טיול לאורך החוף המזרחי של טייוואן

מזרח האי טייוואן מתאפיין בטופוגרפיה הררית ולאורך החופים נופים דרמטיים של צוקים היורדים בתלילות אל הים. מרבית קוו החוף סלעי ולא מתאים לרחצה.
את הדרך מטאיטונג להואליאן ניתן לעשות או דרך הכביש הנופי מס' 11 הצמוד לקוו החוף (3 שעות ורבע נסיעה) או דרך כביש מס' 9 החולף בעמק הבקע המזרחי הארוך (כ-160 ק"מ אורכו) שמשני צידיו הרים גבוהים (שעתיים וארבעים וחמש דקות נסיעה). בכתבה זו תיאור המסלול לאורך כביש החוף מס' 11 טאיטונג Taitung עד הואליאן Hualien .

 

 Sanxiantai Arch Bridgeגשר הקשתות

העיר טאיטונג Taitung

העיר טאיטונג נמצאת על החוף המזרחי של טייוואן כ- 120 ק"מ צפונית לקצה הדרומי שלה. בעיר זו נמצאו שרידים רבים מתקופת ההתיישבות הפרה היסטורית ולכן הוקם בה פארק לתרבות העתיקה ומוזיאון פרה היסטורי שבהם מומלץ לבקר. העיר גם ידועה במעיינות החמים שבה.

מעיינות חמים בטאיטונג

המעיינות החמים ממוקמים באזור Wenquan פרבר מערבית לטאיטונג. באזור זה מלונות רבים עם מעיינות חמים.

המלון המוצלח והגדול מכולם הוא: Hotel Royal Chihpin בו מומלץ בחום גם ללון.

 

הלובי במלון רויאל צ'יפין:

הלובי במלון רויאל צ'יפין

 

מלון 5 כוכבים בו אורחי המלון נהנים מכניסה חינם למעיינות החמים ולבריכות המקסימות של המלון. שימו לב שחלק מאזור הבריכות התרמליות של המלון הוא בעירום בלבד. אך יש אזור נחמד עם בריכות בטמפרטורות שונות ובשלל ריחות של פרחים, פירות וצמחי תבלין.

 

הבריכות התרמליות במלון רויאל צ'יפין:

הבריכות במלון רויאל צ'יפין Hotel Royal Chihpin

 

מאד מרגיע ומפנק במיוחד בסיום יום של טיול טבע. במלון מבחר מסעדות מוצלחות, כולל מסעדת טפאניאקי יפאנית ומדי ערב נערך במלון מופע ריקודים ושירים של בני השבטים האבוריג'נים המקומיים הלבושים בבגדים מסורתיים.

 

מופע ריקודים במלון רויאל צ'יפין:

מופע ריקודים בתלבושות מסורתיות

 

Peinan Cultural Park פארק תרבות פיינאן

בפארק גדול בשטח פתוח עם שבילי טיול וכרי דשא נמצא פארק תרבות, עם מוצגים וחפצים שונים שנמצאו באזור מתקופת ההתיישבות הפרה היסטורית כמו ארונות קבורה עתיקים מאבן, עמודי אבן גבוהים, שחזורים של בתים עתיקים ועוד.

 

עמודי אבן עתיקים בפארק

 

בית משוחזר עתיק

 

סמוך לפארק הוקם מוזיאון פרהיסטורי עם מוצגים שנמצאו באזור.

מוזיאון פרהיסטורי

מוזיאון גדול בעל 3 קומות עם תצוגות רבות והסברים גם באנגלית. תצוגה גם על הטבע באיזור טייוואן וגם על האדם והתפתחותו ההיסטורית וכן על השבטים השונים בטייוואן.

 

ארונות קבורה עתיקים

 

סירות במוזיאון

 

חיות במוזיאון הפרהיסטורי

חווה חקלאית Chu Lu Ranch

סמוך לטאיטונג Taitung בהרים, במקום פסטורלי נמצאת חווה חקלאית בה המבקרים יכולים להאכיל ארנבים, חמורים, פרות וכו' בעשב וגזר שקונים במקום.

 

חווה חקלאית Chu Lu Ranch

 

 בסיור בחווה ניתן לראות את חיות החווה השונות, סוסים, פרות , חמורים, ארנבים. יש במקום גם רכבת קטנה לילדים וכרי דשא גדולים.

 

חיות בחווה חקלאית Chu Lu Ranch

 

כמו כן יש בחווה מפעל לייצור חלב ולאריזתו בקרטונים.

 

מפעל ייצור חלב בחווה חקלאית Chu Lu Ranch

 

ברחבי החווה המון פסלי פרות.

 

פסל פרה בחווה חקלאית Chu Lu Ranch

 

באתר קפיטריה המשקיפה על נוף מרהיב. המקום מהווה סוג של אתנחתא קלה בנסיעה שטובה במיוחד לקטנטנים שבחבורה.

 

הנוף מהחווה החקלאית Chu Lu Ranch

פארק גיאולוגי של סלעים וצמחיה בחוף הים - Xiaoyeliu

כרבע שעה נסיעה מטאיטונג צפונה לאורך החוף מגיעים לפארק הגיאולוגי Xiaoyeliu. שביל קצר מוביל מהחניה באתר אל החוף בו סלעים גדולים בצורות שונות על חוף הים שזכו לשמות כגון: סלעי הצבים, הצפרדע בעלת העין הגדולה, גמל, טלפון ועוד. בקרבת החוף מיני צמחים שונים אופייניים למקום. באתר גם חנות מזכרות, שירותים ופינות ישיבה.

 

סלעים בחוף הים - Xiaoyeliu

 

סלעים בחוף הים - Xiaoyeliu

העיר Donghe Township

העיר Donghe Township נמצאת כ- 20 ק"מ צפונית לטאיטונג בחוף המזרחי של טייוואן. כדאי לעצור כאן לראות את התעלה בה המים נראים זורמים במעלה הגבעה וגם לאכול מהבאנים (לחמניות מאודות) הממולאים הפופולאריים בעיר זו.

מים זורמים מעלה Water Runing Upward

בעיר Donghe Township הנמצאת כ- 20 ק"מ צפונית לטאיטונג בחוף המזרחי של טייוואן נמצאת תעלת מים ברוחב כ 30 ס"מ אשר שימשה לפני כ- 150 שנה את השבטים במקום להשקות את שדותיהם. בגלל המבנה הטופוגרפי בסביבת התעלה ושיפוע הכביש הסמוך מתקיימת אשליה אופטית שהמים זורמים בעליה בניגוד לחוקי הטבע. במקום חנויות מזכרות, אוכל ופירות עבור התיירים.

 

תעלת המים בעיר Donghe

מסעדות באן בעיר Donghe Township

בעיר Donghe Township מספר מסעדות שההתמחות שלהן היא לחמניות באן בטעמים שונים: בצל, שעועית מתוקה, סומסום מתוק, באן מתקתק חום, במבו-שוט, חזיר ועוד. כמו כן מרק עם כדורי בשר. כל לחמניה 1 עד 3 שקלים. מומלץ!

 

לחמניות באן בטעמים שונים

 

מסעדת באן בעיר Donghe :

מסעדת באן בעיר דונגה Donghe

Sanxiantai Arch Bridge

גשר הקשתות נמצא כ- 60 ק"מ צפונית לעיר טאיטונג במזרח טייוואן. זהו גשר ציורי בעל שמונה קשתות עליהן הולכי הרגל עולים ויורדים ומוביל אל אי קטן סמוך לחוף. בסביבת הגשר נוף יפה של צוקים וסלעים ושל המפרץ. גם על האי הקטן יש שביל יפה של כמה מאות מטרים. על תחמיצו את ההקפה של האי השופע צמחייה ותצפיות נוף מרשימות!

 

גשר הקשתות Sanxiantai Arch Bridge

 

חוג הסרטן - Jing Pu Tropic of Cancer landmark

חוג הסרטן הוא קוו רוחב 23 מעלות 26 דקות אשר מבדיל בין האזור הטרופי לסובטרופי על פני כדור הארץ. בקוו רוחב זה השמש מגיעה בצהריים בניצב לכדור הארץ ביום הכי ארוך בשנה בקיץ של חצי הכדור הצפוני.
האתר נמצא 73 ק"מ דרומית לעיר Hualien בחוף המזרחי של טייוואן. באתר שני עמודים גבוהים המציינים שביניהם עובר קו הרוחב אשר מציין את חוג הסרטן.

מונומנט המציין את מיקום חוג הסרטן

תצפית על סלעים Shitiping

67 ק"מ דרומית לעיר Hualien נמצא עוד אתר גיאולוגי בשם Shitiping בו גלי האוקיאנוס האדירים עיצבו את פני הסלעים הענקיים שעל החוף בצורות שונות. המקום נקרא גםStone steps .

 

תצפית על סלעים Shitiping

 

מנהרה ושביל תלוי על מצוק - Qinbuzhizi Walk

שביל טיול מרתק תמצאו באתר הנקרא Qinbuzhizi Walk ונמצא 44 ק"מ דרומית לעיר Hualien בחוף המזרחי של טייוואן. באתר שביל הליכה נופי על מצוק גבוה מעל לתהום אשר הים מתחתיו. בתחילת השביל ליד פתח מנהרה נטושה מקבלים כובע מגן להגנה מנפילת סלעים. בסוף השביל חוזרים דרך מנהרה נטושה ששימשה פעם כלי רכב עד שהסיטו את הכביש לתוואי אחר. במנהרה תמצאו מגוון חנויות של רוכלים המיועדות לתיירים שבמקום.

 

שביל תלוי על מצוק - Qinbuzhizi Walk

 

הנוף מהשביל - Qinbuzhizi Walk

תצפית נוף Baqi

כביש החוף המזרחי של טייוואן הינו כביש נופי הסלול על פני צוקים עם נוף דרמטי. באחד הפיתולים של הכביש כ- 35 ק"מ דרומית לעיר Hualien בחוף המזרחי של טייוואן, במקום הנקרא Baqi rest stop ממוקמת תחנת התרעננות בה יש תצפית מאוד יפה על קוו החוף המפורץ והתלול.

 

תצפית נוף Baqi

פארק פסלי אבן בעיר Hualien County Stone Sculpture Museum

בעיר הואליין Hualien מומלץ לבקר במוזיאון פסלי אבן עם פארק פסלים מסביבו. במוזיאון עצמו יש תצוגה של עבודות פיסול עדינות באבן ירקן Jade כולל הסברים על שיטת העבודה. במוזיאון גם תערוכות מתחלפות של עבודות אומנים. בפארק שמסביב למוזיאון מוצבים פסלים רבים רובם מאבן.

 

פארק פסלי אבן בעיר Hualien County Stone Sculpture Museum  פארק פסלי אבן בעיר Hualien County Stone Sculpture Museum

 

עבודות פיסול עדינות באבן ירקן Jade  פארק פסלי אבן בעיר Hualien County Stone Sculpture Museum
 

 סרטון קצר על טיול במזרח טייוואן :

טיולים מודרכים בטייוואן להזמנה מאתר ויאטור:

♦  יום טיול מודרך בעיר טאיפיי - Ultimate Taipei Sightseeing Tour
נמשך 8-9 שעות, כולל איסוף מהמלון, כולל ארוחת צהריים במסעדת דים סאם מפורסמת, כולל כניסה למוזיאון הלאומי, מסתיים בשוק הלילה שילין ליד תחנת רכבת תחתית.

♦  5 ימי טיול למיטב היעדים בטייוואן - Five Day Best of Taiwan: Sun Moon Lake, Taroko Gorge, Kaohsiung, Taitung
כולל 4 לילות במלונות 5 כוכבים עם ארוחת בוקר. כולל איסוף והחזרה למלון בטאיפיי, ביקור באגם השמש והירח, קאושונג, דרום טייוואן, פארק לאומי טארוקו.

 

סיגלית מתכננת טיולים גם בטייוואן, חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦ תכנון טיול לתאילנד

סיגלית, היה טיול מקסים.

תודה רבה על התכנון והעזרה. זהו הטיול השני שלנו איתך. הראשון היה לחודש לארה"ב והפעם לתאילנד
נגעת בנקודות הכי חשובות והכל היה 10. שוב תודה על הבקיאות, מקצוענות והמחשבה.
אילן תירוש, בית לחם הגלילית

♦ תכנון טיול לתאילנד וסינגפור

שלום סיגלית, ברצוני להודות לך על תרומתך הרבה להצלחת הטיול שלנו.
טיילנו כחודש בתאילנד ובסינגפור. חזרנו עם המון חוויות , זיכרונות וכמובן "טעם של עוד".
לדעתי, הצלחת הטיול שלנו מתחילה בתכנון נכון של הלוחות זמנים ומקומות טיול. הצלחת להכין לנו תוכנית מפורטת עם ציון בתי מלון מרכזיים ונהדרים, עם השמת דגש על מה נדרש ומה רצוי לראות, עם פירוט זמני נסיעה והמרחקים. המדריכים המקומיים עליהם המלצת היו מקצועיים , דייקנים ועם אנגלית טובה מאוד. תכנון הזמן היה מעולה (אפילו השארת זמן לשופינג).
מודים לך מאוד, מאיה וזאב גיציס  

♦ תכנון טיול לארצות הברית

הי סיגלית, קודם כל אני רוצה בשם כל הקבוצה להגיד לך תודה רבה רבה על טיול פגז! הכל עבר חלק. הספקנו נראה לי כמעט כל מה שהמלצת והיה מאוזן ומעולה, כל שכבת גיל קיבלה את המנה שלה וכולם נהנו בלי סוף...
רועי פישר, הרצליה
royfishr@gmail.com

המלצות רבות נוספות

 

כתבות למטיילים בטייוואן
♦  יעדים ואטרקציות בטיול בטאיפיי בירת טייוואן
♦  טיול בסביבת טאיפיי
מזג האוויר ומתי הזמן הכי טוב לטיול בטייוואן
טיול בעיר גאושיונג Kaohsiung וסביבותיה
טיולים בפארק לאומי טארוקו Taroko
טיול באגם השמש והירח
טיול בטאינן Tainan הבירה העתיקה של טייוואן
טיול במחוז אילן Yilan
טיול ונופש בדרום טייוואן באזור קנטינג Kenting
טיולים לאורך החוף המזרחי של טייוואן


חזרה לראש הדף