חופשת סקי באוסטריה עם טעם של עוד

רשמים מחופשת סקי בנויישטיף, אוסטריה חנוכה 2010

הכותבת: גלית, קיבוץ חצרים

 

לאחר טיסה בת ארבע שעות במטוס הומה ישראלים ורגע לפני שגלגלי המטוס נושקים לקרקע נגלה מראה המרחיב את הלב – מרחבים של שלג, נהרות מתפתלים בין פסגות ההרים ושמש שמציצה וכמו מבשרת שהגענו למקום הנכון.

 

מלונות מומלצים באוסטריה

 

סקי

 

ואכן, כבר בשדה התעופה מקבלת אותנו נציגת חברת גרייבר בחיוך ישראלי ובעברית והתדריך הקצרצר שלה יוצר חוליה ראשונה של קבוצה. ילדים ומבוגרים, נערים, נערות ואפילו סבים וסבתות מתקבצים באוטובוס המפואר ועל אף הקרירות ומרחבי השלג הקסומים, באוויר יש כבר נינוחות וחמימות של יחד. נסיעה קצרה בעיר אינסבורק בירת הטירול, הנחשבת לבירת ספורט החורף ומציעה מגוון של אתרי תרבות והסטוריה יפים ומרתקים, מלמדת שהיא נטועה בין הרי האלפים המושלגים המקיפים אותה וכמו שומרים על אוצרותיה הרבים. הדרך מפותלת בין יערות ועוברת בין עיירות קטנות, כפרים אשר ברובם בתי עץ מיוחדים, ערוצי נחל מכוסים בשלג וכל כך הרבה הרים כי כידוע 75% משטח אוסטריה הרים וכמעט 50% משטחה יערות. נושמים את הטבע וכבר אנו במלון בעיירה נויישטיף.

סקי

 

פעמים רבות בעבר פסלתי את הרעיון של לצאת בטיול מאורגן - עם משפחות שאינני מכירה? שוב עם ישראלים? היום אחרי החופשה החלומית עם גרייבר בחנוכה, אני יודעת שליצור טיול או חופשה נכונה זו סוג של אומנות – צריך לדייק במינונים: לאפשר יחד ולחוד, לקבוע מסלולים ולוח זמנים לצד זמן חופשי ואפשרויות בחירה, להתאים את האוכלוסיה, להקל בפרוצדורות ו"סידורים" כי ימי החולין עמוסים בהם והיוצא לחופשה רק חולם ש"מישהו יסדר לי" או "מישהו ידאג לי", לדאוג לפעילות לקטנים וגדולים ולאפשר גמישות מירבית והמון המון אפשרויות לבחירה . ואכן התבוננתי בעצמי ובחברי הקבוצה שמנתה 80 איש במשך שבוע ומצאתי כל כך הרבה יתרונות וכל כך הרבה יופי בחופשה המאורגנת, גם ברמה הפרקטית וגם ברמה החברתית. פגשתי אנשים מבוגרים וצעירים עם חיוך כי יש מי שמטפל בהם- יש מי שדואג לציוד הסקי, להסעות עם בוקר לאתר, להדרכה של הילדים והמבוגרים בעברית כשלילדים ההדרכה בעברית חשובה ביותר ( קל יותר ללמוד סקי בשפת האם ולתקשר עם המדריכים ), לארוחות המגוונות, לפעילות חברתית ויצירתית לכל הגילאים, לשטרודל ולמרק החם בשעה המתאימה, לאוויר ולאווירה.

 

שבעה ימים שיש בהם כל הדרוש לחופשה מושלמת והתרגעות של הגוף והנפש: גם גלישה במדרונות הרי הטירול המשופעים שלג, במסלולים שונים, גם שכשוך בבריכה ופינוק בסאונה החמה. שעות של מנוחה והתרגעות אישית ושעות של בילוי בקבוצה לאור נרות החנוכה. רגעים של ארוחה משפחתית ואינטימית המייצרת קירבה ורגעים של משחק משותף בקבוצה היוצר קשרים חדשים שיש בהם התעוררות, עניין ומשמעות. המגוון הרחב בתנאים המרופדים והמוקפדים, כיאה לתרבות יקית-אירופית יצרו הרמוניה של צלילים וחוויה שמלמדת שתמיד כדאי לנסות ותמיד התנסויות חדשות יכולות להפתיע ולייצר את הטעם המיוחד אשר בפשטות אקרא לו טעם של עוד. חג החנוכה חלף, חופשה אחת באה לסיומה ולי נותר לחכות שיכנס אדר וכדבר המצווה ארבה בשמחה ואצא לחופשה הבאה עם ב.ד.גרייבר  www.graiver.co.i בפורים. נפגש באוסטריה, בעיירה הקסומה קיצביל שעליה אספר בהזדמנות הבאה.

 

 


עוד כתבות על אוסטריה:
אטרקציות משפחתיות בוינה
קניות בווינה
אוסטריה עם ילדים
טיולי כוכב באוסטריה
לטייל בעיר זלצבורג
אטרקציות משפחתיות בחבל טירול
פארק אתגרי Area 47 בחבל טירול
טיול וחופשה משפחתית בחבל זלצבורג וטירול
טיולי טבע למשפחות בחבל זלצבורג
אטרקציות משפחתיות בחבל קרינתיה
מערות וטבע בחבל זלצקמרגוט
אטרקציות בדרום חבל סטיריה Styria
אטרקציות בעמק זילרטל Zillertal
מגורים בכפרי נופש באוסטריה
מגורים בבית חווה בפלכאו
פארקי חיות באוסטריה
טיולי כוכב במערב אוסטריה ממונטפון
אוסטריה - מידע כללי למטייל
סקי באוסטריה, האתרים שפחות מוכרים
חופשת סקי באוסטריה עם טעם של עוד...


חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאירופה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

מדריכי טיולים לאירופה של סיגלית בר במחיר מוזל מהאתר:

 


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף