המדריך למטייל באיי הוואי

♦ מלונות מומלצים באיי הוואי: אוהאו  -  מאווי  - ביג איילנד - קוואי

פייסבוק אייקון איים חופים ויעדים אקזוטיים בעולם - הצטרפו אל קבוצת הפייסבוק שלי

כללי:

איי הוואי הם המקום המתאים ביותר לתיאור: "גן עדן עלי אדמות". זהו אחד המקומות המגוונים והאקזוטיים ביותר בעולם. יש בהם שילוב של חופים קסומים (עם חול לבן, זהוב, שחור ואפילו ירוק), יערות גשם, הרי געש, מפלים וצמחייה טרופית.

הוואי היא מדינה של ניגודים:בהוואי נמצא המקום הרטוב ביותר בעולם (WAI'ALE'ALE, ההר הגבוה ביותר בקוואי, בו יורדים בשנה כ- 12,400 מ"מ גשם), העיר הגשומה ביותר בארה"ב (הילו, HILO, ב"אי הגדול") ומצד שני אזורים שטופי שמש וצחיחים.

בהוואי קניונים עמוקים ועמקים ירוקים לעומת הרים אדירים. ההרים מאונה קאה MAUNA KEA ומאונה לואה MAUNA LOA (באי הגדול) הם ההרים הגבוהים ביותר בעולם אם מודדים אותם מקרקעית הים ממנה הם מזדקרים. גובהם מעל פני הים כמעט 4300 מטרים, אך גובהם הכולל הוא כ- 9700 מטרים!
גם בנושא צפיפות האוכלוסין הוואי היא מדינה של ניגודים: הונולולו היא עיר תוססת וצפופה עם גורדי שחקים ואוכלוסיה של 380,000 תושבים ובמרחק של 80 ק"מ משם באי מולוקאי מתגוררים 7400 תושבים בלבד. באי ניהאו, הסמוך לקוואי, מתגוררים 160 תושבים בלבד, כולם ממוצא פולינזי. 

 

יערות בדרך להאנה במאווי

 

 

הוואי היא המדינה ה- 50 של ארה"ב וכיאה לכך נוח וקל לבקר בה. התושבים דוברי אנגלית, המטבע שלה הוא דולר אמריקני, שירותי הבריאות והתקשורת ברמה גבוהה ביותר, מי הברזים ראויים לשתייה והכל מאורגן ומסודר. כך שמצד אחד נמצאים במקום מרוחק ואקזוטי אך מצד שני הסטנדרטים הם אמריקאים.
שרשרת איי הוואי מורכבת מ- 137 איים, איונים ושוניות לאורך 2400 ק"מ בלב האוקיאנוס השקט.

שמונת האיים העיקריים והמשמעותיים בשרשרת הם: הוואי HAWAII (המכונה: "האי הגדול" BIG ISLAND מכיוון שהוא גדול יותר מכל שאר האיים יחדיו), מאווי MAUI,אוהאו OAHU (בו נמצאת הונולולו, בירת המדינה), קוואי KAUAI, מולוקאי MOLOKAI, לנאי LANAI, ניהאו NIIHAU ו- קאהולאו KAHOOLAWE (מסודרים לפי גודלם, מהגדול לקטן). שמונה איים אלה פרוסים לאורך של 560 ק"מ בלבד בקצה הדרום- מזרחי של השרשרת. שטחם הכולל של האיים הוא: 16,500 קמ"ר (כמחצית משטח מדינת ישראל). כאשר שטחו של האי הגדול HAWAII הוא כ- 10,000 קמ"ר. האיים נוצרו ע"י התפרצויות וולקניות חוזרות ונשנות הממשיכות עד היום. מדי שנה נעים האיים כ- 13 ס"מ לכיוון צפון מערב. במרחק של 48 ק"מ מהאי הדרומי ביותר: "האי הגדול", הולך וצומח במעמקי הים אי נוסף, שכבר ניתן לו שם: LOIHI והוא אמור לבצבץ מעל פני המים בעוד כ- 10,000 שנה.

האי ה"מבוגר" ביותר מבין שמונת איי הוואי העיקריים הוא קוואי (המכונה "אי הגנים") שקיים כבר כ- 5 מיליון שנים ואילו האי הצעיר ביותר הוא הוואי (האי הגדול) שגילו פחות מ- 800,000 שנה והוא עדיין גדל בזכות הרי הגעש הפעילים שלו הממשיכים לפלוט לבה לים.
הר הגעש KILAUEA היה פעיל משנת 1983 והמשיך לפלוט לבה עד תחילת 2018. הוא נחשב להר הגעש בעל ההתפרצות הארוכה ביותר בעולם.

במאי 2018 חלה התפרצות עזה בדרום מזרח האי, בתים רבים נשרפו וכבישים נחסמו. נכון לאוקטובר 2019 אין יותר לבה זורמת באי. הפארק הלאומי וולקאנו השתנה ומסלולי טיול מסויימים בוטלו. למבקרים במקום מומלץ להיכנס למרכז המבקרים של הפארק ולהתעדכן במסלולי הטיול הפתוחים.

איי הוואי הם אחד האזורים המבודדים ביותר בעולם: הם נמצאים במרחק של כ-3200 ק"מ ממקום היישוב הקרוב ביותר: איי מרשל, במרחק של 3800 ק"מ מהיבשת הקרובה ביותר, צפון אמריקה (מחופי קליפורניה), במרחק של 4000 ק"מ מטהיטי ובמרחק של 6160 ק"מ מיפן.

הודות לבידודם, איי הוואי מאד ייחודיים מבחינה ביולוגית. הגיעו אליהם זנים מעטים בלבד של חיות וצמחים שהצליחו לשרוד את הדרך הארוכה ללב האוקיאנוס ולהסתגל לתנאי האיים ומהם נוצרו עם השנים סוגים חדשים וייחודיים. יותר מ- 4300 סוגי צמחים ובעלי חיים קיימים רק באיי הוואי ולא בשום מקום אחר בעולם. על מנת לשמור על ייחודיות זו כל מי שמגיע לאיים נדרש למלא טופס המצהיר שאינו מביא עמו ירקות, פירות, צמחים או בעלי חיים משום סוג. גם לפני שעוזבים את האי יש ביקורת חקלאית קפדנית. מותר לייצא מהאי רק זנים מסויימים של תוצרת חקלאית. אסור בתכלית האיסור לקטוף פירות או פרחים ולקחת אותם הביתה.

אין בהוואי בכלל נחשים! לכן תושבי המקום אומרים שהוואי עדיפה על גן העדן...
החיסרון היחידי של גן העדן הזה (מלבד העובדה שהוא מאד מרוחק מאיתנו) היא יוקר המחייה. עלות המחייה בהוואי גבוהה בממוצע ב-27% מאשר בשאר מדינות ארה"ב והתייר המזדמן לאיים יחוש בכך על כל צעד ושעל: מחירי המזון, הלינות והאטרקציות בתיירותיות יקרים משמעותית. מזל שהטבע הנפלא והחופים הקסומים הם בחינם...

גם השקיעות הנהדרות לא עולות כסף. הוואי ידועה בשקיעות המרהיבות שלה בצבעי סגול- אדום- כתום ואפילו ירוק! לעיתים בשנייה האחרונה של שקיעת השמש ניתן להבחין בהבזק אור ירוק הנקרא: GREEN FLASH.

עם כל היופי הזה אין פלא שלהוואי מגיעים מעל 7 מיליון תיירים בשנה.  

 

חוף פויפו בדרום קוואי

 

האיים:

אוהאו OAHU

♦ כתבה מורחבת: טיול אל האי אוהאו בהוואי

♦ מלונות מומלצים ב: אוהאו 

אוהאו (מבוטא: oh-ah-hoo ) הוא האי המפורסם ביותר בשרשרת איי הוואי. כינויו "מקום המפגש" GATHERING PLACE, אכן מתאים לו מכיוון שהוא מושך אליו תיירים מכל העולם. הוא האי השלישי בגודלו מבין איי הוואי, אך מתגוררים בו כמעט 80% מכלל אוכלוסיית הוואי. הונולולו, בירת הוואי, הנמצאת בצידו המערבי, המאוכלס ביותר של האי, היא מרכז כלכלה, עסקים ומסחר של הוואי, אך בעיקר מרכז התיירות העיקרי של המדינה. מבקרים באוהאו יותר תיירים מאשר בכל אי אחר בהוואי. מרבית סמליה המוכרים של הוואי נמצאים באי זה: חופי וייקיקי, הר הגעש הכבוי DIAMOND HEAD, בסיס הצי האמריקאי בפרל הרבור וארמון המלוכה היחידי השוכן בארה"ב.

הונולולו במבט מהאוויר

הונולולו

וייקיקי היא מוקד חיי הלילה והבילויים של הוואי עם שפע מלונות פאר, מסעדות יוקרה וחנויות. וייקיקי הוא אמנם אחד החופים הידועים והעמוסים במדינה, אך גם מי שמחפש חופים שקטים יותר, יימצא אותם באי. כך שלא רחוק מגורדי השחקים של הונולולו ניתן למצוא גם חופים טרופיים מבודדים וכפרים קטנים.
כמעט כל מי שמגיע לחופשה באיי הוואי עובר דרך שדה התעופה הבינלאומי של הונולולו. זהו האי היחידי עם אוטוסטרדות בהוואי.
אוהאו נחשבת גם לבירת גלישת הגלים של ארה"ב. אטרקציות תיירותיות מפורסמות נוספות באי: המרכז לתרבות פולינזיה, מוזיאון בישוף, פארק חיות הים, עמק המקדשים ומפרץ האנומה שהוא החוף הטוב ביותר לצלילה באי.

הזמנת סיורים וטיולים באוהאו מאתר Viator  :

♦  סיור מודרך ברחבי האי אוהאו של כ- 8.5 שעות עם איסוף ממלונות הכולל אטרקציות וחופים ברחבי האי.

 סיור של 45 דקות טיסה בהליקופטר מעל הנופים והחופים המרהיבים של האי אוהאו:
  Isle Sights Unseen - 45 Min Helicopter Tour from Honolulu - Doors Off or On

 

מאווי MAUI

♦ כתבה מורחבת: טיול ונופש באי מאווי Maui

מאווי (מבוטא: (mow-ee הוא האי השני בגודלו ובפופולאריות שלו. האי נוצר על ידי שני הרי געש גדולים שהזדקרו גבוה מעל פני הים.הלבה הרבה אשר פלטו מלאה את העמק ביניהם באדמה אדומה רבת מינרלים ולכן הוא כה ירוק ושופע צמחייה וגידולים חקלאיים. מרבית תושבי מאווי גרים בעמק זה ולכן כינויו של האי הוא: "אי העמק", THE VALLEY ISLAND.

שטחו של האי כ- 1870 קמ"ר ומתגוררים בו 103,000 תושבים. מידי שנה מגיעים למאווי 2.3 מיליון תיירים.

אנשים אינם המבקרים היחידים באי. מחצית מאוכלוסיית הלוויתנים בעולם מסוג HUMPBACK מגיעים מדי חורף למים החמימים בקרבת האי. טיולי צפייה בלוויתנים, הם אחת מהאטרקציות הרבות שיש לאי להציע. בעבר היתה מאווי בירת ציידי הלוויתנים של העולם וסביב תעשייה זו התפתחה להיינה LAHAINA, שהיא העיר התיירותית ביותר באי.

חוף ים במאווי

אטרקציות תיירותיות שאין להחמיצן במאווי הן:

♦  הדרך בת 88 הק"מ להאנה HANA, בה 617 סיבובים ופיתולים ו- 56 גשרים חד נתיביים העוברת בין יערות גשם וחופים טרופיים.

להזמנה מאתר ויאטור: סיור מודרך להאנה.

♦ הר הגעש הרדום האליאקאלה HALEAKALA CREATER שהינו הר הגעש הרדום הגבוה ביותר בעולם ומזכיר בטופוגרפיה שלו את הירח. הוא מתנשא לגובה של כ- 3000 ק"מ.

להזמנה מאתר ויאטור: טיול יום מודרך להר הגעש ולעמק יאו:
 Haleakala, Iao Valley and Central Maui Day Tour

♦  החופים השקטים הנהדרים בחלקו המערבי של האי וחופי הגלישה המצויינים בחלקו הצפוני של האי.
♦  צלילה בקרבת האי מולוקיני דמוי הסהר.

♦  מלונות מומלצים ב:  מאווי 

 

קוואי KAUAI

♦ כתבה מורחבת:  טיול בקוואי KAUAI , אי הגנים

קוואי  (מבוטא: kah-why-ee ), האי הרביעי בגודלו והצפוני מבין שמונת איי הוואי, הוא האי ה"זקן" ביותר מבחינה גיאולוגית. הוא נוצר כבר לפני חמישה מיליון שנים! המקום הגשום ביותר עלי אדמות נמצא באי ולכן יש בו יותר נהרות, זרמים ומפלים מאשר בכל שאר איי הוואי. האי שופע צמחייה טרופית ואין פלא שכינויו הוא: "אי הגנים" GARDEN ISLE. יש בקוואי קסם ויופי פראי וכנראה זו הסיבה שמפיקי סרטים רבים בחרו בו כמקום המתאים ביותר להסריט את סרטיהם. בין היתר צולמו בקוואי "פארק היורה", "שודדי התיבה האבודה", "שישה לילות- שבעה ימים" ועוד רבים אחרים.
האי מציע למטיילים בו הרפתקאות עם נוף: אחת הדרכים הטובות ביותר לראות את נפלאות האי היא בטיסת הליקופטר העוברת מעל צוקי נאפאלי התלולים, אליהם לא ניתן להגיע במכונית, ומעל קניון ואיימאה WAIMEA CANYON , אותו כינה מארק טווין: "הגרנד קניון של הפסיפיק".

♦ הזמנת סיור בהליקופטר או מטוס קל מאתר ויאטור.

♦ הזמנת טיול יום מאתר ויאטור לקניון וויימאה ופארק קוקי Kokee :
Da Westside Explorer - Nature's Wonders, History & Local flavors 7-9hrs

 

בקוואי שלושה נהרות בהם ניתן לשוט בקייאקים, חופי ים מקסימים, חלקם נסתרים מהעין, שניתן להגיע אליהם דרך צמחייה סבוכה, המגיעה כמעט עד למים.

מצוקים באי קוואי  קוואי

האי קוואי מאד מגוון מבחינה טופוגרפית ומבחינת אקלים. חלקו הצפוני גשום ובעל צמחייה טרופית סבוכה, במרכזו הר גבוה, המכוסה באופן קבוע בעננים ואילו בדרום ובמערב האי השמש זורחת במשך מרבית מימי השנה. בקוואי יש בריזה נעימה הגורמת למיזוגו הטבעי של האי.
קוואי ידוע במגרשי הגולף הרבים שבו, מהם נשקף נוף קסום של האוקיאנוס.
זהו האי היחידי בהוואי בו אסור לבנות בניינים הגבוהים מעץ קוקוס (ארבע קומות).

ניתן להזמין מאתר ויאטור מופע LUAU בקוואי - Luau Kalamaku and Buffet Dinner

♦ מלונות מומלצים ב:  קוואי

 

הוואי HAWAII

♦ כתבה מורחבת: טיול בהוואי Hawaii, האי הגדול

הוואי (מבוטא hah-why-ee ), ידוע בכינויו "האי הגדול" THE BIG ISLAND, על מנת להבדילו מהמדינה, הנקראת בשם זהה. שם חיבה זה מאד הולם את האי ששטחו גדול כפליים משטח כל שאר האיים יחדיו. למרות גודלו, זה האי הצעיר ביותר בשרשרת והוא ממשיך לגדול גם בימים אלה בזכות הר הגעש הפעיל, קילאוהה KILAUEA שהוא הר הגעש הפעיל ביותר בעולם!

הביג איילנד היה האי הראשון מאיי הוואי שהתגלה ע"י הימאים הפולינזים וכיום חיים בו מעל 130,000 תושבים. האטרקציה התיירותית מספר אחת שלו הוא הפארק הלאומי "וולקאנו" VOLCANO NATIONAL PARK, שהוא אחד המקומות היחידים בעולם בו ניתן היה לעמוד בבטחה בקרבת זרם לבה אדום עד לשנת 2018.  גם מחוץ לפארק הלאומי אפשר לנסוע קילומטרים רבים לצד סלעי לבה מתקופות שונות המגיעים עד לים.

הערה חשובה: עקב ההתפרצות האחרונה במאי 2018 חלו שינויים בפארק ויש להתעדכן תחילה במרכז המבקרים של הפארק אילו דרכים ומסלולים פתוחים.

באי יש חופים מעטים יחסית עם חול דק ורך, אך הם נמנים עם עשרת החופים היפים ביותר בעולם! בביג איילנד חופים רבים המתאימים במיוחד לצלילה ושנירקול, בהם ניתן לשחות לצד צבי ים ודגים טרופיים נהדרים. בין החופים תמצאו חופים עם חול שחור ואפילו ירוק!
במרכז האי שני הרים אדירים: מאונה לואה MAUNA LOA ומאונה קאה MAUNA KEA שהוא ההר הגבוה ביותר בעולם (כאשר מודדים אותו מקרקעית האוקיאנוס). בחורף מכוסה פסגתו בשלג. על הר זה הוצב הטלסקופ הגדול בעולם.

 

סיורים טיולים ומופעים באי הגדול מאתר Viator המוצלח:

♦ חוויה מיוחדת! הזמנת טיסה בהליקופטר מעל הרי הגעש ומפלים מהעיר הילו:
   Volcanoes and Waterfalls Helicopter Adventure from Hilo

♦ טיול יום מודרך באי (10-11 שעות) כולל ארוחת צהריים, לקבוצות קטנות, הכולל הרי געש, מפלים, תצפיות, היסטוריה:
   Big Island in A Day: Volcanoes, Waterfalls, Sightseeing, History, Small Group

♦ מופע LUAU עם ארוחת ערב בלב Kailua-Kona: 
   Admission to Voyagers of the Pacific Luau 

בזכות תנאי האקלים והאדמה מצליחים במיוחד גידולי הקפה, אגוזי המקדמיה והאורכידאות באי.
הנקודה הדרומית ביותר בארה"ב נמצאת בדרום האי: "קה לאה" KA LAE שמה, מקום בו נושבות רוחות עזות כל ימות השנה.
שתי הערים הגדולות ביותר באי הן: הילו, הנמצאת בצד המזרחי, הגשום של האי וקונה, הנמצאת בצד המערבי השמשי.

ריקוד מסורתי פולינזי בהוואי

ריקוד פולינזי

♦ מלונות מומלצים ב: ביג איילנד

מולוקאי

♦ כתבה מורחבת: טיול באי מולוקאי Molokai שבהוואי

מולוקאי MOLOKA'I (מבוטא: mo-lo-kye ) הוא אי קטן ושקט בקרבת מוואי המתאים במיוחד להתרגעות והתבודדות. כינויו: "האי הידידותי".
אין בו בתי קולנוע, מרכזי קניות או רשתות מזון מהיר ואפילו לא רמזורים!
לעומת זאת מציע אי שליו ולא ממוסחר זה נופים נהדרים. בחופו הצפוני נמצאים צוקי הים הגבוהים בעולם, KALAUPAPA, אליהם ניתן להגיע ברכיבה על פרדות בשביל עם 26 פיתולים חדים. בחופו המערבי של האי ניתן להתענג על החוף החולי הגדול ביותר בהוואי, "פאפוהאקו" PAPOHAKU שמו. בקצהו המזרחי יש יערות גשם. גם את המפל הגבוה ביותר בהוואי, הנופל מגובה של כ- 670 מטרים אל הים, תמצאו באי קסום זה.
מה שלא ניתן למצוא באי הוא צפיפות והמונים. מספר התושבים באי כ- 7000 בלבד, רבים מהם ממוצא הוואי.

 

מצוקים באי מולוקאי

לאנאי LANAI

♦ כתבה מורחבת: יום שייט אל האי לנאי Lanai בהוואי

לנאי (מבוטא: lah-nye ) גם הוא אי קטן המציע שלווה ובריחה מההמונים, נחשב לאי המבודד ביותר מבין איי הוואי. באי, השייך למשפחת DOLE, היו בעבר מטעי האננס הגדולים בעולם, ומכאן כינויו: " אי האננס". יש בו רק כ- 50 ק"מ סלולים של כביש לעומת קילומטרים רבים של חופים זכים. מתגוררים בו כ-2400 תושבים בלבד.
שני בתי המלון היחידים באי הם רזורטים יוקרתיים ביותר שרק העשירים ביותר יכולים להתגורר בהם. בתי מלון אלה מדהימים ביופיים ובהן נמצאים מגרשי גולף מהטובים בעולם. זהו האי בו האליתה מגיעה להשתעשע. ביל גייטס התחתן בלאנאי ושכר לשם כך את האי כולו.
מפרץ הולופ HULOPE BAY הוא שמורה ימית הנחשבת לאחת מאתרי הצלילה הטובים בעולם.
הדרך הטובה ביותר לראות את האי הוא בטיול שייט בן יום היוצא מהאי מאווי הסמוך.

 

האי לנאי


נייהאו NIIHAU

(מבוטא: nee-ee-how) הוא אי פרטי קטן (שטחו 177 קמ,ר) בקרבת קוואי, בו מתגוררים רק בעליו ותושבים ממוצא הוואי טהור. השפה הרשמית של האי היא הוואית. אין באי חשמל וטלפונים וגם לא דרכים סלולות או תנועת מכוניות. העיסוק העיקרי של 160 תושבי האי הוא חוואות ודיג.
על מנת שלא יהפך לאי מודרני כמו שאר איי הוואי אסור לתיירים לבקר בו מלבד מי שמוזמן ע"י תושבי האי המעטים או בעלי האי (משפחת רובינסון) ולכן הוא מכונה "האי האסור".
ניתן להשקיף עליו מחופו המערבי של קוואי או לערוך מעליו טיול הליקופטרים.


קאהולאווה KAHOOLAWE

(מבוטא: kah-ho-oh-lah-veh ) הוא אי קטנטן (שטחו 115 קמ"ר) לא מיושב לחלוטין, ששימש כמטרה לירי באימוני חילות האוויר והים של הצבא האמריקאי. כיום הצבא מנקה אותו מכל פגזי הנפל ואין איש מורשה להגיע אליו ללא אישור מיוחד.

השפה:

למרות שבאיי הוואי דוברים התושבים למעלה ממאה שפות שונות יש להוואי שתי שפות רשמיות: אנגלית והוואית. השפה ההוואית היא מלודית ומוצאה מהפולינזית. יש בה רק 12 אותיות: תנועות VOWELS: a, e, i , o, u ועיצורים: h, k, l, m, n, p, w.

כלכלת האיים:

מדי שנה מגיעים להוואי מעל 7 מיליון תיירים, מתוכם מעל 4 מיליון תיירים מארה"ב וכשני מיליון יפאנים.
מלבד תיירות שהיא התעשייה הראשונה בחשיבותה באיים גם לחקלאות מקום נכבד בכלכלת המדינה, כאשר הגידולים העיקריים הם: קנה סוכר, אננס, פרחים ואגוזי מקדמיה.
שליש מגידול האננס בעולם הוא בהוואי! הוואי היא המדינה היחידה בארה"ב בה מגדלים קפה.
איי הוואי הם המקום היחידי בעולם המארח את כל סוגי חיילות הצבא האמריקאי (14% מתושבי אוהאו הם אנשי כוחות הביטחון האמריקאי ובני משפחותיהם).

מפת גוגל של איי הוואי:

 

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  תכנון טיול להוואי:

שירות מצוין, יעיל ומפורט, חוסך הרבה זמן והתלבטויות, מגוון רחב של אטרקציות ופעילויות שתמיד מוצלחות. "טיילנו" מספר פעמים עם סיגלית כאשר הטיול האחרון היה להוואי (פעם שניה) בפעם הראשונה היינו בהנולולו ומאווי והפעם קוואי והביג איילנד . שני טיולים מדהימים שלא נשכח
אריאלה מרמת גן

♦  שלושה תכנוני טיולים: בהוואי, קרוז ומקסיקו:

הפעם הראשונה שנסענו לטיול שתכננה סיגלית הייתה להוואי לפני 3 שנים, וזאת לאחר שקראנו את המדריך שלה להוואי והבנו שהיא מכירה את המקום וזה יכול לחסוך לנו זמן והתלבטויות, החוויה הייתה פשוט נפלאה , זכינו לטעום את המיטב של הונולולו ומאווי ונהנינו מכל רגע. בעקבות ההצלחה הזו " נסענו איתה" גם לטיול בר מצווה בשילוב עם קרוז בקריבים לפני שנתיים. לציין שזה קרוז שעשינו כמה שנים קודם אבל לא היה לנו מושג מהן האטרקציות המוצלחות בכל נמל שבו הספינה עוצרת והפעם הפקנו מהשייט את המיטב כמו שייט אבובים בג'מייקה וכמו שחייה עם דולפינים בקוזומל. בסתיו האחרון סיגלית תכננה לנו חופשה במכסיקו והיה פשוט חלום. זה פשוט כל כך הרבה יותר יעיל ונוח שיש עם מי להתיעץ ואפשר לתכנן את הטיול כמו שצריך ולא לפספס שום דבר. היא גם תמיד מציעה יותר דברים ממה שאפשר להספיק כך שתמיד אפשר לבחור ולעשות בקצב שלנו .
אריאלה מרמת גן

המלצות רבות נוספות

 

הכתבות על הוואי:
הוואי - מידע כללי
האי אוהאו
שבוע חלומי באי מאווי
האי הוואי - Big Island
טיולי שייט ובעלי חיים ימיים במערב הביג איילנד
טיול בקוואי אי הגנים
סיורים מודרכים בקוואי
יום שייט לאי לנאי
 טיול באי מולוקאי

 

מידע מפורט על האטרקציות הרבות בשאר חלקי האי, כמו גם פירוט נרחב לגבי מזג האוויר באי, מקומות לינה, מסעדות, תחבורה, חופי הים וטיפים חשובים רבים תוכלו לקרוא בספרי: איי הוואי האקזוטיים.

מדריך טיולים להוואי

 

לכתבות נוספות על הוואי לחצו כאן

חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף