סיור בהרשי ובחבל האיימיש בפנסילבניה

מסלול זה משלב ביקור בעיירה תיירותית מצועצעת הסובבת כולה סביב תעשיית השוקולד שהתפתחה בה עם ביקור בעיירות בהן הזמן עמד מלכת וחיים בהם אנשים מכת מיוחדת: כת האיימיש.


הרשי Hershey היא עיירה תיירותית קטנה ומצועצעת במדינת פנסילבניה שכולה סובבת סביב תעשיית השוקולד. אומנם מפעלי השוקולד המפורסמים ,Hershey Chocolates כבר מזמן עברו למקומות אחרים, אך העיירה שומרת אמונים למקימי המפעל ולתיירים המציפים את עיירתם ואטרקציות תיירותיות רבות במקום בו היה המפעל המקורי פועלות בעיר במרץ. האטרקציה העיקרית היא ביקור ב"עולם השוקולד של הרשי" Hershey’s Chocolate World בו עורכים סיור בן 12 דקות בקרוניות נעות לאורך פס ייצור שוקולד, החל מפולי הקקאו ועד לתוצר הסופי. הסיור הוא חינם ובתמורה אתם יוצאים היישר לחנות המפעל הגדולה והססגונית.

מלונות מומלצים בהרשי:

Hampton Inn & Suites Hershey

Fairfield Inn & Suites by Marriott Hershey Chocolate Avenue

Days Inn Hershey

אם מענוניינים לחסוך, אפשר לגור בעיר הגדולה הסמוכה: הריסבורג Harrisburg.

מלונות דירות נפלאים בהריסבורג, המתאימים במיוחד למשפחות (כולל משפחות בנות 5-6 נפשות) הם:

Staybridge Suites Harrisburg-Hershey

SpringHill Suites Harrisburg Hershey

 

בסמוך ממוקמות אטרקציות נוספות:

פארק שעשועים גדול בשם: Hersheypark, הפתוח מאמצע מאי ועד תחילת ספטמבר ובו יותר מחמישים מתקני לונה פארק הכוללים בין היתר 6 רכבות הרים ו- 6 מתקני מים. בקרבת מקום גם גנים בוטניים בשם Hershey Gardens הפתוחים אף הם מאמצע מאי ועד תחילת ספטמבר ומוזיאון לתולדות השוקולד Hershey Museum הפתוח לאורך כל השנה.
מספר הטלפון של מרכז המבקרים הראשי של אזור הרשי- הריסבורג: 717-975-8161. מהרשי סעו לכיוון הריסבורג דרך כביש 322 ומשם המשיכו מזרחה ללנצ'סטר Lancester דרך כביש מספר 283, משך הנסיעה כחמישים דקות.

חבל האיימיש- באזור חקלאי פורה שמרכזו בעיר לנצ'סטר  Lancaster נמצא "החבל ההולנדי הפנסילבני" Pennsylvania Dutch Country, בו פזורים יישובים וחוות של כת האיימיש. כת זו הוקמה במקום על ידי כיתות נוצריות שנרדפו במאות ה- 18 וה- 19 על ידי השלטונות באירופה ומצאו מקום מקלט בפנסילבניה הליבראלית. אנשי הכת מנהלים אורח חיים הזהה בדיוק לזה שקיימו אבות אבותיהם לפני כ- 400 שנים, ולמרות שהם חיים בלב אמריקה המודרנית, הם אינם משתמשים בחשמל, נוסעים בעגלות עם גלגלי עץ ועובדים את אדמתם בכלים פשוטים ופרימיטיביים. הגברים נוהגים ללבוש חליפות שחורות, מגבעות שחורות, הם מגדלים זקנים מטופחים (ללא שפמים), הנשים לובשות שמלות ארוכות וכהות וגלימה. הילדים לבושים בדיוק כמו הוריהם וכאשר תסיירו במקום יהיה נדמה לכם למראה האנשים שאתם מסיירים בליבה של מאה שערים.

חברי כת האיימיש הם אנשים נעימים, מסבירי פנים וחיים בשלום והרמוניה עם שכניהם המודרניים.
מרבית יישובי האיימיש פזורים לאורך הכבישים 30 ו- 283, דרומית לאוטוסטרדה מספר I-76. מלבד לנצ'סטר Lancaster הגדולה, מרבית היישובים קטנים ומוקפים שדות חקלאיים, ביניהם: Bird-In-Hand, יורק York, Lititz וסטרסבורג Strasburg.

הדרך הטובה ביותר לסייר ביישובי האיימיש ולספוג את האווירה המיוחדת היא במרכבה קטנה ושחורה רתומה לסוסה, כלי התחבורה העיקרי של האיימיש. מספר חברות מארגנות טיולי מרכבות: Aaron and Jessica's Buggy Rides ו- ABE’S Buggy Rides , שתיהן בעיירה Bird-In-Hand , על כביש 340, והן הגדולות והמוצלחות מכולן.

סיור בכרכרה בחבל האיימיש
סיור בכרכרה בחבל האיימיש

 ב- Bird-In-Hand אתרי תיירות נוספים המלמדים על אורח החיים המיוחד של הכת: ב- Plain and Fancy Farm תוכלו לערוך סיור בבית לדוגמא ובו רהיטים וציוד המשקף את סגנון חייהם של בני האיימיש. המקום נקרא: Amish Country Homestead ונערכים בו סיורים מודרכים בני כמחצית השעה. בחווה גם מיצג אורקולי מרשים בן 30 דקות בשם: The Amish Experience Theatre המתאר את ההתלבטות של נער בגיל ההתבגרות הצריך לבחור בין אורח החיים של האיימיש לבין העולם המודרני הקורץ לו בחוץ. בקרבת מקום נמצא בית ספר קטן בשם: Weavertown One-Room Schoolhouse ובו שילוב של אנימציה ודמויות שעווה המתארים באופן אוטנטי את הלימודים בבית הספר של הכת. פתוח מאפריל עד אוקטובר.

גם בלנצ'סטר, הגדולה מבין יישובי האיימיש, תוכלו ללמוד על אורח חייהם של בני האיימיש ב"חווה ובית האיימיש" The Amish Farm and House , הנמצאים כ- 8 ק"מ מזרחית לכביש מספר 30. במקום נערכים סיורים מודרכים בני כ- 45 דקות בבית ובחווה במהלכם מוסברים מנהגי האיימיש השונים. פתוח לאורך כל השנה.

אוהבי הרכבות לא יחמיצו ביקור בעיירה סטרסבורג Strasburg ממנה תוכלו לצאת לנסיעה בת 45 דקות ברכבת קיטור עתיקה ושמורה היטב במסלול העובר בין יישובי האיימיש ונחשב למסלול הקצר העתיק ביותר בארה"ב.


בעיירה גם מוזיאון לרכבות Railroad Museum of Pennsylvania ומוזיאון לרכבות צעצוע
The National Toy Train Museum.
באזור עוד אטרקציות משפחתיות רבות וכדאי לבלות בו לפחות יום שלם.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  שלום סיגלית,
בשם סולי ובשמי ברצוננו לומר תודה ולהביע הערכה רבה על הטיול שארגנת לנו לארצות הברית. הפגנת מקצועיות רבה תוך ירידה לפרטים אשר גרמו לנו להנות הרבה יותר.  תודה על עבודה נהדרת וטיול נפלא.

יפה בכר, jaffa@p-granit-ins.co.il

♦  אחרי הטיול הראשון לקליפורניה שנמשך שלושה שבועות והיה כה מוצלח והרבה בזכות התוכנית הנהדרת שסיגלית הכינה עבורנו. בטיול השני לפלורידה שנמשך גם כשלושה שבועות לא היה ספק. והרעיון לנצל את שבוע חג הפסחא בקרוז היה מושלם. מוכרחה לציין שבזכות היעוץ ובניית התוכנית חסכנו לא מעט כסף והרווחנו טיול מוצלח ומהנה.

תודה. אילנית אינשטיין 

המלצות רבות נוספות

 

מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך טיולים ארה"ב למשפחותחזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף