מסלולי קרוזים לקריביים המערביים

מרבית ההפלגות לקריביים המערביים יוצאות מנמלי מיאמי, פורט לאודרדייל Fort Lauderdale ופורט קנאבראל בפלורידה. מעט אוניות מפליגות גם מטמפה, מניו אורלינס או גאלבסטון, טקסס.

 

היעדים העיקריים במסלול זה הם גרנד קיימן Grand Cayman, ג'אמייקה Jamaica (יש בה שלושה נמלים שונים), וכן קזומל Cozumel וקוסטה מאיה Costa Maya במכסיקו ובליז סיטי בבליז.

 מבצעי קרוזים ב Cruise Critic:

 באנר קרוז קריטיק


 

לרשותכם באתר זה מגוון טיולים מומלצים בנמלים בקריביים.

 

חופי ים במקסיקו

 

יעד נוסף שהפך למאד פופולארי בשנים האחרונות הוא האי רוטאן Roatan בהונדוראס . יעד שצובר תאוצה, אך יקח לו עוד כמה שנים טובות להתפתח היא קובה.

פעמים רבות נוספים ליעדים הללו גם קי ווסט Key West (הנקודה הדרומית ביותר בפלורידה) ואחד מהאיים הפרטיים של חברות הקרוזים בבהאמאס, בהאיטי או בבליז.

המסלולים למערב הקריביים מתאימים במיוחד לחובבי צלילה, למחפשי הרפתקאות ופעילות ולמתעניינים בתרבות המאיה Maya העתיקה.

 

פירמידה עתיקה מתקופת המאיה העתיקה

 

מרבית הקרוזים לקריביים המערביים הם בני שבעה לילות (אשר מגיעים ל- 3-4 יעדים) אך יש גם קרוזים קצרים יותר בני 3-5 לילות וארוכים יותר בני 8-13 לילות.

הקרוזים הארוכים יותר מגיעים לא רק לקריבים המערביים אלא משלבים לעיתים גם נמלים במרכז אמריקה כגון קולון בפנמה, קרטחנה בקולומביה ופורטו למון בקוסטה ריקה. מסלול נפלא באונייה איכותית של של סלבריטי בכתבה: קרוז בקריביים לקוסטה ריקה פנמה וקולומביה באונייה סלבריטי אקווינוקס Celebrity Equinox

 

מפת מסלול בן שבוע לדוגמה:

מסלולי קרוזים לקריביים המערביים

 

 

 שני שינויים משמעותיים בקרוזים בשנת 2018:

הראשון הוא אילוץ בגלל ההוריקנים הקשים שפגעו בספטמבר 2017 במזרח הקריביים ופגעו קשות בחלק מהיעדים הפופולארים ביותר בקריבים המזרחיים כגון: איי הבתולה (במיוחד סנט תומאס שהוא נמל מאד פופולארי בכל חברות הקרוזים ובכל המסלולים בקריבים המזרחיים והדרומיים), סנט מרטן, דומיניקה ופורטו ריקו.

מרבית הקרוזים בחודשים אוקטובר עד דצמבר 2017 שהיו מיועדים להפליג לקריבים המזרחיים שינו את מסלולם לקריבים המערביים. סביר להניח שיקחו חודשים רבים עד שהמסלולים בקריביים המזרחיים יחזרו לשגרה. חברות הקרוזים עוקבות אחד שיקום האיים ומעדכנות בהתאם. אז כל מי שהזמין קרוז לקריבים המזרחיים ושינו לו את המסלול, אין סיבה לחשוש או להצטער. הקריבים המערביים נפלאים ומוצלחים, שופעי אטרקציות וכמובן חופים קסומים.

באתר שלי  מידע נרחב על מה לעשות ולראות בכל יעד בקריבים.  מידע רב נוסף בספר שלי "קרוזים, שייט תענוגות בקריביים אלסקה ואירופה" .

 

השינוי היותר משמח הוא שהקרוזים של חלק מהאוניות הגדולות ביותר בעולם שלרויאל קריביאן במסלולי הקריבים המערביים כוללים ארבעה נמלים שונים במקום שלושה עד כה. אל דאגה: עדיין יהיו לכם יומיים ים להנות מהאונייה ומתקניה וכמובן שפע פעילויות, מופעים ואטרקציות אחה"צ, אחרי הבילוי בנמל.

האוניות:  Allure of the Seas מקיץ 2018 והאונייה החדשה מכולם, שהושקה באפריל 2018  Symphony of the Seas מנובמבר 2018 יפליגו במסלול בן ארבעה נמלים שיכלול נמל חדש לחברה (נמל אליו מגיעות כבר אוניות של קרניבל ונורוויג'יאן):  

האי רואטן בהונדורס Roatan Island, Honduras

בנוסף לשלושה נמלים פופולאריים מאד:

נסאו Nassau בבהאמס Bahamas

קוסטה מאיה Costa Maya במקסיקו

קזומל Cozumel, מקסיקו

 

סרטון על האוניה הרמוני (אוניה תאומה לאלור ולסימפוני):

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים על תכנון טיול כולל קרוז:

 קבלנו כבר פעמיים שרות מסיגלית בר בנסיעות לארצות הברית – למערב ולמזרח. השרות תאם את הציפיות שלנו. מסלול הטיול תוכנן ביחד. לאחר הסכמה על המסלול קבלנו פירוט לגבי כל מקום, כולל לינקים רלבנטים לאתרים והצעות לבתי מלון/לינות.

כבר פעמים נסענו בקרוז שקבלנו עליו המלצה מסגלית. הקרוז היה מעולה. אחד לאלסקה והשני לבאהמס. ממליצה בחום.
אורית אבידב-אונגר, ניר בנים

 לסיגלית,

נסענו ל- 3 שבועות לארה"ב. טיול בת מצווה,שכלל ניו-יורק, אורלנדו, והקריביים. קיבלנו תכנון מפורט ומקיף, כולל ייעוץ לאוניית הקרוז. היה פשוט נהדר. משפחת אמיר, הוד השרון yoav@rom1.co.il

♦  סיגלית שלום,

חזרנו ארצה לפני שבוע והכל דפק כמו שעון. המסלול שהתווית לנו היה נהדר והטיול היה מוצלח ביותר בזכות התכנית שלך והעצות הטובות שנתת לנו. השילוב בתכנית הטיול שלך בין מסלולי טיול מפורטים לבין רשימת טיפים מעשיים אין סופית היה נפלא, ומה שטוב הוא שאת נתת לנו חלופות שונות, כך שהיתה לנו גמישות ויכולנו לבחור בין האפשרויות השונות. אהבנו גם את ההפניות מתוך הטקסט שלך לאתרי האינטרנט של האטרקציות השונות דבר שחסך לנו זמן רב בחיפושים באינטרנט. אני מודה שחששתי מהביקור הראשון בארצות הברית, ועוד עם 5 ילדים, ואין לי ספק שהפנייה אליך הוכיחה את עצמה והטיול הפך לפשוט מאין כמוהו והכל דפק כמו שעון. לגבי הקרוז בדיסני דרים הרי שהוא היה מעל לכל הציפיות ומדובר בספינה מדהימה שמתאימה לה הפירסומת באינטרנט : לפנק לפנק לפנק.
חני ודן מלכיאלי מלהבים.

המלצות רבות נוספות

 

 

 

מידע נוסף וייעוץ לתכנון טיול ניתן לקבל מסיגלית בר, מחברת מדריך התיירות היחיד בעברית לקרוזים: "קרוזים- שייט תענוגות בקריבים, אלסקה ואירופה" .
מדריך קרוזים בעולם


חזרה לכתבות קרוזים

חזרה לראש הדף