טיול בחופי אורגון - האזור המרכזי

מניופורט דרומה עד העיר פלורנס

להלן תיאור  חלקו השני של מסלול טיול לאורך חופי אורגון .

לחלקו הראשון של הטיול לחצו כאן

לחלקו השלישי של הטיול לחצו כאן

 

הטיול מתחיל מהעיירה לינקולן סיטי שנמצאת בצפון - דרומית מערבית לפורטלנד, ועד לעיירה גולד ביץ' Gold Beach שבדרום. אורך המסלול כ- 325 קמ'. הנסיעה במסלול זה היא בכביש 101 הקרוב לחוף. בטיול זה ישנן עצירות רבות באטרקציות השונות לאורכו, בחופים ובעיירות, כולל טיולים רגליים לא ארוכים בחלק מהמקומות.

למסלול כזה כדאי להקדיש כשלושה ימים. יום אחד לטיול באזור לינקולן סיטי Lincoln City ועד ניופורט Newport (לינה מומלצת בניופורט), יום שני לטיול מניופורט דרומה עד פארק החולות שליד העיירה פלורנס Florence והיום השלישי טיול בעיירה בנדון Bandon (לינה מומלצת בבנדון) ודרומה עד העיירה גולד ביץ'. לסוף המסלול - מקומות לינה מומלצים בדרום אורגון.

 

נקודות העניין המרכזיות לאורך החוף מניו פורט דרומה הן:

Yachats – פארק מדינה

ליד הכביש נקודת תצפית מוצלחת על מפרץ יפה אשר בצידו האחד התמקמו להם ציירים רבים אשר מנסים כל אחד בסיגנונו לצייר את נופו המיוחד של המפרץ אשר זרוע בסלעים וממול, בצד השני של המפרץ ישנה גבעה ציורית עם בתים אשר לעיתים קרובות מכוסה מעט בערפילים המוסיפים ליופיה.

Yachats – פארק מדינה

Cape Perpetua

במקום ישנם מפרצים ונקיקים החודרים לתוך היבשה וכשיש ים גלי רואים התנפצויות יפות ומזרקות מים מתוך חורים שבסלעים – Blow Holes. כדאי לעצור בפארק בשם Devil's Churns שממרכז המבקרים שלו יוצאים שבילי הליכה אל החוף ואל היער.


השביל המוביל לחוף נקרא על שם קפטן קוק ואורכו כשני ק"מ עם ירידה מתונה אל החוף. מי שמגיע לחוף בשעת השפל, יראה את הבריכות שהשפל הותיר ונקראות Tide-Pools אשר בהן ניתן לראות שדות של צדפות, שושנות ים, כוכבי ים ועוד. מי שיגיע בגיאות כשיש גלים עשוי לראות את המזרקות וההתנפצויות המרשימות של הגלים על הסלעים.

Cape Perpetua נקיק במפרץ
שדות של צדפות, שושנות ים, כוכבי ים

Hecta Head

במקום מצוי מגדלור עם האור החזק ביותר בחוף אורגון. את הבניין הסמוך למגדלור הפכו ל- BB. הנוף המיוחד של המקום מושך אפילו זוגות לערוך את חתונתם במקום.

חוף הים ב Hecta Head

מערות אריות ים – Sea lions Caves

נחשבות למערות הים הגדולות ביותר בעולם לצפיה באריות ים. הכניסה בתשלום. מתוך המבנה שבראש הצוק יורדים במעלית ומגיעים לגובה פני הים לתוך מערות אשר אריות הים מצאו להם נתיב להיכנס פנימה ולמצוא להם מחסה ומרגוע על הסלעים הפזורים בתוך המערה. ניתן לצפות באריות המכסים בהמוניהם בצפיפות את הסלעים, קופצים למים, שוחים ומשתעשעים.
 מהמבנה שבראש הצוק ישנו שביל הליכה קצר המוביל לתצפית טובה מעל לסלעים שבחוף שעליהם רובצים עשרות אריות ים אשר שאגותיהם נשמעות היטב בסביבה.

השביל המוביל אל מערות אריות ים – Sea lions Caves
 אריות ים – Sea lions Caves

 

סרטון על אריות הים:

העיר פלורנס – Florence

העיר מהווה נקודת מוצא לפארקי החולות המצויים דרומית לה. כדאי כמובן לעצור כאן גם לאכול. מסעדה פופולארית באזור היא מסעדת הדגים של מוס Mo's .

פארקי החולות

Honey Moon State Park

דרומית לעיר פלורנס ישנו פארק דיונות עם אגם שצמוד לדיונות. במקום דיונות חול גבוהות שהנופשים גולשים עליהן עם מגלש בודד. ליד האגם משפחות רבות נוהגות לעשות פיקניק ולהתרחץ במים הקרירים. ניתן לשכור סירות פדאלים וקיאקים ולשוט בנוף הרגוע.

פארקי החולות Honey Moon State Park

South Jetty Dunes

זהו פארק חולות גדול שניתן לרכב בו על טרקטורונים ועל רכבים מיוחדים גדולים יותר לתיירים, סוג של באגי גדול שחלקם מתאים לארבעה, 6 ואף לכעשרים איש. הקטנים הם מהירים ואילו הגדול איטי יותר לפנסיונרים וכאלה שפוחדים מנסיעה מהירה בגבעות תלולות – חווייה שמזכירה רכבת הרים. מקבלים משקפי מגן להגנה על העיניים מהחול. בנסיעה בדיונות גם עוצרים בנקודות תצפית גבוהות על כל הסביבה כדי לצלם. יש לעטוף את המצלמות ומכשירים סלולריים בשקית פלסטיק להגנה מהחול.
אחת החברות המומלצות לטיול זה היא Sand Dunes Frontier .

 טרקטורונים ב South Jetty Dunes
טיול טרקטורונים ב South Jetty Dunes
דיונות  South Jetty Dunes

 

סרטון על פארקי הדיונות:

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 היי סיגלית,
חזרנו ביום חמישי האחרון מטיול בן 3 שבועות במערב ארה"ב, טיול שארגנת עבורנו. היה טיול מדהים, חוויה שנמשכה 3 שבועות.
אין ספק שהתכנון המקצועי של הטיול הוא הגורם להצלחת הטיול. הטיול היה מגוון ביותר ומתוכנן בצורה מעולה. תכנון הטיול נתן לי את היכולת לטייל בביטחון, בלי להתברבר, לנצל את הזמן היטב ובעיקר להנות.  עכשיו פנינו לטיול הבא.... (קנדה או מזרח ארה"ב) , אז תודה רבה!!!
גילה דקל קיבוץ רמת הכובש

 הי סיגלית מה שלומך  ?
אני ובני שבנו מהטיול הגדול לארה"ב. רציתי להודות לך מקרב לב על תכנון הטיול היסודי והמצוין. אני חושב שהטיול היה בנוי נכון מאוד, מגוון מאוד ואנחנו נהננו מאוד. במיוחד נהניתי מארבעת ימי הטבע בפארקים, היה נפלא. גם העזרה השוטפת שלך במיילים וטלפונים סייעה לי רבות ואני חושב שללא עזרה זו הטיול לא היה אותו דבר. אשמח להשתמש בשרותייך הטובים גם בעתיד !

בברכה, דורון לידה, תל אביב

♦  שלום סיגלית,
בשם סולי ובשמי ברצוננו לומר תודה ולהביע הערכה רבה על הטיול שארגנת לנו לארצות הברית. הפגנת מקצועיות רבה תוך ירידה לפרטים אשר גרמו לנו להנות הרבה יותר.  תודה על עבודה נהדרת וטיול נפלא.

יפה בכר, jaffa@p-granit-ins.co.il

המלצות רבות נוספות

 

כל הכתבות על אורגון: חופי אורגון - אזור צפוני | חופי אורגון - אזור מרכז | חופי אורגון - אזור דרומי | Crater Lake

 

מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך הטיולים ארה"ב למשפחות 


חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף