מזג האוויר ומתי הזמן הכי טוב לטיול בטייוואן

מזג אוויר

טאיפיי, כמו המחצית הצפונית של טייוואן נמצאת באזור אקלים סובטרופי. החצי הדרומי של טייוואן נמצא באזור הטרופי. ההבדלים בין שני האזורים אינם גדולים, רוב האי חמים כל השנה כאשר בקיץ מאוד חם ובחורף טמפ' מתונות. אבל מה שחשוב בטייוואן זה לא רק הטמפ' אלא עונת הטייפונים שנמשכת בד"כ מיולי עד ספטמבר ולכן אלה חודשים שעדיף להמנע מביקור בהם בטייוואן. בתקופה זו גם חם מאד ולח מאד ובנוסף יש סיכויים גבוהים לגשמים עזים גם כאשר אין טייפון.
בעיקרון ככל שמדרימים בטייוואן הטמפ' עולות, ככל שעולים בגובה בהרים הטמפ' יורדת כמובן. חשוב לזכור שטייוואן היא אי לא גדול, הררי ברובו (בעיקר בחלקו המזרחי).
ככל שקרובים יותר לחופים יש יותר בריזה. טאיפיי היא עיר גשומה בהשוואה לרוב המדינה ויורד בה גשם אף יותר מאשר בלונדון.
באביב ממרץ עד מאי חמים ונעים בטייוואן. בטאיפיי הטמפ' המקסימלית בחודשים אלה נעה בין 22-29 מעלות צלזיוס. טמפ' המינימום בחודשים אלה נעה בין 16-22 מעלות.
בקיץ מיוני עד ספטמבר חם ולח עם סופות ברקים וטייפונים. הטמפ' הגבוהות מעל 30 מעלות והנמוכות 25-27.
בסתיו הנמשך מאוקטובר עד נובמבר מעט קריר יותר מאשר בקיץ והרבה פחות גשום. הטמפ' הגבוהות 25-27 והנמוכות 18-22.
בחורף מדצמבר עד פברואר בדרך כלל יבש אך יותר קריר: 18-21 הגבוהות והנמוכות 14-16מעלות.
בגאושיונג, עיר הנמל הגדולה בדרום המדינה גשום רק מסוף מאי ועד ספטמבר (הרבה פחות מאשר בטייפה). בין אוקטובר לאפריל הסיכוי למשקעים נמוך ביותר והטמפרטורות יציבות יותר: הטמפ' המקסימלית הממוצעת 30-32 מעלות ממאי ועד אוקטובר 24-28 מעלות וטמפ' המינימום הממוצעות 25-26 מעלות בקיץ ו-15-20 בחורף.  

מלונות מומלצים בטאיפיי

Home Hotel
מלון 5 כוכבים מודרני במיקום מושלם בסמוך למגדל טייפה 101 באזור קניות ובילויים יוקרתי. במלון מסעדה, בר וחדר כושר. אינטרנט וחנייה חינם.

W Taipei
מלון 5 כוכבים יוקרתי ממוקם אף הוא בסמוך למגדל טייפה 101. כל חדרי האירוח האפנתיים מציעים חלונות מהרצפה עד התקרה עם נופים מדהימים של טאיפיי 101, ההרים הסובבים ושל טאיפיי סיטי. במלון בריכת שחייה יפה, חדר כושר גדול וספא. למלון מסעדה פופולארית ואיכותית, בר, חנייה ואינטרנט חינם.

AMBA Taipei Ximending
מלון 4 כוכבים איכותי במיקום מרכזי ברובע שימנדינג המכונה "הטיימס סקוור" של טייפה. מלון מודרני המוקף מדרחובים שוקקים עם המון צעירים, מסעדות, בתי קפה, חנויות, בתי קולנוע ועוד. אינטרנט חינם, מכונות כביסה ויבוש חינם, מיטות גדולות ונוחות, מסעדה.

CityInn Hotel Plus - Ximending Branch
מלון 3 כוכבים ברובע שימנדינג החביב מאד על צעירים. במלון יחידות אירוח מודרניות עם עיצובים ססגוניים עם יצירות אמנות ייחודיות. אינטרנט חינם. במלון יש גם חדרים משפחתיים המתאימים למשפחות בנות 4-5 נפשות.

 

נוף העיר טייפי מהרכבל

מתי הזמן הכי טוב לבקר בטייוואן

באופן כללי ניתן לומר שהזמן הכי טוב לטייל בטייוואן הוא מאוקטובר ועד אפריל בהם מזג האוויר מוצלח יותר, פחות גשום והטמפ' נעימות. הטמפ' והגשמים מתחזקים בקיץ בחודשים יוני עד ספטמבר יחד עם עונת הטייפונים שנמשכת מיוני עד ספטמבר.
ספציפית יותר, המועד המוצלח ביותר לבקר בטייוואן הוא באוקטובר- נובמבר כיוון שאלה חודשים יבשים יחסית ועם טמפ' נוחות לטיול הן בערים והן בטבע. מבחינת עומס תיירים הם נחשבים לחודשים פחות עמוסים ולכן זולים יותר בלינות וטיסות ובפארקי טבע ובאתרי תיירות יהיה פחות צפוף.
גם חודשים מרץ-אפריל מומלצים לטיול בטייוואן. בעונה זו הטמפ' נעימות ולא חם ורטוב כמו בקיץ. באפריל גם מתחילה בפארקים פריחת האביב המגיעה לשיאה במאי. החיסרון היחיד הוא שאפריל נחשב לעונה תיירותית עמוסה במיוחד מסין אבל למזלנו עקב היחסים הפוליטיים המתוחים בין טייוואן לסין התמעטה לאחרונה משמעותית כמות התיירים מסין.
מועדים מוצלחים נוספים לטיול הם במועד בו חל פסטיבל הפנסים המפורסם בטייוואן Lantern Festival אשר חל ב- 15 של החודש הראשון בלוח השנה הירחי הסיני. זוהי הפעם הראשונה בשנה בה הירח מלא. בחג זה מקשטים את הרחובות בפנסים ואהילים צבעוניים מוארים. כל שנה נבחר מקום ראשי בו יחול הפסטיבל. בשנת 2020 למשל מועד הפסטיבל הוא בין התאריכים 8-23 בפברואר בעיר Taichung.
פסטיבל פנסים נוסף החל באותו זמן של הפסטיבל הנ"ל הוא Pingxi Sky Lantern Festival בו משחררים לשמים בו זמנית כמות עצמה של פנסים בצורת אהיל שבמרכזם מדליקים להבה היוצרת בתוכם אוויר חם וגורמת להם לעלות לשמים. על פנסים אלו התושבים נוהגים לכתוב את משאלותיהם טרם הפרחתם השמימה. המקום העיקרי בו האירוע מתקיים הוא בעיירה שיפן Shifen אשר בצפון טייוואן.
לחובבי פריחת הדובדבן כדאי לדעת שלא רק ביפן הפריחה מרהיבה, גם בטייוואן תוכלו לראות במקומות רבים את פריחת עצי הדובדבן אשר חלה בין החודשים ינואר ועד תחילת אפריל, תלוי במיקום ובאקלים השורר בכל אזור. באזור טאיפיי למשל המועד הוא מאמצע ינואר ועד מרץ. 

המועד בשנה שהכי מומלץ לבקר ולנפוש בחופי הדרום באזור קנטינג Kenting הוא סביב האביב והסתיו: מרץ עד מאי ואוקטובר עד נובמבר.

 

שוק הפרחים בטאיפיי:

פרחים בשוק הפרחים של טאיפיי

חגים ומועדים

שימו לב שבחגים ופסטיבלים צפוף יותר באתרי התיירות וגם המחירים מאמירים ולעיתים אין מקום פנוי לכן חשוב להזמין מקומות לינה וסיורים מספיק זמן מראש או להימנע מביקור בחגים.
• ראש השנה הסיני חל בפברואר ולעיתים בסוף ינואר. בשנה הקרובה: 24-31 בינואר 2020.
• פסטיבל הפנסים Lantern Festival חל באמצע החודש הסיני הראשון. בשנת 2020 מוקד הפסטיבל בעיר Taichung בין התאריכים 8-23 לפברואר.
• יום הזכרון לשלום Peace Memorial Day חל לרוב ב-28 לפברואר ולעיתים ב-1.3
• 4 או 5 לאפריל (ב-2020 ב-4.4) – Tomb Sweeping Day – מכונה גם פסטיבל צ'ינגמינג (Qingming Festival). נקרא גם יום טאטוא הקברים, בו מגיעים בני המשפחות לבתי הקברות כדי להפגין כבוד לקרוביהם המתים. בחג זה עומס גדול בתחבורה ובכבישים. זהו גם יום הילד.
• ב 5 לחודש הירחי החמישי מתקיים פסטיבל סירות הדרקון Dragon Boat Festival. התאריך הקרוב 25.6.2020.
• פסטיבל הירח הנקרא גם פסטיבל אמצע הסתיו חל לעיתים בסוף ספטמבר או בתחילת אוקטובר. הקרוב בתאריך 1.10.2020.
• היום הלאומי של הרפובליקה הסינית (כך נקראת טייוואן) הוא ה- 10.10 אשר מצוין לכבוד התאריך 10.10.1911 היום בו החלה המהפכה בסין נגד שושלת Qing.

מפת טייוואן

מפת טייוואן

טיולים מודרכים בטייוואן להזמנה מאתר ויאטור:

♦  יום טיול מודרך בעיר טאיפיי - Ultimate Taipei Sightseeing Tour
נמשך 8-9 שעות, כולל איסוף מהמלון, כולל ארוחת צהריים במסעדת דים סאם מפורסמת, כולל כניסה למוזיאון הלאומי, מסתיים בשוק הלילה שילין ליד תחנת רכבת תחתית.

♦  5 ימי טיול למיטב היעדים בטייוואן - Five Day Best of Taiwan: Sun Moon Lake, Taroko Gorge, Kaohsiung, Taitung
כולל 4 לילות במלונות 5 כוכבים עם ארוחת בוקר. כולל איסוף והחזרה למלון בטאיפיי, ביקור באגם השמש והירח, קאושונג, דרום טייוואן, פארק לאומי טארוקו.

 

סיגלית מתכננת טיולים גם בטייוואן, חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦ תכנון טיול לתאילנד

סיגלית, היה טיול מקסים.

תודה רבה על התכנון והעזרה. זהו הטיול השני שלנו איתך. הראשון היה לחודש לארה"ב והפעם לתאילנד
נגעת בנקודות הכי חשובות והכל היה 10. שוב תודה על הבקיאות, מקצוענות והמחשבה.
אילן תירוש, בית לחם הגלילית

♦ תכנון טיול לתאילנד וסינגפור

שלום סיגלית, ברצוני להודות לך על תרומתך הרבה להצלחת הטיול שלנו.
טיילנו כחודש בתאילנד ובסינגפור. חזרנו עם המון חוויות , זיכרונות וכמובן "טעם של עוד".
לדעתי, הצלחת הטיול שלנו מתחילה בתכנון נכון של הלוחות זמנים ומקומות טיול. הצלחת להכין לנו תוכנית מפורטת עם ציון בתי מלון מרכזיים ונהדרים, עם השמת דגש על מה נדרש ומה רצוי לראות, עם פירוט זמני נסיעה והמרחקים. המדריכים המקומיים עליהם המלצת היו מקצועיים , דייקנים ועם אנגלית טובה מאוד. תכנון הזמן היה מעולה (אפילו השארת זמן לשופינג).
מודים לך מאוד, מאיה וזאב גיציס  

♦ תכנון טיול לארצות הברית

הי סיגלית, קודם כל אני רוצה בשם כל הקבוצה להגיד לך תודה רבה רבה על טיול פגז! הכל עבר חלק. הספקנו נראה לי כמעט כל מה שהמלצת והיה מאוזן ומעולה, כל שכבת גיל קיבלה את המנה שלה וכולם נהנו בלי סוף...
רועי פישר, הרצליה
royfishr@gmail.com

המלצות רבות נוספות

 

כתבות למטיילים בטייוואן
♦  יעדים ואטרקציות בטיול בטאיפיי בירת טייוואן
♦  טיול בסביבת טאיפיי
מזג האוויר ומתי הזמן הכי טוב לטיול בטייוואן
טיול בעיר גאושיונג Kaohsiung וסביבותיה
טיולים בפארק לאומי טארוקו Taroko
טיול באגם השמש והירח
טיול בטאינן Tainan הבירה העתיקה של טייוואן
טיול במחוז אילן Yilan
טיול ונופש בדרום טייוואן באזור קנטינג Kenting
טיולים לאורך החוף המזרחי של טייוואן


חזרה לראש הדף