מזג האוויר באיסלנד

לא סתם שלמה ארצי שר על הסופה המתחוללת באיסלנד... מזג האוויר אינו יציב ויכול להפתיע בכל רגע ורגע. עונת השיא בתיירות היא בין החודשים יוני-אוגוסט, אז ממוצע הטמפרטורות הוא 13 מעלות ביום. חודשים אלה אידיאלים לטיול באיסלנד שכן הימים ארוכים מאוד והכבישים בפנים הארץ פתוחים. זרמי ים חמים שמגיעים בקיץ מהאוקיינוס האטלנטי מבטיחים טמפרטורה נעימה, אך עם זאת, מזג האוויר באיסלנד מאוד הפכפך. גם יום שהתחיל מבוקר נעים ושמשי יכול להתפתח לגשום וסחוף רוחות. ישנה אמרה איסלנדית מפורסמת שאומרת "אם אינך מרוצה ממזג האוויר, המתן מעט, הוא עוד רגע ישתנה"...

 

שמש חצות

שמש חצות באיסלנד

התמונה באדיבות  Dogsledding.is  ©

השכרת רכב מאתר Rentalcars.com :

שירות השכרת הרכב הגדול בעולם! מחברות ההשכרה הכי גדולות  והוא גם בעברית:

 

זמני הזריחה והשקיעה באיסלנד משתנה בהתאם לעונות השנה: בחודש ינואר זורחת השמש בריקיאוויק בשעה 11:20 בבוקר ושוקעת רק 4 שעות לאחר מכן. בחודש יוני, לעומת זאת, זורחת השמש כבר בשעה 3:20 לפנות בוקר ושוקעת מעט לפני חצות. הימים הארוכים מאפשרים לתיירים לטייל שעות רבות ולא לחשוש מחשיכה מוקדמת.

האמיצים שבוחרים לטייל בחודשי החורף ייתכן ויזכו לחזות בתופעת הטבע עוצרת הנשימה של הזוהר הצפוני, Aurora. התופעה, שמכונה גם "זוהר הקוטב", מגיעה מהקטבים וגורמת להופעת צבעים שונים ומדהימים בשמיים.

 

זוהר הצפון

זוהר הצפון

התמונה באדיבות  Dogsledding.is  ©


בתופעת הזוהר הצפוני ניתן להבחין בין החודשים ספטמבר-אפריל, בימים בעלי מזג אוויר בהיר, קר ויבש. כדי לחזות באורות יש להיות רחוקים ממקומות יישוב מוארים, לכן כדאי לחפש עיירות חשוכות, מחוץ לערים הגדולות (ריקיאוויק או אקוריירי). תוכלו לעשות זאת בעצמכם או להצטרף לסיורים מאורגנים, היוצאים לרוב מרייקאוויק. מספר חברות מקומיות מציעות טיולי צפייה באורות הצפון, המאורגנים על-ידי מדריך מנוסה: 
Nordic visitor
Nature explorer

Extreme Iceland

 

כלבים בשלג

התמונה באדיבות  Dogsledding.is  ©

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

כתבות נוספות:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 15% לגולשי ברטרוול

באנר העולם

חזרה לראש הדף