מגורים ומזון בפארקים הלאומיים בארה"ב וקנדה

הפארקים הלאומיים בארה`ב הם למעשה שמורות טבע עצומות ממדים, חלקם משתרעים על פני אלפי קמ`ר וחלקם קומפקטיים יותר. שטחם הכולל של הפארקים הלאומיים (כ-35 במספר ברחבי ארה`ב) הוא למעלה מ-100 מיליון דונם, כלומר: כאחוז אחד משטח ארה`ב כולה!
הפארקים הלאומיים מגוונים עד מאד בצורתם ובתופעות הטבע שבהם: החל מקרחונים, יערות אדירים, ביצות, קניונים עמוקים, חופי ים, נהרות ומפלים, מעיינות וגייזרים, הרים עצומים ופסלים שיצר הטבע. פארקים אלה הם גן עדן אמיתי לכל חובבי הטבע, המרחבים והטיולים.

אחת השאלות החשובות בתכנון טיול לפארקים הלאומיים היא היכן ללון ולאכול. אנסה להשיב בכלליות:
בתוך הפארקים עצמם יש אתרי קמפינג רבים וברובם גם בתי מלון. רמת בתי המלון נעה ממלונות פאר ייחודיים ויקרים ועד לבקתות עץ ללא שירותים צמודים. עקב הביקוש האדיר למגורים בבתי מלון אלה נדרש להזמין מקום ללינה בהם חודשים רבים מראש בעונה, בפרט אם אתם מתכננים טיול בחופשת הקיץ. כבר בחודש אפריל לא נותרו מקומות לחודש אוגוסט במלון שהתעניינו בו בפארק הלאומי ילוסטון!
טווח המחירים של המלונות בפארקים רחב למדי, כתלות במיקומם ורמתם, אך באופן עקרוני המחירים אינם זולים. במחיר של חדר ספרטני בתוך הפארק שאין בו מיזוג אוויר, טלוויזיה וטלפון אפשר ללון בחדר מפנק שיש בו הכל במוטל טוב בכניסה אל הפארק. כמו כן, מחוץ לפארק המסעדות זולות יותר ובמבחר גדול יותר. לכן אם אינכם חובבי טבע מושבעים הרוצים להתעורר ולראות את הזריחה מעל הקניון, אני ממליצה לכם לטייל בפארקים במשך היום ולישון מחוץ להם בלילה.

לרשימה מפורטת של בתי מלון מומלצים, מוטלים ובתי נופש בארה"ב לחצו כאן

בפארקים מספר מסעדות (בעיקר בקרבת בתי המלון ומרכזי המבקרים) ובחלקם גם חנויות מכולת קטנות לממכר מוצרי מזון. מומלץ שתצטיידו לפני כניסתכם לפארק בחטיפים ושתייה אותם תוכלו לצרוך במשך היום בטיילכם בנחת או בזמן הנסיעה. אכלו ארוחת צהרים קלה בתוך הפארק, ואת הארוחה העיקרית שמרו לערב מחוץ לפארק.
במפת הפארק שתקבלו בכניסה לפארק או במרכזי המבקרים מפורטים כל השירותים והמסעדות שניתן לקבל בפארק.

למדריך כללי למסעדות בארה"ב לחצו כאן

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  ייחודיות השירות של סיגלית היא בכך שהיא מאפשרת ללקוחות שלה בראש ובראשונה לחסוך זמן יקר. בנוסף, עקב הניסיון הרב של סיגלית עם משפחות רבות היא מביאה איתה את ״חכמת ההמונים״... היא כבר יודעת מה עובד ומה לא, איזו טיסה תתאים לאיזה הרכב משפחתי, אילו אתרים יתנו מענה ומתי מדובר בחלומות פחות מציאותיים :-). עבורי התיכנון עם סיגלית היה סוג של ״רשת ביטחון״, בנינו מתווה מפורט לפרטי פרטים שלאחר מכן איפשר לנו להיות גמישים, לחקור ולבחון אבל תמיד היה road map לחזור אליו. ההמלצות על מלונות ומקומות לינה הן יקרות מפז, לא ״נפלנו״ ותמיד הגענו בסוף יום למקום נעים, אסתטי ומכבד.  גם במהלך הטיול עצמו סיגלית היתה זמינה והשתדלה לענות במהירות המירבית לשאלות.
אני ממליצה בחום רב להיעזר בשירותים אלה!
שרון גנות, אריאל. Sganot@kshalem.org.il

♦ תיכננת לנו טיול מקיף לארה"ב לאיי הוואי והרי הרוקי הקנדים ,התוכנית שהכנת היתה מושלמת ביצענו את כל ההמלצות ונהנו מכל רגע ,טיול מדהים
סולי בכר

המלצות רבות נוספות

 

מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך טיולים ארה"ב למשפחות

חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף