חופשת סקי באוסטריה עם טעם של עוד

רשמים מחופשת סקי בנויישטיף, אוסטריה חנוכה 2010

הכותבת: גלית, קיבוץ חצרים

 

לאחר טיסה בת ארבע שעות במטוס הומה ישראלים ורגע לפני שגלגלי המטוס נושקים לקרקע נגלה מראה המרחיב את הלב – מרחבים של שלג, נהרות מתפתלים בין פסגות ההרים ושמש שמציצה וכמו מבשרת שהגענו למקום הנכון.

 

מלונות מומלצים באוסטריה

 

סקי

 

ואכן, כבר בשדה התעופה מקבלת אותנו נציגת חברת גרייבר בחיוך ישראלי ובעברית והתדריך הקצרצר שלה יוצר חוליה ראשונה של קבוצה. ילדים ומבוגרים, נערים, נערות ואפילו סבים וסבתות מתקבצים באוטובוס המפואר ועל אף הקרירות ומרחבי השלג הקסומים, באוויר יש כבר נינוחות וחמימות של יחד. נסיעה קצרה בעיר אינסבורק בירת הטירול, הנחשבת לבירת ספורט החורף ומציעה מגוון של אתרי תרבות והסטוריה יפים ומרתקים, מלמדת שהיא נטועה בין הרי האלפים המושלגים המקיפים אותה וכמו שומרים על אוצרותיה הרבים. הדרך מפותלת בין יערות ועוברת בין עיירות קטנות, כפרים אשר ברובם בתי עץ מיוחדים, ערוצי נחל מכוסים בשלג וכל כך הרבה הרים כי כידוע 75% משטח אוסטריה הרים וכמעט 50% משטחה יערות. נושמים את הטבע וכבר אנו במלון בעיירה נויישטיף.

סקי

 

פעמים רבות בעבר פסלתי את הרעיון של לצאת בטיול מאורגן - עם משפחות שאינני מכירה? שוב עם ישראלים? היום אחרי החופשה החלומית עם גרייבר בחנוכה, אני יודעת שליצור טיול או חופשה נכונה זו סוג של אומנות – צריך לדייק במינונים: לאפשר יחד ולחוד, לקבוע מסלולים ולוח זמנים לצד זמן חופשי ואפשרויות בחירה, להתאים את האוכלוסיה, להקל בפרוצדורות ו"סידורים" כי ימי החולין עמוסים בהם והיוצא לחופשה רק חולם ש"מישהו יסדר לי" או "מישהו ידאג לי", לדאוג לפעילות לקטנים וגדולים ולאפשר גמישות מירבית והמון המון אפשרויות לבחירה . ואכן התבוננתי בעצמי ובחברי הקבוצה שמנתה 80 איש במשך שבוע ומצאתי כל כך הרבה יתרונות וכל כך הרבה יופי בחופשה המאורגנת, גם ברמה הפרקטית וגם ברמה החברתית. פגשתי אנשים מבוגרים וצעירים עם חיוך כי יש מי שמטפל בהם- יש מי שדואג לציוד הסקי, להסעות עם בוקר לאתר, להדרכה של הילדים והמבוגרים בעברית כשלילדים ההדרכה בעברית חשובה ביותר ( קל יותר ללמוד סקי בשפת האם ולתקשר עם המדריכים ), לארוחות המגוונות, לפעילות חברתית ויצירתית לכל הגילאים, לשטרודל ולמרק החם בשעה המתאימה, לאוויר ולאווירה.

שבעה ימים שיש בהם כל הדרוש לחופשה מושלמת והתרגעות של הגוף והנפש: גם גלישה במדרונות הרי הטירול המשופעים שלג, במסלולים שונים, גם שכשוך בבריכה ופינוק בסאונה החמה. שעות של מנוחה והתרגעות אישית ושעות של בילוי בקבוצה לאור נרות החנוכה. רגעים של ארוחה משפחתית ואינטימית המייצרת קירבה ורגעים של משחק משותף בקבוצה היוצר קשרים חדשים שיש בהם התעוררות, עניין ומשמעות. המגוון הרחב בתנאים המרופדים והמוקפדים, כיאה לתרבות יקית-אירופית יצרו הרמוניה של צלילים וחוויה שמלמדת שתמיד כדאי לנסות ותמיד התנסויות חדשות יכולות להפתיע ולייצר את הטעם המיוחד אשר בפשטות אקרא לו טעם של עוד. חג החנוכה חלף, חופשה אחת באה לסיומה ולי נותר לחכות שיכנס אדר וכדבר המצווה ארבה בשמחה ואצא לחופשה הבאה עם ב.ד.גרייבר  www.graiver.co.i בפורים. נפגש באוסטריה, בעיירה הקסומה קיצביל שעליה אספר בהזדמנות הבאה.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 שלום סיגלית,
רוצים להודות לך על תכנון הטיול ששלחת אלינו! על האפשרויות לימים יפים ולימים גשומים, הגיוון, ההסברים המדויקים, נוחות ההתמצאות, אפשרויות הבחירה והנינוחות והתחושה ש"שום דבר לא בלחץ ולא חובה...". אין לנו ספק שמיקום הלינה המוצלח (הן מבחינת המיקום והן מבחינת האיכות והתאמתו לדרישתנו ומשפחתנו), ההמלצות לפעילות, למסעדות, לקניות, לבילוי ולהתארגנות היו גורמים מכריעים בהצלחת הטיול! על אף התשלום עבור התכנון, אין ספק שעזרתך הובילה לחיסכון כספי, כמו גם להפחתת התלבטויות וניצול זמן מעולה ואיכותי. נשמח להשתמש שוב בשירותיך בטיולנו הבאים!!
תודה מכל הלב ושנה טובה מלאה בטיולים מרגשים!
משפחת קלישר, קרית שמונה,  ron100531@gmail.com

♦  אחרי תקופה ארוכה שלא יצאנו לחו"ל החלטנו לטוס להולנד. קראנו הרבה חומר אבל לא הצלחנו לגבש תכנית. כתבתי בגוגול עזרה לתכנון טיול בחו"ל והשם של סיגלית עלה. שיחת טלפון שארכה כשעה , הרבה שאלות של סיגלית והיא יצרה תכנית לשבוע בדיוק מתאימה לנו, טבע,נופים קניות ולינה בכפר נופש. אחד הדברים שהכי עזרו הן הכתובות שהיא ציינה לכל יעד שניתן להטעין לג'י.פי.אס. ההמלצות היו נהדרות,כולל טיפים היכן להחנות ומה כדאי לראות בכל אתר. חזרנו לארץ ולשיגרה טעונים בחוויות שנזכרנו בהם שוב ושוב. תודה סיגלית על עזרתך ותרומתך הרבה. יכול להיות שאנשים יגידו למה צריך יש הכל במחשב, אני אומרת בשביל זה יש מומחים ,חבל להוציא הרבה כסף לטיול ולהרגיש שלא מיצינו את המקום אליו נסענו.

עדית רוזנפלד פתח תקווה

 ♦ המלצות רבות נוספות

 

 

 


כתבות על אוסטריה:
אטרקציות משפחתיות בוינה
קניות בווינה
אוסטריה עם ילדים
טיולי כוכב באוסטריה
לטייל בעיר זלצבורג
טיולים ואטרקציות בחבל זלצבורג
טיולי טבע למשפחות בחבל זלצבורג
טיולים ואטרקציות בחבל טירול
טיול בעיר אינסברוק וסביבותיה
טיולים באזור סקיוולט SkiWelt בחבל טירול
פארק אתגרי Area 47 בחבל טירול
טיול וחופשה משפחתית בחבל זלצבורג וטירול
אטרקציות משפחתיות בחבל קרינתיה
מערות וטבע בחבל זלצקמרגוט
אטרקציות בדרום חבל סטיריה Styria
אטרקציות בעמק זילרטל Zillertal
מגורים בכפרי נופש באוסטריה
מגורים בבית חווה בפלכאו
פארקי חיות באוסטריה
טיולי כוכב במערב אוסטריה ממונטפון
אוסטריה - מידע כללי למטייל
סקי באוסטריה, האתרים שפחות מוכרים
חופשת סקי באוסטריה עם טעם של עוד...

מדריכי טיולים לאירופה של סיגלית בר במחיר מוזל מהאתר:


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף