טיול קסום בקוסטה ריקה

קוסטה ריקה היא יעד תיירות אידיאלי. היא מגוונת ביותר, נחשבת כבטוחה וידידותית.

יש בה הכל: טבע מרהיב עם יערות גשם, הרי געש, מעיינות חמים, חופים אקזוטיים וחופי גלישה, מפגש עם בעלי חיים רבים בטבע, שפע אפשרויות נופש פעיל, ואטרקציות המתאימות לכל גיל, החל מצעירים חסרי מנוח ועד משפחות עם ילדים צעירים.

הכל ירוק וטרופי ונראה ממש כמו גן עדן, ויש בה כ 1000 מיני ציפורים, ומעל 10,000 זני צמחים.
בקוסטה ריקה יש פעילויות כמעט מכל סוג – מרפטינג, קנופי (אומגות), סנפלינג, טרקים ואופניים, לגלישה, צלילה וחופים וכמובן טיולים בשמורות טבע ופארקים וצפיה בחיות.

בנוסף לכך קל לשלב אותה עם טיול בארה"ב, בזכות הטיסות הזמינות והזולות יחסית מיעדים שונים בארה"ב, כולל ניו יורק.

Viator - הזמנת הסעות מ/אל שדות התעופה ואטרקציות בקוסטה ריקה:

Viator

 

בכתבה זו תגלו את האטרקציות במספר יעדים נבחרים ובסביבתם : סאן חוזה, אזור הר הגעש ארנל ולה פורטונה, מונטה ורדה ומנואל אנטוניו. בכל יעד תקבלו כאן המלצות על מלונות ועל הטיולים הכי כדאיים בכל יעד. תוכלו כאן גם להזמין את המלונות מאתר בוקינג ואת הטיולים שתבחרו מאתר ויאטור המוצלח והאמין.

אציג כאן הצעות לטיולי יום מרתקים מכל יעד וגם חבילות טיול של  9 או 11 ימים בקוסטה ריקה הכוללות הסעות, לינות ואטרקציות כולל איסוף משדה התעופה והחזרה אליו.

 

עצלן ביערות קוסטה ריקה

סאן חוזה San Jose

סאן חוזה היא בירת קוסטה ריקה והעיר הגדולה והמרכזית בה. שדה התעופה הבינלאומי נמצא בעיר, ולכן מרבית התיירים עוברים בה אבל רבים רק יוצאים ממנה לשאר חלקי קוסטה ריקה, עקב השם שיצא לעיר כלא מעניינת וופחות בטוחה בהשוואה לשאר קוסטה ריקה השקטה והשלווה.

בכל זאת מומלץ להשאר קצת בעיר – ניתן להסתובב במרכז העיר בשעות היום בבטחה (אם כי לא מומלץ ללכת בחוץ בשעות החושך), או בעיקר לצאת לטיולי יום מודרכים באטרקציות שסביבה.

טיולי יום מסאן חוזה

יש מגוון טיולים למפלים, הר געש, יערות טרופיים ועיירות מעניינות בסביבת סאן חוזה. כדאי לקחת טיול מודרך בו יסיעו אתכם ברכב ממוזג מאטרקציה אחת לשניה, יאספו ויחזירו אתכם למלון בסאן חוזה. מרבית הטיולים הללו כוללים גם ארוחת צהריים.

הזמנת סיורים וטיולי יום מאתר ויאטור המוצלח:

טיול מודרך ליום שלם מסאן חוזה - Costa Rica Day Trip from San Jose

טיול מודרך למפלי לפז, מטעי הקפה של דוקה, גן טרופי גדול עם יונקי דבש פרפרים ועוד. ארוחת בוקר וצהריים כלולים. הסעה ברכב ממוזג. איסוף והחזרה ממלונות ראשיים בסאן חוזה. הטיול נמשך כעשר שעות.

טיול יום מודרך מסאן חוזה למטעי הקפה ולעיירות גרסיה וסרצ'י - Doka Coffee Tour, Grecia and Sarchi Day Trip from San Jose

טיול למטעי הקפה המפורסמים של דוקה, בעיירה סרצ'י שם מייצרים את העגלות היפות ובעיירה גרסיה בעלת המבנים המיוחדים כולל כנסיה עשויה ברזל.

הטיול כולל ארוחת צהריים ואיסוף והחזרה ממלונות ראשיים בסאן חוזה.

טיול רגלי מודרך בערב מרכז העיר כולל ארוחת ערב עם יין :
 San Jose by Night with 3-course Dinner and Wine at a favorite local restaurant

טיול רגלי מודרך בשוק המרכזי ובמרכז ההיסטורי של העיר ולאחריו ארוחת ערב 3 מנות כולל יין. נמשך כארבע שעות.

טיול לפארק לאומי, שייט בנהר סרפיקי ובילוי בפארק חבלים:
 Sarapiqui River Sightseeing Cruise and Zipline Canopy Tour from San Jose

כולל ארוחת צהריים ואיסוף והחזרה ממלונות נבחרים בסאן חוזה. הטיול נמשך כ- 9 שעות.

 

 

טיולי יום רבים יוצאים מסאן חוזה. יש טיולים להר הגעש פואס, וחלקם משלב גם סיור באחד ממטעי הקפה הרבים שבאיזור (קוסטה ריקה היא אחת מיצרניות הקפה הגדולות בעולם).

להר הגעש פואס, המתנשא לגובה 2700 מטר, יש את הלוע הפעיל הגדול בעולם - כ 1.5 ק"מ רוחב ו300מ' עומק. ההר התפרץ כ39 פעמים מאז 1828, אך מתפרץ בצורת גייזר בתדירות גבוהה.

ממרכז המבקרים של הפארק יוצא מסלול ההליכה המתפצל ל3 מסלולים:

מסלול ללוע הפעיל, מסלול ללגונה Botos, ושביל טיול ביער העננים שעל ההר.

הלוע הוא מראה מרשים מאוד – יש בה פעילות געשית ויוצאים מהלגונה אדים. לגונה בוטוס היא מכתש נוסף שבו כבר אין כיום פעילות, ונוצרה בו לגונה יפה מוקפת בירוק.

בדרך אל ההר תראו גם נוף יפה של העמק בו נמצאת סאן חוזה.

מומלץ להגיע אל ההר בבוקר, כי משעות הצהרים ההר בדרך כלל מתכסה עננים ואז לא ניתן לראות את הלגונות והנוף.

במטעי הקפה יסבירו לכם על תעשיית הקפה של קוסטה ריקה ויראו לכם איך מתבצעת העבודה.
טיולים מומלצים נוספים באיזור הם להר הגעש אירזו Irazu, ההר הפעיל הגבוה במדינה, בגובה 3400 מטר, עם לגונה גופרתית יפה במכתש שלו, ולגני ומפלי לה-פז.

מלונות מומלצים בסאן חוזה וסביבתה:

מלון פארק אין - Park Inn
מלון חדיש 4 כוכבים, קרוב למרכז העיר, מחירים נוחים, מאוד מומלץ.

מלון פרזידנט - Presidente Hotel
מלון 4 כוכבים, בלב העיר צמוד למדרחוב

מלון מריוט - Marriott Hotel
מלון 5 כוכבים, שתי בריכות חיצוניות, ספא מפנק, מגרש גולף,רבע שעה נסיעה ממרכז העיר, קרוב לשדה התעופה

מבחר מלונות נוספים בעיר סאן חוזה וסביבתה - Booking.Com
אתר אמין ומוצלח להזמנות.

B&B - בד אנד ברקפסט בסאן חוזה וסביבתה Booking.com

שדות מעובדים בקוסטה ריקה אדים נפלטים מלוע הר געש

 

מסלולי טיול ארוכים מסאן חוזה

הנוחתים בסאן חוזה יכולים לרכוש כאן מאתר ויאטור  Viatorהאמין חבילות טיול מקיפות למיטב האטרקציות שיש לקוסטה ריקה להציע. החבילות הן של טיולים חוויתיים למספר ימים ברחבי קוסטה ריקה היוצאים מסאן חוזה. הטיולים כוללים  בד"כ את ההסעות והלינות ואת מרבית האטרקציות בדרך וחלק מהארוחות. על היעדים בטיולים אלו תוכלו לקרוא בכתבות שלי המצוינות בתחתית העמוד.

♦  טיול מקיף של 11 יום:  יוצא מסאן חוזה ליערות עננים של מונטה ורדה וטורטוגרו, הר געש ארנל והפארקים הלאומיים של מנואל אנטוניו:

Eleven Days Tour from San Jose: Monteverde Cloud Forest and Tortuguero, Arenal Volcano and Manuel Antonio National Parks

ניתן באתר לבחור את רמת  המלונות בטיול  3.5 כוכבים או 4 וכן לבחור חדר ליחיד או זוגי והמחיר יהיה בהתאם. באתר יש פירוט של המסלול והאטרקציות בכל יום. עם הנחיתה אוספים אתכם מהשדה אל המלון הראשון.

♦  טיול מקיף של 9 ימים: מסאן חוזה למיטב של החלק הצפון מערבי של קוסטה ריקה:  הר הגעש ארנל, יערות גשם במונטה ורדה, גואנקסטה וטמרינדו:
Nine Days Best of Northwest Costa Rica from San Jose: Arenal Volcano National Park, Monteverde Cloud Forest and Guanacaste

באתר יש פירוט של המסלול המלונות והאטרקציות בכל יום. עם הנחיתה אוספים אתכם מהשדה אל המלון הראשון.

 3 ימי טיול לטורטוגרו - Tortuguero National Park 3-Day Tour from San Jose

איסוף והחזרה ממלונות ראשיים בסאן חוזה, הטיול כולל את מרבית הארוחות, הסעות ברכב ממוזג ושייט נופי לטורטוגרו. פירוט המסלול והפעילות באתר.

 

נקודת מוצא מוצלחת נוספת לטיולים ביערות העננים הירוקים ומלאי החיות של קוסטה ריקה, ופעילויות אקסטרים רבות היא מלון לנד אין לאב  Lands In Love,  הממוקם כשעה וחצי נסיעה צפונית מערבית מסאן חוזה הבירה.

 

יערות עננים בקוסטה ריקה

זה מלון ייחודי הדוגל בשמירה על הסביבה וצמחונות, שהוקם ע"י קבוצה של 18 חברים ישראלים שהפכו את המקום לגן עדן קטן. הנוף במקום פשוט מדהים – יערות ירוקים מלאי צמחיה, ציפורים ופרחים בתוך העננים. במקום יש אווירה ביתית, צוות עוזר ואוכל מצוין, וממנו ניתן לצאת לאטרקציות רבות: החל מטיולים בשבילים ביער לפעילויות אקסטרים רבות ועד קאנופי, קאניונינג ורפטינג.

בשבילים אפשר לראות מפלים רבים, המון צמחיה ייחודית ליער העננים וגם בעלי חיים.

הקאנופי במקום הוא אחד המוצלחים בעולם – יש 12 אומגות על צמרות העצים ביער, באורכים שונים מ 30 מטר ועד 250, ולקינוח 3 אומגות "מלאכותיות" ענקיות מרמפות שנבנו לשם כך, שהארוכה בהם היא 750 מטר ולוקחת כדקה! חוויה מומלצת מאוד!

קאניוניג Canyoning הוא סנפלינג, הנעשה בתוך מפלים. יורדים מספר מפלים, קטנים וגדולים, חלק בסנפלינג צמוד לסלע וחלק באוויר קשורים לרתמה, כיף ומיוחד.

הרפטינג בסמוך למקום, בנהר ריו בלסה מוצלח מאוד גם כן – רפטינג מקצועי בדרגה 3 באיזור יפה.

סנפלינג ביער  ראפטינג בנהר סוער

גשר חבלים

 

מהמלון מומלץ להמשיך לאחר מכן לאיזורים היפים הנוספים של קוסטה ריקה:

איזור הר הגעש ארנל Arenal

ארנל הוא הר געש פעיל נוסף, אשר הייתה בו התפרצות גדולה לפני כ-10 שנים בה כוסו איזורים גדולים בלבה. סמוך להר נמצאת העיירה לה פורטונה La Fortuna, הנקראת כך כי היה לה המזל להנצל בהתפרצות הגדולה – הצד השני של ההר נפגע. העיירה היא הבסיס לתיירות באיזור – יש בה עשרות מלונות ומוטלים ברמות שונות ויוצאים ממנה סיורים רבים.

סיור מומלץ הוא ביערות בקרבת ההר – תראו תצפית על הר הגעש (במידה והוא לא יהיה מכוסה בעננים, דבר הקורה לעיתים קרובות), ותצאו לסיור לצפיה בחיות ובצמחיה באיזור – הכל ירוק ויפה, רואים קופים על העצים ועם קצת מזל גם טוקאנים וחיות נוספות.

טיולים רבים יוצאים אחרי הצהרים ומסתיימים בתצפית נוספת על הר הגעש, בתקווה לראות לבה זורמת מן ההר.

אטרקציה נוספת המומלצת מאוד לשעות הערב היא המעיינות החמים בסמוך ללה פורטונה.
קיימים 2 מעיינות – Tabacon ו Baldi. טבקון הם קטנים ואקסקלוסיביים יותר, ובאלדי זולים יותר ומתאימים למשפחות וצעירים – יש בהם 25 בריכות, מ35 מעלות עד 67, מפלים ומגלשות מים. קומפלקס מאוד גדול, מרשים ומהנה.

הזמנת טיולי יום מלה פורטונה מאתר Viator המוצלח:

♦ טיול משולב - גשרים תלויים, מפל ובריכת מפל, טיול רגלי למרגלות הר הגעש ארנל:
Hanging Bridges, La Fortuna Waterfall, and Arenal Volcano Hike
טיול רגלי נופי  של 2.5 שעות לרגלי הר הגעש במסלול לא קשה, לאחריו נסיעה למפל וירידה אליו (500 מדרגות) שחיה בבריכה של המפל, אח"כ טיול ביער גשם וחצייה של 16 גשרים תלויים. כולל דמי כניסה ואיסוף והחזרה למלון בלה פורטונה. נמשך כ- 9 שעות.

♦ טיול בשביל נופי למרגלות הר הגעש ארנל, בילוי במעיינות חמים בטבקון עם ארוחת ערב:
Arenal Volcano Lava Flow Hike and Tabacón Hot Springs with Dinner
טיול רגלי של 2.5 שעות בנופים געשיים שלאחריהם רחצה במעיינות חמים מפורסמים בטבקון כולל ארוחת ערב. איסוף והחזרה למלון באזור לה פורטונה. נמשך כ- 6 שעות.

♦ טיול לילה רגלי ביער גשם עם ארוחת ערב אוטנטית:
Rainforest Night Walk and Authentic Costa Rican Dinner from La Fortuna
גלו את בעלי החיים בלילה. כולל איסוף והחזרה למלון. נמשך כ- 4 שעות.

שמורת קניו נגרו Cano Negro

שעתיים מצפון לארנל, סמוך לגבול עם ניקרגואה נמצאת שמורת קניו נגרו Cano Negro השמורה כוללת מינים רבים של חיות וצמחים על שטח נרחב.

בעונה הרטובה (מאי-אוקטובר) נהר Rio Frio עולה על גדותיו ויוצר אגמים. אז ניתן לסייר באזור בשייט מעניין במיוחד. האיזור יחסית מרוחק ושמור ולכן ניתן לראות בו חיות רבות וייחודיות:

ניתן לראות ציפורים רבות מסוגים שונים ויחודיים לאזור, קיימנים (תנינים קטנים), קופים רבים מסוגים שונים, צבי ים, ועטלפים.

♦ הזמנת טיול לקניו נגרו מאתר ויאטור: Caño Negro Wildlife Refuge Day Trip from Arenal
הטיול כולל איסוף והחזרה ממלונות בלה פורטונה, ארוחת צהריים, הסעה ברכב ממוזג ושייט בקיאק/קאנו בנהר. משך הטיול כ- 14 שעות.

 

שייט בקניו נגרו

מלונות מומלצים באזור ארנל:

Nayara Springs – המלון המרשים והמוצלח ביותר באזור. מלון בוטיק יוקרתי השופע צמחייה טרופית, בריכות, מסעדות מדהימות ואתר ספא.

Tabacon Grand Spa Thermal Resort – מלון רחב ידיים ברמה של חמישה כוכבים הכולל מרחצאות המבוססים על מי מעיינות חמים חמים, סאונה, טיפולי ספא יוקרתיים ו- 5 בריכות שחייה טובל כולו בצמחייה טרופית.

Hotel Arenal Kioro Suites & Spa – מלון סוויטות ברמה של חמישה כוכבים המשקיף על הר הגעש ארנל. גם לו בריכות המבוססות על מי מעיינות חמים, בריכות יפות ומסעדות איכותיות.

Mountain Paradise- מלון סוויטות ברמה של ארבעה כוכבים בסמוך למלון ניאגרה ספרינגס, עם בריכות מוצלחות, ספא וסוויטות רחבות ידיים המשקיפות כולן להר הגעש ארנל. בסוויטות רבות ג'אקוזי זוגי במרפסת.

Arenal Springs Resort & Spa - מלון ברמה של 4 כוכבים שחדריו משקיפים על הר הגעש ארנל. במלון בריכה, אתר ספא ומסעדה.

Montana De Fuego – מלון עם סוויטות וביקתות ברמה של ארבעה כוכבים משתרע על פני שטח רחב ידיים. למלון מסעדה עם נוף נפלא, בריכה ומספר בריכות עם מי מעיינות.

Hotel Lomas del Volcan – בקתות המשקיפות כולן על גנים טרופיים, ברמה של שלושה כוכבים. למלון בריכה וג'אקוזי. למלון מסעדה. עובר בו שביל טיול יפה בטבע באורך 1.5 ק"מ .

הר געש ארנל

תנין במים ציפור רחבת כנף ביער

איגואנה על עץ קוף על עץ

 

 

מונטה ורדה Monte Verde

מונטה ורדה היא עיירה קטנה בלב יערות העננים במרכז קוסטה ריקה. היא קרובה יחסית לארנל אך רוב הדרך היא דרך עפר ולכן לוקחת כ-3 שעות. העיירה קטנה ושקטה בהרבה מלה פורטונה אך יש גם בה מקומות לינה רבים.

יש ממנה נוף יפה של האיזור והאגם הסמוך לארנל, ובעיקר ניתן לטייל בשמורת מונטה ורדה ולראות את הייערות העבותים והצמחיה המרשימה, ואת בעלי החיים שבהם.

 

בשמורה יש מסלול מומלץ של כ-3 ק"מ על גשרים תלויים, בו ניתן לראות את יער העננים מזווית נוספת, ולראות ציפורים רבות, קופים ודביבונים.

יונקי דבש

בפארק יש גם קצת פעילות אקסטרים - מספר אומגות ארוכות (קאנופי) מעל העצים, ו-Tarzan Swing – מן נדנדה ענקית בה עפים ביער. זהו סיור של כ-3 שעות, מעל צמרות העצים.

אורך כל מסלולי האומגה הוא 3 ק"מ והגובה המירבי הוא 127 מטרים, חוויה כיפית ומומלצת!

ממונטה ורדה יוצאים גם סיורי לילה מרתקים לצפיה בחיות הלילה של היער – בעיקר מינים רבים של חרקים ונמלים, המסוגלים לסחוב משקלים עצומים יחסית לגודלן (לפעמים ענפים שלמים!), וגם טרנטולות.

אטרקציה מומלצת נוספת במונטה ורדה היא חוות הצפרדעים והפרפרים – חווה בה תוכלו לראות עשרות סוגים של פרפרים יפיפיים, וגם עשרות סוגים של צפרדעים מקומיות מסוגים שונים ובכל הצבעים והגדלים, עם הסברים מעניינים על הייחודיות שלהם.

פרפר בקוסטה ריקה

הזמנת טיולים במונטה ורדה מאתר Viator:

♦ פארק אומגות וטיול על הגשרים התלויים בצמרות העצים:
 Half-Day Monteverde Zipline, Rainforest Canopy and Hanging Bridges Tour
כבלים עם 15 אומגות ביער וטיול מעל צמרות העצים בגשרים תלויים שאורכם הכולל כ- 3 ק"מ. כולל איסוף והחזרה למלון. נמשך כ- 5 שעות.

♦ טיול על הגשרים התלויים וביקור בגני פרפרים ויונקי דבש:
Selvatura Park Eco Adventure Tour of Monteverde

הטיול יוצא מספר פעמים ביום ממונטה ורדה. כולל ארוחת צהריים. לא כולל הסעה.

♦ דמי כניסה לטיול על הגשרים התלויים ביערות - Selvatura Park Hanging Bridge Canopy Tour in Monteverde
מתאים למי שרוצה רק את הגשרים התלויים. לא כולל הסעה מהמלון.

♦ סיור לילה מודרך ביער גשם במונטה ורדה Monteverde Rain Forest Night Walk
סיור מיוחד לצפיה בבעלי החיים ביער בשעת לילה. מתחיל ב- 1820,   כולל איסוף והחזרה מהמלון.

גשר כבלים ביערות קוסטה ריקה

צפרדע

מגורים מומלצים במונטה ורדה:

El Establo
מלון 3 כוכבים עם נוף ליער עננים. שתי מסעדות, ספא ובריכה חיצונית. אינטרנט בשטחים ציבוריים בחינם וחניה חינם.

 

Los Pinos - Cabanas & Jardines
קוטג'ים ברמה 3 כוכבים, כוללים מטבח מאובזר. חניה חינם. אינטרנט חינם בשטח הציבורי.

 

מנואל אנטוניו Manuel Antonio

מנואל אנטוניו הוא הפארק הלאומי הקטן ביותר בקוסטה ריקה, אבל אחד היפים והפופולאריים במדינה.

הפארק הוא על חצי אי, 6 ק"מ מהעיירה קפוס Quepos , בסביבה מקומות לינה רבים.
בכניסה לפארק יש חוף ים גדול ומדהים, רצועת חול ענקית ולבנה ומי טורקיז, בהם גם אפשר ללמוד לגלוש.

 

נוף יערות וים במנואל אנטוניו

 

בפארק עצמו יש 4 חופים קטנים ושקטים, ומסביבם הכל ירוק – יער מלא בחיות מכל הסוגים שמסתובבות כמעט בלי פחד מהתיירים הרבים במקום. תראו בפארק קופים רבים, איגואנות, המון סוגי ציפורים, סרטנים, עצלנים וגם נחשים ותנינים. בסוף הסיור בין החיות מומלץ להשאר באחד החופים היפים של הפארק.

באיזור בין קפוס למנואל אנטוניו יש מסעדות רבות, שוק תיירים קטן, וגם חיי לילה.

מקפוס הסמוכה ניתן לצאת לשיט במפרצים באיזור בו ניתן לראות לפעמים דולפינים ולוויתנים, לעשות שנורקלינג באחד מהם ולראות דגים רבים.

 

הזמנת טיולים במנואל אנטוניו מאתר Viator:

♦ טיול טרקטורונים מודרך במנואל אנטוניו - ATV Tour from Manuel Antonio with Lunch

טיול של 3.5 שעות. כולל ארוחת צהריים ואיסוף והחזרה להמלון.

♦ הפלגה בסירה לאורך החופים כולל ארוחת צהריים ושנירקול :
Manuel Antonio Sailing Tour with Lunch and Open Bar
כארבע שעות, כולל שתיה, כולל איסוף והחזרה למלון.

♦ טיול רגלי מודרך בפארק הטבע מנואל אנטוניו:
Manuel Antonio National Park Hiking Tour
נמשך כ- 4 שעות, כולל איסוף והחזרה למלון.

♦ רכיבה על סוסים בחופי מנואל אנטוניו -  Horse Tour from Manuel Antonio
הסעה מהמלון בתוספת מחיר.

מעגן סירות נחש מפותל על עץ

חוף ים לצד היער חוף ים לצד היער

 

מגורים מומלצים במנואל אנטוניו:

Parador Resort & Spa
מלון 5 כובכים, 3 בריכות, 3 מסעדות,  חדרים ממוזגים. שירות הסעות חינם לחופים. אינטרנט חינם בחדרים, חניה חינם.

Hotel La Mariposa
מלון 4 כוכבים. מסעדה ובריכה. חדרים ממוזגים. אינטרנט וחניה חינם.

Gaia Hotel & Reserve
מלון 5 כוכבים למבוגרים בלבד. מסעדה, בריכה, חדרים ממוזגים. אינטרנט וחניה חינם.

 

איזורים מומלצים נוספים בקוסטה ריקה הם טורטוגרו ושמורת הצבים שלה שבחוף המזרחי, שם ניתן לראות צבי ים רבים ואת תהליך הדגירה שלהם, וכן חיות רבות נוספות, פארק לאומי קורקובדו בדרום החוף המערבי, וכן איזורי חוף נוספים בהם ניתן לנפוש, לגלוש ולנוח.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  היי סיגלית תודה רבה על תכנון הטיול לקוסטה ריקה. היה מהמם. נהנינו מאוד. ואנחנו מודים לך על כך שאת מלווה את טיולינו בעולם הקצב היה מהיר ומשביע רצון לאנשים היפר אקטיביים שכמונו. השירות שקיבלנו מלנדס אין לאב היה מעולה. והמלונות שהמלצת היו טובים. מקווים להמשך קשר והמלצות ליעדים נוספים בעולם יום טוב וטיולים נעימים
יהודית כהן, ת"א

♦  הטיול האחרון בתיכנונך היה לקוסטה ריקה בהרכב משפחתי הורים עם 2 בנות נוער 17, 14 לשלושה שבועות. הטיול היה אחד הטובים שעשינו- מלא חוויות והרפתקאות שניזכור לתמיד בדיוק במינון הנכון לנו ובשילוב של בתי מלון מצויינים שהתאימו לנו.
התיכנון המדויק הפך את הטיול שלנו לבלתי נשכח. תודה
משפחת אופיר 

המלצות רבות נוספות

 

עוד כתבות על קוסטה ריקה:
צבים וחוויות בטורטוגרו Tortuguero
טיולי כוכב מ"לה פורטונה" שליד ארנל
טיולי יום מסאן חוזה
אטרקציות וסיורים מיוחדים בקוסטה ריקה
טיול בשמורת הטבע קורקובדו
נופש וטיולים בתמרינדו Tamarindo
טיולי כוכב למשפחות בקוסטה ריקה
טיולים מפורטו לימון Puerto Limon

 

מדריך טיולים ומפה על קוסטה ריקה

לרכישה בהנחה של 15% לגולשי האתר שלנו

מדריך טיולים לקוסטה ריקה  מפת קוסטה ריקה

חזרה לראש הדף