תוכנית שלדית יומית לטיול

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

בניית תוכנית יומית

אחת הדרכים הנוחות והבדוקות לתכנון יעיל של טיול היא הכנת "תוכנית שלדית יומית". תוכנית זו כוללת את מקום הלינה המתוכנן, אמצעי התחבורה והפעילות המתוכננת לכל יום.
 
חובבי הספונטניות וההפתעות לא יסתדרו עם תוכנית שכזו. אך מי שרוצה להפיק את המקסימום מהטיול, מזמין מקומות לינה מראש ולא מעוניין להגיע לאטרקציה שחיכה לה ולגלות שנסגרה לפני מספר דקות, ייעזר מאד בתוכנית שכזו.

מובן שכל תוכנית היא בסיס לשינויים, לא חייבים להספיק הכל ולא להילחץ אך מאד נוח שקיימת תוכנית בסיסית עליה ניתן להוסיף או לגרוע בהתאם למזג האוויר, מצב הרוח והזמן.

 

טחנת רוח בהולנד


שיקולים בהכנת התוכנית :

התאמת היום בשבוע לפעילות

חשוב לשים לב ליום בשבוע, בארצות רבות מוזיאונים סגורים בימי שני, לא כל אתר תיירותי פתוח ביום ראשון ומפארקי שעשועים כדאי להתרחק בסופי שבוע.
יש פעילויות המתקיימות רק ביום מסוים בשבוע, לדוגמא: שוק הגבינות של אלקמר בהולנד מתקיים בימי שישי בבוקר בלבד. פעילויות אחרות מתקיימות בשעות מסוימות בלבד, לדוגמא: בורסות הפרחים בהולנד פתוחות לקהל רק בשעות הבוקר המוקדמות ואינן מתאימות למי שאוהב לישון עד מאוחר או מתגורר במרחק נסיעה רב מהן.  

תעלות מים באמסטרדם

 

התאמת הפעילות לכל המשתתפים

יש להתאים את היעד לגילאי המשתתפים ואופיים. ילדים צעירים זקוקים להפסקות בנסיעה ושחרור גופני הרבה יותר מילדים גדולים או מבוגרים.
חשוב להתחשב בהעדפות של כל אחד מבני המשפחה, החל בצעיר וכלה בהורים.

בחירת מקום לינה

מומלץ לא לעבור יותר מ- 2 מקומות לינה בטיול בן שבוע ולא יותר מ- 3 מקומות לינה בטיול בן 10 לילות. כלומר, כדאי להתגורר לפחות 3-4 לילות באותו המקום ואם אפשר גם יותר.

קחו בחשבון אפשרות לשינויים

 השאירו לעצמכם זמן מספיק לגמישות. תכננו אופציה נוספת לטיול למקרה של מזג אוויר לא נוח. אל תתכננו טיול לחוץ מדי. השאירו זמן מספיק על מנת ליהנות גם ממקומות קטנים ונחמדים.

תכננו טיול מגוון

להמנע מטיול חד גוני שכולל למשל רק פארקי טבע או רק ערים. זה יכול לשעמם חלק מבני המשפחה. דאגו לשלב בטיול טבע , נופש פעיל, טיול עירוני ופארקי שעשועים וגם מקום למנוחה והתרגעות.

תכנון טיול מקצועי 

בכל מקרה, זכרו  שטיול לחו"ל הינו יקר ומורכב ומומלץ לקחת תכנון מקצועי מסיגלית בר שיחסוך לכם כסף רב ויבטיח הרבה יותר הנאה מהטיול.

תכנון הטיול  של סיגלית כולל:

♦  סיוע בבחירת יעדי הטיול בהתאם למועד ומשך הנסיעה, לתקציב ולקצב .
♦  בניית תוכנית מפורטת לטיול עפ"י היעדים ותאריכים.
♦  הצעת מקומות לינה מומלצים בכל יעד.
♦  המלצות מה לעשות ולראות בכל יום ויום.
♦  זמני נסיעות,מרחקים וכתובות לאורך המסלול. 
♦  המלצות חשובות בנוגע להשכרת רכב וטיסות.
♦  המלצות על מועד ואופן רכישת כרטיסים לאתרים, מופעים ואטרקציות.
♦  המלצות על מסעדות, חנויות, אתרי נופש ייחודיים וטיפים חשובים נוספים.
♦  תכנון קרוז: סיוע בבחירת הקרוז האופטימלי מבחינת האוניה,  מסלול, החדר, וסיורים בנמלים.

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 בהמלצת חברים שבנו מסלול לארהב עם סיגלית פניתי אליה לעזרה לטיול צרפת גרמניה ואוסטריה. סיגלית בנתה לי מסלול של 10 ימים כולל מלונות אטרקציות וכו והכל בתאום איתי ולפי תחומי התעניינות של ילדי ושלי הכל היה פשוט מושלם. וכך גם עשתה כאשר טסתי לשבוע לשוויץ.ולאחר מכן שבוע בצפון איטליה....פשוט שווה כל שקל....ויש טיול חווייתי ומושלם.
ענת אביגדור

♦  סיגלית תכננה עבורנו שני טיולים בארה"ב וטיול באוסטריה. המפתח להצלחה ולהנאה של הטיולים שלנו היה התכנון המוקפד והמקצועי של סיגלית. תמיד קשובה לרצונותינו, סבלנית ונותנת מענה מהיר. הידע הרב שיש לה הוא נדיר ולכן המלצותיה מוצלחות מאוד.
מרב טלבי, גילון 

 ♦ המלצות רבות נוספות


מדריכי טיולים לאירופה של סיגלית בר במחיר מוזל מהאתר:


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף