טיול בסייגון Saigon - ויאטנם
(הו צ'י מין סיטי Ho Chi Minh City)

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

כתבה: אורעד אלדר בר

וייטנאם Vietnam, או בשמה הרשמי: הרפובליקה הסוציאליסטית של וייטנאם, גובלת בסין, לאוס וקמבודיה. היא מדינה זולה לתייר המערבי וחבויים בה אוצרות תיירות של ממש. למרות תדמיתה, וייטנאם לא מיועדת לתרמילאים בלבד – היא ידידותית גם לתיירים עצמאיים, המחפשים להכיר את המדינה בעלת ההיסטוריה העשירה, הטבע המרשים ושלל חופים ומפרצים.
מזג האוויר בוייטנאם הוא טרופי, אך שונה בין הצפון לדרום. בדרום, העונה היבשה היא בין נובמבר למרץ והגשומה בין מאי לאוקטובר. בצפון, העונה היבשה היא קרירה, בעוד בשאר חודשי השנה חם ולח מאוד.  

סייגון היא העיר הגדולה בוייטנאם ובעבר שימשה גם כעיר הבירה. זוהי נקודת מוצא נוחה להתחיל את טיולכם בוייטנאם – זוהי עיר תוססת ונמרצת ששדה התעופה בה הוא העמוס והגדול במדינה.

 

סייגון מבט ממגדל תצפית

 

סייגון היא המרכז הכלכלי של וייטנאם ובה נמצאים מרבית מרכזי המסחר, הקניות והבילוי. בעיר מתגוררים מעל ל-8 מיליון תושבים, ובמבט ראשון נדמה כי מרביתם רוכבים על אופנועים. הכבישים בעיר הם שילוב מוזר בין כאוס לסדר: אלפי ריקשות, מכוניות ואופנועים מצפצפים זה לזה ונוסעים במהירות, תוך שהולכי רגל רבים מסתובבים ביניהם.

סרטון קצר על התנועה ברחובות הסואנים בסייגון:

 

רחוב בסייגון

 

בתוך כל זה, יש תחושה של סדר וכל אחד יודע בדיוק לאן ואיך לנסוע, כדי לא להתנגש באחרים. מפחיד – אבל לא פחות מכך, חוויתי. מוצלח לשלב בטיול שלכם בעיר נסיעה בריקשה בין הרחובות השוקקים והשווקים התוססים.

 

טיול בריקשה

 

כשמטיילים היום ברחובותיה הסואנים של העיר, קשה לדמיין את ההיסטוריה העקובה מדם ואת הימים הקשים שעברו על סייגון - או בשמה הנוכחי, הו צ'י מין סיטי - רק לפני 40 שנה. בימי מלחמת וייטנאם, שימשה העיר כמפקדה אמריקאית וכאן שוכנו משרדי הצבא. בשנת 1975, אז כבשו כוחות הצפון את העיר, שונה שמה של העיר מסייגון ל-הו צ'י מין סיטי Ho Chi Minh City, על שם מבשר הקומוניזם בהודו-סין ומנהיג צפון וייטנאם הכובשת. עם זאת, רבים מתושבי העיר עדיין משתמשים בשמה הישן ומסרבים להתרגל לשינוי.  

מלונות מומלצים בסייגון

מלונות חמישה כוכבים במיקום מרכזי:
Pullman Saigon Centre
מלון מודרני בן 306 חדרים, עם מרפסת תצפית בקומה ה-31 ובריכה בקומה ה-6. מסעדה בקומת הגג. אינטרנט חינם. במלון חדר כושר, ספא וחדרי משפחה.
Rex Hotel
מלון יוקרתי בן 288 חדרים שופע מתקני ספורט ונופש בלב העיר: בריכה, חדר כושר, ספא, קזינו. עם מסעדה בקומת הגג. אינטרנט חינם.
Somerset Ho Chi Minh City
מלון דירות יוקרתי ומרכזי בו 165 חדרים ודירות, כולל דירות בנות שניים ושלושה חדרי שינה המיועדות למגורי 5-6 נפשות ברווחה. למלון בריכת שחייה, מגרש משחקים לילדים, חדר כושר, אינטרנט וחנייה חינם. 

 

 מלונות 4 כוכבים: 

Fusion Suites Saigon
מלון סוויטות בן 71 חדרי משפחה וסוויטות, במיקום מרכזי בדירוג 4 כוכבים. במלון ספא , חדר כושר, אינטרנט חינם ומסעדה מקומית ובינלאומית.  

Liberty Central Saigon Citypoint
מלון בן 171 חדרים זוגיים במיקום מרכזי בדירוג 4 כוכבים. במלון חדר כושר, בריכה, ספא, מסעדות ואינטרנט חינם.  

אטרקציות וטיולים בהו צ'י מין סיטי (סייגון)

הזמנת טיולים מודרכים בסייגון מאתר ויאטור האמין:

טיול מודרך באטרקציות העיקריות בסייגון בקבוצה קטנה - Ho Chi Minh City Discovery Small-Group Adventure Tour
כולל איסוף והחזרה ממלונות מרכזיים בעיר. הסעה במיניוואן ממוזג. כולל ארוחה מקומית. נמשך כ- 8 שעות.

טיול פרטי בתעלות Cu Chi ובמקדש Cao Dai מהו צ'י מין סיטי :
 Private Tour: Cu Chi Tunnels and Cao Dai Temple Full-Day Tour from Ho Chi Minh City
כולל איסוף והחזרה ממלונות מרכזיים בעיר. כולל ארוחת צהריים. נמשך כ- 10 שעות.

טיול מודרך בדלתא של המקונג בקבוצה קטנה - Classic Mekong Delta Deluxe Group Tour
כולל איסוף והחזרה למלון. כולל ארוחת צהריים. נמשך 9 שעות.

סיור אוכל בסייגון עם ארוחת ערב - Ho Chi Minh City Street Food Tour with Dinner
כולל איסוף והחזרה ממלונות מרכזיים בעיר. נמשך 3.5 שעות.

טיול לנוסעי אוניות קרוז בלבד:

טיול מודרך בסייגון המיועד לנוסעי אוניות הקרוזים - כולל איסוף והחזרה לנמל:

Ho Chi Minh City Shore Excursion: Private City Tour Including Cyclo Ride
איסוף והחזרה מהנמל. נמשך כ- 8 שעות. כולל ארוחת צהריים.

 

ארמון האיחוד Reunification Palace

ההיסטוריה המרתקת והמדממת שזורה בכל צעד בעיר. את טיולכם ראוי להתחיל בארמון האיחוד Reunification Palace ששימש כמשכנו הרשמי של נשיא דרום וייטנאם לפני כיבוש העיר ב-1975.

 

ארמון האיחוד Reunification Palace

 

בחזית הבניין ניצבים שני הטנקים שפרצו את שער הארמון. בסיור מודרך בארמון (המתקיים בשפה האנגלית מידי יום) תוכלו לראות את הריהוט המקורי ואת החפצים, שנשארו בארמון ובבונקר מאז ימי המלחמה.  

מוזיאון המלחמה בסייגון

עוד על המלחמה תוכלו ללמוד במוזיאון המרתק "מוזיאון שרידי המלחמה" War Remnants Museum , אתר חובה למבקרים בסייגון. מחוץ לבניין המוזיאון מוצגים מטוסים, טנקים וכלי מלחמה שונים מתקופת מלחמת ויאטנם.

 

טנק והליקופטר במוזיאון המלחמה בסייגון

 

במוזיאון מספר מבנים עם תצוגות שונות מימי המלחמה כמו כלובים שבהם הוחזקו שבויים ואמצעי לחימה.

 

כלובי שבויים במוזיאון המלחמה בסייגון

 

בבניין הראשי מספר קומות שעיקר התצוגה בהם היא של תמונות ומידע על המלחמה. חלק מהתמונות קשות לצפיה. המוטיב העיקרי בתמונות אלו בא להראות את הנזק הרב שגרמו הפצצות והכימיקלים הרעילים שהטילו האמריקאים על הויאטנמים.  

פצצות במוזיאון המלחמה בסייגון

 

מופע תיאטרון בובות על מים

מופע ייחודי המציג אורחות חיים במסורת הוויאטנמית באמצעות בובות של אנשים וחיות וכן עזרים וציוד אחר כל זאת בתוך במה מלאה מים ובליווי מוזיקה מקומית וגם מעט קריינות בשפה ויאטנמית. 

סרטון על מופע תיאטרון בובות:

 

טיול לילי בריקשת אופניים

טיול לילי בריקשת אופניים ברחובות הסואנים של סייגון היא חוויה די משעשעת ומיוחדת. כלי התחבורה העיקרי בעיר הינם אופנועים וקטנועים הנוסעים בהמוניהם ברחובות הסואנים ובתוך כל זה ריקשות האופניים מתניידות להם באטיות בצד הכביש הסואן. קשה להאמין איך התנועה מצליחה לזרום בכל הבלאגן שמתרחש לעיניכם בכביש.

טיול לילי בריקשה בסייגון

שייט לילי עם ארוחת ערב בנהר של סייגון

מדי ערב יוצאות להן מספר ספינות מקושטות בשלל אורות לשייט לילי בנהר של סייגון תוך צפייה בנופי העיר המוארת בשלל צבעים. בשייט זה כלולה גם ארוחת ערב מלאה בליווי מוזיקה ורקדנים בלבוש מסורתי.

שייט וארוחת ערב בסייגון

 

סרטון על שייט לילי בסייגון:

 

קתדרלת נוטרדאם

לא רק מבנים היסטוריים יש בעיר, אלא גם דתיים. הקתדרלה המרכזית בעיר היא קתדרלת נוטרדאם Notre Dame Cathedral שנבנתה בשנת 1880. הכנסייה משמשת את המיעוט הנוצרי בעיר, וגם את הזוגות הרבים שמגיעים ביום חתונתם להצטלם על רקע הכנסייה המרשימה...

קתדרלת נוטרדאם

 

משרד הדואר המרכזי

בסמוך לכנסייה נמצא משרד הדואר המרכזי של סייגון Saigon Central Post Office שנבנה בשנת 1886. הבניין המרשים עוצב על-ידי גוסטב אייפל, מהנדס ואדריכל צרפתי אשר נודע בעיקר בזכות בנייתו של מגדל אייפל בפריז.

 

משרד הדואר המרכזי של סייגון

 

משרד הדואר המרכזי של סייגון

 

תצפית מבניין Bitexco

זווית ראייה מיוחדת על העיר מתגלה ממרום הקומה ה-49 של הבניין הגבוה ביותר בעיר, Bitexco Financial Tower. הבניין, שגובהו 262 מטרים, שוכן ברובע העסקים של העיר.

 

Bitexco Financial Tower מגדל ביטקסקו

 

תצפית מה-Skydeck מגלה את הניגודיות בעיר: מבנים קולוניאליים מרשימים ובנייני משרדים מודרניים אשר לצידם שכונות ישנות ובתים מתפוררים.

 

בניין העירייה:

בניין העירייה

 

שווקים וקניות בסייגון

וייטנאם, כאמור, נחשבת ליעד זול מאוד, גם בהשוואה לשכנותיה. מי שמחפש קניות משתלמות, וודאי ייהנה בשוק הצבעוני בן טאן Ben Thanh Market. זהו שוק מפורסם והומה אדם ובו תמצאו בגדים, מזכרות, תיקים, ארנקים, מזוודות, חפצי נוי וגם שלל מטעמים ומיצים. גם אם המחיר ההתחלתי נשמע לכם גבוה, תוכלו להתאמן כאן על יכולת ההתמקחות שלכם...

 

שוק בן טאן

 

 לחובבי שווקים מומלץ לבקר גם בשוק הפרחים הססגוני.

 

שוק הפרחים

 

חווית קניות שונה לחלוטין תמצאו ברחוב Dong Khoi , שהוא הרחוב היוקרתי ביותר בעיר. כאן תמצאו את כל המותגים המערביים והמעצבים הנחשבים כמו ורסאצ'ה ולואי ויטון. כל החנויות יושבות במבנים צרפתיים קולוניאליים עתיקים ומרשימים.

 

סיורים מודרכים מומלצים

כדי להנות מהמיטב של סייגון ולהתרשם מן ההיסטוריה המרתקת, מומלץ מאוד להצטרף לאחד מהסיורים המודרכים שהמלצתי בראש העמוד.  המדריכים המנוסים ישמחו להפוך את שהותכם בעיר למוצלחת. חברה נוספת מומלצת לטיולים בעיר היא  Hynos Travel המציעה מגוון טיולים מוצלחים בעיר, ביניהם סיור במשך חצי יום בין האתרים המרכזיים בעיר, סיורי אוכל, סיור שווקים ועוד. יש לתאם מראש. https://www.hynostravel.com/

וגם באימייל sales@hynostravel.com


עגלת אוכל ברחוב

 

עוד חברה מומלצת היא: My Way Travel, המציעה סיורים גם מחוץ לסייגון. לחברה מדריכים דוברי אנגלית וסיורים מגוונים להיכרות עם המיטב של העיר. יש לתאם מראש. https://www.mywaytravel.com

וגם באימייל sales@mywaytravel.com

 

טיול מחוץ לעיר

אם מגיעים לעיר ליותר מיומיים-שלושה, רצוי לצאת לטיולים מחוצה לה. אתר מרתק נמצא במרחק כ-35 ק"מ מסייגון: ביקור במנהרות קו צ'י Cu Chi Tunnels. המנהרות, שאורכן 250 ק"מ, נחפרו על-ידי לוחמי הוייטקונג, הצפון-וייטנאמים. המנהרות שימשו כחדרים תת קרקעיים, חדרי שינה, מטבח, חדרי ישיבות ומחסני תחמושת. מכאן היו יוצאים הלוחמים לפעולות תקיפה. בסיור תוכלו לזחול בעצמכם במנהרות הצרות ולדמיין את החיים והשגרה שהייתה פה, בשנות ה-60.

♦ הזמנה מאתר ויאטור: טיול פרטי בתעלות Cu Chi ובמקדש Cao Dai מהו צ'י מין סיטי :
 Private Tour: Cu Chi Tunnels and Cao Dai Temple Full-Day Tour from Ho Chi Minh City
כולל איסוף והחזרה ממלונות מרכזיים בעיר. כולל ארוחת צהריים. נמשך כ- 10 שעות.

 

סרטון קצר על סיור באתר המנהרות:


אם האתרים המרשימים עשו לכם חשק, כדאי לדעת כי אמנם אין טיסות ישירות בין ישראל לוייטנאם, אולם ניתן להגיע לסייגון, דרך שדה התעופה שלה Tan Son Nhat , בטיסות רבות ממדינות המזרח ומאירופה. לוויטנאם כדאי להגיע לפרק זמן של שבועיים לפחות, במהלכם כדאי להקדיש לאיזור סייגון המרתק כשלושה ימים.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦ סיגלית, היה טיול מקסים. תודה רבה על התכנון והעזרה. זהו הטיול השני שלנו איתך. הראשון היה לחודש לארה"ב והפעם לתאילנד
נגעת בנקודות הכי חשובות והכל היה 10. שוב תודה על הבקיאות, מקצוענות והמחשבה.
אילן תירוש - בית לחם הגלילית .

♦  בהמלצת חברים שבנו מסלול לארה"ב עם סיגלית פניתי אליה לעזרה לטיול צרפת גרמניה ואוסטריה. סיגלית בנתה לי מסלול של 10 ימים כולל מלונות אטרקציות וכו והכל בתאום איתי ולפי תחומי התעניינות של ילדי ושלי הכל היה פשוט מושלם. וכך גם עשתה כאשר טסתי לשבוע לשוויץ ולאחר מכן שבוע בצפון איטליה....פשוט שווה כל שקל....ויש טיול חווייתי ומושלם. ענת אביגדור. 

המלצות רבות נוספות

 

 

טיול בסייגון בשילוב קרוז

מומלץ לשלב טיול בסייגון עם קרוז באסיה שיתן לכם טעימה מפנקת ממדינות אקזוטיות נוספות באסיה בתנאי טיול מהכי טובים שיש. דוגמה לקרוז כזה בכתבה:

קרוז משנגחאי לסינגפור דרך אוקינווה, הונג קונג וויאטנאם
קרוז נוסף באסיה: קרוז באסיה האקזוטית מסינגפור ליפן דרך הונג קונג וטייוואן .


חזרה לראש הדף