סקי באוסטריה, האתרים שפחות מוכרים

אוסטריה היא אחת מהמדינות הפופולאריות באירופה לחופשות סקי בקרב גולשים מהעולם. כיום כאשר מוזכרים 'סקי' ו'אוסטריה' באותו משפט ישר אנחנו חושבים על סט אנטון, מאיירהופן או סולדן, אך יש עוד כמה אתרים ששווה לדעת ולהכיר.

גולש סקי

באד גסטיין

באד גסטיין, המרוחקת כשעה נסיעה מזלצבורג, התפרסמה בראשית דרכה כעיירת מרפא, שכן בסביבתה שלל מעיינות חמים בעלי סגולות בריאותיות.
מעיינות המרפא עדיין מבעבעים בסביבת באד גסטיין, ובמקביל הפכה העיירה למעוז סקי מהמובילים באוסטריה. אתר הסקי מציע 25 מסלולים באורך כולל של לא פחות מ- 190 ק"מ, ולצידם עוד 35 ק"מ של קרוס קאנטרי, אפשרויות כמעט אינסופיות של אוף פיסטים מרהיבים וכן סנופארק מאובזר היטב.
האתר מתאים במיוחד לגולשים ברמה בינונית. אמנם יש בו גם מסלולים למתחילים – אולם הגישה אליהם פחות נוחה, ובנוסף המעבר לאחר הלימוד למסלולים מעט יותר מאתגרים עלול להיות קשה עקב התלילות והאורך של מסלולים אלה.
היותה של באד גסטיין עיירת נופש מזה עידן ועידנים הפכה אותה למקום אידיאלי לחופשה, בזכות האופציות הרבות שהיא מציעה לצד הגלישה. בין השאר תוכלו ליהנות בבאד גסטיין ממגלשות שלג, מגרשי סקווש, באולינג, קזינו, החלקה על הקרח, מבחר רחב של מסעדות, בארים ומועדונים שוקקי חיים – וכמובן שגם ממתחמי ספא מפנקים וכאמור מעיינות חמים משובבי נפש. 

קיצביל

קיצביל הוא אחד מאתרי הסקי הנמוכים יחסית באוסטריה (אם כי גם כך מסלוליו מגיעים עד לגובה של כ- 2,000 מ') ועל כן תנאי הגלישה בו עלולים להיות לא אופטימאליים (על אף נוכחותם של תותחי השלג) – אבל האווירה הרומנטית להפליא השוררת בו בהחלט מפצה על כך.
קיצביל הוא כפר עתיק מאוד שהפך לעיירה משגשגת, אם כי עדיין בליבה נשתמרה אותה אווירה כפרית נעימה של פעם.

בסך הכל מציע אתר הסקי של קיצביל כ- 150 ק"מ של מסלולים שרובם מתאימים לגולשים מתחילים או בעלי רמה בינונית. יחד עם זאת יש באתר גם 12 מסלולים שחורים, כולל דאון היל מפורסם ומאתגר וכן אוף פיסטים מוצלחים. המקום מתאים גם לסנובורדיסטים שנהנים ממתחם רחב ידיים הכולל שלל אפשרויות, ולכל מי שקיצביל עצמו אינו גדול מספיק ישנה האופציה לבחור בסקי פס מורחב למרחב הגלישה הגדול סקיוולט.
לצד האווירה הרומנטית הייחודית, אפשרויות הבילוי השונות (כולל ריחוף בכדור פורח) וחיי הלילה המגוונים, מפורסמת קיצביל גם במספר הרב של הסלבריטאים הבאים לבלות בה חופשת חורף מפנקת.

זאלבאך

זאלבאך הוא אחד מאתרי הסקי הפופולאריים ביותר באוסטריה, בעיקר בזכות כ- 200 ק"מ של מסלולים משובחים במיוחד.
למעשה מדובר בשתי עיירות, זאלבאך והינטרגלאם, שבעקבות ההתפתחות המואצת שלהן הפכו לעיירה אחת (השוכנת במרחק כשעה וחצי נסיעה מזלצבורג ובמרחק כשלוש שעות נסיעה ממינכן).
200 הקילומטרים של אתר הסקי המושקע מאפשרים אופציות רבות לכל הגולשים – אלה המתחילים ייהנו מלא פחות מ- 32 מסלולים כחולים מוצלחים (במיוחד באזור במקוגל), לסנובורדיסטים ממתינים ממסלולים רחבי ידיים ונטולי קטעים מישוריים (וגם סנופארק מצוין), גולשים חובבי אתגרים מוזמנים לדאון היל בזוולפרקוגל (מסלול שכבר שימש בעבר אליפות עולם) – וכולם כולל כולם ייהנו מהתשתיות המעולות של האתר ומגישה נוחה ומהירה לכל נקודה בו. חלק מהמסלולים, אגב, ממוקמים על גבי קרחון.
זאלבאך והינטרגלאם מצטיינות במיוחד גם בתחום האפרה סקי (תחום שאוסטריה באופן כללי טובה בו). מסיבות בלתי נשכחות, הופעות חיות, פסטיבלים שמושכים אליהם גולשים ובליינים מכל רחבי העולם וגם אופציה לסקי לילה הם רק חלק ממגוון הבילויים שמציעות העיירות השמחות. 

המאמר נכתב ע"י צוות סקיביד – www.skibid.co.il

 

כתבה נוספת על סקי באוסטריה:
חופשה עם טעם של עוד

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאירופה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

מדריך טיולים לאוסטריה של סיגלית בר במחיר מוזל מהאתר:
אוסטריה - טיולי כוכב למשפחות 

מדריך טיולים לאוסטריה

 

עוד כתבות על אוסטריה:
אטרקציות משפחתיות בוינה
קניות בווינה
אוסטריה עם ילדים
טיולי כוכב באוסטריה
לטייל בעיר זלצבורג
אטרקציות משפחתיות בחבל טירול
פארק אתגרי Area 47 בחבל טירול
טיול וחופשה משפחתית בחבל זלצבורג וטירול
טיולי טבע למשפחות בחבל זלצבורג
אטרקציות משפחתיות בחבל קרינתיה
מערות וטבע בחבל זלצקמרגוט
אטרקציות בדרום חבל סטיריה Styria
אטרקציות בעמק זילרטל Zillertal
מגורים בכפרי נופש באוסטריה
מגורים בבית חווה בפלכאו
פארקי חיות באוסטריה
טיולי כוכב במערב אוסטריה ממונטפון
אוסטריה - מידע כללי למטייל
סקי באוסטריה, האתרים שפחות מוכרים
חופשת סקי באוסטריה עם טעם של עוד...

 


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף