העיר אספרנס Esperance וסביבתה

 דרום מערב אוסטרליה

העיר אספרנס, בת כ- 10,000 תושבים, שוכנת בדרום מערב אוסטרליה במדינת Western Australia כ- 720 קמ' דרומית מזרחית לפרת' Perth בירת המדינה.
כלכלת העיר מתבססת בעיקר על תיירות, חקלאות ודייג. חופי העיר וסביבתה ידועים בזכות מי הטורקיז הצלולים שלהם והחול הלבן. חופיה נבחרו לחופים הטובים באוסטרליה עם החול הלבן ביותר.
לאורך חופיה זרועים 105 איים מוקפים מים צלולים שמהווים מוקד משיכה לצוללנים. סמוך לעיר יש מסלול טיול ברכב או באופניים לאורך חופי האוקיאנוס ואגם בעל צבע וורוד.
כ- 50 קמ' מזרחית לעיר נמצא הפארק הלאומי Cape Le Grand הידוע בחופיו היפים.

מסלול טיול Great Ocean Drive

מהעיר יוצא מסלול טיול מעגלי העובר תחילה לכל אורך חופיה המערביים של העיר  וחוזר דרך האגם הוורוד.
בתחילת המסלול עולים על גבעה שבראשה התקינו מגדל תצפית ממנו רואים את המפרצים היפים עם המים בצבע טורקיז, את האיים הסמוכים ואת העיר עצמה.

העיירה אספרנס נוף לים Esperance

מבט על  המפרץ בו שוכנת העיר והמזח הארוך שבתוכו:

אספרנס Esperance

בהמשך המסלול יש נקודות תצפית על החופים ומגרשי חניה מהם ניתן לצאת לטייל בשבילים לאורך החוף או לרדת לחוף עצמו ולטייל על החול הלבן והרך או לטפס על סלעי הגרניט הגדולים.

חופים ליד העיירה אספרנס באוסטרליה
סלעים בחופי העיר אספרנס אוסטרליה
אי לחופי העיר אספרנס

זה אחד מהמקומות הבודדים במערב אוסטרליה בו ניתן לצפות בקנגרו נח על החוף.
בקצה המסלול שלאורך החוף מצויה חוות טחנות רוח להפקת חשמל. במקום זה שבילי טיול ליד אחד מהעמודים הגבוהים המפיקים חשמל ולאורך השביל הסברים על אופן פעולת ייצור החשמל מהרוח.

חוות תחנות רוח ליד העיר אספרנס

בדרך חזרה עוברים בסמוך לאגם בעל גוון וורוד Pink Lake אשר קיבל את צבעו המיוחד מאצה השוכנת בו.

Pink Lake האגם הוורוד ליד העיר אספרנס

מזח המיכליות – Tanker Jetty

במפרץ שבלב העיר הוקם רציף עץ ארוך ( 670 מ') אשר שימש בעבר את המיכליות שהגיעו למקום. כיום הוא מהווה מוקד משיכה לתיירים ולדייגים וניתן לראות בקרבתו אריות ים שניזונים גם משאריות הפתיונות של הדייגים.

מזח המיכליות בעיר אספרנס – Tanker Jetty
אריה ים

סלע הגל – Wave Rock

מי שמגיע לאספרנס ברכב מפרת' עובר בדיוק באמצע הדרך במקום הנקרא Hyden הנמצא כ- 380 קמ' צפונית מערבית לאספרנס. ליד יישוב זה מצוי סלע ענק ומדהים בצורת גל גדול העומד להישבר אל החוף. גובה הסלע כבניין בן 3 קומות – 15 מטר, ואורכו כ- 100 מטר. על גל כזה כל ילד ישמח לגלוש.

סלע הגל במערב אוסטרליה – Wave Rock

 

מסביב לסלע שבילי טיול קלים למדי ומעל הסלע תצפית יפה למרחבים מסביב. כדאי להיות כאן בשעות הערב ולצפות בשקיעה היפה. הצבעים של סלע הגל משתנים בהתאם לשעות היום, ולמי שמתאפשר כדאי לראותו בצהריים ובערב בשעת השקיעה.

הנוף מראש סלע הגל

באזור סלעים מעניינים נוספים, למשל סלע המזכיר פיהוק של היפופוטם Hippo's Yawn.

Hippo's Yawn סלע דמוי היפופוטם

יש לזכור שרוב הדרך בין פרת' לאספרנס, שאורכת כשמונה שעות נסיעה, דלילה ביותר בישובים וכשמגיעים ליישוב כזה אז במקרה הטוב יש בו תחנת דלק עם מזנון דל. בחלק מהדרך רואים יערות דלילים עם עצים נמוכים או שיחים בד"כ ובחלק הסמוך יותר לאספרנס יש שדות חקלאיים עם פרות וכבשים. לא מומלץ לנהוג בלילה או בערב לקראת השקיעה כיוון שיש סכנה גדולה יותר להתנגשות בחיות כגון קנגורו שעלולה להסתיים במקרה הטוב בנזק שישבית את הרכב באמצע שום מקום במרחק של מאות קילומטרים מהיישוב הקרוב. ברוב הדרך גם אין קליטה סלולרית. להלן צילום קטע מסוים מהדרך שאין לידה שום יישוב.

כביש בשממת מערב אוסטרליה


חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאוסטרליה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות

כתבות נוספות על מערב אוסטרליה:

טיול בעיר פרת' Perth וסביבתה
סיור יקבים טעימות ואטרקציות במרגרט ריבר Margaret River
העיר אלבני Albany וסביבתה 

ספרים ומפות בהנחה של %15 לגולשי האתר שלנו:

מדריך אוסטרליה - המדריך המקיף העולם

ומפה מצויינת של אוסטרליה
מדריך טיולים לאוסטרליה     מפת אוסטרליה למכירה


חזרה לכתבות אוסטרליה

חזרה לראש הדף