טיפים לחסכון בהמרת מטבע זר

נסיעה לחו"ל דורשת תכנון רב – לא רק להיכן לנסוע אלא גם מה לעשות כשמגיעים, איפה להשתכן, איך לבלות ומה הכי כדאי לקנות. כל התכנונים הללו מתורגמים בסופו של דבר לכסף, כסף שהוא לא בשקלים. כאשר סכום הכסף העומד לרשות הנוסעים הוא מוגבל, כדאי לחשוב היכן ניתן לחסוך, ולדאוג כי החסכון לא יבוא על חשבון האיכות ומגוון הפעילויות שתוכננו לטיול.

טיפים להמרת כספים חסכונית

1. בדקו היכן מקבלים שער טוב יותר: בבנקים בסניפי הדואר או ב- Change מאושר.
2. תכננו מראש את הסכומים שידרשו לכם – תכנון מראש של סכומי הכסף להם תזדקקו ימנע מכם את הצורך בהמרה כפולה – פעם בעת רכישת מטבע זר ועם חזרתכם במכירתו. תכנון נכון יכול לחסוך לכם כסף רב.
3. קחו לחו"ל יותר מכרטיס אשראי אחד כיוון שלעיתים כרטיס מסויים לא מתפקד לפעמים כמו שצריך או אם אבד לכם, נתקעתם בלי כסף בחו"ל!
4. קחו עימכם מספיק כסף מזומן אבל לא יותר מדי – לקחת כסף מזומן איתכם עלולה להיות פעולה מסוכנת בגלל סכנת גניבתו או איבודו. בתחילת הטיול השתמשו בכרטיס אשראי בעיקר ובסוף הטיול השתמשו במזומן כך שיגמר עד שתגיעו לטיסה חזרה.
5. העדיפו צ'יינג' על המרת כספים בבתי מלון ובשדות התעופה – בתי מלון ושדות תעופה הם מקומות נוחים וזמינים להמרה למטבעות המקומיים, אולם לעתים קרובות תשלמו על נוחות זו ביחסי המרה נחותים. לפני המרת כספים בחו"ל ערכו השוואת יחסי המרה בין האפשרויות השונות. ישנן מדינות המקיימות שוק פתוח בנושא המרות הכספים, ואילו אחרות מחייבות את כל ממירי הכספים ליחסי המרה אחידים.


6. הקפידו להמיר את הכספים ישירות למטבע המקומי הנדרש – המנעו מהמרות כפולות: לדוגמה המרה משקל לדולר ומדולר למטבע מקומי אחר תגרום לאיבוד כפול מערכו של הכסף, ואם ההמרה מתבצעת בבנק אז גם תשלום עמלות ההמרה הוא כפול. אם אתם נוסעים למספר מדינות, הקפידו להמיר את הסכומים הדרושים לכם לכל מדינה בנפרד, כל מדינה למטבע המקומי שלה.
7. שימוש בכרטיסי אשראי בחו"ל לצורך משיכת מזומנים – משיכת מזומנים בחו"ל יכולה להתרחש בבנק או בכספומט. רצוי לבחור באופציית הכספומט שבה תחסכו בתשלום עמלות. גם עמלות המשיכה בכספומט הן גבוהות, והן מתרחשות אחת למשיכה. לכן, רצוי למשוך סכום כסף גדול במשיכה בודדת על פני משיכת סכומי כסף קטנים לעתים תכופות. ככלל, יחסי ההמרה של חברות האשראי הם טובים ונוחים, אולם צריך לזכור שכיוון והעסקאות אינן מתבצעות באופן מיידי, יתכן ויחס ההמרה ישתנה עד לביצוע העסקה בפועל.
8. פתח חשבון דולרי – כאשר אתם מבצעים עסקה דולרית על ידי גיהוץ כרטיס אשראי המקושר לחשבון שיקלי, העיסקה גוררת תשלום עמלת גיהוץ, עמלת המרה לדולר ולעתים אף המרה כפולה – לדולר ובחזרה לשקל. אם תפתחו חשבון דולרי בארץ לפני הנסיעה ותוציאו כרטיס אשראי על חשבון זה תוכלו לחסוך המרות אלו. שימו לב, כי הדבר נכון רק אם יעד הנסיעה הוא ארה"ב. תשאלו את פקיד הבנק שלכם לפני הנסיעה מה כדאי.

תכנון נכון של המרת הכספים למטבע זר יכולה לחסוך לכם לא רק כסף אלא גם טרדה וכאב לב. כאשר המרת הכספים בארץ לפני הנסיעה מתבצעת בגובה הסכומים להם תזדקקו בימים הראשונים וכספכם מוגן ואינכם נושאים את כל הכסף עליכם, לא רק שתחסכו כסף אלא גם תרגישו בטוחים יותר.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  שלום סיגלית,
בשם סולי ובשמי ברצוננו לומר תודה ולהביע הערכה רבה על הטיול שארגנת לנו לארצות הברית. הפגנת מקצועיות רבה תוך ירידה לפרטים אשר גרמו לנו להנות הרבה יותר.  תודה על עבודה נהדרת וטיול נפלא.

יפה בכר, jaffa@p-granit-ins.co.il

♦  אחרי הטיול הראשון לקליפורניה שנמשך שלושה שבועות והיה כה מוצלח והרבה בזכות התוכנית הנהדרת שסיגלית הכינה עבורנו. בטיול השני לפלורידה שנמשך גם כשלושה שבועות לא היה ספק. והרעיון לנצל את שבוע חג הפסחא בקרוז היה מושלם. מוכרחה לציין שבזכות היעוץ ובניית התוכנית חסכנו לא מעט כסף והרווחנו טיול מוצלח ומהנה.

תודה. אילנית אינשטיין 

המלצות רבות נוספות

חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף