יעדים תצפיות ואטרקציות למטייל בניו יורק

מלונות מומלצים בניו יורק

אטרקציות מרכזיות בניו יורק

בניו יורק מגוון של אטרקציות, מגדלי תצפית, מוזיאונים ועוד עליהם אפרט בהמשך. הכניסה אליהם עולה לא מעט כסף ולכן כדאי לקנות כרטיס משולב בהנחה למספר אטרקציות .

כרטיסי כניסה מוזלים לאטרקציות ומוזיאונים בניו יורק:

ניו יורק סיטי פאס - New York City Pass הוא כרטיס כניסה משולב לששה אתרי תיירות פופולאריים בעיר הכוללים את האמפייר סטייט בילדינג, שייט סביב מנהטן או לפסל החירות ואליס איילנד וארבעה מוזיאונים. הוא משתלם למי שמתכנן לבקר לפחות בארבע מתוך האטרקציות הללו. ניתן להשתמש בכרטיס במשך 9 ימים מהיום בו ביקרתם באטרקציה הראשונה. יש גם אפשרות לרכישת כרטיס ל-3 אטרקציות בלבד.

הכרטיס ניתן לרכישה ישירות מאתר זה:

CityPASS - ניו יורק - 6 (או 3) אטרקציות מוצלחות בכרטיס אחד.
CityPASS - ניו יורק

 

הזמנת סיורים, טיולים ותצפיות מומלצים בניו יורק מאתר Viator האמין:

היום בניו יורק חובה להזמין מקום מראש לאתרים והסיורים הפופולאריים אחרת, במקרה הטוב, תעמדו שעות בתורים או במקרה הפחות נעים לא ישארו עבורכם כרטיסים.

♦ טיול באוטובוס קומותיים עם ירידה ועליה בהרבה תחנות: Big Bus New York Hop-On Hop-Off Tour

♦ טיולי מודרך לפסל החירות ואליס איילנד: Statue of Liberty and Ellis Island Guided Tour

פסל החירות בניו יורק

♦ סיור מודרך בגראונד זירו - אתר זיכרון לבנייני התאומים:
   9/11 Memorial and Ground Zero Walking Tour

♦ כרטיס עוקף תור לתצפית ממגדל ONE החדש שנבנה במקום התאומים:
   NYC One World Observatory Skip-the-Line Ticket

גורדי שחקים בניו יורק

♦ תצפית מוצלחת במיוחד על מנהטן והסנטרל פארק מהמגדל ברוקפלר סנטר:
   Top of the Rock Observation Deck, New York

♦ טיסה מעל מנהטן: חוויה מרתקת במיוחד היא לראות את מנהטן מהאוויר בטיסה בהליקופטר :

    Big Apple Helicopter Tour of New York

♦ טיול אופניים מודרך בסנטרל פארק ולאורך נהר ההדסון בניו יורק:
   Hudson River Park Greenway and Central Park Bike Tour

סיור אופניים במנהאטן

 

נקודות תצפית מומלצות על העיר

להלן האתרים המומלצים ביותר מהם ניתן להשקיף על ניו יורק. מומלץ לבקר בכמה מהם, מכיוון שהנוף העירוני מהמם וזווית הראיה שונה מתצפית אחת לשניה. כדאי להשקיף על העיר מהבניינים הגבוהים ביום צלול ובהיר עם ראות טובה.

התצפית במגדל מס' 1, One World Observator

בסוף מאי 2015 נפתחה התצפית החדשה במרכז הסחר העולמי, "One World Observatory", בראש המגדל הגבוה ביותר בקופמלקס - "One World Trade Center", הממוקם בפינה הצפון-מערבית של מרכז הסחר החדש, היכן שעמדו מגדלי התאומים. המגדל בן 104 קומות וגובהו 1776 רגל (541 מטרים), לציון השנה בה הוכרזה עצמאות ארה"ב (ב-4 ביולי 1776), נחשב לבניין הגבוה ביותר בחצי המערבי של כדור הארץ והרביעי בגובהו בעולם.
אל התצפית בקומות ה-100, 101 ו-102 של הבניין מגיעים תוך פחות מ-60 שניות במעלית מהירה במיוחד. בנוסף לנוף פנוראמי מדהים של העיר ניו יורק על כל רבעיה והמים המקיפים אותה, תזכו בביקור לחוויות מולטימדיה ייחודיות ושלל הפתעות טכנולוגיות. במגדל גם מרכז מבקרים, חנות מזכרות ענקית, בית קפה וכמובן מסעדה יוקרתית. המוטו של המגדל הוא "לראות לנצח" - "See Forever", ותוך חודשים ספורים הוא נבחר על ידי FOX NEWS להיכלל ברשימת 11 אתרי התיירות המובילים בארה"ב.

One World Observator

 

אמפייר סטייט בילדינג Empire State Building

זהו אחד הבניינים הגבוהים בעולם המעוצב בסגנון "ארט דקו" מיוחד. בנייתו הסתיימה בשנת 1931 והוא משמש כאחד מסמלי העיר וכאתר חובה לתיירים. קצב הבנייה של הבניין היה מהיר במיוחד: יותר מארבע קומות בשבוע והקדימה את לוח הזמנים המתוכן. כשהושלמה בנייתו הוא היה הבניין הגבוה ביותר בניו יורק. 102 הקומות של הבניין התנשאו לגובה 381 מטרים ויחד עם האנטנה הגיע גובהו ל- 449 מטרים. בשנת 1985 הוחלפה האנטנה ומאז גובהו "רק" 443 מטרים. עם סיום בניית מגדלי התאומים בשנת 1972 הוא איבד את הבכורה, אך אחרי קריסתם במתקפת הטרור ב- 11.9.2001, הוא חזר להיות הבניין הגבוה ביותר בעיר עד לבניית מגדל מס' 1 החדש באתר התאומים שגובהו 541 מ' (שהם 1776 רגל, מספר המציין את השנה שבה הוכרזה העצמאות לארה"ב). 30 הקומות העליונות של האמפייר מוארות לאורך כל השנה משעת החשיכה ועד חצות. צבעי התאורה משתנים בהתאם לעונה: בחג המולד הבניין מואר באדום וירוק, בחגים לאומיים באדום, כחול ולבן וכד'. מרפסת תצפית פתוחה ממוקמת בקומה ה- 86. התצפית המקורה היא מהקומה ה- 102 (העלייה לקומה ה- 102 בתשלום נוסף). הנוף הנשקף עוצר נשימה! בימים בהירים טווח הראיה הוא יותר מ- 100 ק"מ! בבניין פועלות 73 מעליות שירות ונוסעים. מעליות הנוסעים מהירות ביותר: הן עולות 86 קומות תוך 45 שניות בלבד. כדאי לעלות לתצפית בשעות בין הערביים, על מנת לחזות במראה המרשים של אורות העיר הנדלקים בזה אחר זה.

בקומה השנייה של האמפייר סטייט בילדינג יש סימולטור ענקי בשם "מסע בשמי ניו יורק" New York Sky Rideהמדמה נסיעה בשמי ניו יורק תוך מפגש עם אתריה המפורסמים ביותר. בסימולטור תתרסקו לתוך ה"וול סטריט" ותיסעו ברכבת הרים בקוני אילנד .

יותר מ- 120 מיליון מבקרים כבר בקרו בבניין אשר פתוח בכל ימות השנה (כולל כל החגים) משעה 8:00 בבוקר ועד 2 לפנות בוקר (המעלית האחרונה יוצאת בשעה 01:15 לפנות בוקר). השמירה במקום קפדנית ביותר. אסור להכניס לבניין תיקים גדולים, בקבוקים וחפצים חדים. הכניסה למרפסת התצפית בתשלום. הנחה לגמלאים מעל גיל 62 ולילדים עד גיל 12.

האמפייר סטייט בילדינג נמצא בשדרה החמישית, פינת רחוב 34.

 

מבט על ניו יורק מרוקפלר סנטר

"פסגת רוקפלר" TOP OF THE ROCK

במרומי מרכז רוקפלר, בקומה ה- 70, נפתחה מחדש בנובמבר 2005 מרפסת תצפית היסטורית, ממנה נשקף נוף מרהיב של חלקה הצפוני של מנהטן, כולל נוף פנורמי של הסנטרל פארק. מהבניין ניתן לראות את האמפייר סטייט בילדינג, בית קרייזלר, כיכר טיימס, נהר ההדסון, גשר ברוקלין ואפילו את פסל החירות. מרפסת התצפית המקורית נפתחה במקום ע"י ג'ון רוקפלר ג'וניור, כבר לפני 70 שנה והיתה מעוצבת כסיפון של אונייה, כולל כסאות נוח, ארובות וכד', היא נסגרה לפני כ- 20 שנה. מרפסת התצפית הנוכחית תוכננה ועוצבה ע"י האדריכל מיכאל גבליני בסגנון ארט דקו. מפעל הקריסטלים הידוע "סוורסקי" הכין קיר מרשים מקריסטלים בקומת התצפית הראשונה ומפל מקריסטלים בכניסה לבניין. התצפית פתוחה בכל ימות השנה מ- 8:30 ועד חצות (המעלית האחרונה עולה לתצפית בשעה 23:00). הכניסה למרפסת התצפית בתשלום. הנחה לגמלאים מעל גיל 62 ולילדים עד גיל 12.

 פסל החירות Statue of Liberty

פסל החירות המפורסם אשר מוצב על אי קטן במפרץ ניו יורק, דרומית למנהטן, הוא מתנתם של בני העם הצרפתי לאמריקאים, לציון הידידות הממושכת בין שני העמים. הפסל בדמות אשה המחזיקה בידה האחת את לפיד החירות ובידה השנייה ספר נחנך כבר בשנת 1886 וקידם מאז את פניהם של מיליוני מהגרים שהגיעו לארץ החלומות. את הפסל יצר הפסל הצרפתי פרדריק ברתולדי שנעזר במהנדס הצרפתי גוסטב אייפל שתכנן ובנה את שלד הברזל.

ברתולדי עיצב את פני הפסל בהשראת פני אימו ואילו את גוף הפסל עיצב בהשראת פילגשו. על ראש הפסל כתר בעל שבע קרניים, המסמלות את שבע היבשות ושבעת האוקיאנוסים של כדור הארץ. האשה דורכת ברגליה על שלשלאות, סמל לשחרור מעבדות, השמלה שהיא לובשת מסמלת את הרפובליקה הרומית ואילו הלפיד מסמל הארה לעולם. בבסיס הפסל חרוט המשפט: "תנו לי את העייפים, העניים, המוני העם המשוועים לנשימה חופשית". גובה האשה הוא 50 מטרים ואילו גובה הפסל כולו (כולל הבסיס) 93 מטרים. זהו הפסל הגבוה ביותר בעולם כולו. משקל הפסל 225 טון (כמו משקל 250 מכוניות!) מתוכם 100 טון נחושת ו- 125 טון ברזל ופלדה. הפסל נבנה במשך עשר שנים בצרפת והועבר לארה"ב מפורק ל- 214 חלקים. חלק מהחלקים הועברו באונייה וחלק במטוס. אל האי ניתן להגיע במעבורת היוצאת מפארק באטרי Battery Park. מג'רסי סיטי (הנמצאת בניו ג'רסי) יוצאת מעבורת אל אי החירות מדי 30-45 דקות. ניתן לטפס למרומי פסל החירות ב- 354 מדרגות צרות ולולייניות. בחודשי הקיץ העמוסים משך הטיפוס עלול להיות כ- 3 שעות עקב התורים הארוכים. אפשר בהחלט לוותר על הכניסה לתוך הפסל והעמידה בתורים ולהשקיף עליו מבחוץ. המראה של מנהטן מהאי עצמו ובמהלך השייט מרהיב ביופיו. האתר שייך לרשות הפארקים הלאומיים של ארה"ב. 

בשנת 1984 לקראת חגיגות 100 שנים להצבת הפסל בניו יורק, פורק הפסל, שופץ ונוקה ואחר כך הורכב מחדש. את הלפיד הישן החליפו בלפיד חדש מצופה קישוטי זהב. בשנת 2001, לאחר מתקפת הטרור על ארה"ב נסגר האתר למבקרים לתקופה ארוכה מחשש שהטרוריסטים ירצו לפגוע בפסל שהפך לאחד מסמליה החשובים של ארה"ב. בהדרגה נפתח האתר למבקרים, תוך הקפדה על נהלי ביטחון מחמירים במיוחד, אך לא ניתן היה לטפס לראש הפסל. בשנים האחרונות מאפשרים שוב לעלות למרומי הפסל תוך נקיטת אמצעי זהירות מקסימאליים. לשם כך נדרש להזמין מקומות זמן רב מראש. העלייה לכתר מותרת לילדים בני ארבע ומעלה שגובהם מעל 120 ס"מ. בסתיו 2012 נפגע הפסל מסופת ההוריקן העזה שפקדה את ניו יורק. הוא נסגר לשיפוצים עד יולי 2013. מכיוון שעומס המבקרים באתר עלול להיות רב ביותר, מומלץ להגיע מוקדם ככל האפשר. על מנת לצלם את תמונות הנוף המוצלחות ביותר מומלץ לשבת בצדה הימני של הסירה בהפלגה לפסל החירות ובצד שמאל בדרך חזרה.

 

פסל החירות Statue of Liberty

 

גשר ברוקלין Brooklyn Bridge

מגשר ברוקלין נשקף קו הרקיע של ניו יורק בכל תפארתו. הגשר נמצא ב- East River ברחוב Frankfort, מעבר לפארק בית העירייה City Hall Park. הגשר מחבר את מנהטן לברוקלין. זהו אחד הגשרים העמוסים ביותר בניו יורק ובכל יום חוצים אותו כ- 144 אלף כלי רכב, 1500 רוכבי אופניים וכ- 2000 הולכי רגל. להולכי הרגל ורוכבי האופניים נתיב מיוחד מעל נתיבי המכוניות.

הגשר שנפתח לתנועה בשנת 1883, נחשב לאחד הגשרים התלויים הגדולים בעולם, אורכו הכולל 1053 מטרים ואורך הקטע המרכזי התלוי בין שני המגדלים הוא 486 מטרים. רוחב הגשר: 26 מטרים. לגשר שני מגדלים בעלי קשתות כפולות בסגנון גותי. יסודותיו של מגדל ברוקלין נטועים בעומק של 17 מטרים ואלה של מגדל מנהטן בעומק 24 מטרים. שני המגדלים, שנועדו לשמש שערי כניסה לערים מנהטן וברוקלין, מתנשאים לגובה 84 מטרים מעל פני הנהר.

 

גשר ברוקלין Brooklyn Bridge

 

רכבל לרוזוולט איילנד Roosevelt Island Tramway

האי רוזוולט הוא אי צר הממוקם בין מנהטן לקווינס. בשנת 1976 נבנה לרווחת התושבים רכבל המחבר את האי למנהטן. משך הנסיעה ברכבל כ- 4 דקות, במהלכה נשקף נוף נהדר של מנהטן. הרכבל יוצא כל רבע שעה מרחוב 59 פינת השדרה השנייה. בשנת 2006 הושבת הרכבל למשך כחצי שנה עקב תקלה שארעה בו וחזר לפעול אחרי שמערכות הבקרה שלו חודשו ושופרו. בשנת 2010 עבר הרכבל שידרוג ושיפוץ נוסף. כאשר תגיעו לאי כדאי לטייל בו מעט ברגל בטיילת המשקיפה על מנהטן , מחיר הנסיעה ברכבל הוא כמו מחיר נסיעה ברכבת התחתית וניתן להשתמש בכרטיס המטרוכארד לתשלום הנסיעה בו.

 

מלונות מומלצים בניו יורק:

במרכז מנהטן:

San Carlos Hotel New York
מלון 4 כוכבים עם סוויטות משפחתיות, מטבחון, פינת אוכל, חדרים מרווחים. כולל ארוחת בוקר קונטיננטלית (יש כשרה). בסביבת המלון יש מסעדות כשרות נוספות. אינטרנט חינם.  

Hyatt Place New York

מלון 3 כוכבים, חדרים ל- 2-6 אורחים, כולל ארוחת בוקר ואינטרנט חינם. מקרר, שולחן עבודה. נמצא 5 דקות הליכה מהאמפייר סטייט בילדינג.  

Hotel Belleclaire
מלון 4 כוכבים, חדרים וסוויטות ל- 2-6 אורחים, ממוקם 3 בלוקים מהסנטרל פארק. אינטרנט חינם.  

The New Yorker Hotel
מלון 4 כוכבים, חדרים וסוויטות ל- 2-6 אורחים, ממוקם 2 דקות הליכה מהמדיסון סקוור גארדן. אינטרנט חינם. 

Renwick Hotel
מלון 4 כוכבים שייך לרשת Curio של הילטון, חדרים ל- 2-4 אורחים, ממוקם 3 דקות הליכה מתחנת גרנד סנטרל. בכל חדר מקרר, מיקרוגל, קומקום קפה, שולחן כתיבה, כספת, אינטרנט חינם. 

TRYP by Wyndham Times Square South
מלון 3 כוכבים,  חדרים למשפחה עד 8 נפשות, ממוקם 5 דקות הליכה מתחנת פן Penn.

 

בדרום מנהטן סמוך לוול סטריט ולגראונד זירו:

Residence Inn by Marriott

מלון 4 כוכבים , מתאים ל-2-5 אורחים, כלול במחיר מזנון ארוחת בוקר מלאה , בסוויטות יש מטבח,  סמוך לגראונד זירו, חדר כושר, אינטרנט חינם.

חיפוש מלון בבוקינג במפת אזור מנהטן:

Booking.com

 

 

 

 

רחובות ויעדים אטרקטיביים נוספים בעיר

מפת העיר ניו יורק

 

השדרה החמישית Fifth Avenue

השדרה המפורסמת ביותר בעיר בה ממוקמים מספר מבנים בעלי שם, ביניהם: האמפייר סטייט בילדינג, כנסיית סנט פטריק, הספריה הציבורית של ניו יורק ומגדל טראמפ. החלק המרכזי שלה, אורכו כ- 1.6 ק"מ, מתחיל בבניין האמפייר סטייט בילדינג ברחוב 34 ומסתיים ברחוב 59 ב- Grand Army Plaza נחשב למתחם הקניות היוקרתי בעולם ובו חנויות יוקרתיות, בעלות שם עולמי, כגון: Saks Fifth Avenue, Lord and Taylor .

חנות אהובה נוספת על ילדים בשדרה היא החנות של דיסני Disney Store. חובבי הספורט לא יחמיצו ביקור בחנות NBA המרשימה. זהו המקום הטוב ביותר בעיר ל"ווינדו שופינג" Window Shopping.

בחלקה הצפוני של השדרה, מרחוב 59 ועד רחוב 100 בתי מגורים מפוארים ומוזיאונים רבים.

מרכז רוקפלר Rockfeller Center

זהו מתחם גדול, הכולל 19 בניינים, ובו משרדים, עסקים, חנויות, מסעדות ואתרי בידור. המרכז נמצא בין השדרה החמישית לשישית ובין הרחובות 48-51. הבניין הגבוה ביותר במתחם, הוא בן 70 קומות ובראשו מרפסת תצפית מצוינת על הסנטרל פארק ועל מגדל האמפייר.
במרכז רוקפלר עובדים 65,000 אנשים ומבקרים בו מדי יום כ- 250,000 תיירים. במרכזו, בין גורדי השחקים כיכר קטנה בשם: Sunken Garden ובה שדרת דגלים מכל העולם.

 

מרכז רוקפלר

 

בחורף זהו אתר פופולארי להחלקה על הקרח. לקראת חג המולד מציבים ברחבה את עץ האשוח הגדול ביותר בעולם והוא מואר בשלל צבעים. בקיץ מנגנות תזמורות במקום והרחבה משמשת לריקודים. בכיכר פסל מרשים של פרומטאוס, 5.5 מטרים גובהו, העשוי ברונזה וזהב. במרכז רוקפלר יש יותר ממאה יצירות אומנות להנאת ציבור המבקרים. אחד מסמלי המרכז הוא פסל ענקי של אטלס הנושא את כדור הארץ, גובהו 4.5 מטרים, המוצב בפתחו של הבניין הבינלאומי.
האתר המפורסם ביותר במרכז הוא המרכז למוסיקה של "רדיו סיטי " Radio City Music Hall שהוא אולם תיאטרון ענקי, בן 2000 מושבים, הבנוי בסגנון ארט דקו, בעל אקוסטיקה מדהימה ובו מועלים מופעי בידור מוסיקאליים וקונצרטים. במקום נערכים מדי יום סיורים מודרכים בני כשעה.
אולפני רשת הטלוויזיה NBC ממוקמים אף הם במרכז רוקפלר. סיורים בני כשעה יוצאים אל מאחורי הקלעים של האולפנים. ילדים מתחת לגיל 6 אינם מורשים להשתתף בסיורים. משכימי הקום יכולים לצפות דרך קירות זכוכית בהקלטת התוכנית הפופולארית Today Show (בימים שני עד שישי), הכניסה בתשלום, מומלץ להזמין כרטיסים מראש.
במרכז ממוקם גם עולם נינטנדו NINTENDO WORLD בו ניתן להתנסות במשחקי נינטנדו החדשים ביותר .

במרכז גם נפתחה מחדש בסוף 2018 חנות הצעצועים המפורסמת ביותר בניו יורק ואחת מהמפורסמות בעולם שכיכבה בסרטי ילדים ("ביג" ו"שכחו אותי בבית 2") חנות הצעצועים של שוורץ FAO Schwartz .

 

כיכר טיימס Times square :

הכיכר המפורסמת ביותר בניו יורק, הנחשבת בעיני רבים ל"מרכז העולם", ממוקמת בשדרת ברודווי מרחוב W. 42nd St. עד W. 47th St.. בסביבת הכיכר שפע של אולמות תיאטרון, חנויות, מסעדות, אורות מנצנצים, פרסומות ענק עם סרטוני אנימציה ומסכי טלוויזיה ענקיים. מומלץ לבקר בה בערב, כאשר הכל מואר וזוהר. במקום קופת כרטיסים בחצי מחיר TKTS, כמו כן ניתן לקבל קופוני הנחה למופעים שונים במרכז המבקרים של הכיכר (בין רחוב 46 ורחוב 47). המשרדים הראשיים של ערוץ MTV ממוקמים בכיכר טיימס, כמו גם המשרדים הראשיים של נסד"ק, להם מסכי ענק עם חדשות כלכליות. תחנת האוטובוסים הראשית, Port Authority Bus Terminal, הנחשבת לאחת התחנות העמוסות בעולם, עם כ- 60 מיליון נוסעים בשנה, ממוקמת אף היא בכיכר ולא פלא שהאזור עמוס וצפוף בכל ימות השנה. שמרו היטב על ילדיכם שלא יאבדו בהמולה. מוזיאון השעווה "מאדאם טוסו"  וחנות הצעצועים אדירת המימדים Toys “R” Us ממוקמים אף הם בכיכר טיימס.

נמל הרחוב הדרומי South Street Seaport

זהו הנמל ההיסטורי של העיר ניו יורק שהיה פעיל בעיקר במאה ה- 19. כל המבנים במקום שוחזרו ושופצו וברציפים עוגנות ספינות היסטוריות הפתוחות לקהל הרחב. במקום חנויות, גלריות, מסעדות ומופעי רחוב. זהו מקום נחמד להסתובב בו. מומלץ במיוחד לבקר באוניות: "פקינג" משנת 1911 ו"גלוצ'סטר", ספינת דיג משנת 1893. במקום גם מוזיאון: The South Street Seaport Museum ובו גלריות ומודלים של אוניות. מהרציף יוצאות ספינות תיירים לסיור בנמל מספר פעמים ביום. מומלץ במיוחד לבקר במקום בסופי שבוע קייציים ובחגים. כתובת: East River ברחוב פולטון Fulton Street.

התערוכה המצליחה הנודדת "גופות"  Bodies- The exhibition מוצגת בנמל הרחוב הדרומי כבר מספר שנים ולאור ההצלחה המסחררת, נראה שתשאר שם עוד שנים רבות. בתערוכה 20 גופות אנושיות, 200 אברים ויותר מאלפיים עובדות מרתקות. חוויה לימודית מהממת! כתובתה: .11 Fulton st.

 

ה"גראונד זירו"- אתר "בנייני התאומים" World Trade Center Site

בעבר, ביקור בניו יורק לא היה מושלם, אם לא עליתם לתצפית במרומי מגדלי התאומים. כיום, אחד מאתרי החובה למבקרים בעיר הוא ה"גראונד זירו" Ground Zero.
בשנת 2011 נחנך אתר ההנצחה המרשים, הכולל שתי בריכות שקועות שמפלי מים נופלים לתוכם מגובה כ- 10 מטר (המפלים המלאכותיים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה). שתי הבריכות ממוקמות במקום שבו עמדו בעבר בנייני התאומים. מסביב לבריכות מוטבעים שמותיהם של כל הקורבנות של אירועי אותו יום טרגי. מקיפים את הבריכות 400 עצים. באתר ניצב גם "העץ הניצול", "Survivor Tree", עץ אגס אותו מצאו באוקטובר בין הריסות המגדלים, שרוף, עם ענפים ושורשים שבורים. העץ נלקח לשיקום על ידי מחלקת הגנים והנוף של העיר ניו יורק והוחזר לאתר ההנצחה ב-2010. העץ שענפים חדשים צמחו מבין גדמיו המסוקסים, הפך סמל לחוסן, הישרדות ולידה מחדש.

 

ה"גראונד זירו"- אתר "בנייני התאומים"

 

הביקור באתר ההנצחה הוא ללא עלות והוא פתוח מידי יום, בין השעות 07:30-21:00. בנוסף לאתר ההנצחה, במקום יש גם מוזיאון מרשים (ראו לעיל) ושישה גורדי שחקים, כולל "מגדל ONE" שהוא הגבוה מביניהם. כל אחד מהמבנים הללו תוכנן ע"י ארכיטקט בעל שם עולמי.
קיימים מספר סיורים: סיור באתר ההנצחה בלבד, או סיור בכל המתחם הכולל גם כניסה למוזיאון ועלייה לתצפית ממגדל ONE.

גורדי שחקים בניו יורק

 

מרכז האומות המאוחדות (האו"ם) The United Nation Headquarters

מרכז האו"ם נמצא בשדרה הראשונה בין רחובות 42 ל- 48. הכניסה אליו מרחוב 46. המתחם נחשב לשטח בינלאומי ויש לו משטרה ושירותי דואר עצמאיים. במתחם ארבעה מבנים, המפורסם שבהם הוא בניין המזכירות הגבוה. כל בניין תוכנן ועוצב ע"י ארכיטקט או אומן מפורסם. בבניינים ובגנים פסלים ויצירות אומנות רבות. בניין המזכירות הוא מבנה זכוכית מרשים. מספר מוגבל של כרטיסי כניסה לאספות האו"ם מחולקים חינם על בסיס כל הקודם זוכה. סיורים מודרכים (בתשלום) במתחם, בשפה האנגלית, מתקיימים בימי שני עד שישי בין השעות 9:45-16:45. משך הסיור כ- 45 דקות. מרכז המבקרים ממוקם בכתובת: 1st Avenue at 46th Street ופתוח בין השעות 9:00-17:00. ילדים מתחת לגיל 5 אינם מורשים להשתתף בסיור. מומלץ להזמין כרטיסים לסיור מראש. מדי שנה מבקרים באו"ם מעל מיליון מבקרים. בימי חמישי בשעה 16:00 נערך במקום סיור בן שעה המיועד לילדים בגילאי 5-12.

הרובע הסיני Chinatown

הרובע הסיני נמצא בדרום מנהטן, בין הרחובות קאנאל, פל ומוט Canal, Pell, Mott. הוא קטן למדי ומשתרע על פני תשעה גושי בניינים בלבד. ברובע חנויות לממכר מזכרות סיניות, מסעדות סיניות, בתי תה, חנויות עיתונים וספרים סיניים וחנויות תבלינים וצמחי מרפא. הרובע מעוטר בציורי קיר סיניים ובפגודות. ימי ראשון הם הימים הסואנים ביותר. בתחילת פברואר , בראש השנה הסיני, נערכות ברובע תהלוכות ססגוניות עם דרקונים יורקי אש המסמלים את תחילתה של שנת הירח. הרבעים הסיניים של סאן פרנסיסקו וואנקובר גדולים ומרשימים יותר, ולכן אם בכוונתכם לבקר באחת הערים הללו, כדאי בהן לבקר ברובע הסיני, אך אם אתם מטיילים רק במזרח ארה"ב- בהחלט מומלץ לא להחמיץ את הביקור ברובע.

 

רחוב בציינה טאון

 רחוב בציינה טאון

 

מרכז לינקולן Lincoln Center

מרכז אומנויות הנחשב ל"בירת התרבות של ארה"ב" ובו אולמות תיאטרון, קונצרטים, אופרות ובתי ספר לאומנויות הבמה. בין המבנים האלגנטיים, כיכר מעוצבת עם מזרקות מרשימות. במרכז נערכים מדי יום בין השעות 10:30-16:30 סיורים מודרכים הנמשכים כשעה. מומלץ להזמין כרטיסים מראש . במרכז מתקיימים מופעים רבים לילדים ונוער הכוללים מופעי גז', מופעי קרקס, אופרות לילדים ועוד. בקיץ מתקיימים מופעי חינם בפארק הסמוך. כתובת: Columbus Ave (בין הרחובות 62 ו- 66).

 

תחנת הרכבת המרכזית Grand Central Terminal

תחנת רכבת יפייפיה בת 100 שנים, הנחשבת לאחד השטחים הציבוריים המקורים המרשימים ביותר בארה"ב. נפתחה לקהל בשנת 1913, אך מאז שופצה והורחבה. התקרה הגבוהה (גובהה 45 מטרים) מנוקדת ב- 2500 כוכבים ובציורי המזלות. בחזית התחנה שעון ענקי ופסלי אלים יווניים. בתחנה מסעדות רבות, חנויות מיוחדות, ושוק מזון מוצלח. במקום מתקיימים סיורים מאורגנים ללא תשלום בימי רביעי ושישי. המנעו מלבקר בה בשעות העומס (Rush hours). כתובת: שדירת לקסינגטון, בין הרחובות 42 ו- 44.

 

מוזיאונים בניו יורק

חובבי המוזיאונים יוכלו לבלות ימים רבים בינות למוזיאונים הרבים והמרשימים שבניו יורק. המוזיאונים המפורטים בכתבה: מוזיאונים בניו יורק הם הגדולים והמפורסמים ביותר בעיר והעיקר, המתאימים ביותר לכל המשפחה. מרביתם מרוכזים בלב מנהטן, במרכז אזור התיירות. בכל אחד מהם תוכלו לבלות שעות ארוכות.

 

פארקים, גני חיות ואקווריום

למרות צפיפותה של ניו יורק ובנייניה הרבים יש בה "ריאות ירוקות" רבות: פארקים רחבי ידיים, גני חיות, גנים בוטניים וגני שעשועים. 17% משטחה מוקדש לפארקים ומגרשי משחקים.

מידע על הפארקים בעיר והמתקנים בהם בכתבה: פארקים, גני חיות ואקווריום בניו יורק.

 

 תיאטרון ומופעי בידור

בניו יורק שפע הצגות ומופעי בידור מכל הסוגים והרמות והיא נחשבת למרכז תיאטרון מהחשובים בעולם.

פרטים בכתבה: תיאטרון ומופעי בידור בניו יורק.

 

אתר מומלץ לרכישת כרטיסים למופעים, תיאטרון ואירועי ספורט בניו יורק:

Ticket Network

 Find Sports, Concerts and Theater Tickets

 

ספורט  בניו יורק

ניו יורק היא גן עדן לחובבי הספורט. יש בה קבוצות טובות ומפורסמות בכל ענפי הספורט.

פרטים נוספים בכתבה: ספורט בניו יורק.

 

סיורים מודרכים בניו יורק

חברות רבות מארגנות סיורים מודרכים ברחבי העיר. אם זמנכם קצר, מומלץ להצטרף לאחד מסיורים אלה המקיפים את האתרים העיקריים במנהטן. הילדים יאהבו במיוחד סיור באוטובוס קומתיים בסגנון אנגלי.

פירוט על מגוון סיורים בכתבה: סיורים מודרכים מרתקים במנהטן.

 

קניות בניו יורק

פירוט בכתבה שלנו: קניות וחנויות בעיר ניו יורק

היכן לאכול

בזכות המגוון האתני העצום של ניו יורק יש בה מסעדות מכל הסוגים והמינים. היא נחשבת לבירת הגסטרונומיה של ארה"ב ויש בה יותר מסעדות מאשר בכל עיר אחרת ביבשת. פרטים נוספים בכתבה: מסעדות בניו יורק.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  ייחודיות השירות של סיגלית היא בכך שהיא מאפשרת ללקוחות שלה בראש ובראשונה לחסוך זמן יקר. בנוסף, עקב הניסיון הרב של סיגלית עם משפחות רבות היא מביאה איתה את ״חכמת ההמונים״... היא כבר יודעת מה עובד ומה לא, איזו טיסה תתאים לאיזה הרכב משפחתי, אילו אתרים יתנו מענה ומתי מדובר בחלומות פחות מציאותיים :-). עבורי התיכנון עם סיגלית היה סוג של ״רשת ביטחון״, בנינו מתווה מפורט לפרטי פרטים שלאחר מכן איפשר לנו להיות גמישים, לחקור ולבחון אבל תמיד היה road map לחזור אליו. ההמלצות על מלונות ומקומות לינה הן יקרות מפז, לא ״נפלנו״ ותמיד הגענו בסוף יום למקום נעים, אסתטי ומכבד.  גם במהלך הטיול עצמו סיגלית היתה זמינה והשתדלה לענות במהירות המירבית לשאלות.
אני ממליצה בחום רב להיעזר בשירותים אלה!
שרון גנות, אריאל. Sganot@kshalem.org.il

♦ תיכננת לנו טיול מקיף לארה"ב לאיי הוואי והרי הרוקי הקנדים ,התוכנית שהכנת היתה מושלמת ביצענו את כל ההמלצות ונהנו מכל רגע ,טיול מדהים
סולי בכר

המלצות רבות נוספות

 

כתבות הקשורות לניו יורק: 
המדריך הכולל למטייל בניו יורק
מלונות מומלצים בניו יורק
אטרקציות למטייל בניו יורק
מידע כללי למטייל בניו יורק
ניו יורק למשפחות
פארקים וגני חיות בניו יורק
מוזיאונים בניו יורק
סיורים מודרכים מרתקים במנהטן
ספורט בניו יורק
תיאטרון ומופעי בידור בניו יורק
מסעדות בניו יורק
קניות וחנויות בעיר ניו יורק
ניו יורק בחורף
טיול מניו יורק למפלי הניאגרה
טיול ממנהטן לניו אינגלנד
טיול מבוסטון לניו יורק

 

מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך טיולים ארה"ב למשפחות


חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף