טיול בכפר וייטנאמי טיפוסי בצפון וייטנאם

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

כללי

לכל מי שרוצה טיול אוטנטי אך מפנק בצפון וייטנאם: מומלץ בחום להגיע ליום –יומיים טיול בכפר "יין דוק" Yen Duc השוכן כשעה נסיעה מערבית להלונג ביי וכ-2:20 שעות מזרחית להאנוי.

 

רכיבה על אופניים בשדות אורז בוייטנאם

 

בכפר Yen Duc Village מלון בוטיק כפרי קטן ומטופח הנקרא Viet House ובו 4 חדרים זוגיים מרווחים, ממוזגים עם שירותים, אמבטיה ומקרר קטן. במקום גן חמוד ורחבה מקורה עם שולחנות הצופה לשדות אורז ובה אוכלים את כל הארוחות שניתנות במקום שהן בסגנון וייטנאמי טיפוסי.

 

רחבת המסעדה

 

המקום מספק אופניים לכל אורח איתם מתניידים האורחים ברחבי הכפר בליווי מדריכה צמודה לכל השהות במקום אשר מלווה את האורחים לכל הסיורים בכפר, דואגת לכל צרכיהם ועונה על כל שאלה.
מקום קסום בו תראו מקרוב ותוך לימוד אישי את חיי היום יום בכפר בו גרים תושבי וייטנאם החקלאים (לא תושבי שבטים שונים) ללא צורך בנסיעות ארוכות צפונה.

חדר במלון  הכפרי

סרטון קצר על  המלון Viet House:

 

 

סיורים מודרכים בכפר Yen Duc

הכנת מטאטאים מקש:

מהמלון יוצאים ברכיבה על אופניים דרך שדות האורז לבקר משפחה המייצרת למחייתה מטאטאים מקש אשר מקורו בשיחי האורז. בעלת הבית, בת למעלה מ-70 מדגימה את אופן הכנת המטאטא והתיירים מתנסים גם הם בהכנה. כל מטאטא היא מכינה בכעשר דקות ומוכרת אותו בכחצי דולר. תוך כדי ההכנה בעלת הבית גם מספרת מעט על קורות חייה המרתקים ועל משפחתה. היא ובעלה היו חיילים בווייטנאם בזמן המלחמה וכך הכירו והתחתנו מאוחר יותר. המדריכה מתרגמת את דבריה לתיירים.

 

הכנת מטאטאים מקש אורז

 

ביקור בבית פרטי עתיק:

מבקרים בבית מקומי עתיק ששרד את המלחמות ומקבלים הסברים מבעלת הבית הקשישה על ההיסטוריה של המקום, על השושלת המשפחתית שלה ורואים את עץ המשפחה שלה ותמונות שונות של משפחתה. דברי האישה מתורגמים כמובן לאנגלית ע"י המדריכה. הביקור כולל גם טקס תה מסורתי.

הדגמת תהליך ייצור האורז:

באתר אחר בכפר מדגימים לאורחים את תהליך עיבוד והפקת האורז מהאלומות שנאספות מהשדה. במקום יש סוג של מטחנה ששוחקת את זרעוני האורז עם הקליפה וגורמת בכך לקילוף הקליפה מגרגרי האורז. לאחר מכן מפרידים באמצעות נפה ידנית את הקליפה מגרגירי האורז. בכל שלב התיירים יכולים להתנסות בתהליך בעצמם.

הדגמת ניפוי האורז

דייג בבריכת דגים:

בריכת בוץ בה מגדלים דגים והאורחים מתנסים בדייג בשיטה מקומית מיוחדת. לצורך זה מסופקים לאורחים מגפיים עם מכנסיים אטומים למים שאיתם נכנסים לתוך הבריכה שעומקה כשבעים ס"מ וקרקעיתה בוצית. כל דייג מקבל גם אהיל מקש שמשמש כמלכודת לתפיסת הדגים. יש לטבול במהירות את האהיל בתוך המים עד לקרקעית בתקווה שיילכד בו דג. המים עכורים לגמרי מהבוץ ולכן לא רואים כלל את הדגים. יש לנסות שוב ושוב עד שחשים תנודות בתוך האהיל/מלכודת וזה סימן שנלכד דג. את הדג שולפים עם כפפה מתוך פתח בחלק העליון של המלכודת. הדגים שנלכדו משמשים לארוחת ערב במלון.

 

דייג בבריכת דגים

 

הכנת עוגיות אורז:

כחלק מארוחת ערב מתנסים בהכנת עוגיות מבצק אורז, סוכר ושעועית לבנה. מכינים מהאורז כדוריות קטנות ומבשלים אותן במים רותחים. לאחר מכן טובלים אותן במים עם סוכר וג'ינג'ר.

 

שוק מקומי בכפר:

נסיעה באופניים לשוק המקומי בכפר הנפתח כל יום השכם בבוקר עד 11 בבוקר. במקום מוכרים מכל הבא ליד, ירקות, פירות, בשר, דגים, בגדים, צעצועים וכו'. בין המוצרים הנמכרים ניתן לראות גם צפרדעים חיות... הווייטנאמיים, כך תגלו לכל אורך הטיול אוכלים הכל... אתם תהיו התיירים היחידים בשוק. כל השאר מקומיים. זה לא שוק שמתמקחים בו כמו השווקים התיירותיים אלא מקום בו תלמדו באופן בלתי אמצעי על חיי המקומיים.

 

שוק בכפר

 

תיאטרון בובות מים

לאחר ארוחת צהריים מקומית במלון רואים בכפר מופע תיאטרון בובות על מים שזהו מופע מסורתי נפוץ בווייטנאם. במופע המלווה בנגינה, רואים בובות על פני המים של בעלי חיים, אנשים, דרקונים וכו' אשר מופעלים ע"י אנשים מאחורי מסך. המופע מתאר בד"כ את חיי הכפר וארועים שונים בחיי התושבים.

 

תיאטרון בובות במים

 

סרטון קצר על  האטרקציות בכפר ין דוק Yen Duc:

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦ סיגלית, היה טיול מקסים. תודה רבה על התכנון והעזרה. זהו הטיול השני שלנו איתך. הראשון היה לחודש לארה"ב והפעם לתאילנד
נגעת בנקודות הכי חשובות והכל היה 10. שוב תודה על הבקיאות, מקצוענות והמחשבה.
אילן תירוש - בית לחם הגלילית .

♦  בהמלצת חברים שבנו מסלול לארה"ב עם סיגלית פניתי אליה לעזרה לטיול צרפת גרמניה ואוסטריה. סיגלית בנתה לי מסלול של 10 ימים כולל מלונות אטרקציות וכו והכל בתאום איתי ולפי תחומי התעניינות של ילדי ושלי הכל היה פשוט מושלם. וכך גם עשתה כאשר טסתי לשבוע לשוויץ ולאחר מכן שבוע בצפון איטליה....פשוט שווה כל שקל....ויש טיול חווייתי ומושלם. ענת אביגדור. 

המלצות רבות נוספות

 


חזרה לראש הדף