מגורים אוטנטיים בחבל הפלופונז שביוון

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

 

כתבה: מרים רותם, בעלת הבית

הבית שאני משכירה כעת, נרכש על ידי ב1991- ואחרי ששיפצתי אותו, חייתי בו 9 שנים. הבית שופץ ועוצב בתשומת לב ואהבה לאורח החיים המסורתי והצנוע של מאני , הוא נמצא בריגנוחורה "הכפר של האורגנו" (הגדל בסביבה) ,בגובה 350 מטר מעל פני הים, במקום בו המפגש בין ההרים והים יוצר אוירה מיוחדת של הוד ועוצמה אנרגטית.
מתוך כ- 15 בתי הכפר רק 4 מיושבים, היתר נטושים. הבית עצמו מבודד משכנים. המרחק מקוטרונס –כפר הדייגים שעל החוף, הוא 3 ק"מ בנסיעה או כ- 40 דקות בהליכה. 

אין בבית חשמל ולכן בישול והמקרר (עובד) על גז, תאורה סולארית מינימלית + נרות ומנורות נפט ( ואיזו אווירה!). אספקת המים היא ממי גשם הנאגרים בחורף בבורות- אבן הבנויים ליד הבית, משם המים מוזרמים למטבח ולמקלחת, ממיכל המים של הבית. (חשוב מאד לחסוך במים, אך יש כמובן מספיק מים לרחצה יומית לכל המשפחה). השירותים בנויים מחוץ לבית כ- 20 מ' הם פשוטים ובריאים. בבית יש קומה תחתונה ובה חדר שינה קטן וחדר שינה גדול. בקומה השניה יש חדר שינה קטן, חדר מגורים גדול ,מטבח, ומקלחת.לכל החדרים כניסות נפרדות. מחוץ לבית יש אזורי "סטלבט" וכיף, ערסלים וצל פינות ישיבה ובקיץ אפשר לישון בחוץ תחת שמי מיליוני הכוכבים... הבית מתאים למשפחה עד 6 נפשות ולכל האנשים המחפשים אווירה מיוחדת , שלווה ויופי. הבית מצויד בכלי מיטה ,מגבות, מבחר ספרים ומשחקים (בעברית ובאנגלית) +מידע על האזור כולו, וגם באווירה והתרגשות....

בית ביוון   גינת הבית

 

את פני האורחים מקבלת אניה שהיא שכנה וחברה טובה והיא אם הבית שלי ומטפלת בכול: ניקיון סידור והכנת הבית לאורחים, מחכה להם בבית ( לפי תיאום טלפוני), מקבלת את פניהם, נותנת להם מפתחות, מראה להם את הבית בסגנון " סיור מודרך" כולל הסברים חשובים על מערכת המים והשירותים. היא גם כתובת לאינפורמציה בעת צורך ועזרה כללית. אניה יכולה לדאוג לכביסה לפי בקשה מיוחדת בתשלום נפרד. מספר הטלפון שלה (לחיוג מהארץ):0036945308858. לחיוג מיוון: 6945308858. יש קליטה של טלפונים סלולריים בבית ובסביבה.
 
2.הסביבה : הבית נמצא במאני "האצבע האמצעית מבין 3 חצאי האיים בדרום הפלופונז. זה אזור פראי ויפיפה, רחוק מציביליזציה ותיירות . בתי אבן נטושים וציוריים כנסיות ביזנטיות ומנזרים עתיקים, מפרצי טורקיז נחבאים, שבילי הליכה (גם ליד הבית), טיולי יום במכונית למקומות מיוחדים ומרתקים, בטברנות ( מסעדות ובתי-קפה), יש אוכל מקומי טרי ובריא. הכפריים עוסקים בחקלאות זעירה, זיתים, עיזים, דייג, וכו'. מרחקי נסיעה: לים-לחופים הקרובים באזור קוטרונס- 7 דקות+, אראופולי- 20 דקות, גיטיון- 40 דקות , אתונה- 5-6 שעות. בקוטרונס יש מכולת וטברנות, באראופולי וגיטיון יש סופרמרקטים מעולים, מאפיות, שוק שבועי, בנקים, כספומטים, דואר, חנויות כלליות ומסעדות מכל הסוגים. פעמיים ביום מגיע אוטובוס לקוטרונס.

מפרץ

 

להורדת מצגת (2.3Mb) עם תמונות נוספות לחץ כאן
 
3 הגעה : מאתונה יש טיסת אולימפיק לקלמטה, משם נסיעה של שעתיים לריגנוחורה ברכב שכור. אפשר לנסוע משדה התעופה של אתונה בכ- 6 שעות. ברשותי מידע רב נוסף על תחבורה, עזרה ראשונה ועוד. כתבתי חוברת המיועדת לאורחי בריגנוחורה ובה מידע רב על הסביבה: טיולים ומסלולים מסעדות ועוד. המחיר עבור שהיה של שבוע בבית- 280 אירו לזוג + 50 אירו לשבוע עבור כל אדם נוסף (מגיל 5 ומעלה). לא יותר מ6- אנשים בבית כולל ילדים. המחיר כולל מצעים ומגבות . בבית יש נפט במנורות ונרות כשהאורחים מגיעים, אח"כ הם משלימים את החסר. אניה דואגת לגז לבישול ולמקרר ומחליפה בלון כשהוא נגמר.
הזמנת הבית, אצלי בטלפון 0544372331 או במייל: rotemmiriam@gmail.com למזמינים אוסיף מידע מפורט נוסף. עוד מספר בבית ביוון: 302733025442++
להתראות  ובברכה,
מרים

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 בהמלצת חברים שבנו מסלול לארהב עם סיגלית פניתי אליה לעזרה לטיול צרפת גרמניה ואוסטריה. סיגלית בנתה לי מסלול של 10 ימים כולל מלונות אטרקציות וכו והכל בתאום איתי ולפי תחומי התעניינות של ילדי ושלי הכל היה פשוט מושלם. וכך גם עשתה כאשר טסתי לשבוע לשוויץ.ולאחר מכן שבוע בצפון איטליה....פשוט שווה כל שקל....ויש טיול חווייתי ומושלם.
ענת אביגדור

♦  סיגלית תכננה עבורנו שני טיולים בארה"ב וטיול באוסטריה. המפתח להצלחה ולהנאה של הטיולים שלנו היה התכנון המוקפד והמקצועי של סיגלית. תמיד קשובה לרצונותינו, סבלנית ונותנת מענה מהיר. הידע הרב שיש לה הוא נדיר ולכן המלצותיה מוצלחות מאוד.
מרב טלבי, גילון 

 ♦ המלצות רבות נוספות

 

 


מדריכי טיולים לאירופה של סיגלית בר במחיר מוזל מהאתר:


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף