טיול בין כפרים ושדות אורז באזור פו לואונג Pu Luong

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

פו לואונג Pu Luong

בכפר פו לואונג, בהרים בגובה של כאלף מטר מעל פני הים, ממוקם המלון Pu Luong Retreat  המשקיף על נוף הררי מקסים עם טרסות שדות אורז כאשר בשעות הבוקר ואחה"צ ערפילים מכסים חלקית את ההרים.

 

הנוף ממלון פו לואונג רטריט

 

במלון מסעדה טובה ובקתות עם כילה מעל למיטה. לכל בקתה יש מרפסת המשקיפה על הנוף המרשים. בבקתות יש מאוורר אך אין מזגן כי מזג האוויר באזור נעים.

חדר במלון Pu Luong Retreat

 

זה המקום למי שמחפש שלווה והשראה. לראות את המיטב של צפון ויאטנאם, לטייל ברגל ולחוש מקרוב את המקומיים. באזור זה גרים שבטים תאילנדים, חרוצים ומקסימים.

הכפר פו לואונג ממוקם כ- 124 ק"מ מערבית לעיר נין בין, אך ההגעה לכפר זה מנין בין אורכת כשלוש שעות ועשרים עקב כבישים צרים ומפותלים בין כפרים שמהירות הנסיעה בהם 30-40 קמ"ש. מהנוי הכפר מרוחק כ-150 ק"מ דרומית מערבית (כ- 4 שעות נסיעה).

טיול רגלי בין כפרים ושדות אורז

מהמלון יוצאים בהליכה רגלית אל תוך שדות האורז שבחזית המלון. מכיוון שהמקום הררי , שדות האורז במקום נשתלו על גבי טרסות אשר מקנות יופי מיוחד.

אישה נושאת תינוק עובדת בשדה אורז

אישה נושאת תינוק עובדת בשדה אורז

 

בטיול חולפים בתוך כפרי המיעוט התאילנדי אשר בונים את בתיהם על כלונסאות עץ כאשר מתחת לבתים הם מגדלים חיות, מאחסנים ציוד ובמספר בתים ניתן לראות נשים הטוות שטיחים בנול ידני.

אשה כפרית טווה בנול

אשה מקומית עם פרים

שדות האורז מוקפים בתעלות מים ובמקומות מסויימים יש גם בריכות לגידול דגים. את הכביסה שלהם הנשים מכבסות בתעלות המים.

המסלול כולו בירידה ובסופו ממתין רכב הסעה שמחזיר אל המלון. מומלץ לעשות את המסלול עם מדריך מקומי המכיר היטב את השטח וגם מספר רבות על חיי המקומיים ומנהגיהם ועל החי והצומח באזור.

שדות האורז בשטח ההררי

לאחר ארוחת צהריים (רצוי לאכול במסעדה המצויינת של המלון. שאר המסעדות באזור מאד פשוטות ובסיסיות) יוצאים לטיול אל מפל קטן. בעצם זהו נחל קטן עם מספר מפלונים קטנים לאורכו ובריכות טבילה למקומיים שגרים בסביבה.

ילדים וייטנאמים טובלים במימי הנחל

כשצעדנו לאורך הנחל המלווה המקומי ממוצא תאילנדי הבחין בנחש המתחמם לו בשמש על גדת הנחל כשראשו בתוך חור המאורה שלו. המלווה ירד מיד לנחל ולכד את הנחש בידיו החשופות בשמחה גדולה, לדבריו הוא יקבל עבורו מחיר גבוה מאוד כי הנחש הזה נחשב מעדן. בהמשך הנחל ראינו עוד נחש כזה שמיד נכנס למאורתו. המקומי ניסה לתפוס גם אותו אך ללא הצלחה.

מקומי לוכד נחש

 

יעדי טיול בדרך מפו לואונג להאנוי

סיור אופניים בעיר Mai Chau

העיר Mai Chau נמצאת כ- 140 ק"מ דרומית מערבית להאנוי (כשלוש שעות נסיעה). העיר שוכנת בעמק ומוקפת הרים, כפרים ושדות אורז.
זוהי עיר של מיעוט תאילנדי שסביבה מספר כפרים הידועים בעבודות היד שלהם בעיקר אריגת בדים ויצירת בובות, חץ וקשת וחרבות בעבודת יד.

חנות בגדים בעיר מאי צ'או

במקום ניתן לשכור אופניים ולצאת לסיור (רצוי מאד מודרך) בין הכפרים, שדות האורז ורחובות העיר. במקום גם רכבי גולף המסיעים את התיירים בין המלונות באזור ובין הדוכנים והאטרקציות באזור.

טיול אופניים בשדות אורז

 

מעבר ההרים Thung Khe

הדרך מהעיר Mai Chau להאנוי חולפת במעבר ההרים Thung Khe . לפני מעבר ההרים מומלץ לעצור בדרך בנקודת תצפית מרשימה על העיר מאי צ'או Mai chau .

נוף העיר מאי צ'או

לאחר שעוברים את שיא הפסגה של מעבר ההרים Thung Khe עוצרים בתצפית מרשימה על העמק.

התצפית ממעבר ההרים  Thung Khe

בנקודת התצפית התמקמו להם דוכני מכירה לרוב אשר מוכרים צמחי אורכידאה ומאכלים שונים ביניהם תירס, ביצים, סרטנים, וגם ארוחות מלאות על מחצלות הפרושות למרגלות הנוף המרהיב. המוכרים במקום הם אנשי שבטי מואונג Moung אשר לבושים בתלבושת האופיינית שלהם.

נשים מעשנות במעבר ההרים Thung Khe

סככה במעבר ההרים

4 סרטונים קצרים על  Pu Luong ומעבר ההרים:

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦ סיגלית, היה טיול מקסים. תודה רבה על התכנון והעזרה. זהו הטיול השני שלנו איתך. הראשון היה לחודש לארה"ב והפעם לתאילנד
נגעת בנקודות הכי חשובות והכל היה 10. שוב תודה על הבקיאות, מקצוענות והמחשבה.
אילן תירוש - בית לחם הגלילית .

♦  בהמלצת חברים שבנו מסלול לארה"ב עם סיגלית פניתי אליה לעזרה לטיול צרפת גרמניה ואוסטריה. סיגלית בנתה לי מסלול של 10 ימים כולל מלונות אטרקציות וכו והכל בתאום איתי ולפי תחומי התעניינות של ילדי ושלי הכל היה פשוט מושלם. וכך גם עשתה כאשר טסתי לשבוע לשוויץ ולאחר מכן שבוע בצפון איטליה....פשוט שווה כל שקל....ויש טיול חווייתי ומושלם. ענת אביגדור. 

המלצות רבות נוספות


חזרה לראש הדף