טיול אל פארק לאומי "ציון" Zion National Park

כתבה נוספת בנושא: מסלול טיול מלאס וגאס לגרנד קניון , אגם פאוול, ברייס וציון

 

שטח הפארק כ- 600 קמ"ר ובו צוקים וקניונים מרשימים בגובהם ויופיים, צמחיה עשירה ביותר (למעלה מ- 800 זנים של צמחי בר) הכוללת גנים תלויים ויערות בצדי הקניון וחיות בר רבות (75 סוגי יונקים, 270 סוגי ציפורים ועוד).
בפארק נמצאת הקשת הטבעית הגדולה ביותר בעולם: Kolob Arch עם מרווח של 95 מטרים.

הרים בפארק ציון ZION

הגובה בפארק בנקודה הנמוכה ביותר: 1128 מטרים ובגבוהה 2660 מטרים. החלוצים המורמונים נתנו לפארק את שמו "ציון" מכיוון שלדעתם יש לו יופי שמימי והוא כמקדש טבעי.
 "ציון" הוכרז כפארק לאומי בנובמבר 1919. מספר הטלפון של הפארק: 435-772-3256.
מחיר הכניסה לפארק: 10 דולר למכונית לשבוע. משך הביקור המומלץ בפארק: יום שלם.

 מלונות מומלצים

בתוך הפארק שוכן בית מלון אחד: Zion Lodge הפתוח כל ימות השנה. מלבד חדרי מוטל יש בו גם מסעדה וחנות מזכרות. כמו בכל הפארקים גם כאן נדרש להזמין מקומות זמן רב מראש.
מומלץ ללון בעיירה ספרינגדייל Springdale הסמוכה לפארק.

מלונות בעיירה ספרינגדייל Springdale

זו עיירה קטנה וציורית שנשקף ממנה נוף מקסים של הרים וצוקים. בעיירה בתי מלון ומוטלים קטנים ונחמדים, מסעדות רבות וכל השירותים הנדרשים.

שמות של מספר מוטלים נחמדים בעיירה: Terrace Brook Lodge,

 מלונות בעיירות נוספות בסביבתו הקרובה של הפארק:

 Mt. Carmel

 Kanab.


בתוך הפארק ובסביבתו הקרובה גם אתרי קמפינג רבים.


 

 

מיקום הפארק ואמצעי התחבורה:

"ציון" פארק נמצא בדרום מערב מדינת יוטה. במרחק 8 ק"מ מקצהו הדרומי נמצאת עיירה בשם: ספרינגדייל Springdale.
שדה התעופה הקרוב ביותר נמצא בעיר סנט ג'ורג' הנמצאת על כביש  במרחק 70 ק"מ מהפארק I-15  .
  המרחק בין "ציון" ל"ברייס" הוא כ- 140 ק"מ אך כאשר אתם מתכננים את לוחות הזמנים בטיולכם, קחו בחשבון שחלק מהדרך עוברת בקניון והיא מפותלת ותלולה ולכן נדרש לנהוג בזהירות ואיטיות. מומלץ לא לנסוע בה בשעות החשיכה, גם מטעמי בטיחות הנהיגה וגם מכיוון שתחמיצו נוף מרשים ורב הדר.
 הכביש המחבר בין "צומת הר כרמל" Mt. Carmel Jct. לספרינגדייל עובר בתחתית "קניון ציון" כשמשני עבריו מתנשאים הרים אדירים, שתוארו בידי המבקרים כארמונות ומקדשים. אורך הכביש החוצה את הפארק הוא כ- 20 ק"מ והוא כולל שתי מנהרות, החצובות בצוקים, אורך אחת מהן: כ- 2 ק"מ.
מרכז המבקרים נמצא במרחק קצר מכניסתו הדרומית של הפארק (הצמודה לעיירה ספרינגדייל). הוא פתוח כל השנה. שעות הפתיחה בקיץ: 8:00-19:00, בשאר עונות השנה שעות הפתיחה קצרות יותר.

צוקים תלולים בפארק ציון Zion
מצוקים ונחל

מזג האוויר

בחודשי הקיץ חם בפארק. הטמפ' נעות בין 37 מעלות צלזיוס בשעות היום ל- 20 מעלות בשעות הלילה. סופות רעמים מהירות אופייניות בחודשים יולי- אוגוסט בשעות אחה"צ. החורף בפארק מתון והטמפ' בדר"כ גבוהות מ- 5 מעלות צלזיוס. מעט שלג יכול לרדת בחודשי החורף, אך הוא מצטבר רק על הפסגות הגבוהות. העונות האידיאליות לטיול בפארק הן האביב והסתיו בהם טמפ' המקסימום היא 26 מעלות צלזיוס וטמפ' המינימום: 8 מעלות. יחד עם זאת עלולות להיות תנודות חדות במזג האוויר בעונות מעבר אלה. כמות המשקעים השנתית היא 380 מ"מ, כאשר החודשים הגשומים ביותר הם מרץ וספטמבר. פריחת פרחי הבר היא בין אפריל ליוני והשיא הוא בחודש מאי. בחודשים אוקטובר- נובמבר עלי העצים מקבלים צבעי שלכת מדהימים בשלל צבעים.

פעילויות מומלצות בפארק ובסביבתו:

כדאי להתחיל את הביקור בפארק במרכז המבקרים שבו תצוגות, סרטים ומידע אודות הפארק. בחודשי הקיץ מתקיים סיור בן שעה ברכבת קטנה , Tram, בין הנקודות המעניינות במיוחד בפארק.
בקיץ מתקיימות גם פעילויות מודרכות רבות ע"י הריינג'רס. הפעילויות כוללות: טיולים רגליים מודרכים, הרצאות קצרות במרכז המבקרים ותוכניות ערב. ניתן להצטרף לכל הפעילויות בחינם.

שבילי טיול

בפארק שבילי טיול מעניינים, רבים ומגוונים בכל דרגות הקושי. שבילים המתאימים במיוחד למשפחות הם:
1. Riverside Walk – אורך השביל: כ- 3 ק"מ ומשך הטיול בו כשעה ומחצה. המסלול עובר לאורך נהר הבתולה Virgin River, בתחתית קניון צר למדי. על צוקי הקניון צמחים ופרחים תלויים רבים ובדרך תפגשו סנאים וחיות קטנות נוספות. זהו מסלול נוח להליכה המותאם אפילו לנכים.
2. Lower Emerald Pools – אורך השביל: כ- 2 ק"מ ומשך הטיול בו הוא כשעה. המסלול מתחיל ממול למלון: Zion Lodge. המסלול עובר ליד בריכה טבעית ושלושה מפלים. גם מסלול זה קל להליכה, ללא עליות תלולות ומותאם לנכים.
3. Weeping Rock – אורך השביל: 0.8 ק"מ ומשך הטיול בו כחצי שעה. בקצה שביל סלול, תגיעו לקיר סלעי ממנו נוטפים מי מעיינות וצמחיה עשירה תלויה עליו. באביב ובקיץ מקשטים פרחי בר את הקיר.

הנוף הנשקף בזמן הנסיעה מקצה אחד של הפארק לקצהו השני מרשים ומגוון מאד. סעו לאט ועצרו בנקודות התצפית הממוקמות לאורך הדרך. במהלך הנסיעה ברכב או ההליכה בשבילים תוכלו להבחין בחיות הבר. ההזדמנות הטובה ביותר לראות חיות בר היא בשעות הבוקר המוקדמות, בערב ובלילה. אלה שעות הפעילות העיקריות של החיות. זכרו לא להתקרב אליהן מדי ולא להאכילן. 

 

מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך טיולים ארה"ב למשפחות

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בארה"ב ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

לכתבות נוספות בנושא פארקי טבע בארה"ב לחצו כאן

 

חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף