אתרי תיירות צפונית לעיר הואה הקשורים למלחמת וייטנאם

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

רבים מהתיירים המגיעים לדרום ויאטנאם, להו צ'י מין (סייגון) מבקרים בתעלות "קו צ'י" Cu Chi אתר מנהרות לוחמי הגרילה של הוויאטקונג המרשים. אך מלחמת ויאטנאם הותירה את אותותיה לכל אורך המדינה והמקום בו ריכוז גדול של אתרי שדות הקרב, תעלות תת קרקעיות, שרידי מבנים ששומרו ואתרי זיכרון והנצחה למיליונים שאיבדו את חייהם במלחמה המרה והמיותרת (כמו כל המלחמות...) נמצא במרכז וייטנאם סמוך לגבול הישן בין צפון לדרום וייטנאם.

 

פצצות מימי מלחמת וייטנאם

 

למתעניינים בהיסטוריה ובמלחמת וייטנאם ובכלל לתיירים המעוניינים להתרשם מאתרים מעבר למסלול השחוק מומלץ לצאת צפונה מהעיר הואה Hue ליום טיול שללא ספק ייצרב היטב בזכרונכם.

שרידי כנסית Long Hung Church

כשעה נסיעה צפונית מערבית לעיר Hue מגיעים למספר יעדים שהיו באזור שדה הקרב שבין הצפון לדרום בזמן מלחמת וייטנאם. אחד מהם הינו שרידי כנסיה Long Hung Church שנהרסה ברובה בימי מלחמת וייטנאם.

 

שרידי כנסית Long Hung Church

מבצר Quang Tri Citadel

האתר השני הנמצא כשני ק"מ צפונית יותר לכנסייה הוא מבצר Quang Tri Citadel בו הוקמה אנדרטה עם לפיד במרכזה לזכר הלוחמים שנלחמו בו 81 יום בשנת 1972.

 

Quang Tri Citadel מבצר

בית קברות לחללי המלחמה

במרחק של עוד 44 ק"מ צפונית מערבית למבצר נמצא בית קברות גדול לחללי מלחמת וייטנאם עם מעל לעשרת אלפי קברים שחלקם ריקים ועליהם שמות של נעדרים מימי המלחמה.

 

בית קברות לחללי מלחמה

 

DMZ - אזור הגבול בין הצפון לדרום

אזור ההפרדה בין הצפון לדרום DMZ : בגבול שבין הצפון לדרום שהיה בעצם לאורכו של נהר Ben Hai מבקרים על הגשר העתיק שעובר מעל לנהר ובמרכזו קוו לבן המסמן את הגבול בין הצפון לדרום. בסמוך לגשר יש מוזיאון מלחמה ואנדרטה.

 

הגשר שהפריד בין צפון לדרום וייטנאם

 

מוזיאון ואנדרטה

 

מנהרות Vinh Moc Tunnels

מנהרות לוחמי הגרילה Vinh Moc Tunnels : סמוך לחוף הים קרוב לגבול שהיה בין הצפון לדרום וייטנאם, נמצא אתר מנהרות של Vinh Moc. באתר זה חפרו התושבים רשת מנהרות מסועפת שבה הסתתרו מפני ההפצצות הכבדות של האמריקאים. המנהרות נחפרו תחילה לעומק של 10 מטר וכשזה לא הספיק הם חפרו עד לעומק של 30 מטר במספר מפלסים ובאורך של 2000 מטר כך שהפצצות לא יכלו להגיע לעומק כזה והם לא נפגעו. התושבים חיו מספר שנים במנהרות החל משנת 1966 ועד 1972. 60 משפחות חיו במנהרות בהן הם בנו מטבחים, חדרי שינה, באר מים ומרפאה.

 

מנהרות Vinh Moc Tunnels

 

האמריקאים הטילו על האיזור כ- 9 אלפים טון פצצות שזה יחס של 7 טון פצצות לכל אדם שהיה שם! ניתן להיכנס לתוך המנהרות, לבקר בקטעים מהן ולהתרשם מחיי האוכלוסיה שגרה בהם והמשיכה את חייה בתנאים הקשים. במנהרות בית ספר, בית חולים, חדר לידה וכוכי מגורים. הכל חצוב עמוק מתחת לאדמה, קטנטן וצפוף.
יחסית למנהרות Cu Chi שבדרום וייטנאם, המנהרות כאן נוחות יותר לביקור כיוון שהן גבוהות יותר ובאיזור פחות לח.

 

מערת זיכרון ל-8 נשים

בסמוך למערת הנטיפים בשם   נמצאת מערה הנקראת Historic cave 8 She Youth Volunteer שהיא בעצם אתר זיכרון ל-8 נשים שנלכדו בתוך מערה שבה אוחסנו חומרי נפץ בזמן המלחמה. פתח המערה נחסם בעקבות הפצצה והנשים גוועו ברעב בפנים.

 

סרטון קצר על  אתרי המלחמה באיזור הגבול בין צפון לדרום וייטנאם:

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦ סיגלית, היה טיול מקסים. תודה רבה על התכנון והעזרה. זהו הטיול השני שלנו איתך. הראשון היה לחודש לארה"ב והפעם לתאילנד
נגעת בנקודות הכי חשובות והכל היה 10. שוב תודה על הבקיאות, מקצוענות והמחשבה.
אילן תירוש - בית לחם הגלילית .

♦  בהמלצת חברים שבנו מסלול לארה"ב עם סיגלית פניתי אליה לעזרה לטיול צרפת גרמניה ואוסטריה. סיגלית בנתה לי מסלול של 10 ימים כולל מלונות אטרקציות וכו והכל בתאום איתי ולפי תחומי התעניינות של ילדי ושלי הכל היה פשוט מושלם. וכך גם עשתה כאשר טסתי לשבוע לשוויץ ולאחר מכן שבוע בצפון איטליה....פשוט שווה כל שקל....ויש טיול חווייתי ומושלם. ענת אביגדור. 

המלצות רבות נוספות


חזרה לראש הדף