טיולים ואטרקציות באיי גלפגוס Galapagos באקוודור

לכל מי שחולם לבקר בגלפגוס אך חושב שזה יעד יקר ומורכב ולא בר השגה: סיגלית בר תגשים לכם את החלום - בתכנון אישי נכון תטיילו במחיר שפוי, בתנאים נוחים ותראו את המיטב של גלפגוס ואקוודור!

 כללי:

איי גלפגוס Galapagos מהווים את הפנינה של הטיול באקוודור. הם מרוחקים כאלף ק"מ מערבה מהיבשת בלב האוקיאנוס השקט סמוך לקו המשווה. בארכיפלג האיים של גלפגוס יש 18 איים עיקריים, 3 איים קטנים ועוד כמאה איונים וסלעים.

זהו גן עדן לחובבי בעלי חיים בו ניתן לפגוש מקרוב, בסביבת חייהם הטבעית המוני בעלי חיים, חלקם ייחודים (אנדמים) לגלפגוס. בעלי החיים באזור לא מפחדים כלל מבני האדם ולא בורחים מפניהם. הסכנה העיקרית של המטיילים היא לדרוך בטעות על זנב של איגואנה...

 

בעלי חיים בגלפגוס

 

באיי גלפגוס ניתן לראות מקרוב מגוון בעלי חיים מיוחדים. ביבשה יש צבי ענק מסוגים שונים, איגואנות בגדלים שונים חלקן ימיות (חיות רק בגלפגוס) וחלקן יבשתיות, סרטני ענק ססגוניים, ציפורים ימיות (בוביס) עם רגליים כחולות, אדומות, חומות ועוד, אלבטרוסים, פריגטות, פלמינגו, פינגווינים וציפורים נוספות וכן כמות עצומה של אריות ים.

ציפורים

בים ניתן לשנרקל ולצלול בין אריות ים, צבי ים, כרישים , "חתולי ים" (מנטה ריי) ומגוון דגים מרהיבים. יש באזור כ-450 סוגי דגים שונים (רבים מהם, למעלה מ-20 אחוזים, אנדמיים לגלפגוס)! ניתן גם לצפות בלהקות ענק של דולפינים וגם בלווייתנים.

 

חיות ים בשנירקול בגלפגוס

 

בגלל בידודם של האיים 42 אחוז מהצמחייה אנדמית לגלפגוס, 79 אחוז מהיונקים, 80 אחוז מהציפורים ו-91 אחוז מהזוחלים! 50 אחוזים מבעלי החיים ו-24 אחוזים מהצמחייה המקומית עדיין בסכנת הכחדה, אך בזכות מאמצי השימור הנרחבים והמגבלות ברבות על התיירים המגיעים לאי ועל המקומיים המספר במגמת ירידה.
רק 3 מהאיים מיושבים. מספר התושבים באיים הוא כ- 25,000. מרביתם מתגוררים באי סנטה קרוז, בו נמצאת העיר הגדולה ביותר בגלפגוס: פורטו איורה, והשאר באיים סאן כריסטובל ואיזבלה.

 

מפת איי גלפגוס

 

בשלושת האיים האלה יש גם בתי מלון, מסעדות וסוכנויות תיירות. באי נוסף, פלוריאנה, מתגורר מספר מצומצם של תושבים מקומיים אך אין בו אמצעים ללינת תיירים וניתן לטייל בו טיול יום בלבד.
שטח כל האיים יחד הוא 7,880 קמ"ר והאי הגדול ביותר בשטחו הוא איזבלה שמהווה ¾ מכלל שטח זה ובו גם ההר הכי גבוה באיים (כ-1700 מטר גובהו). איזבלה מורכב מ-6 הרי געש שונים, חלקם עדיין פעילים.

 

הר געש Sierra Negra Volcano

 

האיים מאוד מבודדים עם בעלי חיים הייחודיים לאיים אלו ואקוודור מנסה לשמור ולהגן עליהם במגוון פעולות שהיא נוקטת. בשנת 1959 הכריזה ממשלת אקוודור על 97.5% משטח האיים כפארק טבע לאומי ובשנת 1986 הוכרז שטח ימי של 70,000 קמ"ר סביב האיים כשמורה ימית. ארגון אונסקו הכיר באיים כאתר מורשת עולמית בשנת- 1978 וכשמורת ביוספרה בשנת 1985 ובשנת 2001 כללו בכך גם את השמורה הימית.

 

 

על מנת להגן על הטבע הייחודי והביוספירה יש הגבלה הן על מספר התושבים והן על מספר המבקרים השנתי באיים.
החל משנת 1998 לא ניתן לעבור לגור באיים. אפילו תושבי אקוודור לא יכולים לעשות זאת ולכן רק מי שהתגורר באיים מלפני שנה זו, הוא וצאצאיו נחשבים לתושבים ואין דרך להגר לשם. רק תושבי האיים יכולים להיות מדריכים "נטורליסטים" באיים ובספינות השטות ביניהם.
מספר המבקרים באיים מוגבל לכ-150,000 תיירים בשנה בלבד. מספר האוניות המפליגות בין האיים ומספר הנוסעים באוניות מוגבל וקבוע אף הוא. מרבית התיירים מטיילים בגלפגוס בספינות קרוזים בשייט די יקר בן 4-7 לילות, אך בהחלט ניתן לטייל בתכנון נכון הרבה יותר בזול .
על מנת לא לחשוף את האיים למחלות מבחוץ או להפר את האיזון העדין בין בעלי החיים באיים, חל איסור על הבאת צמחים ובעלי חיים ממקומות אחרים. מקפידים על כך מאד. כבר במטוס מרססים בחומר מיוחד את כל התיקים וכאשר נוחתים בשדה מביאים כלבים מיומנים שעולים על כל המזוודות ומרחרחים אותם היטב למקרה שמישהו הכניס מאכלים או חומרים אסורים. כל מזוודה שהכלבים התעכבו לידה נלקחת לבדיקה מדוקדקת.

 

בדיקת מזוודות עם כלב בגלפגוס

 

הגלפגוס נחשבים לאחד מהיעדים הבטוחים ביותר בעולם עם אחוז פשיעה נמוך ביותר.
יש בגלפגוס גם חופים נפלאים לשחייה עם חול במגוון צבעים: זהוב, לבן, שחור ואפילו ירוק ואדום.

 

חוף ים באי סנטה קרוז

הגעה

מומלץ כמובן לשלב טיול באיי גלפגוס עם טיול באקוודור עצמה אם כבר מגיעים אליה, על יעדים אטרקטיביים באקוודור תוכלו לקרוא בכתבותי:

יעדים ואטרקציות בטיול באקוודור
טיול ביערות האמזונס של אקוודור

כדי להגיע לגלפגוס מישראל יש לטוס לעיר גוואיקיל Guayaquil , העיר הגדולה ביותר באקוודור (או לקיטו Quito ) ומשם לטוס כמעט שעתיים נוספות לשדה התעופה הגדול ביותר באיים, הנמצא באי הקטן בלטרה Baltra וממנו להמשיך לאי סנטה קרוז Santa Cruz שהוא האי הכי מיושב ותיירותי באיי גלפגוס.

סרטון קצר על הנחיתה בגלפגוס:

 

בשדה התעופה של גוויאקיל או קיטו נדרשים לשלם מס מיוחד של 20 דולר (נכון לסוף שנת 2018) ומקבלים תעודה מיוחדת אותה יש להראות לשלטונות בשדה התעופה אליו מגיעים. בשדה בגלפגוס משלמים עוד 100 דולר (לכיסוי הכניסות לכל שמורות הטבע, המהוות חלק נכבד מהאיים).  

מזג אוויר ומועד הביקור

ניתן לטייל באיים בכל חודשי השנה.
מזג האוויר באיי גלפגוס מושפע ממיקומם של האיים על קוו המשווה ומטמפרטורת מי האוקיאנוס סביבם.
העונה הקרירה יותר היא בין יוני לנובמבר, אז טמפ' האוויר המינימלית היא 19 מעלות צלזיוס והמקסימלית 26-27 מעלות. טמפ' הים בתקופה זו היא 22 מעלות בממוצע ולעיתים נושבות רוחות קרירות. זוהי גם העונה היבשה בה יורדים מעט גשמים. העונה החמה יותר היא בין החודשים דצמבר למאי, אז טמפ' האוויר המינימלית היא 22 מעלות צלזיוס והמקסימלית 31 מעלות. טמפ' מי הים עולה ל 25 מעלות בממוצע. זוהי גם העונה הרטובה יותר בה יורדים יותר גשמים.
חלק מהאיים הרריים וחלקם שטוחים. ככל שעולים גבוה יותר בהרים באיים יורד יותר גשם, יש יותר ערפל וקריר יותר. באיזורי החוף לא יורדים הרבה גשמים והם צחיחים יותר.
החל מחודש ינואר (או לכל המאוחר פברואר) האיים יותר ירוקים ועם יותר פרחים (בזכות הגשמים המתחילים לרדת בעיקר מינואר).
ניתן לראות בעלי חיים בכל חודשי השנה אך לא תמיד את כולם, תלוי בתקופת הקינון או הנדידה. לדוגמא: אלבטרוסים מקננים בגלפגוס (באי אספנולה Espanolaבלבד) רק בין מאי לדצמבר. לכל זן ומין יש עונות רבייה שונות אך מה שבטוח- תחזו בכל חודשי השנה במגוון עצום של בעלי חיים ייחודיים ומדהימים!  

אטרקציות ויעדים בטיול בגלפגוס

מומלץ להגיע לטיול בגלפגוס לשבוע לפחות. בהחלט ניתן ומומלץ לטייל שם גם עשרה ימים ואפילו יותר.
יש הרבה איים בגלפגוס. אין צורך לבקר בכולם וחשוב לבחור מבניהם את האיים הכי מעניינים ומייצגים שבהם גם תראו את מרבית בעלי החיים המיוחדים.
דרך פופולרית לטייל בגלפגוס היא שייט בספינת קרוז בין איים נבחרים. כל הספינות המפליגות בין איי גלפגוס הן קטנות ומיועדות ל- 16 עד מאה נוסעים. מרבית הספינות הן ל-16-48 נוסעים ורק בודדות ל-100 נוסעים.

 

ספינות קרוז בגלפגוס

 

מספר הספינות מוגבל (יש כמאה ספינות) ולא ניתן להוסיף ספינות או נוסעים על ספינה מעבר לקיים. מספר האוניות בכל אי ונמל נקבע מראש והאוניות מנותבות להגיע לאיים בזמנים מאד מוגדרים. זה גורר לעיתים שייט ארוך יותר (בזיג זג) אך מספר האנשים בכל אתר , שביל טיול וחוף מצומצם מה שמגן על בעלי החיים והצמחייה ובמקביל מונע צפיפות והמוניות ומאפשר לכל אחד להנות מטבע פראי ללא הפרעה.
קרוזים אלו כוללים בדרך כלל הכל, אוכל, שתיה, ציוד שנירקול, טיולי חוף ושייט וכן מדריך צמוד. מרבית הקרוזים הם של 4 לילות ו-7 לילות. לסובלים ממחלת ים קרוזים אלו לא מומלצים כיוון שמרבית הספינות מטלטלות לא מעט בשייט בים הפתוח בין האיים. יש רמות שונות של אוניות, החל מבסיסיות ביותר ועד יוקרתיות ומפנקות והמחירים כמובן בהתאם, אך גם ההפלגות בספינות הצנועות יותר מאד יקרות בהשוואה לקרוזים ביעדים אחרים בעולם.

מומלצים במיוחד הקרוזים של חברת סלבריטי לה שתי אוניות מפנקות וגדולות יחסית (עד יוני 2019 יש להם שתי ספינות קטנות יותר שיוחלפו ביוני בספינה חדשה ומפוארת במיוחד שכולה סוויטות בשם: "סלבריטי פלורה"). כיאה לחברת סלבריטי השירות והיחס יוצאים מגדר הרגיל, האוכל טעים, עשיר ומגוון וגם השתייה. החדרים גדולים, מאובזרים היטב ומאד נוחים.

הספינה אקספלוריישן של סלבריטי המיועדת ל-16 נוסעים:

ספינת הקרוז אקספלורשן של סלבריטי

חדר וסיפון בספינה אקספלוריישן:

חדר וסיפון בספינה אקספלורישן

טיולים מודרכים ניתן גם לרכוש בכל אי ליום שלם או חצי יום בהם יוצאים לטיולים הן ביבשה והן בים כולל שנירקול וצלילה. כאשר מתגוררים באיים ניתן גם לטייל בהם באופן עצמאי בזול ובנוחות.

 

עקב עלות הטיול הגבוהה לגלפגוס וחשיבות בחירת היעדים הנכונים, משך הטיול ואופן הטיול בין האיים, מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי לתכנון הטיול ע"י סיגלית בר אשר טיילה רבות באיי גלפגוס וכן בכל היעדים האטרקטיביים האחרים שיש באקוודור עצמה כולל באזור האמזונס. סיגלית תוכל לתכנן ולהתאים עבורכם טיול באקוודור ובגלפגוס עפ"י דרישותיכם השונות כך שתראו ותבלו כמה שיותר ובמחיר הכי אטרקטיבי.

מלונות מומלצים בגלפגוס

ניתן להתגורר במלונות בשלושת האיים הבאים:

בעיר פורטו איורה שבאי סנטה קרוז:

המלון הכי יוקרתי ומיוחד בפורטו איורה:

Finch Bay Galapagos Hotel - הוכרז כמלון ייחודי על ידי נאשיונל גאוגרפיק. ממוקם על חוף ים מוצלח בצידה המרוחק של העיירה (מגיעים אליו בשייט בן 5 דקות). למלון בריכה, מסעדה , גנים ורציף פרטי עם יאכטות פרטיות. מיזוג אוויר, וויי-פיי.

מלון פינץ' ביי

מלון יוקרתי נוסף באותו אזור:

Hotel Angermeyer Waterfront Inn - מיקום פסטורלי על המים. למלון בר ומסעדה. ארוחת בוקר טובה מוגשת לאורחים. ויי-פיי חינם. שירות הסעות לשדה התעופה בבלטרה. חדרים גדולים וממוזגים עם חלונות גדולים המשקיפים על הים. 500 מטרים מהחוף הגרמני.

Hotel Del Sol Galapagos - מלון ברמה בינונית הממוקם במרכז העיירה. חדרים ממוגזים ומרווחים.

אינטרנט וארוחת בוקר כלולים במחיר. חדרי יחיד, חדרים זוגיים וחדרי משפחה לעד 4 נפשות.

Bay View House -

שתי דירות נופש על הטיילת המרכזית בעיירה עם נוף מדהים של המפרץ. דירה אחת מתאימה ל-3 אנשים והשנייה לחמישה. שירות ניקיון יומי. מטבח מאובזר. ויי-פיי חינם. מיזוג אוויר. חצר עם גרילר.

יותר זול:

Galapagos Verde Azul

מלון סימפטי אך בסיסי במרחק של כ-10 דקות הליכה ממרכז העיר. חדרים גדולים, ויי-פיי חינם. מיזוג אוויר. ארוחת בוקר בסיסית המוגשת בחצר מקסימה עם ציפורים. בריכת שחייה קטנה וכסאות נוח.

מלון ורדה אזול

באי איזבלה Isabela:

Iguana Crossing Boutique Hotel - מלון בוטיק בדרוג 4 כוכבים במרחק 10 דקות הליכה ממרכז העיירה. סמוך לחוף ים. למלון בריכה, מסעדה. וויי-פיי חינם. מיזוג אוויר. חדרים ל-2-3 נפשות. כולל מספר סוויטות. חלק מהחדרים משקיפים על הר הגעש וחלק על הים.

Hotel Iguana - מיקום מרכזי. למרבית החדרים מרפסות. שירות הסעות, וויי-פיי חינם. מיזוג אוויר. יחס אישי. חדרים ל-1-3 נפשות. מחיר אטרקטיבי.

The Wooden House Hotel - מיקום מרכזי. ארוחת בוקר מוצלחת. ויי-פיי ושירות הסעות. מיזוג אוויר. חדרים ל-1-3 נפשות. למלון בריכת שחייה, מסעדה ובר. ממוקם בקרבת חוף הים.

באי סאן קריסטובל San Cristobal:

Golden Bay Hotel & Spa - המלון היוקרתי ביותר באי. למלון בריכת שחייה, ג'אקוזי, ספא, בר ומסעדה. המחיר כולל אינטרנט וארוחת בוקר מצויינת. למלון שירות הסעות לשדה התעופה. לכל חדר מיזוג אוויר, כניסה נפרדת, בריכת שחייה פרטית, ומרפסת לנוף.

Hotel Casa Blanca - חדרים מרווחים ממוזגים, אינטרנט חינם, ארוחת בוקר מוצלחת. למלון מסעדה ושירות הסעות לשדה התעופה. ממוקם במיקום מרכזי סמוך לים. לחלק מהחדרים מרפסת עם נוף לים.

Emanuel by The Point - מלון במחיר אטרקטיבי במיקום מרכזי. למרבית החדרים נוף למפרץ. ארוחת בוקר, אינטרנט ושירות הסעות. המלון משכיר לאורחיו אופניים ומספק ציוד שנירקול. במלון חדר משחקים.

 

איים ואטרקציות מומלצים בטיול בגלפגוס:

 

האי סנטה קרוז Santa Cruz

כאמור, שדה התעופה הראשי של האיים ממוקם על אי קטן בשם בלטרה Baltraהצמוד לאי סנטה קרוז Santa Cruz ומרבית התיירים נוסעים משדה התעופה למלונות בפורטו איורהPuerto Ayora בעיקר או עולים על ספינת קרוז מנמל קטן סמוך לשדה התעופה באי בלטרה.

באי זה נמצאים מרבית תושבי האיים ומרביתם מתגוררים בעיר פורטו איורה. פורטו איורה היא עיר חוף נחמדה עם הרבה חנויות, מלונות ומסעדות לאורך רחובה הראשי.

באי סנטה קרוז ניתן לטייל ולבלות מספר ימים ולבקר באטרקציות העיקריות שבו וכן לצאת לטיולי יום בקרבת האי ואף רחוק יותר.

פירוט על האי סנטה קרוז תמצאו בכתבה שלי: טיולים ואטרקציות באי סנטה קרוז.

בין האטרקציות המופיעות בכתבה הנ"ל על האי: 

צבי הענק הידועים של גלפגוס (סרטון קצר):

 

 

איגואנות ימיות ויבשתיות:

איגואנות יבשה בסנטה קרוז

 

שוק הדייגים בפורטו איורה:  

שוק הדגים בפוארטו איורה 

 

חופי ים:

חוף ליד מפרץ טורטוגה

 

וכן תופעות גיאולוגיות כמו מכתשי ענק, תעלות לבה ונקיק גדול עם מקווה מים לשחיה.

 

 

האי סאן קריסטובל San Cristobal

אי זה ממוקם מזרחית לאי סנטה קרוז, שטחו כ- 560 קמ"ר והנקודה הגבוהה בו מגיעה ל- 730 מטר. בסאן קריסטובל ניתן לראות מגוון חיות ועופות: ציפורי פריגטה, ציפורי בובי אדומות וכחולות רגליים, איגואנות ימיות, שחפים, אריות ים, דולפינים, וצבי ענק.

פירוט על האי סאן קריסטובל תמצאו בכתבה שלי: טיולים ואטרקציות באי סאן קריסטובל

בין האטרקציות המתוארות בכתבה זו:

 

חופים עם אריות ים: 

חוף ים בסאן קריסטובל

צוקים ומערות :

צוקי סאן קריסטובל

והאיון איסלה לובוס הצמוד לאי סאן קריסטובל עליו יש מסלול הליכה בו ניתן לצפות במגוון אדיר של בעלי חיים.

 

במיוחד ציפורי הפריגטה עם הבלון האדום הנפוח שלהם:

 

סביב איסלה לובוס גם נהוג לשנקל ולראות צבי ים ענקיים.

 

אספניולה Espanola

זהו אי קטן, כ- 60 קמ"ר שטחו אך הודות למיקומו בקצה הדרומי של ארכיפלג האיים, יש בו הרבה בעלי חיים ייחודיים במיוחד אלבטרוסים המצויים רק באי זה. באי גם בעלי כנף רבים נוספים ואריות ים לרוב. המקום הטוב ביותר באי לצפייה בשפע בעלי החיים הללו מקרוב בשביל טיול קל ונוח הוא: Punta Suarez.

האלבטרוס היא ציפור ענקית שחצי שנה עפה מבלי לנחות ( למעט לדוג משהו בלב ים) ובמשך חצי שנה נמצאת ביבשה לקינון וגידול הגוזלים. באי אספנולה (בלבד!) ניתן למצוא אלבטרוסים מאפריל ועד דצמבר. ניתן לראות גוזלים מגודלים שעדיין לא למדו לעוף, גוזלים המאמנים את הכנפיים שלהם לקראת המעוף הראשון וגם זוגות בוגרים הרוקדים את ריקוד האהבה שלהם בזמן שהם מחכים שהגוזלים יגדלו. הציפורים הללו בוחרות בן זוג והוא לכל החיים!

ריקוד חיזור של אלבטרוס

ציפורי אלבטרוס צעירים

זה גם אחד האיים בהם ניתן להבחין מקרוב ב"בוביס" גם כחולי רגליים אך בעיקר בוביס מסוג "נאסקר" שניתן לראותם ממש מקרוב מקננים בין הצוקים.

נסקר בוביס

ציפור בובי כחול רגליים

תוך כדי טיול באי ניתן לראות גורי אריות ים רבים משתעשעים במים.

אריות ים באספניולה

מסתבר שהאמהות יכולות לעזוב את גוריהן ( בכל פעם הן ממליטות רק גור אחד- אין תאומים או שלישיות) למספר ימים בזמן שהן מחפשות מזון והם בינתיים נמצאים ב״פעוטון״ כאשר הזכרים שומרים עליהם מפני כרישים וחיות אחרות.

באספנולה גם חוף רחצה מצויין בשם Garden Bay עם חול רך ולבן בו ניתן לשחות בצוותא עם אריות ים.

חוף רחצה ואריות ים באספניולה

 

וגם איגואנות ימיות רבות באי זה:

 

האי פלוריאנה Floreana

האי פלוריאנה הינו אחד האיים הקטנים בגלפגוס והוא ממוקם דרומית לאי סנטה קרוז, שטחו כ- 170 קמ"ר. זה יעד נפלא לשייט בקיאקים בין המוני אריות ים, צבי ים וציפורי פלמינגו.

ציפורי פלמינגו בפלוריאנה

קיאקים בפלוריאנה

ליד אי זה נהוג לצלול ולשנרקל בין אריות ים, צבי ים ודגים צבעוניים רבים ולעיתים תזכו לראות כריש פטיש. יעד מומלץ לשנירקול וצלילה הוא "כתר השטן" Devil’s Crown.

סרטון קצר על שנירקול ליד האי פלוריאנה:

 

צבי ים בפלוריאנה 

בפלוריאנה יש חוף פראי בשם Punta Cormorant עם גבישי חול ירוק.

גבישי חול ירוק

מחוף זה יוצא שביל טיול קל ללגונה גדולה בה ניתן לצפות מקרוב בהמוני ציפורי פלמינגו ורודים

פלמינגו באי פלוריאנה

וכמובן גם שאר בעלי החיים שניתן לראות כמעט בכל מקום: ציפורי ים מקננות, סרטני ענק, אריות ים, איגואנות ולטאות.

ציפור סקרנית  רוצה להצטלם:

ציפור סקרנית בפלוריאנה

בנוסף לצפייה בבעלי חיים מציע האי חוויה ייחודית נוספת. הוא היה הראשון בקבוצת האיים שבו התיישבו בני האדם (בעיקר פיראטים וציידי ליווייתנים). כאן ניתן לבקר ב"משרד דואר" היסטורי (תיבת עץ) שבה נהגו ציידי הלווייתנים להשאיר מכתבים לקרוביהם והספינות שנסעו לכיוון ההפוך העבירו ליעדם. היום התיירים הם שנוהגים להשאיר במקום גלויות ליקיריהם (כאשר תיירים מספינות אחרות לוקחים גלויות למסירה ידנית אם מצאו כתובת הקרובה למקום מגוריהם).

תיבת הדואר בפלוריאנה

האי רבידה Rabida

זהו אי קטנטן דרומית לאי סנטיאגו Santiago, גודלו כ- 5 קמ"ר בלבד. הוא לא מיושב ובגלל תכולת הברזל הגדולה שבאדמתו הצבע שלו אדמדם.

אריה ים ושקנאי באי רבידה

האי רבידה

באי זה רובצים בנחת אריות ים והמון ציפורים, צמחיה ייחודית, לגונה וים שקט נפלא לשנירקול בו ניתן לראות להקות ענקיות של דגים ססגוניים ואם מתמזל המזל גם לווייתנים.

סרטון קצר על שנירקול באי רבידה:

נוף לגונה וים באי רבידה

נוף צוקים וים באי רבידה

האי איזבלה Isabela

ההאי איזבלה הוא הגדול בשטחו באיי גלפגוס 4640 קמ"ר שטחו. המקום הכי גבוה בו הוא הר געש וולף Wolf שגובהו כ- 1700 מטרים. אי זה הוא תוצר איחוד של שישה הרי געש גדולים.

זהו האי השלישי מבחינת גודל אוכלוסיה באיי גלפגוס אשר מתרכזת בעיקר בעיירה פורטו וילמיל Puerto Vilamil שבקצה הדרום מזרחי שלו.  

גם באי זה מגוון בעלי חיים: צבי ענק, פיננגווינים, אריות ים, איגואנות, מגוון ציפורים ועוד.

פירוט על האי איזבלה תמצאו בכתבה שלי: טיולים ואטרקציות באי איזבלה

באי איזבלה נמצא מכתש הר הגעש השני בגודלו בעולם: Sierra Negra Volcano :

הר הגעש סיירה נגרה

ממרכז לגידול ושימור צבים באיזבלה:

צב במרכז שימור צבים באיזבלה

 

למעוניינים בתכנון טיול מפורט באקוודור, פנו לסיגלית בר שטיילה רבות באקוודור, כולל בגלפגוס ובאמזונס של אקוודור, ותקבלו תכנון טיול תפור עפ"י דרישותיכם ואשר יחסוך לכם כסף וזמן ויבטיח יותר הנאה מהטיול.

המלצות מטיילים:

♦ תכנון טיול באקוודור:

 הי, חזרנו , היה נהדר, הכל היה מצויין. בשבוע הראשון הטיול היה מתוקתק (מדריכה נהדרת ונהג מקסים) ובשבוע השני בגלפגוס כל מה שתיאמנו עם גושוע היה מצויין דאג לכל פרט.
בכל הטיול היו חוויות נהדרת לכולנו, תודה לך על האירגון המידע והעצות המועילות!!
סיגל 

♦ תכנון טיול בארה"ב

 סיגלית,
תודה על מסלול איכותי לטיול משפחות בארה"ב, המסלול היה ממצה וכלל את כל האטרקציות המעניינות, מסלולים, המלצה על מלונות ברמה גבוהה ואין סוף קישורים שעזרו לנו לא מעט בטיול. תודה רבה!!!
חיים ישי, haim.ishai@icl-group.com

המלצות רבות נוספות

 

כתבותינו על אקוודור:
יעדים ואטרקציות בטיול באקוודור
טיולים בעיר אוטבלו וסביבותיה
טיולים ואטרקציות באיי גלפגוס
טיול באמזונס של אקוודור
טיולים באי סנטה קרוז שבגלפגוס
טיולים באי סאן קריסטובל שבגלפגוס
טיול באי איזבלה בגלפגוס
אטרקציות וטיולים בעיר בניוס Baños באקוודור

חזרה לראש הדף