העיירה - Kirkjubaejarklaustur וסביבתה

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

Kirkjubaejarklaustur - השם הבלתי ניתן להגייה הוא למעשה שמה של עיירה קטנה ושקטה בדרום איסלנד, המונה 150 תושבים בלבד. העיירה נמצאת במרחק 70 ק"מ מהפארק הלאומי סקפטפל. ההיסטוריה מספרת כי המתיישבים הראשונים בעיירה היו נזירים שהיגרו מאירלנד. עד שנת 1550 גרו בעיירה נזירות, וכיום הן מונצחות ב – Systrastapi, סלע האחיות.
היישוב התפרסם בעיקר במאה ה-18, אז התפרצות הר הגעש לאקי, כ-50 ק"מ מהעיירה, הביאה להרס וחורבן עצומים לא רק באיסלנד, אלא בעולם כולו. ההתפרצות במכתשי לאקי, Lakagigar, הייתה ההתפרצות הוולקנית הגדולה ביותר מאז תקופת ההתיישבות באיסלנד. המכתשים נוצרו במשך שמונה חודשים של התפרצות מאסיבית, שזעזעה את האזור. ההתפרצות הביאה למותם של כחמישית מאוכלוסיית איסלנד, ועוד מיליונים ברחבי העולם כולו, שמתו כתוצאה מרעב.

הכומר המקומי בקירקיובלאוסטר, ג'ון סטיינגרימסון, נשא דרשה שכונתה "דרשת האש". לפי האגדה המקומית, הדרשה הצליחה לעצור את זרימת הלבה ולהציל את העיירה. אם תרצו לשמוע יותר על ההתפרצות ההיסטורית, מומלץ לבקר במרכז המבקרים בעיירה שם מוקרן סרט קצר המתאר את ההתפרצות והשלכותיה.

קניון Fjadrargljufur

הגרנד קניון האיסלנדי נמצא במרחק 10 ק"מ מהעיירה Kirkjubaejarklaustur. הגישה אל הקניון נוחה, וכדי להגיע אליו יש להמשיך על כביש 1, מעט אחרי Kirkjubaejarklaustur יש לצאת בכביש 206 F לכיוון Lakagigjar. לאחר כמה דקות נסיעה, ישנה פנייה ימינה לכיוון Laki. אין לפנות בפנייה זו, אלא להמשיך ישר עד ההגעה לקניון. ניתן להגיע לקניון גם דרך הכביש ללאקי, אך זה מחייב לעבור את הנהר מספר פעמים ולכן לא מתאים לכל סוגי הרכב. נהר Fjadra הזורם לאורך הקניון ומצוקי הבזלת השחורים, הופכים אותו למקום מקסים, נעים ואהוב לטיולים רגליים .

 

טיול מודרך לקניון למפל ולמכתשי הר געש חבויים יוצא מהעיירה וניתן להזמין אותו מאתר ויאטור האמין:
Amazing Fjadrargljufur Canyon, Fagrifoss waterfall and secret volcanic craters

הטיול ברכב שטח ועובר בשבילים ומקומות מיוחדים שמיועדים  לרכב שטח עם נהג מיומן.  הטיול כולל איסוף והחזרה ממספר מלונות בעיירה.

 

לינה מומלצת ב - Kirkjubaejarklaustur

מלונות:

Icelandair Hotel Klaustur
מלון 3 כוכבים בעיירה  Kirkjubaejarklaustur, מרוחק כשעת נסיעה מפארק Skaftafell.
אינטרנט וחניה חינם.

Hotel Geirland
מלון 3 כוכבים, 3 דקות נסיעה מהעיירה Kirkjubaejarklaustur .
מגוון חדרים, חלקם בקוטג'ים נפרדים. חניה חינם, אינטרנט חינם במרחב הציבורי.

 

גסטהאוס:

Hunkubakkar Guesthouse
ממוקם 8 קמ' מהעיירה Kirkjubaejarklaustur על כביש 206.
מגוון חדרים, חלקם עם חדרי רחצה פרטיים חלקם משותפים. בחלק יש גם מרפסת.
חניה חינם, אינטרנט חינם במרחב הציבורי.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

חזור אל:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 10% לגולשי ברטרוול

באנר העולם

חזרה לראש הדף