תוכנית שלדית יומית לטיול משפחות בהולנד ובלגיה

אחת הדרכים הנוחות והבדוקות לתכנון יעיל של טיול היא הכנת "תוכנית שלדית יומית". תוכנית זו כוללת את מקום הלינה המתוכנן, אמצעי התחבורה והפעילות המתוכננת לכל יום.
 
חובבי הספונטניות וההפתעות לא יסתדרו עם תוכנית שכזו. אך מי שרוצה להפיק את המקסימום מהטיול, מזמין מקומות לינה מראש ולא מעוניין להגיע לאטרקציה שחיכה לה ולגלות שנסגרה לפני מספר דקות, ייעזר מאד בתוכנית שכזו.

 

מובן שכל תוכנית היא בסיס לשינויים, לא חייבים להספיק הכל ולא להילחץ אך מאד נוח שקיימת תוכנית בסיסית עליה ניתן להוסיף או לגרוע בהתאם למזג האוויר, מצב הרוח והזמן.

 

טחנת רוח בהולנד


חשוב לשים לב ליום בשבוע: בארצות רבות מוזיאונים סגורים בימי שני, לא כל אתר תיירותי פתוח ביום ראשון ומפארקי שעשועים כדאי להתרחק בסופי שבוע.
יש פעילויות המתקיימות רק ביום מסוים בשבוע, לדוגמא: שוק הגבינות של אלקמר מתקיים בימי שישי בבוקר בלבד. פעילויות אחרות מתקיימות בשעות מסוימות בלבד, לדוגמא: בורסות הפרחים בהולנד פתוחות לקהל רק בשעות הבוקר המוקדמות ואינן מתאימות למי שאוהב לישון עד מאוחר או מתגורר במרחק נסיעה רב מהן.  

תעלות מים באמסטרדם
 
מצורפת תוכנית שלדית פשוטה ומינימלית לדוגמא של טיול משפחתי בהולנד ובלגיה.
הרעיון הבסיסי העומד מאחורי תוכנית זו הוא שמכיוון שאלה מדינות קטנות יחסית, אין צורך לעבור מלונות מדי יום או יומיים, אלא ניתן ללון מספר ימים ברציפות באותו מקום, שיהווה נקודת מוצא לטיולים באזור.
המעוניינים, יוכלו לקבל תכנון טיול מפורט ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

 

תוכנית שלדית יומית חלקית (שבוע בלבד) לדוגמא (לא מפורטת): הולנד+ בלגיה : 

הערה: החלוקה לימים לא מחייבת, אפשר להישאר יותר ימים בכל מקום.

יום 1 - טיסה תל אביב - אמסטרדם, השכרת רכב בשדה התעופה, נסיעה לדנהאג- ביקור במדורדם ובעיירה דלפט (חרסינות), ונסיעה למלון. לינה בדרום הולנד, מומלץ בסנטר פארק : Center Parcs De Kempervennen .יום 2 - ביקור יום שלם בפארק השעשועים המפורסם דאפטלינג

 

רכבת הרים  פח אשפה מדבריום 3 - פארק הקופים+ פארק הציפורים "אלפן על הריין" ALPHEN AAN RIJN + ביקור ב- 19 טחנות הרוח ב-קינדרדייק KINDERDIJK .

יום 4 - נסיעה לבלגיה לבריסל. ביקור במרכז בריסל (כיכר העירייה, הילד המשתין)+ אטומיום+ מיני יורופ, בית חרושת לשוקולד. מקום לינה חדש - דירות משפחתיות בבריסל.

יום 5 - ביקור יום שלם בארדנים: נאמור, דינאנט ומערות הנטיפים האן סור לס. מקומות לינה מומלצים למשפחות בארדנים.

יום 6 - נסיעה לברוז'. חצי יום בברוז' (שייט תעלות, חנויות שוקולד, תחרה, סיור רגלי בעיר). אחה"צ: פארק המים אקוואליבי AQUALIBI (צפונית לבריסל) . מלונות מומלצים בברוז'.יום 7 - נסיעה צפונה להולנד, ביקור באוטרכט: סיור בעיר ובמוזיאון לתיבות מוסיקה + ביקור בפארק הפרחים קוקנהוף (בין האג לאמסטרדם). מקום לינה חדש: בכפר נופש במרכז הולנד. מקום לינה מומלץ, סנטר פארק:  Center Parcs Eemhof

 

 

 

יום 8 ... יום 13....(תכנון מלא ומפורט ניתן לקבל מבעלת האתר סיגלית בר)

 

יום 14 - נסיעה לאמסטרדם, החזרת הרכב בשדה התעופה וטיסה לתל אביב.

 

הזמנת מלונות:

בהולנד ובלגיה מאד פופולארי, נפוץ ומוצלח להתגורר בכפרי נופש. בדרך כלל ניתן להכנס לכפרי הנופש בימי שישי או שני לשבוע או ל-3 או 4 לילות.

כפרי הנופש המוצלחים ביותר, להם פארקי מים מקורים אטרקטיביים ושלל מתקני ספורט שייכים לרשת סנטר פארקס:

 

לוגו מבצע בסנטר פארק  

חברת ב. ד. גרייבר היא הנציגה הבלעדית של סנטר פארקס בישראל ומציעה חבילות הכוללות טיסה, רכב, קוטג' - מותאמות למשפחה הישראלית. להזמנות ומידע נוסף באתר החברה.

החברה משווקת כפרי נופש בהולנד, בלגיה, צרפת וגרמניה.

ב. ד. גרייבר - טלפון למחלקת סנטר פארקס: 048138000 , טלפון ראשי: 1-800-22-8808

 

חלק מכפרי הנופש של Landal Greenparks ניתן להזמין בבוקינג.
כפר נופש מוצלח ובמיקום אטרקטיבי בהולנד:

Landal Waterparc Veluwemeer


כתבות נוספות:  
בלגיה- טיולי כוכב למשפחות
טיול משפחתי בהולנד
טיול משפחתי בחבל הארדנים
טיול בעיר ברוז' וסביבתה
מגורים בחווה צפונית לאמסטרדם
קניות באמסטרדם

כאמור, ניתן לקבל תכנון טיול מפורט לאירופה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

מדריכי טיולים לאירופה של סיגלית בר במחיר מוזל מהאתר:

 


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף