יום טיול ברסיפה Recife ואולינדה Olinda

אל רסיפה Recife אפשר להגיע גם באונית קרוז לדרום אמריקה, העיר ממוקמת מעט דרומית לקו המשווה בצפון-מזרח ברזיל. היא העיר הגדולה ביותר במחוז פרנמבוקו Pernambuco בת כמיליון וחצי תושבים בעיר עצמה ומספר דומה בפרבריה אשר ראשוני תושביה ובוניה היו הולנדים.
בנמל זה מומלץ לקחת סיור מודרך של האונייה מכיוון שרסיפה היא עיר גדולה יחסית, עמוסה ופקוקה וגם מכיוון שלא ניתן לצאת ברגל מהאונייה לפתח הנמל אלא יש לנסוע בשירות הסעות (חינם) מטעם האונייה. מי שאין לו סיור של האונייה נאלץ לעמוד בתור לקבלת מספר למועד ירידתו והנסיעה באוטובוס מה שגוזל זמן יקר בעיר.
רסיפה מכונה "ונציה של ברזיל" מכיוון שחוצים אותה נהרות רבים על פניהם פרוסים גשרים רבים.

גשר בעיר רסיפה בברזיל
מבנים ברסיפה

אחד מהסיורים המוצעים ע"י האונייה נקרא Recife by Boat- שייט בנהרות רסיפה בין הגשרים הרבים הנותן זווית ראייה מעניינת של העיר מכיוון המים. לא מומלץ לבחור בסיור זה (שאורכו כשעתיים וחצי) בגלל העובדה שבשעות שפל הריח בנהרות אינו סימפטי כלל.

הסיור המקיף ביותר שמומלץ להצטרף אליו נקרא "רסיפה ואולינדה" Recife & Olinda הוא נמשך כארבע וחצי שעות נטו. זהו סיור פנורמי בעיר בו תסעו באוטובוס בחלקיה השונים של העיר, תוך חציית רבים מגשריה. תוך כדי נסיעה תלמדו על ההיסטוריה של העיר והאזור, על תרבותה ותושביה. הסיור כולל מספר עצירות קצרות:
ראשית תעצרו בחופי הים של העיר באזור המלונות הגדולים שלה. לעיר רצועת חוף ארוכה וחולית עם שפע דקלים, שמשיות, כסאות נוח ומתקני משחקים אך לא מומלץ להקדיש את היום לנופש ורחצה בחופים מכיוון שחופי העיר שורצי כרישים ויש שלל שלטים המתריאים על כך.

חופי ים ומלונות לצידם ברסיפה בברזיל

אח"כ עוצרים במרכזה ההיסטורי של רסיפה בכיכר הרפובליקה Praca da Republica - בה תערכו תצפית על בית העירייה, הממשל, בית המשפט, התאטרון העירוני העתיק שביניהם פארק עם עצים ייחודיים הכולל את העץ שעל שמו נקראית ברזיל וגם עץ באובאב הנראה כשתול במהופך.

רסיפה בית העירייה
בניין המושל
עץ באובב

עצירה ארוכה יותר נערכת בבית סוהר עתיק שהפכו אותו לשוק תיירותי בשם Casa da Cultura.

כל אחד מתאי הכלא הפך לחנות קטנה , כאשר רק אחד התאים הושאר בצורתו המקורית. זה המקום לרכוש מזכרות אופייניות לאזור.

שוק שהיה בית כלא
חנות בשוק

משם ממשיכים לעיירה הסמוכה "אולינדה" Olinda הממוקמת במרחק של כ-6 ק"מ מרסיפה על גבעה ומגיעים אליה בנסיעה במיניבוסים. עיירה זו שהוקמה על ידי הפורטוגזים הוכרזה ע"י יונסק"ו כאתר שימור מורשת עולמי.

רחוב בעיר אולינדה בברזיל

העיירה מטופחת ומשומרת עם בתים ססגוניים בסגנון פוטוגזי אופייני, כנסיות רבות (הסיור כולל ביקור בשתיים מהן), שווקי אמנים וחנויות אומנות אופייניות רבות. מהעיירה נשקף נופה של רסיפה על גורדי השחקים שלה, נהרותיה וחופיה.

פסל בשוק האומנים

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  סיגלית,
תודה על מסלול איכותי לטיול משפחות בארה"ב, המסלול היה ממצא וכלל את כל האטרקציות המעניינות, מסלולים, המלצה על מלונות ברמה גבוהה ואין סוף קישורים שעזרו לנו לא מעט בטיול. תודה רבה!!!
חיים ישי, haim.ishai@icl-group.com

♦  סיגלית מלווה אותנו בתכנון הטיולים המשפחתיים שלנו כבר שנים ולא יכולנו לעשות זאת בלעדיה, בזכותה הכרנו מקומות מרהיבים שלא היינו נחשפים אליהם ללא המלצתה. במבט לאחור רבים מהמקומות אליהם הגענו הומלצו ע''י סיגלית ותרומתה בתכנון הטיולים הייתה משמעותית.

יעל מלכה, תל אביב 

המלצות רבות נוספות

 

כתבות נוספות על ברזיל:
טיול ואטרקציות בעיר ריו דה ז'נרו
טיול מודרך בעיר סלבדור
טיול לחוף ים סמוך לעיר מסייאו

חזרה לראש הדף