קרוז מאוסטרליה לניו זילנד

טיולים מומלצים בנמלי קרוזים: ♦ בצפון אמריקה ובקריבייםבאירופהבאסיה ואוקיאניהבדרום ומרכז אמריקה

למידע עדכני נוסף בנושא קרוזים הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלי:   פייסבוק אייקון קרוזים- הפלגות נופש בעולם

 

דרך נפלאה, מומלצת, מפנקת ולמרבה הפלא גם לא יקרה במיוחד לטייל בניו זילנד היא שייט באחת מאוניות הקרוזים הגדולות. כמובן שבשייט כזה לא תראו את כל המדינה מקצה לקצה, לא תוכלו לעשות "טרקים" ארוכים בטבע וגם לא לראות יעדים בלב המדינה כגון הר קוק או מעבר ארתור, אך תוכלו לבקר ב-6-10 יעדים שונים הן באי הדרומי והן בצפוני, לשוט בפיורדים המרהיבים (המכונים "סאונדים") בדרום-מערב המדינה ולטעום את המיטב שיש לה להציע בטיול "כוכב", ללא נסיעות מתישות, ללא פריקה וטעינה ומעבר מקומות לינה.

 

אניית קרוז

 

מבצעי קרוזים של הרגע האחרון:

 

טיול זה מתאים במיוחד למי שלא מעוניין לנהוג בניו זילנד, בה כזכור נוהגים "הפוך", למי שזמנו קצר יחסית ולא מעוניין בטיול מאורגן אינטנסיבי בו מבלים את מרבית הזמן בהתבוננות במדינה המרהיבה דרך חלון האוטובוס בנסיעות ממושכות.
טיול זה מתאים גם למי שביקר בעבר בניו זילנד ומעוניין בהשלמות וטעימות נוספות.
אורך קרוז אופייני בניו זילנד נע בין 11-16 לילות.
אין קרוזים קצרים יותר אך בהחלט יש ארוכים יותר המשולבים עם מספר נמלים באוסטרליה.
המועד המוצלח ביותר לקרוז לניו זילנד הוא מאמצע נובמבר ועד אמצע מרץ, אז מזג האוויר הכי נוח ונעים. אכן המבחר הגדול ביותר של קרוזים לניו זילנד נערך בחודשים אלה, אך יש גם מספר מצומצם של קרוזים בניו זילנד בעונות המעבר בחודשים ספטמבר-אוקטובר ואפריל-מאי.

נקודת המוצא העיקרית לקרוזים לניו זילנד היא סידני, אוסטרליה.
עצם ההפלגה מהנמל מרהיב העין שלה, מתחת לגשר סידני המפורסם ובמרחק נגיעה מבית האופרה, היא התחלה מושלמת לחופשה קסומה.

אנית קרוז ביציאה מסידני

מרבית המסלולים הם מסלולים מעגליים, המתחילים בסידני ומסתיימים בה. מספר קטן בהרבה של הפלגות מתחיל ומסתיים בנמל בריסביין.

מסלול פופולארי נוסף הוא מסלול קווי מאוקלנד לסידני או להיפך, הכולל שייט מסביב לשני האיים של ניו זילנד ובנוסף בדרך כלל גם את מדינת טזמניה.

ענף הקרוזים באוסטרליה/ניו זילנד צבר תאוצה בשנים האחרונות. אם עד לפני שנים לא רבות החברה ששלטה בענף באזור היתה חברת P&O, שהפנתה לאוקיאניה את האוניות הקטנות יותר שלה, הרי כיום בנוסף לקרוזים הרבים שהיא מציעה לניו זילנד יש מבחר אוניות ומסלולים של החברות האמריקאיות הגדולות: רויאל קריביאן, פרינסס, סלבריטי והולנד אמריקה ומדי שנה מצטרפות חברות נוספות ומעבירות לאזור אוניות נוספות. כמובן שגם לחברות היוקרתיות יותר כמו Oceania Cruises , Regent Seven Seas  או Seabourn קרוזים לניו זילנד אך במחירים גבוהים משמעותית.
למספר חברות, ביניהן קונארד CUNARD(באונייה קווין מרי 2 וקווין אליזבת), חברת הולנד אמריקה וחברת פרינסס יש מסלולים בני מעל 40, 60 ואף מעל 100 ימים מסביב לעולם הכוללים גם את אוסטרליה וניו זילנד.

מידע רב על אוניות קרוזים ויעדים תוכלו למצוא בספר שלי:
קרוזים בקריביים אלסקה ואירופה
פרטים על תכנון מפורט של טיול / קרוז ע"י סיגלית בר

 

לעיתים ניתן להצטרף לקטעים קצרים יותר של הקרוזים הללו.
יש גם מסלולים קוויים בין ארה"ב דרך איי הפאסיפיק לאוסטרליה או ניו זילנד או מניו זילנד למזרח הרחוק אך הם פועלים בתדירות נמוכה יותר והם ארוכים משמעותית וכוללים ימי ים רבים.

מסלול מעגלי מסידני לניו זילנד, מייצג ומוצלח הוא:

שייט מעגלי בן 13 לילות מסידני לניו זילנד

המסלול כולל ארבעה ימי ים: שניים בדרך הלוך מסידני לאי הדרומי של ניו זילנד ושניים בדרך חזרה מהאי הצפוני של ניו זילנד לסידני.

מפת מסלול הקרוז

שני הימים הראשונים נותנים זמן להכיר את האונייה ומתקניה ולהנות מפעילויות ענפות באונייה.
שני הימים האחרונים הם למנוחה אחרי ימי הטיול האינטנסיביים ביעדים הרבים בהם מבקרים בניו זילנד, לפרידה מהצוות המסור שטיפל בכם נאמנה לכל אורך הקרוז ומהנוסעים עמם התחברתם ולבילוי אחרון באונייה.
באמצע יש יום שייט קסום בנופים עוצרי נשימה בשלושה מהפיורדים של פארק לאומי "פיורדלנד" ואחריו שבעה נמלים שונים ומגוונים. ברוב היעדים האונייה עוגנת משעות הבוקר המוקדמות עד שעות אחה"צ המאוחרות או הערב המוקדמות, מה שמאפשר להספיק לראות את המיטב. בזכות שעות האור הארוכות בניו זילנד.

 

  פארק לאומי פיורדלנד Fiordland National Park

היעד הראשון אליו מגיעים ממוקם בדרום-מערב האי הדרומי: פארק לאומי פיורדלנד Fiordland National Park, בו שטים בשלושה פיורדים במשך רוב שעות היום. האונייה הענקית שטה בפיורדים צרים, בין צוקים והרים נישאים, מפלים ובעלי חיים ימיים. השייט איטי ונופי במים שקטים וצלולים ובכל שנייה הנוף משתנה.

פיורד

האונייה מבצעת בפיורד הצר סיבוב של 360 מעלות מה שמקנה מבט על האזור מכל הזויות. הפיורד הראשון בו שטים הוא גם המפורסם והמתוייר מכולם: מילפורד סאונד Milford Sound, ממנו ממשיכים לפיורד נוסף: דאובטפול סאונד Doubtful Sound ומסיימים את היום בפיורד השלישי: דאסקי סאונד Dusky Sound.

אונית קרוז בפיורד

ניתן לצפות בנופים המרשימים ממרפסת החדר (אם יש לכם כזו), מכל הסיפונים (הפתוחים והמקורים), תוך כדי פעילות ספורטיבית בחדר הכושר או הליכה במסלול ההליכה בסיפון, תוך כדי ארוחות בחדרי האוכל והבופטים ואפילו תוך כדי בילוי בבריכה המחוממת והג'אקוזי.

אונית קרוז בפיורד

 

בריכה וג'קוזי באניה

במהלך השייט "ריינג'ר", שומר הפארק הלאומי שעלה לאונייה בפתח הפיורד, מצביע על נקודות מעניינות לאורך הדרך, על תופעות טבע, על בעלי חיים שעל פניהם חולפים, ומספר סיפורים מרתקים על האזור.

כלבי ים על הסלעים

 

 

  דונדין Dunedin

למחרת בבוקר מגיעה האונייה לנמל דונדין Dunedin, בדרום-מערב האי הדרומי. השייט בכניסה וביציאה לנמל נופי ביותר (צריך להכין לקרוז הזה הרבה כרטיסי זכרון למצלמה...). האונייה נקשרת לרציף בנמל העיר, שהוא גם נמל אוניות מסע, במרחק נסיעה קצר ממרכז העיר.

הזמנת סיורים מודרכים לנוסעי הקרוזים בדונדין מאתר ויאטור:

כוללים איסוף והחזרה לנמל:

טיול בערוץ Taieri ברכבת וסיור בעיר דונדין:
Dunedin Shore Excursion: Taieri Gorge Railway Tour and City Sightseeing
כולל איסוף והחזרה לנמל הקרוזים. נמשך 7.5 שעות.

טיול בדונדין ובטבע של חצי האי אוטגו Otago:
Dunedin Shore Excursion: Dunedin and Otago Peninsula Wildlife Tour with Optional Larnach Castle Visit
כולל איסוף והחזרה לנמל. נמשך 7.5 שעות.

סיור בדונדין בקבוצה קטנה - Dunedin Shore Excursion: Small-Group Tour of Dunedin
כולל איסוף והחזרה לנמל. נמשך 3 שעות.

נופים ליד דונדין

 

נמל דונדין

מומלץ לקחת סיור טבע לצפייה בפינגווינים, בכלבי ואריות ים ובשלל ציפורים בחופים הסמוכים לעיר. החברה המוצלחת מכולן לדעתי היא: Elm Wildlife Tours . מדריך החברה יקח ויחזיר אתכם לנמל. בדרך לשמורות הטבע תחלפו על פני מספר אתרים בעיר (כגון הרחוב התלול בעולם, בניין תחנת הרכבת המרשים וכד') ותעצרו במספר נקודות תצפית על העיר והמפרץ. אך ללא כל ספק גולת הכותרת של הטיול היא המפגש המרתק בטווח נגיעה עם בעלי החיים בסביבתם הטבעית וההסברים הנפלאים של המדריך. זהו ללא כל ספק אחד מהסיורים המודרכים המוצלחים ביותר שהשתתפתם בהם!

באתר MOOD של "רשת" העליתי סרטון קצר על החיות בשמורה הנ"ל.   

כבשים במרעה

 

מפרץ

 

כלב ים על סלעים ליד שחף

 

אריות ים על החוף

 

כבשים

 

פינגווינים צועדים על החוף

 

 

  אקרואה Akaroa Harbour

למחרת עוגנת האונייה בנמל אקרואה Akaroa Harbour , עיירה קסומה היושבת על מפרץ שקט (שנוצר ע"י התפרצות געשית) דרומית לכרייסטצ'רץ. בנמל זה האונייה עומדת על עוגן באמצע המפרץ והנוסעים יורדים ממנה בשייט בסירות ההצלה של האונייה המתפקדות כמעבורות לכל אורך היום.

הזמנת טיולים מאקרואה המותאמים לנוסעי הקרוזים מאתר ויאטור:

טיול מודרך לקרייסצ'רץ' מאקרואה - Akaroa Shore Excursion: Christchurch Highlights City Tour
איסוף והחזרה מנמל אקרואה. נמשך 6 שעות.

טיול מאקרואה לעיר קרייסצ'רץ' , חצי האי Banks  ושייט בסירה מהירה:
Akaroa Shore Excursion: Banks Peninsula, Christchurch City Tour and Jet Boat on Waimak River
איסוף והחזרה מנמל אקרואה. נמשך 6 שעות.

סיגלית בר תכננה טיולים לאלפי מטיילים. גם עבורכם היא יכולה לתכנן את טיול החלומות בניו זילנד או בכל יעד אחר המפורט באתר זה, לפרטים:

תכנון מפורט של טיול ע"י סיגלית בר

אנית קרוז במפרץ אקרואה השקט

פופולאריים ביותר סיורי שייט במפרץ הציורי לצפייה בבעלי חיים ימיים, בפרט בדולפינים.  אך אם מיציתם את נושא החיות הימיות ביום הקודם ומעוניינים לגוון, מומלץ בחום לצאת לסיור בחוות אלפקות "סמרה" Shamarra Alpacas הממוקמת בהרים המשקיפים על המפרץ. בדרך עצרו לתצפית נוף מרשימה. בחווה יערכו לכם סיור מודרך להכרת האלפקות הרבות הגדלות בחווה. כיף אמיתי לחובבי בעלי חיים והכל בנוף עוצר נשימה.

חוות אלפקות

נחמד לטייל בטיילת המקסימה על שפת המפרץ, לבקר במגדלור, בקצה השמאלי של הטיילת ולשוטט ברחובות העיירה השופעים צמחייה ופרחים. בונבונייה אמיתית!

טיילת על החוף

 

מבנה בטיילת

 

פינות ישיבה בגן

 

רציף הסירות

 

מפרץ

 

מגדלור עתיק

לכבוד נוסעי האונייה נערכים ברציף המעבורת מופעים מאוריים אופייניים.

מופע מאורי

 

על אקרואה תוכלו לקרוא עוד בכתבה שלנו : טיול במפרץ הציורי של אקרואה Akaroa

 

  וולינגטון Wellington בירת ניו זילנד

הנמל השלישי הוא נמל וולינגטון Wellington בירת ניו זילנד, הממוקמת בקצה הדרומי של האי הצפוני.
רציף הקרוזים ממוקם בסמוך לאיצטדיון של העיר, במרחק של כ-15 דקות הליכה ממרכז העיר ושלל האטרקציות שבו. אפשר ללכת ברגל או לנסוע בשאטל בתשלום או במונית.

הזמנת טיול בוולינגטון המותאם לנוסעי הקרוזים מאתר ויאטור:

טיול מודרך בקבוצה קטנה באטרקציות העיקריות בוולינגטון - Shore Excursion: Wellington Highlights Small-Group Tour
כולל איסוף והחזרה לנמל הקרוזים. נמשך 6 שעות.

האיצטדיון העירוני

בוולינגטון אין צורך לקחת סיור מודרך. קל ונוח להסתדר בה ברגל ומרבית האטרקציות בעיר הן חינם.
כדאי לעלות בפוניקולר האדום Wellington Cable Car לתצפית נפלאה על העיר ההררית. הפוניקולר (מומלץ לרכוש כרטיס בכיוון אחד בלבד) מגיע לגנים הבוטאניים היפים של העיר Wellington Botanic Garden שכיף לטייל בהם ברגל ותוך כדי כך לרדת מההר בחזרה למרכז העיר. הנוף הנשקף מכל כיוון מקסים! 

רכבל בוולינגטון

 

ענפי השרכים הענקיים

 

גני שושנים

מהגנים כדאי להמשיך ברגל לביקור בבניין הפרלמנט  New Zealand Parliament בעל המבנה הייחודי בו נערכים סיורים מודרכים חינם מדי שעה, כל שעה עגולה.

בניין הפרלמנט

בהמשך היום מומלץ לבקר במוזיאון של ניו זילנד

"מוזיאון טה פאפא"- Museum of New Zealand  Te Papa Tongarewa . זהו אחד המוזיאונים הגדולים והחשובים של ניו זינלד עם תצוגות אינטראקטיביות בנושאי תרבות המאורים, ההגירה לניו זילנד, החי והצומח, תופעות גיאו-טרמליות ועוד.
אחרי הביקור במוזיאון כדאי לטייל ברגל מהמוזיאון לאורך הרציף עד לנמל בין פארקים, מסעדות, חנויות, מבנים יפים ופסלים.

וולינגטון

מי שלא חובב הליכה יכול להצטרף לסיור מודרך במיניבוס בין האטרקציות העיקריות של העיר, כולל תצפית עליה מהר ויקטוריה, של אחת משתי החברות המוצלחות: חברת Hammonds Scenic Tours   וחברת  Wellington Rover Tours.
למחרת מגיעים לנמל נאייפר Napier, עיר הבנויה כולה בסגנון "ארט דקו" Art Deco הממוקמת במפרץ האוקס Hawke's Bay במרכז האי הצפוני.

נאייפר

סיור מודרך מקיף ומעמיק בעיר וסביבותיה הוא של חברת Hawkes Bay Scenic Tours. במשך חמש שעות יקח אתכם המדריך בסיור פרטי או בקבוצה קטנה (תלוי במספר הנרשמים מהאונייה) בין נקודות תצפית על העיר והנמל, לאורך החוף הארוך שופע הפארקים והפסלים ובין המבנים הרבים שכולם נבנו באותו סגנון ובאותה תקופה אחרי שמרבית בנייני העיר נהרסו בעקבות רעידת אדמה עזה שפקדה את העיר בשנת  1931.

אנית הקרוז בנמל

הסיור יוצא מהעיר לאזור גבעות פסטוראלי, לאורך נהר וליד חוות, מטעי פירות וכרמים. תבקרו גם ביקב העתיק ביותר בניו זילנד ותטפסו למרומי הר מרשים ממנו תצפית של 360 מעלות על האזור הפורה.

יקב בכרם גפנים

 

יקב

 

הר

 נאפייר ידועה גם במבחר המרשים של מכוניות עתיקות שעדיין פעילות ונוסעות בה. לנוסעי הקרוזים מחכה בנמל הפתעה בדמות מספר מכוניות החונות על הרציף לצד בני המקום הלבושים בבגדים תואמים לתקופת המכוניות שישמחו להצטלם עימכם.

מכונית עתיקה וגברת בלבוש עתיק

 

  נמל טאורנגה Tauranga

הנמל הבא, למחרת היום, הוא נמל טאורנגה Tauranga הממוקמת ב"מפרץ השפע" Bay of Plenty. נמל זה משמש כנקודת מוצא לסיורים ברוטרואה הנחשבת לבירת התופעות הטרמיות של העולם עם שבעה אתרים גיאוטרמיים הכוללים בריכות חמות, בריכות בוץ מבעבעות, גייזרים וכד'. ניתן לצאת לסיור מרתק באחד האתרים הללו (במרחק של כשעה נסיעה מהנמל).

הזמנת טיול ברוטרואה מטאורנגה המותאם לנוסעי הקרוזים מאתר ויאטור:

טיול לרוטרואה מטאורנגה בקבוצה קטנה - Full-Day Small-Group Rotorua Shore Excursion From Tauranga
כולל איסוף והחזרה לנמל בטאורנגה. נמשך כ- 6 שעות.

 

גייזר ברוטרואה

לחילופין, אם מעדיפים לטייל באופן עצמאי, ניתן ללכת ברגל (או לנסוע דקות ספורות במונית)  למאונט מאונגאנוי Mt. Maunganui, עיירת קיט ונופש עם גבעה מרשימה הסמוכה לחוף הים. לעיירה חופים מצויינים לרחצה ולגלישה. מומלץ לטייל ברגל במסלול ההליכה המקיף את הגבעה ומגיע לפסגתה.

חוף הים בעיירה מאונט מאונגאנוי

משך ההליכה כשעה לכל כיוון, כאשר סוף המסלול תלול למדי. בהר עצים עם פרחים בצבעי אדום ולבן (מכונה כריסמס טרי) ובנוסף שרכים, ציפרים ואפילו עיזי בר, כבשים. הנוף הנשקף ממרומי הגבעה מכל הכיוונים מרהיב עדיין! תשקיפו על חופים, מפרצונים, איים וכמובן על העיירה והנמל.

פרחים לבנים ואדומים על עץ חג מולד

 

למאונט מאונגאנוי Mt. Maunganui

 

אניית משא במפרץ

 

 

  אוקלנד Auckland

אחרי טיולים בעיירות קטנות ואתרי טבע, הגיע תור העיר הגדולה ביותר בניו זילנד- אוקלנד Auckland, אליה מגיעים בבוקר היום הבא. נמל הקרוזים ממוקם בלב העיר התוססת וניתן לטייל בין האטרקציות המרכזיות שלה בטיול רגלי קל ונינוח.

אם מעוניינים בסיור מודרך בעיר, כולל ביקור בגבעות הוולקניות הממוקמות מחוץ למרכז העיר או לטייל בטבע מרשים ליד אוקלנד ניתן להזמין את הסיורים הבאים הכוללים איסוף והחזרה לנמל הקרוזים:

הזמנת טיול באוקלנד המותאם לנוסעי הקרוזים מאתר ויאטור:

טיול מודרך 3 שעות באוקלנד -Three Hour Auckland Express Tour
כולל איסוף והחזרה לנמל. מגיע לתצפיות נוף מרשימות על העיר וסביבותיה.

טיול מודרך לחופי הים וליערות גשם מאוקלנד:
Auckland Shore Excursion: Small-Group Coast and Rainforest Tour
כולל איסוף והחזרה לנמל. נמשך כ- 7 שעות.

 

אניית הקרוז עוגנת באוקלנד

 

אוקלנד

כדאי להתחיל את הביקור באוקלנד בעלייה על המגדל הגבוה ביותר בניו זילנד ה"סקיי טאוור" Sky Tower לתצפית נוף מדהימה על העיר מגובה של 328 מטרים.

אח"כ כדאי לשוטט ברחוב הקניות המרכזי של אוקלנד, Queen Street  התוסס ושופע מרכזי קניות, חנויות, מסעדות ואווירה. החל מאמצע נובמבר ועד אמצע ינואר החנויות מקושטות לכבוד חג המולד, מה שמוסיף להן יופי ואווירה.

קישוטי חג המולד על בניינים באוקלנד

מוצלח לטייל גם לאורך קו המים של מרכז אוקלנד ברחוב טמאקי דרייב  Tamaki Drive, לבקר במרינות ורציפי הדייגים הסמוכים לנמל אוניות הקרוזים. מומלץ לבקר ב- VIADUCT HARBOUR השופע מסעדות, בתי קפה, פאבים עם נוף מקסים של הנמל והמרינה. ממוקם ברחוב Hobson Street. כדאי לשלב ביקור במוזיאון הימי המוצלח של אוקלנד "וויאג'ר" New Zealand National Maritime Museum הממוקם על רציף זה.

 "מפרץ האיים" Bay of Islands

הנמל האחרון אליו מגיעה האונייה בניו זילנד לפני חזרתה לאוסטרליה, הוא ב"מפרץ האיים" Bay of Islands הממוקם בקצה הצפוני ביותר של ניו זילנד: בצפון האי הצפוני. האונייה עומדת על עוגן בלב המפרץ זרוע האיים בקרבת העיירה המרכזית והתיירותית ביותר באזור: פאהיה Paihia.

אניית הקרוז עוגנת במפרץ האיים

 

שייט בסירת משוטים במפרץ

בנמל זה מומלץ לקחת סיור של האונייה מכיוון שיש עדיפות בירידה מהאונייה במעבורות לעיירה למי שמשתתף בסיורי האונייה ובנוסף, זה הנמל האחרון ומי שמפספס את האונייה יאלץ לטוס על חשבונו לסידני ולהפסיד את היומיים האחרונים של הקרוז...

הסיור המוצלח מכולם הוא שייט ל"חור שבסלע" Hole in the rock. הספינות שטות עד לאי קטן (למעשה סלע גדול) בו פתח ענקי, דרכו נכנסות הסירות (אם מזג האוויר ומצב הים מאפשרים זאת). זו חווייה המספקת גם אקשן וגם נופים מרשימים הן של הסלע על כל צדדיו (מכיוון אחד הוא מזכיר פני אשה) והן של איים, איונים וחופים נפלאים בדרך, כולל מגדלור מבודד. תוך כדי שייט ניתן להבחין בשפע בעלי חיים ימיים.

שייט לחור שבסלע

 

נוף אחד האיים

 

דולפין שנצפה בדרך

חובבי תרבויות והיסטוריה ישמחו לבקר בשמורה הלאומית וואיטנאגי The Waitangi Treaty Grounds. זה המקום בו נחתם ההסכם ההיסטורי בין המאורים למתיישבים הלבנים שהגיעו מבריטניה. ניתן לבקר בבית בו נחתם ההסכם וכן לסייר בין מבנים מאורים, קאנו מלחמה מאורי ומוצגים היסטוריים ואמנותיים רבים.

מספר טיפים חשובים לסיום:

- סיורים בנמלים: האוסטרלים והניו זילנדים אינם רגילים למסות גדולות של תיירים במרבית מיעדי הקרוזים ולכן מספר המקומות בכל סיור מצומצם ביותר. סיורים רבים מתמלאים הרבה לפני מועד ההפלגה. הזמינו סיורים זמן רב מראש! זכרו גם שהסיורים דרך האוניה יקרים יותר מאשר הזמנה באופן פרטי מאתר ויאטור למשל וגם סיור פרטי הרבה יותר נוח מאשר עם עוד כ- 40 נוסעים באוטובוס.

- מועד ארוחה: האוסטרלים (המהווים את הרוב המוחץ בקרוזים הללו) רגילים לאכול בשעה שש בערב ולכן המשמרת הראשונה פופולארית משמעותית בהשוואה לשנייה. אם מעוניינים במשמרת זו חשוב להזמין אותה מיד בעת ביצוע ההזמנה.

- אל תשכחו להכין מבעוד מועד ויזה לאוסטרליה! זה הליך מיגע וממושך למדי (כחודש). ללא ויזה לא תורשו להכנס למדינה, לא מהים ולא מהאוויר...

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות

 

מידע נוסף על קרוזים בספרה של סיגלית בר:
קרוזים שייט תענוגות - בקריביים אלסקה ואירופה

מדריך קרוזים בעולם

לכתבות נוספות בנושא קרוזים לחצו כאן.

חזרה לדף הבית של ניו זילנד  

חזרה לראש הדף