סיור יקבים טעימות ואטרקציות
במרגרט ריבר במערב אוסטרליה

אזור העיר מרגרט ריבר  Margaret River הנמצא בפינה הדרום מערבית של אוסטרליה במדינת WA, מצטיין בשפע של כרמים וחוות בקר ולכן הוא משופע גם ביקבים רבים, מעל 120 (!)  ומפעלים לייצור מוצרי חלב שברבים מהם ניתן לבקר, לטעום ולקנות. באזור זה יש גם מבשלות בירה, מזקקות, גלריות, מבוכי צמחים, מערות נטיפים, צפייה בלווייתנים, מיגדלורים ואטרקציות נוספות כך שכל אחד יכול לבחור לעצמו מסלול טיול מהנה במקומות שמעניינים אותו.
במרכז המבקרים של מרגרט ריבר ניתן לקבל מפה של האזור עם המוני היקבים והמפעלים הקטנים וכן שפע אטרקציות נוספות בהן ניתן לסייר במשך מספר ימים. יש גם סיורים מודרכים בתשלום למי שאין לו רכב. בכל אחד מהיקבים הפתוחים למבקרים ניתן לטעום יינות (ברובם בחינם), ליקרים ובירות במבשלות הבירה. גם במפעלי הגבינות והאוכל השונים יש טעימות חינם. זה משתלם להם, כי רבים גם קונים מאחר שהטעימות היו עריבות לחך. ביקבים ובמפעלים הללו מנסים למשוך את המבקרים להגיע גם באמצעים נוספים, בחלקם יש גם מסעדה טובה שהמיקום שלה באיזור כפרי בין כרמים מוסיף להנאה מהארוחה. באחד היקבים יש גנים מקסימים. יקב אחר הוסיף במרתפו גלריית ציורים משולבת בשולחנות יוקרתיים למכירה וכו'. בחלק מהמקומות יש גם מגרשי משחקים לילדים ומדשאות רחבות ידיים כך שהסיורים מתאימים גם למשפחות עם ילדים שמוצאים להם היכן לשחק בעת הביקור במקום וזאת חוץ מטעימות האוכל שגם ימצא חן בעיני הילדים, למשל שוקולד (!), גלידה (!) וריבות שונות.
שעות הפתיחה של רוב המקומות הן בין 10 בבוקר ל-5 אחה"צ.
להלן רשמים מסיורים במגוון מהמקומות הנחמדים בסביבתה של מרגרט ריבר אשר משופעת בעשרות אטרקציות רבות נוספות בסביבתה. בעיר  עצמה רחוב ראשי תוסס עם חנויות ומסעדות המיועדות לתיירים הבאים לאיזור.
שימו לב, בכל כניסה של יקב ישנו שלט עם השאלה Who is the skipper? . הכוונה היא להזהיר שצריך נהג תורן שלא ישתה יין, מכיוון שנותנים לטעום יין בחינם בכל כך הרבה יקבים.

יקב Xanadu

היקב נמצא כחמישה קמ' דרומית מערבית למרגרט ריבר על כביש Boodjidup Rd . מרכז המבקרים שוכן בבניין יפה, עם גינה נחמדה ומסעדה. מוקף כרמים מטופחים.

יקב קסנדו במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Xanadu
יקב קסנדו במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Xanadu

יקב Voyager Estate

יקב זה נמצא דרומית ובסמוך ליקב הקודם. ליקב זה יש גנים מרהיבים סביבו ובחזיתו תורן גבוה עם דגל ענק של אוסטרליה. יופים של הגנים מצדיק בפני עצמו ביקור ביקב זה ואם אתם רעבים אזי יש במקום גם מסעדה.

יקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Voyager estate
יקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Voyager estate
יקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Voyager estate

יקב Leeuwin Estate

יקב זה נמצא דרומית ובסמוך ליקב הקודם. גם כאן יש מסעדה. בקומה התחתונה של בניין מרכז המבקרים ממוקם אולם רחב ידיים עם גלריית ציורים וביניהם גם שולחנות מיוחדים יקרים למכירה.

יקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Leeuwin Estate
יקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Leeuwin Estate

יקב Watershed Premium Wine

יקב זה נמצא כחמישה קמ' דרומית למרגרט ריבר בסמוך לכביש הראשי Bussell HWY. מרכז המבקרים נמצא בבניין יפה ומעוצב עם שתי חזיתות מחלונות שקופים. יש במקום מסעדה שהמרפסת שלה צופה לנוף כרמים מקסים.

יקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Watershed Premium Wine
יקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Watershed Premium Wine

מוזיאון צדפים

המוזיאון נמצא כשמונה קמ' דרומית למרגרט ריבר בסמוך לכביש הראשי. במוזיאון ישנו אוסף גדול מאוד של צדפים מכל העולם בכל מיני צורות, גדלים וצבעים. זהו אוסף פרטי של אדם שבמשך ששים שנה אסף, קנה והחליף צדפים מכל העולם. חלק מהצדפים גם למכירה למבקרים.

מוזיאון צדפים במרגרט ריבר
מוזיאון צדפים במרגרט ריבר

 

יקב The Berry Farm

היקב נמצא כ- 20 קמ' דרומית מערבית למרגרט ריבר. יש להם גם סוגים רבים של ריבות למכירה וגם טעימת ריבות חינם. במקום ישנה גם מסעדה חביבה ולא יקרה שציפורים בצבע כחול-טורקיז נוחתות מדי פעם על שולחנות הסועדים.

יקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה The Berry Farm
מסעדה ביקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה The Berry Farm

יקב Stella Bella

נמצא קרוב ודרומית למרגרט ריבר על כביש Rosa Brook Rd. אין במקום מסעדה.

יקב  במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Stella Bella

חנות גלידות של חוות Miller

חוות מילר נמצאת צפונית למרגרט ריבר סמוך לעיירה Cowaramup אשר משופעת בהמון פסלי פרות לכל אורך רחובה הראשי.

עיירה Cowaramup

חוות מילר ידועה בזכות הגלידות שהיא מייצרת בעצמה מחלב מתוצרתה. טעמתי שני סוגים של גלידות ואכן הם היו מוצלחים מאוד.

החנות נמצאת במבנה מאוד צנוע ובחצר החנות ישנו מגרש משחקים רחב ידיים וילדים רבים שיחקו שם. יש גם במגרש זה שני פסלים של פרות שאת העטינים שלהן ניתן לחלוב לתוך דלי – מהעטינים יוצאים מים...בסמוך לחנות אגם קטן ומעברו רועות להן הפרות שמהן הפיקו את החלב לגלידות המשובחות.

מגרש משחקים בחנות גלידות של חוות Miller
פרות ליד חנות גלידות של חוות Miller

חברת מוצרי חלב Margaret River Diary Co

לחברה זו שני אתרים כ- 3-4 קמ' צפונית לעיירה Cowaramup שמצפון למרגרט ריבר. לחברה שתי חנויות למכירת גבינות המפעל ואשר ניתן לטעום ממגוון הגבינות הטעימות שלה. בסמוך לחנות שדה גדול ובו רועות להן הפרות ששייכות לחברה.

חברת מוצרי חלב Margaret River Diary Co

חברת Margaret River Nuts & Cereals

חנות החברה נמצאת בקרבת חנות מוצרי החלב הקודמת. זוהי חברה לייצור דגני בוקר וחטיפי אגוזים ובוטנים במגוון רחב של טעמים מתוקים ומלוחים. כמובן שיש טעימות רבות ממבחר המוצרים.

חנות Margaret River Nuts & Cereals

חברת Silk Road Margaret River

זוהי חנות למכירת מוצרי משי. בגדים, כובעים, ארנקים, צעיפים ועוד. היא נמצאת בסמוך לחנות דגני הבוקר והחטיפים. במקום גם ניתן הסבר על אופן גידול תולעי המשי והפקת הסיבים. גידול התולעים והפקת פקעות הסיבים מתבצע ע"י חברה זו באוסטרליה, אבל עיבוד הפקעות, ייצור החוטים והמוצרים השונים נעשה בקמבודיה.

תולעי משי חברת Silk Road Margaret River
חנות חברת Silk Road Margaret River

חברה לייצור שוקולד Margaret River Chocolate Co

לחברה זו אולם רחב ידיים עם מדפים עמוסים במגוון סוגים של שוקולד וכמובן גם טעימות... יש במקום גם קפיטריה המתמחה במשקאות על בסיס שוקולד, פונדו, שוקו עשיר בשוקולד וכו'.

שוקולד Margaret River Chocolate Co
שוקולד Margaret River Chocolate Co

יקב Providore

יקב זה סמוך לחנות השוקולד, במרכז המבקרים חנות גדולה של יינות, ליקרים, ריבות וממרחים שונים, ניתן לטעום כאן  ליקרים של שוקולד וגם ריבות וממרחים שונים.

יקב במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Providore
יקב במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Providore

יקב ליקרים The Grove Liqueur Factory

היקב נמצא כעשרה קמ' צפונית לעיירה Cowaramup. כאן מתמחים בייצור ליקרים במגוון טעמים. טעמתי 5 סוגים וכולם מאוד מצאו חן בעיני , כולל קוקטיילים של ליקרים.

יקב במרגרט ריבר מערב אוסטרליה The Grove Liqueur Factory

יקב Vasse Felix

יקב זה נמצא כעשרה קמ' צפונית לעיירה Gracetown. בחצר היקב מפוזרות  יצירות אומנות וגם בתוכו יש  אולם רחב ידיים המשמש כגלריה. בקומה השניה של מרכז המבקרים מסעדה גדולה ויפה עם מרפסות ונוף לכרמים.

יקב במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Vasse Felix
יקב במרגרט ריבר מערב אוסטרליה Vasse Felix

מבשלת בירה וסיידר - Cheeky Monkey Brewery & Cydery

מרכז המבקרים נמצא בסמוך ליקב הקודם, מעבר לכביש הראשי.  כאן תקבלו, תמורת תשלום, 5 כוסות עם סוגים שונים של בירה וסיידר. בחצר הקימו כאן מגרש משחקים נחמד עבור משפחות שמגיעות עם ילדים.

 Cheeky Monkey Brewery & Cydery מבשלת בירה וסיידר

יקב ונוגט Bettenay

נמצא כ-5 קמ' צפונית מערבית לעיירה Cowaramup. מלבד היקב שלו , מייצרים במקום גם נוגט במגוון טעמים. הטעימות כאן דלות, שתי דוגמיות קטנטנות לכל מבקר ומחירי חפיסות הנוגט לא זולים.

יקב ונוגט Bettenay
יקב ונוגט Bettenay

יקב Laurance

היקב נמצא כ- 12 קמ' דרומית לעיירה Yallingup. ייחודו של יקב זה הוא בעצוב המבנה והגן היפה שסביבו. יש במקום מסעדה וממש כיף לשבת במרפסת שלה ולהביט בגן היפה תוך כדי אכילה ושתיה.

יקב לורנץ במרגרט ריבר Laurance
יקב לורנץ במרגרט ריבר Laurance

חנות מפעל לייצור שוקולד - Gabriel Chocolate

חנות זו נמצאת כשני קמ' צפונית ליקב הקודם. כאן מוכרים מגוון סוגים של שוקולד, מריר וחלב, מייצור עצמי ואשר מיוצרים מפולי קקאו מסוגים ומדינות שונות. ניתן לטעום דוגמיות שוקולד.

חנות מפעל לייצור שוקולד - Gabriel Chocolate

רעבים וצמאים לא יוצאים מטיול כזה...

גלריות

בסביבת מרגרט ריבר תמצאו גם גלריות יפות. חלקן כאמור  נמצאות במרכזי המבקרים של חלק מהיקבים וחלקן בנפרד. אחת מהן, Yallingup Galleries שנמצאת בסמוך לעיירה Yallingup מציגה תערוכות של מספר אומנים בשתי קומות של הגלריה.

גלריה במרגרט ריבר

חופים מגדלורים ומערות נטיפים

למטיילים באיזור  מרגרט ריבר כדאי לבקר במספר מקומות לאורך  החופים שממערב לה , בין Augusta בדרום לבין   Cape Naturalste  שבצפון.

מגדלורים וחופים

מקום מומלץ לבקר בו הוא המגדלור  הנמצא ליד Augusta ב- Cape Leeuwin שממוקם בנקודה הכי דרום מערבית באוסטרליה ומהווה שם בעצם את הגבול בין שני אוקייאנוסים :  האוקיאנוס ההודי ממערב והאוקיאנוס הדרומי מדרום. ישנו סיור מודרך הכולל עליה למרומי המגדלור שהוא הגבוה ביותר ביבשת אוסטרליה ותצפית פנורמית ממרומי המגדל. בים מול המגדלור יש איים וסלעים רבים קילומטרים רבים לתוך עומק הים אשר גרמו במשך השנים לטביעת אוניות רבות. המגדלור הגבוה נועד להזהיר את כלי השייט הרבים העוברים באזור  בדרכם אל ומדרום אוסטרליה.

מגדלור במרגרט ריבר
הגבול בין האוקיאנוס ההודי לאוקיאנוס הדרומי

המגדלור השני שכדאי לבקר בו נמצא בקצה הצפוני של חופי מרגרט ריבר  ונקרא Cape Naturaliste Light House והוא המגדלור הנמוך ביותר באוסטרליה. מסביב למגדלור זה צמחייה סבוכה עם פריחה יפה וריחנית מאוד באביב. גם במגדלור זה ניתן לבקר או לטייל מסביבו בשבילי טיול לאורך הים מכיוונים שונים ואף לצפות בלווייתנים המקפצים להם בים לא רחוק מהחוף (בעונה).

מגדלור Cape Naturaliste Light

הפריחה האביבית בשבילים בסמוך למגדלור:

פריחה ליד החוף במרגרט ריבר    פריחה ליד החוף במרגרט ריבר
פריחה ליד החוף במרגרט ריבר  פריחה ליד החוף במרגרט ריבר


חופי הים באיזור סלעיים ברובם, אזור סלעי במיוחד עם גלים המתנפצים עליהם ועוברים בתעלות ומעברים בין הסלעים ניתן לראות בסמוך לעיירה Yallingup .

מגיעים לשם בכביש הנקרא Canal Rocks Road.

סלעים וגשרים ליד Yallingup

יש כמובן גם חופי רחצה (לאוהבי מים קרים) חוליים וגם ראיתי  חוף גלישה עם גלים לא רעים בכלל לגלישה באיזור חולי שבו התקיימו גם שיעורי גלישה למתחילים/מתחילות.

גולשים במערב אוסטרליה

בחוף גלישה אחר היו הרבה סלעים במים ליד החוף.  על החוף , הציבו ספסל מעץ עם ההקדשה הכואבת הבאה:
In memory of all surfers who have cought their last wave (לזכר כל הגולשים שתפסו את הגל האחרון שלהם )-:

ספסל לזכר גולשים במערב אוסטרליה

 

המזח הארוך בעיירה Busselton

זהו מזח העץ הארוך ביותר  בחצי הכדור הדרומי.  אורכו 1841 מטר. על המזח יש מסילה ורכבת  עבור התיירים ובקצהו גם מצפה תת ימי. דייגים רבים פזורים לכל אורכו של המזח ומנסים את מזלם בדייג של דגים וסרטנים.
מזח המגיע עד לאופק...

מזח הארוך בעיירה Busselton

ראיתם פעם עגלת דייג כזאת? כשהולכים לדוג ממזח שאורכו כמעט 2 קמ' צריך לאלתר  משהו שיעזור לסחוב את כל הציוד למרחקים כאלו!

דייג על המזח הארוך בעיירה Busselton

 

מערות נטיפים

יש באיזור  מספר מערות נטיפים כאשר בשתיים מהם נערכים סיורים מודרכים. מערה אחת היא הכי גדולה באוסטרליה ונקראת  Jewel Cave אשר ממוקמת  כשבעה קמ' צפונית מערבית לאוגוסטה.
המערה השניה נקראת Lake Cave ויש בתוכה אגם קטן ותופעה מאוד מיוחדת: זקיף שהפך להיות תלוי באוויר כמו נטיף. יש לקחת בחשבון שלמערה זו יש מדרגות רבות שצריך לרדת  אליה.

מערות נטיפים

הנטיפים התחברו לזקיפים ואח"כ המים מתחת לזקיפים המיסו את הרצפה והזקיפים נותרו תלויים באוויר מעל למים.

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאוסטרליה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות

כתבות נוספות על מערב אוסטרליה:

טיול בעיר פרת' Perth וסביבתה
העיר אספרנס  Esperance וסביבתה
העיר אלבני Albany וסביבתה

ספרים ומפות בהנחה של %15 לגולשי האתר שלנו:

מדריך אוסטרליה - המדריך המקיף העולם

ומפה מצויינת של אוסטרליה
מדריך טיולים לאוסטרליה     מפת אוסטרליה למכירה


חזרה לכתבות אוסטרליה

חזרה לראש הדף