טיול במכתשי Laki

מכתשי לאקי הם תוצאותיה של התפרצות הר געש הרסנית שאירעה בשנת 1783. ההתפרצות הביאה למותם של רבבות בני אדם ובעלי חיים ונזק רב נגרם לרכוש ולחקלאות באיסלנד וברחבי העולם כולו. ענן האפר הוולקני שכיסה את השמיים גרם לרעב, קור וחשכה באזורים רבים בעולם. תחילה, סבלו מהשלכות ההתפרצות בעיקר תושבי יבשת אירופה, ובעיקר תושבי סקנדינביה, אולם בהמשך הגיע ענן האפר גם לרוסיה ולסין. למעשה, ישנה תיאוריה לפיה המהפכה הצרפתית (1789) פרצה בשל רעב בצרפת, שנגרם כתוצאה מההתפרצות בלאקי.

135 המכתשים של לאקי ממוקמים על עשרה בקעים שגודלם 2-5 ק"מ, וכיום מושכים אליהם מטיילים רבים שבאים להתפעל מהטבע, אולם אין לשכוח את האסון הנורא שארע כאן. הלבה שזרמה מהמכתשים, כתוצאה מההתפרצות, כיסתה 0.5% משטחה של איסלנד. רק כשעומדים פעורי פה מול המכתשים הרבים מבינים את גודל האסון...

דרכי הגעה

הנסיעה למכתשים מחייבת רכב 4X4. מי שברשותו רכב רגיל, יכול לנסוע למקום באוטובוסים או להצטרף לטיולים מאורגנים על רכבי שטח.

הטיולים יוצאים מהעיירה הסמוכה, Kirkjubaejarklaustur, וממשיכים על כביש F206. הנסיעה אורכת כשעתיים לכל כיוון ומחייבת חציית נהרות רבים.

מקומות לינה מומלצים בעיירה Kirkjubaejarklaustur.

 

טיולים מאורגנים תוכלו למצוא בחברות הבאות:

Iceland rovers

Mountain guides

Icelandic travel market 

באזור לאקי תמצאו מספר מסלולים, ארוכים וקצרים יותר, בדרגות קושי שונות. המסלול הפופולארי הוא מסלול לפסגת ההר לאקי, שאורך כשעה וחצי. פסגת ההר נמצאת בגובה של 818 מ' וממנה ניתן להשקיף על שאר המכתשים שנוצרו.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

יעדים נוספים:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 15% לגולשי ברטרוול

באנר העולם

חזרה לראש הדף