שמורת הר געש רנייר במדינת וושינגטון

שמורת הר רנייר נמצאת במדינת וושינגטון דרומית-מזרחית לסיאטל. הר רנייר הינו הר געש פעיל גבוה ביותר (כ-4400 מטרים) שניצב בולט בקוו הרקיע של סיאטל. בנוסף לפסגתו היפה והמושלגת יש מסביבו יערות, נהרות, עמקים, מפלים ושבילי טיול רבים ההופכים את הביקור במקום לחווייה נפלאה לחובבי הטבע, המפגין את מלוא תפארתו ועצמתו.

הר געש רנייר מושלג


לטיול בשמורה זו כדאי למצוא מלון קרוב להר כדי לצמצם את זמני הנסיעה אל ההר והאטרקציות שבו. העיירה Packwood , הממוקמת דרומית לשמורה, היא נקודת מוצא מוצלחת. יש לזכור שמקומות היישוב הקרובים להר הם קטנים, אין בהם הרבה מסעדות, חנויות וכו'. אפילו קליטה בסלולרי אין כלל בהר ובסביבתו הקרובה. ניתן לתקשר עם הארץ במלונות שבהם יש בד"כ אינטרנט.
לכניסה לפארק מדרום נוסעים מ- Packwood צפונה בכביש 12 ואח"כ בכביש 123 עד למרכז המבקרים של הפארק ב- Ohanapecosh. כאן מקבלים מפות עם המלצות לשבילי טיול, נקודות תצפית ועוד.  

 מלונות מומלצים  סמוך לשמורת רנייר:

למגיעים לשמורה מהכניסה הדרומית, בעיירה Packwood

Crest Trail Lodge

מלון ברמת 3 כוכבים, כולל ארוחת בוקר, חדרים ל-2-4 אורחים, אינטרנט וחניה חינם. 

למגיעים לשמורה מהכניסה המערבית בעיירה Ashford

Nisqually Lodge

חדרים ל- 2-8 אורחים, מתאים למשפחות. כולל ארוחת בוקר, אינטרנט וחניה חינם, מכבסה בשירות עצמי בתשלום.

שביל הליכה ביער –  Grove of The Patriarchs

כשני קמ' צפונית למרכז המבקרים. זהו שביל טיול קל, כחצי שעה הליכה, בתוך יער גשם עתיק עם עצי ענק שאורכו כשני קמ'.

עצי יער ענקיים

השביל עובר בחלקו בצמוד לנחל ופעם גם חוצים את הנחל בגשר חבלים תלוי מעליו.

גשר תלוי מעל לנחל ביער

שביל בקניון – Box Canyon

בהמשך הדרך למרכז המבקרים הקרובה להר Paradise מגיעים לשביל מעגלי קצר, 800 מטר אורכו, העובר בשני גשרים, אחד להולכי רגל ואחד גם למכוניות מעל לקניון עמוק וצר שגובהו כ- 65 מטר אשר נחצב ע"י זרמי המים החזקים של הנהר.

קניון עמוק וצר

 

שבילי טיול באזור Paradise

אזור Paradaise הוא לב ליבו של הפארק וכיאה לכך ממוקם בו מרכז מבקרים גדול בו תצוגות שונות וסרט על הר רנייר וכמובן ייעוץ והדרכה למטיילים באזור. ממרכז המבקרים יוצאים מגוון של שבילי טיול באורכים ורמות קושי שונים. מכיוון שהאיזור מושלג גם בקיץ יש לבדוק במרכז המבקרים אילו שבילים פתוחים ומה דרגת הקושי של כל שביל.

 

 

כל אחד בוחר לעצמו שביל בהתאם ליכולתו הפיזית, הזמן שעומד לרשותו והחשק שלו. להלן טיולים קצרים באיזור שבהם ניתן לראות את המיטב.

מרכז מבקרים

מפלי מירטל – Myrtle Falls

במרחק קצר ממרכז המבקרים, כ- 400 מטר, מגיעים בשביל הליכה קל אל מפלי מירטל - Myrtle Falls . זהו מפל קטן אולם פוטוגני מכיוון שכאשר צופים עליו רואים מעליו את הפסגה המושלגת של הר רנייר.

מפלי מירטל – Myrtle Falls

שביל הליכה – Nisqually Vista Trail

שביל מעגלי ברובו שאורכו כשני קמ' עם עלייה מתונה של כ- 60 מ' גובה. פחות משעה הליכה. השביל עובר באיזורים מושלגים, חלקם גם על השביל (תלוי בעונה, יש לשאול במרכז המבקרים). לאורך השביל צופים על הקרחונים שעל ההר, על מפלים ועל הפריחה שבאיזור. מומלץ.

 

נוף הר רנייר משביל הליכה – Nisqually Vista Trail

מפלי נרדה

בתחילת הירידה מאתר Paradise לכיוון Longmire ישנה נקודת תצפית על מפלי נרדה Narda . המפלים קרובים לחניה, ניתן לצפות עליהם מלמעלה ממש ליד החניה, אבל מאוד מומלץ לרדת כחמש דקות בשביל תלול מעט ולראות את המפלים במלוא תפארתם מלמטה. ביום שימשי אפשר גם לראות קשת יפה מכיוון שיש למטה רסס רב מהמפל.

מפלי נרדה Narda

בחלקו הצפוני של הפארק הלאומי יש אזור פופולארי נוסף לביקור: אזור "הזריחה" Sunrise שאף בו מרכז מבקרים גדול ושלל שבילי טיול. מכיוון שהנופים והמראות דומים לאזור פרדייז, מומלץ לבקר באזור זה רק אם יש לכם יום נוסף לטיול בפארק.

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 היי סיגלית,
חזרנו ביום חמישי האחרון מטיול בן 3 שבועות במערב ארה"ב, טיול שארגנת עבורנו. היה טיול מדהים, חוויה שנמשכה 3 שבועות.
אין ספק שהתכנון המקצועי של הטיול הוא הגורם להצלחת הטיול. הטיול היה מגוון ביותר ומתוכנן בצורה מעולה. תכנון הטיול נתן לי את היכולת לטייל בביטחון, בלי להתברבר, לנצל את הזמן היטב ובעיקר להנות.  עכשיו פנינו לטיול הבא.... (קנדה או מזרח ארה"ב) , אז תודה רבה!!!
גילה דקל קיבוץ רמת הכובש

 הי סיגלית מה שלומך  ?
אני ובני שבנו מהטיול הגדול לארה"ב. רציתי להודות לך מקרב לב על תכנון הטיול היסודי והמצוין. אני חושב שהטיול היה בנוי נכון מאוד, מגוון מאוד ואנחנו נהננו מאוד. במיוחד נהניתי מארבעת ימי הטבע בפארקים, היה נפלא. גם העזרה השוטפת שלך במיילים וטלפונים סייעה לי רבות ואני חושב שללא עזרה זו הטיול לא היה אותו דבר. אשמח להשתמש בשרותייך הטובים גם בעתיד !

בברכה, דורון לידה, תל אביב

♦  שלום סיגלית,
בשם סולי ובשמי ברצוננו לומר תודה ולהביע הערכה רבה על הטיול שארגנת לנו לארצות הברית. הפגנת מקצועיות רבה תוך ירידה לפרטים אשר גרמו לנו להנות הרבה יותר.  תודה על עבודה נהדרת וטיול נפלא.

יפה בכר, jaffa@p-granit-ins.co.il

המלצות רבות נוספות

 

כתבות על שמורות טבע  נוספות באזור סיאטל: פארק אולימפיק Olympicשמורת הר סנט הלן
כתבות על סיאטל: אטרקציות בסיאטל, סיורים בסיאטל וסביבתה

מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך הטיולים ארה"ב למשפחות


חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף