חתונה אזרחית בארה"ב

כתבה: אורעד אלדר-בר (3.1.15)

כיום, כשאומרים "חתונה אזרחית בחו"ל", מרבית האנשים חושבים על חתונה בפראג או קפריסין. יעדים אלה אמנם קרובים יחסית לישראל, ולכן הם נחשבים לפופולאריים, אבל צעירים רבים לא יודעים שהאפשרויות לא נגמרות כאן. חתונה בחו"ל יכולה להיות בדיוק כמו שחלמתם תמיד - בירח דבש מפנק באיי הוואי האקזוטיים, בחופשה מהסרטים בלאס ווגאס הנוצצת או אפילו בניו יורק מלאת הסטייל. החתונות בפראג או בקפריסין לא רק שבכלל לא זולות יותר, אלא אפילו מסורבלות יותר! ואפילו עוד לא דיברנו על שילוב החתונה בטיול חלומי...

בריכות במלון בהוואי

חשוב להדגיש: חתונה אזרחית בארה"ב מוכרת כיום בישראל (בניגוד למספר מדינות בעולם) ולאחר קבלת אישור הנישואין תוכלו ללכת למשרד הפנים ולשנות את הסטטוס שלכם ל"נשוי/נשואה" בתעודת הזהות.

האפשרות להתחתן בארה"ב, באמצע חופשה מפנקת וחווייתית, תעניק לכם את ירח הדבש שתמיד חלמתם עליו. התהליך קל וקצר, אז אל תתנו לטיסות הארוכות או למרחק להרתיע אתכם... לחתונה בארה"ב יתרונות רבים על פני חתונה בקפריסין או פראג. ראשית, וזהו יתרון אדיר!, הכל בשפה האנגלית. אין לכם צורך לתרגם מסמכים, לפנות לנוטריון בארץ, לרכוש חבילת נישואים אזרחיים ועוד ועוד ביורוקרטיה מעייפת... יתרון זה לבדו יחסוך לכם טירטור רב וגם מאות שקלים!!!

 


מקומות לינה מומלצים בארצות הברית :
♦ בערים ראשיות: ניו יורק  - אורלנדו  - וושינגטון  -  לאס ווגאס  -  סאן פרנסיסקו  -  לוס אנג'לססאן דייגו
♦ בערים נוספות: אטלנטה - בולטימור - בוסטון - מיאמי - מירטל ביץ' - ניו אורלינס - סיאטל - סולט לייק סיטי - פילדלפיה - פורט לאודרדייל - סנט אוגוסטין - צ'רלסטון
♦ באיי הוואי: אוהאו  -  מאווי  - ביג איילנד - קוואי

 

 

אז איך מתבצע תהליך החתונה? להלן תיאור התהליך עפ"י נסיונם של זוגות צעירים ישראליים שחוו אותו.

חתונה בלאס ווגאס

לאס וגאס בלילה

החלטתם להתחתן? מזל טוב! כמו בחתונה בארץ, גם בחתונה בחו"ל תדרשו לענוד זה לזו טבעות. אם התחתנתם בארץ, תוכלו להשתמש באותן טבעות או לרכוש חדשות באזור בו אתם מטיילים או מתכננים.

 


בשלב השני, אותו תוכלו לבצע גם מביתכם בישראל, יש למלא טופס לקבלת רישיון נישואים. בטופס תמלאו את שמכם המלא, שמות ההורים, ארץ לידתם וכתובת נוכחית, וכן להצהיר ששניכם רווקים. את הטופס תוכלו למלא גם בהגיעכם למקום, אך מומלץ לחסוך זמן ולדלג על התור, להקדים ולמלא את הטופס און-ליין (החל מחודש לפני תאריך החתונה). הנחיות, מילוי הטופס ופרטים נוספים:
/https://www.clarkcountynv.gov/clerk/Documents/Getting_Married.pdf

לאחר אישור על מילוי הטופס (מומלץ להדפיס את האישור שיישלח אליכם באימייל), תוכלו להזמין את הטקס. בלאס ווגאס, בדיוק כמו שמראים בסרטים, אפשרויות החתונה בלתי נגמרות... בכל מלון בעיר יש מקומות לעריכת טקסי חתונה, שם תוכלו להתחתן כאוות נפשכם: טקס יהודי, נוצרי, אזרחי, חתונת נושא, חתונה עם חקיין של אלביס פרסלי ואפילו חתונת בזק ב-Drive Through, בה אפילו לא תצטרכו לצאת מהרכב. לכל חתונה מחיר משלה - תוכלו לרכוש את הטקס בלבד או לרכוש "חבילת חתונה" הכוללת צלם, פרחים, שירותי לימוזינה ועוד. ומומלץ לברר ולתאם במקום המועדף אליכם.

איזה התרגשות, יום החתונה הגיע!

ביום החתונה, תקבלו את רישיון הנישואים שביקשתם מראש (ניתן גם לבוא ולמלא את הטפסים במקום). רכישת הרישיון עולה כ-60$ במזומן (ניתן לשלם באשראי בתוספת עמלה).
את הרישיון תקבלו במשרד Marriage Bureau, שכתובתו 201 Clark Avenue, Las Vegas, NV.
התהליך מהיר ופשוט. יש להגיע עם דרכון לצורך וידוא הפרטים שלכם.
המשרד פתוח מידי יום, בין השעות 8 בבוקר ועד חצות.
לאחר קבלת הרישיון, הגיע הזמן לטקס החתונה.
כאמור ניתן לבחור מקום כרצונכם, אך למרות האפשרויות הרבות והנוצצות לטקסי חתונה שלאס ווגאס מציעה, מי שמעוניין בחתונה סולידית, אזרחית וצנועה, יוכל לקיים את טקס הנישואים באמצעות ה- County Clerk, הרשם המחוזי. גם במקרה זה, יש לתאם את הטקס מראש, לקבוע תאריך ושעה.
פרטים באתר:
https://www.clarkcountynv.gov/depts/clerk/services/pages/civilmarriages.aspx

הטקס עצמו נערך בכתובת:
330 South Third Street, 6th floor, Suite 660

יש להגיע בשעה אותה קבעתם ולשלם 75$ במזומן על עריכת הטקס. בטקס יש לכלול עד - רצוי להביא עד משלכם, חבר או מכר, אך אם אין לכם תוכלו להיעזר בנדיבות עובדי הבניין או אורחיו. הטקס אינו דתי, הוא קצר וחביב וכולל משפטים המזכירים את החתונות בסרטים... I do, טבעות, נשיקות וסיימתם.

טקס חתונה בארה"ב

החלק הטקסי מאחוריכם ועכשיו תוכלו להמשיך בטיול החלומי שלכם.

השלב האחרון, על מנת לתת תוקף רשמי בארץ לחתונה, הוא אישור רשמי בינלאומי על החתונה, בין היתר למען רישום במשרד הפנים בארץ, יש לקבל אפוסטיל, Apostille, מסמך בינלאומי מיוחד המעיד על אמינות תעודת הנישואין שלכם.

כדי לקבל אפוסטיל, עליכם תחילה לקבל עותק מתעודת הנישואים שלכם, Marriage Certificate Certified Copy. העותק מוכן תוך עשרה ימים מיום החתונה, אך לעיתים קרובות ניתן לקבלו כבר יומיים-שלושה לאחר החתונה. אם אתם עוד באזור, תוכלו להגיע בעצמכם למשרדי המחוז בכתובת: Clark County Recorder's Office, 500 S. Grand Central Pkwy, 2nd Floor, Las Vegas, NV.
שם, תמורת 15$ במזומן, תקבלו את העתק התעודה. אם כבר חזרתם לארץ או שאתם כבר לא באזור לאס ווגאס, ניתן להזמין את התעודה באינטרנט:
www.clarkcountynv.gov/Depts/recorder/Pages/OrderingMarriageCertificate.aspx

כשההעתק המאושר בידכם - בין אם אתם עדיין בארה"ב או שבתם לארץ - יש לשלוח אותו במעטפה אל מזכיר המדינה של נבאדה עם בקשה לאפוסטיל. את טופס הבקשה תוכלו להדפיס מראש ולמלא את פרטיכם. עבור האפוסטיל ניתן לשלם באשראי ומחירו 20$.
פרטים מלאים על הבקשה ניתן למצוא באתר Nevada Secretary of State

גשו לכל סניף דואר, שם ישמחו לסייע לכם. במעטפה, ביחד עם העתק התעודה וטופס בקשת האפוסטיל, יש לצרף מעטפה זהה נוספת, שבה מחזירים לכם את האפוסטיל. במעטפה הנוספת כתבו את הכתובת אליה תרצו שישלחו את התעודה.

את המעטפה הראשית שלחו למזכיר מדינת נבאדה, בכתובת:
Nevada Secretary of State
101 North Carson St
Carson City, NV 89701

במידה ויש לכם מכר בארה"ב, ניתן לתת את כתובתו. משלוח תעודת האפוסטיל לוקח עד כ-3-4 שבועות. במידה ואתם מעוניינים שהאפוסטיל ישלח לכתובת שלכם בארץ, צרפו מעטפה מתאימה עם הכתובת שלכם בארץ – ניתן לקנות מעטפה Pre-paid מפדקס או מ-UPS, ולצרף אותה למעטפה עם הבקשה שלכם. באמצעות מעטפה זו ישלחו אליכם את האישור.


לאחר שתקבלו את האפוסטיל ואת העותק המאושר של תעודת הנישואים, תוכלו לגשת למשרד הפנים לשינוי פרטיכם. יש להצטייד בתעודות זהות. אם האישה משנה את שמה, עליה להביא גם דרכון ושתי תמונות פספורט.

לסיכום, התהליך בלאס ווגאס קל וקצר ממה שנדמה. המסמכים וההסברים כולם באנגלית ולכן קל להסתדר. אין שום צורך בתרגום המסמכים לעברית ו/או אישור נוטריוני. יש בזה צורך רק אם המסמכים הם לא באנגלית ולא בעברית.

האתר בו מתבצעת החתונה
אתר חתונות

חתונה בניו יורק

החתונה בניו יורק פשוטה אף יותר מהחתונה בלאס ווגאס.

פסל החירות בניו יורק

אם תרצו להתחתן ב"תפוח הגדול", יהיה עליכם תחילה להוציא רישיון חתונה. המשרד האחראי על חתונות אזרחיות בניו יורק הוא City Clerk והמחלקה היא מחלקת נישואים (Marriage Bureau), עלות הנפקת רישיון חתונה בניו יורק היא 35 דולרים. נוכחות שני בני הזוג היא חובה. ניתן לזרז תהליכים ולהתחיל את תהליך הנפקת הרישיון טרם הגעתכם למקום, על-ידי מילוי טפסים און-ליין:
https://www1.nyc.gov/cityclerkformsonline/
כמו בלאס ווגאס, גם בניו יורק אין צורך להצטייד במסמכים מתורגמים, תמצית רישום וכולי, אלא יש להצטייד בדרכון בלבד.

המשרד ממוקם במנהטן וכתובתו:
141 Worth Street
New York, NY 10013
שעות הפעילות: ימי שני-שישי, 8:30 בבוקר ועד 15:45 בצהריים.
פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר: www.cityclerk.nyc.gov/html/about/office.shtml

בניו יורק, רישיון החתונה תקף רק החל מ-24 שעות לאחר הנפקתו ולתקופה של עד 60 יום. לכן, למחרת הנפקת הרישיון, חזרו לאותו מקום, שם ייערך גם טקס החתונה. אין אפשרות לקבוע תור מראש, אך יש להצטייד ברישיון הנישואים, בטבעות ובעד שמגיע עם בני הזוג לצורך החתונה. כל אדם עם תעודה מזהה יכול לשמש כעד, מלבד עובדי המקום. עלות טקס החתונה: 25$. פרטים נוספים על הטקס:
www.cityclerk.nyc.gov/html/marriage/ceremony.shtml
בשלב זה, יש לבקש כי תעודת הנישואים תוכר בינלאומית. בדומה לחתונה בלאס ווגאס, על מנת שהנישואים יוכרו במדינת ישראל יש לבצע הליך בירוקרטי קצר לאחר טקס החתונה – להחתים את התעודה בחותמת אפוסטיל של נוטריון העירייה. מיד לאחר טקס החתונה, יש לקבל תעודת נישואים בעלות של 35$. מכאן, יש לגשת לבית המשפט, הנמצא במרחק הליכה מהעירייה. יש לפנות למשרד הנוטריון הציבורי העירוני, Notary public desk, לקבלת תעודת נישואים חתומה על-ידי נוטריון. עלות השירות: 3$.

לרשימת מיקומי המשרדים: www.cityclerk.nyc.gov/html/marriage/county-clerk.shtml

לאחר מכן, וזהו השלב האחרון, יש לגשת ל- New York State Department of State, לתת את התעודה החתומה שקיבלתם ולקבל אותה חתומה בחתימות רשמיות הכרחיות נוספות. עלות השירות: 10$.

המשרד ממוקם בכתובת:
123 William Street
19th Floor
New York, NY 10038
פרטים נוספים על הליך האפוסטיל בניו יורק תוכלו למצוא כאן:
 https://www.dos.ny.gov/corps/apostille.html

זהו זה, כמובטח - הליך החתונה בניו יורק קצר, נוח וזול ולכם נשאר זמן פנוי רב להכיר את העיר ולטייל. המעבר בין התחנות נוח וקל, הכל במרחק הליכה. הפקידים ישמחו לסייע לכם וייתנו לכם הוראות הליכה ממקום למקום, כך שאל חשש.

חתונה בהוואי

איי הוואי האקזוטיים הם תפאורה מושלמת לחתונה חלומית. גם כאן, כמו בניו יורק ולאס ווגאס, התהליך ידידותי וקצר.

שקיעה בהוואי

בהוואי, כל ארגון החתונה מופקד בידי מחלקת הבריאות, Hawaii State Department of Health. כל הפרטים והמידע הדרוש נמצאים באתר המחלקה: https://health.hawaii.gov/.
כתובת המחלקה:

Room 101 (1st floor) of the Health Department Building, 1250 Punchbowl St. (corner of Beretania and Punchbowl Streets)

שעות וימי פעילות תוכלו למצוא בלינק:
https://health.hawaii.gov/vitalrecords/marriage-licenses/

בשלב הראשון, עליכם להגיש בקשה לרישיון נישואים. ניתן למלא את הטופס המקוון לבקשת הרישיון או להדפיס אותו, למלא ידנית ולמסור אותו כאשר מגיעים למשרדי המחלקה, אשר נמצאים בהונלולו. מומלץ למלא את הטופס און-ליין מראש וכך תוכלו לחסוך זמן במקום. עלות הגשת הטופס - 60$. שימו לב, מרגע אישור הבקשה, הרישיון תקף ל-30 יום במהלכם עליכם לבצע את טקס החתונה. אם לא תספיקו, יהיה עליכם להגיש בקשה מחודשת (עוד 60$).

לאחר אישור הבקשה, עליכם למצוא סוכן בעל רישיון לביצוע הטקס.
רשימת הסוכנים המורשים: https://health.hawaii.gov/vitalrecords/license-agents/
ישנם סוכנים רבים, אך אם אתם חולמים על חתונה רומנטית או במיקום ספציפי, מומלץ לתאם את הטקס מספר שבועות מראש. עלות הטקס משתנה ונעה בין עשרות למאות דולרים (כתלות במועד החתונה ובמיקום).
ביום הטקס, עליכם להגיע למשרדי מחלקת הבריאות, למסור את טופס בקשת הנישואים ולקבל טופס אישור לנישואים. עליכם להצטייד בתעודה מזהה, רצוי דרכון. עם הטופס, עליכם לגשת לסוכן והוא מבצע את הטקס המרגש. בסיום הטקס, הסוכן יחתום על טופס המאשר את החתונה, איתו עליכם לחזור למשרדי מחלקת הבריאות ולהציגו בפני הפקידים, כדי להוכיח את קיום הטקס. זהו זה, התהליך הסתיים ומעתה אתם זוג נשוי במדינת הוואי.

אם אתם זקוקים לחותמת אפוסטיל, עליכם לבקש במשרדי מחלקת הבריאות טופס בקשה לעותק עם חותמת אפוסטיל. באותם משרדים, עליכם לשלם אגרה בסך 16$ על השירות. אם ברצונכם בעותקים נוספים, תוכלו לרכוש בעלות של 4$ לעותק. תעודת הנישואים החתומה על-ידי אפוסטיל נשלחת אליכם הביתה לישראל. לרוב, לאחר כחודש תקבלו את המסמכים עם החותמת הבינלאומית ותוכלו לגשת למשרד הפנים.

אוהאו מבט מהאוויר

תכנון הטיול וארגון החתונה

החלטתם על ירח דבש בארה"ב? רוצים לשלב אותו בחתונה חווייתית ומיוחדת? פנו אלינו לקבלת פרטים על תכנון ירח הדבש. תכנון הטיול כולל ייעוץ על אופן ביצוע החתונה בחו"ל. בנוסף, הייעוץ האישי כולל בניית שלד מפורט לטיול עפ"י יעדים ותאריכים, המלצות בנוגע להשכרת רכב וטיסות, המלצות מה לעשות בכל יום ויום, שילוב אטרקציות, זמני נסיעות לאורך המסלול ומרחקים, הצעת מקומות לינה מומלצים בכל יעד, המלצות על מסעדות, חנויות, אתרי נופש ייחודיים וטיפים חשובים נוספים שיחסכו לכם מאות ואף אלפי דולרים ובעיקר יספקו לכם ירח דבש קסום שתזכרו כל חייכם.
לכם נותר רק לדאוג לטבעות. שיהיה במזל טוב!

הערה: הפרטים והמחירים כאן נכונים לתחילת 2015 .

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  ייחודיות השירות של סיגלית היא בכך שהיא מאפשרת ללקוחות שלה בראש ובראשונה לחסוך זמן יקר. בנוסף, עקב הניסיון הרב של סיגלית עם משפחות רבות היא מביאה איתה את ״חכמת ההמונים״... היא כבר יודעת מה עובד ומה לא, איזו טיסה תתאים לאיזה הרכב משפחתי, אילו אתרים יתנו מענה ומתי מדובר בחלומות פחות מציאותיים :-). עבורי התיכנון עם סיגלית היה סוג של ״רשת ביטחון״, בנינו מתווה מפורט לפרטי פרטים שלאחר מכן איפשר לנו להיות גמישים, לחקור ולבחון אבל תמיד היה road map לחזור אליו. ההמלצות על מלונות ומקומות לינה הן יקרות מפז, לא ״נפלנו״ ותמיד הגענו בסוף יום למקום נעים, אסתטי ומכבד.  גם במהלך הטיול עצמו סיגלית היתה זמינה והשתדלה לענות במהירות המירבית לשאלות.
אני ממליצה בחום רב להיעזר בשירותים אלה!
שרון גנות, אריאל. Sganot@kshalem.org.il

♦ תיכננת לנו טיול מקיף לארה"ב לאיי הוואי והרי הרוקי הקנדים ,התוכנית שהכנת היתה מושלמת ביצענו את כל ההמלצות ונהנו מכל רגע ,טיול מדהים
סולי בכר

המלצות רבות נוספות

 

נוסעים לארה"ב? מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך טיולים לארצות הברית

נוסעים להוואי? מידע מפורט על איי הוואי כולל פירוט נרחב לגבי  מקומות לינה, מסעדות, תחבורה, מזג האוויר באי,חופי הים וטיפים חשובים רבים תוכלו לקרוא בספר: איי הוואי האקזוטיים מאת סיגלית בר.

מדריך טיולים להוואי

חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף