טיולים בדרום ויאטנאם לאורך הדלתא של המקונג ועד לגבול קמבודיה

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

הקדמה

טיול אוטנטי בין כפרים, גידולים חקלאיים, שווקים צפים, פגודות ושמורות טבע בין אנשים פשוטים וידידותיים שישמחו להראות לכם את אורח חייהם ולפנק אתכם בשלל מטעמים.

 

שייט בסירות משוטים

 

העונה האידיאלית לטיול בדרום ויאטנאם היא בחודשי החורף שלנו, מסוף נובמבר ועד אפריל. הזדמנות נפלאה לברוח מהגשם והקור ליעד חמים, זול ומסביר פנים. שימו לב, עונה זו לא מתאימה לטיול בצפון ויאטנם כי שם קר בעונה זו.
מומלץ להקדיש לדלתא של המקונג לפחות יומיים מלאים אחרי טיול בהו צ'י מין סיטי (סייגון) ולפני נופש באי הנופש המקסים Phu Quoc.

לינה:

כדאי ללון לילה בעיר Can Tho ולילה נוסף בעיר Chau Doc. נצלו את שעות אחה"צ אחרי סיום השייט והטיולים בכפרים ובשווקים הצפים לטיול בערים אלה, לאורך הטיילת שעל שפת הנהר, על פני הגשרים ובשווקי האוכל שלהם. בסמוך ל- Chau Doc אסור להחמיץ סיור בהרי "סאם": Sam Mountain מהם נשקף נוף מרשים של הנהר והעיירות הסמוכות ובנויה עליהם פגודה מרשימה.

לרשת ויקטוריה Victoria סניפים מצויינים ומומלצים בשתי הערים הללו:

Victoria Can Tho Resort ו- Victoria Chau Doc
מלון מוצלח נוסף חדיש ומפנק על שפת הנהר ב- Can Tho הוא: Vinpearl Hotel Can Tho

 

מפת ויאטנם:

כפי שרואים במפה, ויאטנם היא מדינה מאוד ארוכה (וצרה) והמרחק מצפון לדרום הוא כ- 2500 ק"מ ! עקב גודלה והבדלי מזג האוויר בין הצפון לדרום, מומלץ לפצל את הטיול בויאטנם בין הדרום לצפון בהתאם לעונות המתאימות בשנה.

מפת ויאטנם וסביבתה

טיולי שייט על נהר המקונג

נקודת מוצא מצויינת לשייט על המקונג היא העיר My Tho הנמצאת כשבעים ק"מ דרומית מערבית לסייגון. ממנה יוצאים טיולי יום מגוונים של שייט בין כפרים ואיים לאורך הנהר.

 

סרטון קצר על טיול שייט על נהר המקונג:

 

במהלך הטיול מבקרים בחוות גידול דבורים לדבש כאשר ניתן להחזיק בחלת דבש מלאה דבורים ללא מיגון והדבורים לא עוקצות. טועמים מהדבש וממאכלים המיוצרים ממנו.

 

פירות טרופיים  דבש וממתקים

 

מטיילים בשוק מקומי ומבקרים בבית חרושת קטן לייצור ממתקים מקוקוס, הכל בשיטות ידניות כמובן וללא אוטומציה.

ייצור ממתקים ידני

 

מטיילים בין מטעי פירות ובשוק פירות בו טועמים פירות טרופיים מיוחדים וטעימים.
אוכלים ארוחה טיפוסית במסעדה מקומית כשברקע זמרות מקומיות שרות שירים בויאטנאמית.
נחמד לשלב גם סיור ברחובות הכפר בעגלה עם סוס.

ערסלי תושבים מקומיים

 

לבסוף שטים בסירות משוטים אופיינית בתעלה צרה המובילה אל הנהר הראשי בו ממתינה הספינה להחזיר את המטיילים העירה.

השוק הצף Cai Rang

אתר התיירות מספר 1 באזור הוא השוק הצף Cai Rang בדלתא של המקונג השונה לחלוטין מהשווקים הצפים התיירותיים של תאילנד.
השוק הצף בדלתא של המקונג בדרום ויאטנאם הינו שוק מיוחד במינו בו סירות וספינות גדושות בפירות וירקות מתוצרת חקלאי הסביבה מוצעים למכירה לסיטונאים ובעלי דוכנים בשווקי הערים והעיירות באיזור.

השוק הצף

 

סרטון קצר על השוק הצף:

 

השוק הצף Cai Rang נמצא בנהר Can Tho בפאתיה הדרום מערביים של העיר Can Tho. בשוק זה עשרות סירות עוגנות בנהר כשמסביבן סבות סירות של הקונים, הן נצמדות אל סירות המוכרים והסחורה מועברת אליהם. עיקר הפעילות בשוק הצף מתרחשת מוקדם בבוקר בין השעות 5 עד 8 בבוקר. בתוך כל ההמולה הזאת שטות להן גם סירות התיירים, חלקן עם עשרות תיירים כל אחת וחלקן פרטיות עם תיירים ספורים. התיירים יכולים לקנות בחלק מהסירות אננס טרי ומתוק המקולף במקום.

 

פירות אננס לתיירים

 

בדרך אל השוק הצף ניתן לצפות בנוף של בתים עלובים על כלונסאות הניצבים על גדת הנהר ועל תושביהן העניים.

בתי עניים על גדת המקונג

 

בהמשכו של הנהר בכיוון מערב, במרחק של עוד כעשרה ק"מ מצוי שוק צף נוסף בשם Phong Dien בעיקר של סירות משוטים, קטנות יותר מאלו של השוק הצף ב - Cai Rang, בשל ריחוקו מהעיר Can Tho הוא פחות פופולרי בקרב תיירים מהשוק ב- Cai Rang.

 

Cham - כפר דייגים מוסלמי בקרבת Chau Doc

בדרום ויאטנם בסמוך לגבול עם קמבודיה על נהר בשם Bassac נמצא כפר מיוחד של מיעוט מוסלמי בשם Cham .

 

בתים צפים על המים בכפר Cham

 

בתים רבים של התושבים הללו הינם בתים צפים על הנהר ואלו הסמוכים לנהר בנויים על עמודים כיוון שהנהר עולה על גדותיו מספר מטרים בתקופות גשומות.

 

בתי תושבים על כלונסאות בכפר Cham

 

 את הבתים שעל גדת הנהר מחברים גשרים מאולתרים רעועים שבנו התושבים.

 

גשרי כלונסאות בכפר Cham


ניתן להגיע למקום בטיול שייט מודרך בו שטים בנהר סמוך לבתים הצפים, עוברים בין סירות הדייגים המקומיים וגם מבקרים בבית גידול צף לדגים שמתחתיו מגדלים התושבים דגים בתוך מכלאות.

סרטון קצר על Cham - כפר דייגים מוסלמי:

 

ילדים בכפר Cham

מומלץ לרדת לחוף ולבקר בכפר המוסלמי. מגיעים לכפר בהליכה על גשר כלונסאות. בכפר ניתן לראות נשים אורגות מחצלות ואף לקנות מהן מחצלת או עבודת יד אחרת.

נשים אורגות

 

בסמוך לרחוב הראשי בכפר מסגד מפואר בשם מובאראק הזועק בתפארתו למול העוני והעליבות שבו חיים תושביו.

 

מסגד בכפר Cham

 

סרטון קצר על הדייגים בכפר המוסלמי:

שמורת הטבע ביער Tra Su

אתר חובה לחובבי טבע, נופים ובעלי חיים. שמורה זו ממוקמת בדרום ויאטנאם בסמוך לגבול עם קמבודיה כ- 20 ק"מ דרומית מערבית לעיר Chau Doc.

 

פרחי לוטוס בשמורה

 

 

 

זוהי שמורת יער עם תעלות מים בתוכה המתאפיינת במגוון בעלי חיים בעיקר ציפורים המקננות בין ענפי עצי היער. הסיור ביער מתחיל בשייט בסירת מנוע כאשר בחלק זה של הסיור מתחילים לשוט בתוך שדה של פרחי לוטוס יפים אח"כ נכנסים לעובי היער בתעלות מים בין העצים הסבוכים שם ניתן לראות המוני ציפורים ואת הקינים שלהן.

 

סרטון קצר על שמורת טרה סו::

 

בחלק השני של הסיור שטים בסירת משוטים באיטיות בתעלות מיוחדות בהן כל פני המים מכוסים בצמחיה עדינה ירוקה וכמעט שלא רואים את המים שמתחתיה. מרגישים כאילו מרחפים בנוף פסטוראלי על מרבד קסמים ירוק ואינסופי.

שייט בסירת משוטים בטרסו  שמורת טרסו Tra su

 

בסוף הסיור מגיעים לקצה השמורה ועולים על מגדל תצפית הגבוה מצמרות העצים כך שניתן לצפות ביער מלמעלה ולראות את בעלי הכנף הרבים שמרחפים מעל ליער.

מקדשים

כאמור, בסמוך ל- Chau Doc מומלץ לטייל בהרי "סאם": Sam Mountain מהם נשקף נוף מרשים של הנהר והעיירות הסמוכות ובנויה עליהם פגודה מרשימה. ממנה נשקף נוף יפה למרחקים.

מקדש

 

מקדש

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦ סיגלית, היה טיול מקסים. תודה רבה על התכנון והעזרה. זהו הטיול השני שלנו איתך. הראשון היה לחודש לארה"ב והפעם לתאילנד
נגעת בנקודות הכי חשובות והכל היה 10. שוב תודה על הבקיאות, מקצוענות והמחשבה.
אילן תירוש - בית לחם הגלילית .

♦  בהמלצת חברים שבנו מסלול לארה"ב עם סיגלית פניתי אליה לעזרה לטיול צרפת גרמניה ואוסטריה. סיגלית בנתה לי מסלול של 10 ימים כולל מלונות אטרקציות וכו והכל בתאום איתי ולפי תחומי התעניינות של ילדי ושלי הכל היה פשוט מושלם. וכך גם עשתה כאשר טסתי לשבוע לשוויץ ולאחר מכן שבוע בצפון איטליה....פשוט שווה כל שקל....ויש טיול חווייתי ומושלם. ענת אביגדור. 

המלצות רבות נוספות

 

 

 


חזרה לראש הדף