

מלון 4 כוכבים , מתאים ל-2-5 אורחים, כלול במחיר מזנון ארוחת בוקר מלאה , בסוויטות יש מטבח,  סמוך לגראונד זירו, חדר כושר, אינטרנט חינם.

חיפוש מלון בבוקינג במפת אזור מנהטן:

Booking.com

 

 

פארקים וגני חיות

למרות צפיפותה של ניו יורק ובנייניה הרבים יש בה "ריאות ירוקות" רבות: פארקים רחבי ידיים, גני חיות, גנים בוטניים וגני שעשועים. 17% משטחה מוקדש לפארקים ומגרשי משחקים.  פירוט עליהם בכתבה: פארקים וגני חיות בניו יורק :

♦ הסנטרל פארק Central Park

♦ פארק באטרי Battery Park

♦ פארק נהר ההדסון Hudson River Park

♦ פארק "היי ליין" High Line Park

♦ הגנים הבוטניים של ניו יורק New York Botanical Garden

♦ הגנים הבוטניים של ברוקלין Brooklyn Botanic Gardens

♦ הגנים הבוטניים של ברוקלין  סמוכים לפארק פרוספקט Prospect Park

♦ "פלשינג מידוס"- פארק קורונה Flushing Meadows- Corona Park

♦ האקווריום של ניו יורק New York Aquarium

♦ גן החיות של ברונקס Bronx Zoo

 

 

אטרקציות מרכזיות בניו יורק

פירוט על התצפיות והאטרקציות הבאות ניתן בכתבה: יעדים תצפיות ואטרקציות למטייל בניו יורק

נקודות תצפית מומלצות על העיר

♦ אמפייר סטייט בילדינג Empire State Building

♦ "פסגת רוקפלר" TOP OF THE ROCK

♦ פסל החירות Statue of Liberty

♦ גשר ברוקלין Brooklyn Bridge

♦ רכבל לרוזוולט איילנד Roosevelt Island Tramway

אטרקציות נוספות בעיר

♦ השדרה החמישית Fifth Avenue

♦ מרכז רוקפלר Rockfeller Center

♦ כיכר טיימס Times square :

♦ נמל הרחוב הדרומי South Street Seaport

♦ ה"גראונד זירו"- אתר "בנייני התאומים" World Trade Center Site

♦ מרכז האומות המאוחדות (האו"ם) The United Nation Headquarters

♦ הרובע הסיני Chinatown

♦ מרכז לינקולן Lincoln Center

♦ תחנת הרכבת המרכזית Grand Central Terminal

 

 תיאטרון ומופעי בידור

בניו יורק שפע הצגות ומופעי בידור מכל הסוגים והרמות והיא נחשבת למרכז תיאטרון מהחשובים בעולם.

פרטים בכתבה: תיאטרון ומופעי בידור בניו יורק.

 

אתר מומלץ לרכישת כרטיסים למופעים, תיאטרון ואירועי ספורט בניו יורק:

Ticket Network

 Find Sports, Concerts and Theater Tickets

 

ספורט  בניו יורק

ניו יורק היא גן עדן לחובבי הספורט. יש בה קבוצות טובות ומפורסמות בכל ענפי הספורט.

פרטים נוספים בכתבה: ספורט בניו יורק.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  ייחודיות השירות של סיגלית היא בכך שהיא מאפשרת ללקוחות שלה בראש ובראשונה לחסוך זמן יקר. בנוסף, עקב הניסיון הרב של סיגלית עם משפחות רבות היא מביאה איתה את ״חכמת ההמונים״... היא כבר יודעת מה עובד ומה לא, איזו טיסה תתאים לאיזה הרכב משפחתי, אילו אתרים יתנו מענה ומתי מדובר בחלומות פחות מציאותיים :-). עבורי התיכנון עם סיגלית היה סוג של ״רשת ביטחון״, בנינו מתווה מפורט לפרטי פרטים שלאחר מכן איפשר לנו להיות גמישים, לחקור ולבחון אבל תמיד היה road map לחזור אליו. ההמלצות על מלונות ומקומות לינה הן יקרות מפז, לא ״נפלנו״ ותמיד הגענו בסוף יום למקום נעים, אסתטי ומכבד.  גם במהלך הטיול עצמו סיגלית היתה זמינה והשתדלה לענות במהירות המירבית לשאלות.
אני ממליצה בחום רב להיעזר בשירותים אלה!
שרון גנות, אריאל. Sganot@kshalem.org.il

♦ תיכננת לנו טיול מקיף לארה"ב לאיי הוואי והרי הרוקי הקנדים ,התוכנית שהכנת היתה מושלמת ביצענו את כל ההמלצות ונהנו מכל רגע ,טיול מדהים
סולי בכר

המלצות רבות נוספות

 

כתבות הקשורות לניו יורק: 
המדריך הכולל למטייל בניו יורק
מלונות מומלצים בניו יורק
אטרקציות למטייל בניו יורק
מידע כללי למטייל בניו יורק
ניו יורק למשפחות
פארקים וגני חיות בניו יורק
מוזיאונים בניו יורק
סיורים מודרכים מרתקים במנהטן
ספורט בניו יורק
תיאטרון ומופעי בידור בניו יורק
מסעדות בניו יורק
קניות וחנויות בעיר ניו יורק
ניו יורק בחורף
טיול מניו יורק למפלי הניאגרה
טיול ממנהטן לניו אינגלנד

 

מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך טיולים ארה"ב למשפחות


חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף