שייט בפיורד דאוטפול סאונד Doubtful Sound

כתבה: אורעד אלדר בר

הפיורדלנד Fiordland הוא הפארק הלאומי הגדול בניו זילנד ומשתרע על פני שטח של יותר מ-12 מיליון דונם. יש בו 12 פיורדים, אך רובם הגדול אינו נגיש. הפיורד המפורסם והנגיש ביותר הוא מילפורד סאונד, אך מי שרוצה לבקר בפיורד נוסף, גדול בהרבה אך גם מבודד יותר, כדאי שיגיע לדאוטפול סאונד Doubtful Sound.

 

דאוטפול סאונד Doubtful Sound

 

שייט בדאוטפול סאונד הוא שייט בטבע הפראי של ניו זילנד: מלפניכם ומסביבכם פסגות משוננות, מפלים גבוהים, ציפורים, כלבי ים ושקט. בניגוד לאחיו, מילפורד סאונד, שייט במצר זה הרבה פחות נפוץ בקרב התיירים הרבים בניו זילנד. בעבר רק מטיילים ושייטים הרפתקניים הגיעו לכאן (בעיקר בשל הגישה הקשה אליו), אך גם מאז שנסללו כבישים טובים, עדיין יש פה תחושה של בידוד ושקט.

 

 

אורכו של הפיורד הוא 40 ק"מ והוא השני באורכו מבין הפיורדים בפארק הלאומי. עומקו מגיע עד לעומק של 421 מטרים, והוא העמוק ביותר מבין הפיורדים בפיורדלנד. אם משווים את דאוטפול לאחיו מילפורד, דאוטפול הוא פיורד רחב יותר. אמנם אין לו את הצוקים הדרמטיים והגבוהים המאפיינים את מילפורד, אך הנוף פה לא פחות מעוצר נשימה!

 

כמו למילפורד סאונד, העיירה טה אנאו משמשת נקודת מוצא נוחה גם לטיולים לדאוטפול סאונד (מרוחקת 20 דקות נסיעה מאגם מאנאפורי).

לדאוטפול סאונד ניתן להגיע רק בסיור מאורגן.

חברה מומלצת Go Orange להזמנת טיול מודרך לשייט בדאוטפול סאונד היוצא מטה אנאו.

(הטיול נמשך 8 שעות, יוצא בין התאריכים: 1 לספטמבר עד 30 באפריל.)

 

טיול לדאוטפול סאונד

הטיול מתחיל בשייט של כחצי שעה במעבורת לקצה השני של אגם מאנאפורי.

 

אגם מאנאפורי

אגם מאנאפורי 

לאחר מכן, נסיעה באוטובוס וחציית מעבר ההרים Wilmot pass עד לפתח הפיורד. הדרך עצמה עוברת דרך יער מרשים וכוללת עצירות לתצפית על הנוף ועל הפיורד מלמעלה.

נופים בדרך לפיורד

נופים בדרך לפיורד

משם מתחיל השייט במצר: שטים 3 שעות לאורך הפיורד. זהו שייט נופי מוצלח, בו שטים לעבר ים טזמן.
השייט עצמו כולל נופים מרהיבים של הפיורד, שייט עד קצהו לים הפתוח וצפיה בבעלי חיים. כשבחוץ מתחיל להתקרר, בפנים יחכו לכם קפה ושוקו חם להתחמם.

שייט בפיורד דאוטפול סאונד

שייט בפיורד דאוטפול סאונד

כלבי ים על הסלעים

ההרפתקנים מביניכם, שמחפשים חוויה שלא ישכחו זמן רב, יכולים להצטרף גם לשייט קיאקים בפיורד – שייט הנמשך יום אחד, 3 או 5 ימים!


חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות

ספרים ומפות בהנחה של 15% לגולשי האתר שלנו:

מדריך ניו זילנד - המדריך המקיף העולם

מפת נאשיונל גאוגרפיק של ניו זילנד

מדריך ניו זילנד מפת ניו זילנד