טיול בפארק לאומי אברגליידס Everglades National Park

דרום פלורידה

מסלולים: מסלולי טיול מפורטים בארצות הברית (חינם)

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

פארק זה הוא האזור הסוב -טרופי הגדול היחיד בארה"ב ובו שטחים נרחבים של מים מתוקים, מי ים וביצות. בפארק גם יערות עצי מנגרובים Mangrove אך בעיקר מרבדים אינסופיים של עשב. בפארק בעלי חיים רבים, ביניהם: נחשי מים, תמסחים, תנינים, פרות ים והוא משמש מקום קינון לזנים רבים של ציפורים, בעיקר ציפורי מים ססגוניות (מעל 300 סוגים), חלקן נדירות ביותר. השמורה משתרעת על כמיליון וחצי אקרים (מחציתם מים) ומגיעה עד ל- Cape Sable שהיא הנקודה הדרומית ביותר ביבשת ארה"ב. מנקודה זו משתרע הפארק 72 ק"מ צפונה, לאורך הגולף של מכסיקו ו- 48 ק"מ מזרחה לכיוון מפרץ פלורידה. אברגליידס הוא למעשה נהר רדוד, בעומק כ- 10 ס"מ וברוחב של כ- 80 ק"מ, הזורם בזרימה איטית במיוחד. הדרך הטובה ביותר לגלות את צפונות הפארק היא הליכה על גשרוני עץ מוגבהים, שייט ברחפת ביצות וצפייה ממצפורים.

 

תנין בפארק לאומי אברגליידס

 


אין עוד מקום בעולם בו מערכת אקולוגית מורכבת ועדינה כמו שמורת אברגליידס, אשר מזג האוויר ותופעות הטבע (כגון: הצפות, שרפות וגשמים עזים) חוזרות בו באופן כה קבוע ודרמטי. לכן נקבע הפארק כשמורת ביוספירה בין- לאומית.
הפארק פתוח כל השנה, אך העונה המומלצת לביקור היא בחודשי החורף, ומרבית המבקרים מגיעים בין דצמבר לאפריל.

 

ביצות בפארק לאומי אברגליידס

מגורים ומזון:

בתוך הפארק היה רק מלון אחד בפלמינגו Flamingo אבל הוא נחרב ע"י ההוריקנים "קטרינה" ו"וילמה" בשנת 2005.
במקום יש מרכז מבקרים, מרינה, בית קפה וחנות קטנה.

♦ בתי מלון ומוטלים רבים במחירים נוחים, ביניהם גם של הרשתות הגדולות בערים הגובלות בפארק:

בערים אלו גם תמצאו מסעדות וחנויות מזון לרוב שמחיריהן זולים מאשר בתוך הפארק.

מלונות מומלצים בפלורידה סיטי ובהומסטד Homestead:

שתי העיירות צמודות זו לזו ונמצאות כ-50 ק"מ דרומית למרכז מיאמי.

 

TownePlace Suites by Marriott Miami Homestead
מלון סוויטות מוצלח של רשת מאריוט ובו יחידות סטודיו ל-2-3 אנשים, דירות עם חדר שינה וסלון ודירות עם שני חדרי שינה וסלון המתאימות לחמישה אנשים. המחיר כולל ארוחת בוקר קונטיננטלית. במלון בריכת שחייה, חדר כושר וחדר משחקים. אינטרנט וחנייה חינם.

Home2 Suites by Hilton Florida City
מלון סוויטות של רשת הילטון ובו חדרי סטודיו המתאימים לעד 6 נפשות. בכל יחידה מטבח מאובזר. המחיר כולל ארוחת בוקר. במלון בריכה וחדר כושר. אינטרנט וחנייה חינם

 

Courtyard by Marriott Miami Homestead
מלון בדרוג 4 כוכבים של רשת מאריוט . בכל חדר מקרר קטן ומיקרגל. במלון בריכת שחייה, חדר כושר ומסעדה. אינטרנט וחנייה חינם.

Hampton Inn and Suites Miami-South/Homestead
מלון בדרוג 4 כוכבים של רשת הילטון. המחיר כולל ארוחת בוקר. במלון בריכה וחדר כושר. אינטרנט וחנייה חינם.

 

ניתן  כמובן  גם לגור במיאמי ולצאת ממנה ליום טיול לאבגרליידס  - מלונות מומלצים במיאמי

 

מי שרוצה לטייל בצידו המערבי של פארק אברגליידס ומגיע מכיוון העיר נייפלס, יכול למצוא לינה בעיירה: אברגליידס סיטי Everglades City

 

מיקום הפארק ואמצעי תחבורה:

אברגליידס נמצא בדרום מדינת פלורידה. שדות התעופה הבין לאומיים הקרובים ביותר לפארק הם של מיאמי ושל פורט מאיירס Fort Myers. אין תחבורה ציבורית בפארק ולכן ניתן לטייל בו בטיול מאורגן היוצא מאחת הערים בקרבתו או ברכב פרטי.

הזמנת סיורים מאתר GetYourGuide.com

Powered by GetYourGuide

הזמנת טיול לפארק אברגליידס מאתר ויאטור:

♦ נקודת יציאה - מיאמי: שייט וביקור בפארק לאומי אברגליידס בסירה מהירה ואחרי כן שייט במפרץ מיאמי לאורך המזחים וגורדי השחקים, סה"כ 6 שעות של טיול מהנה ומגוון: Miami Everglades Airboat Adventure with Biscayne Bay Cruise

 

♦ נקודת יציאה - פורט לאודרדייל: שייט בביצות של אברגליידס. נמשך 4 שעות כולל ההסעה לאתר. יש סיור בוקר ויש סיור שיוצא בצהריים:

Florida Everglades Airboat Tour from Fort Lauderdale

 

סירה לשייט ביצות בפארק לאומי אברגליידס

 

פארק לאומי אברגליידס

 

תנין בפארק אברגליידס

 

הערים הקרובות ביותר לכניסה הראשית לפארק הן:

פלורידה סיטי Florida City  והומסטייד Homestead אליהן ניתן להגיע בכבישים: US 1, SR 997 או Florida Turnpike. מהכניסה הראשית ועד לפלמינגו, הנמצאת בקצה הדרום מערבי של הפארק עובר כביש פנימי שמספרו: SR 9336 אשר אורכו מהכניסה לפארק ועד קצהו: 61 ק"מ.
כביש מספר US 41 (המכונה גם: Tamiami Trail) מוביל לקצה השני של השמורה, שם יש שני אזורים נפרדים אליהם אין כניסה מדרום: Shark Valey ו- Everglades City.
מכיוון שמחצית מהשמורה היא מים ויש בה נהרות ותעלות רבים, אמצעי תחבורה נפוץ בה הן סירות וקאנו. ניתן לשכור סירות ולשוט בשמורה בהתאם למפות המפרטות את נתיבי המים השונים או להצטרף לאחת ההפלגות המאורגנות באזור (פרטים בהמשך).

מפת פארק לאומי אברגליידס
מפת הפארק וסביבתו

מזג האוויר:

מזג האוויר בפארק נוח ונעים בחודשים דצמבר עד אפריל, למרות שיתכנו לילות קרים למדי. הקיץ חם מאד ולח, עם טמפ' ממוצעות של 31 מעלות צלזיוס ולחות מעל 90%. בחודשי הקיץ, בשעות אחה"צ יש בדרך כלל סופות רעמים וגשמים עזים. בקיץ גם נפוצים מאד יתושים בכמויות גדולות ביותר.

היכן לבקר בפארק

בפארק חמישה אזורים שונים הנבדלים זה מזה בצמחיה ובבעלי החיים. לכל אזור מרכז מבקרים משלו, ממרביתם יוצאים שבילי טיול.
מרכז המבקרים הגדול והחדיש ביותר ממוקם בכניסה הראשית לפארק. שמו: Ernest F. Coe Visitor Center הוא פתוח בין השעות 8:00 ועד 17:00. במרכז המבקרים סרטים, תצוגות חינוכיות ומידע רב. ממרכז זה לא יוצא אף שביל טיול.
Royal Palm Visitor Center- מרכז זה נמצא 6.5 ק"מ מערבית לכניסה הראשית לפארק ופתוח מדי יום בין השעות: 8:00-16:15. שני שבילי טיול: אנהינגה Anhinga וגאמבו לימבו Gumbo Limbo יוצאים ממנו. שביל אנהינגה הוא גשרון עץ מוגבה העובר מעל ביצה השורצת תנינים וחיות מים אחרות.
שביל גאמבו לימבו מוביל בתוך צמחייה טרופית עבותה בדרך חשוכה למדי.
מרכז המבקרים פלמינגו Flamingo Visitor Center- נמצא במרחק 61 ק"מ דרומית מערבית לכניסה הראשית, בקצה הדרומי ביותר של הפארק. מרכז המבקרים פתוח רק בחודשים נובמבר עד אפריל בין השעות 7:30-17:00. במרכז תצוגה של ההיסטוריה של הטבע ומידע על הפעילויות באזור.

מהמרינה יוצאות הפלגות מודרכות בנות שעה או שעתיים לסיורים בנתיבי המים בפארק. במרינה אפשר לשכור סירות וקאנו לשייט עצמאי בנהרות.

Gulf Coast Visitor Center- ממוקם באברגליידס סיטי Everglades City בפינה הצפון מערבית של הפארק. מרכז המבקרים פתוח בין השעות 7:30-17:00 בחודשים נובמבר עד אפריל ובין השעות 8:30-17:00 ממאי ועד נובמבר. במרכז מידע ותצוגות והוא משמש נקודת מוצא לטיולים בעשרת אלפי האיים Ten Thousand Islands המהווים מבוך של איי מנגרוביה ודרכי מים בהם חיים פרות מים Manatees, דולפינים, עופות מים וחיות נדירות נוספות. הפלגות בנות שעה וארבעים וחמש דקות יוצאות מספר פעמים ביום לסיורי תצפית באזור מיוחד זה.

Shark Valley Visitor Center- מרכז מבקרים זה ממוקם בקרבת כביש US 41 (Tamiami Trail) בגבול הצפוני של השמורה. מחיר הכניסה לשמורה מכיוון זה 8 דולר למכונית. המרכז פתוח מדי יום בין השעות 8:30-17:15 והוא שוכן בלב "נהר העשב" שאורכו 160 ק"מ מאגם אוקיצ'ובי Okeechobee ועד לגולף של מכסיקו. מספר שבילי טיול קצרים יוצאים מקרבת מרכז המבקרים. מומלץ להצטרף לסיור בן שעתיים ברכבת קטנה ,Tram, לאורך 24 ק"מ של דרך שאינה פתוחה למכוניות פרטיות. סיור זה נותן הזדמנות מצוינת לצפות בתנינים וחיות בר נכחדות אחרות. הסיור כולל גם עצירה בת 20 דקות במגדל תצפית בקצה הדרומי של העמק. הטיולים מתקיימים מדי יום בין השעות 9:00-15:00.  בחודשי החורף מומלץ להזמין מקומות לפחות שבוע מראש.
אזור מעניין נוסף (אשר אין בו מרכז מבקרים) הוא "צ'קיקה" Chekika הנמצא 29 ק"מ צפון מערבית לעיר הומסטייד Homestead ומגיעים אליו דרך כביש מספר SR 997 .  זהו שטח של 640 אקרים ובו משטחי טיול מוגבהים ודרכי מים בהם למעלה ממאה זני ציפורים. מתאים לטיול ברגל או באופניים.

נקודות נוספות בשמורה בהן מומלץ לבקר:

מצפור פה- היי- אוקי Pa-Hay-Okee – זהו מגדל תצפית בגובה כ- 3.5 מטרים הנמצא במרחק 20 ק"מ מהכניסה. נשקף ממנו נוף אין סופי של עשב ירוק, מראה אופייני לשמורה.
מאהוגני האמוק Mahogany Hammock – גשרון עץ מוגבה העובר בין עצי מהגוני וצמחיה טרופית. נמצא במרחק 31 ק"מ מהכניסה לפארק ליד הכביש הראשי. לאורך כל המסלול שלטים קטנים המציינים את שמות הצמחים.
שביל המנגרובים Mangrove Trail – מערכת גשרים מוגבהים העוברת בתוך חורשת מנגרובים במרחק 49 ק"מ מהכניסה לפארק ליד אגם ווסט West Lake.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  שלום סיגלית,
בשם סולי ובשמי ברצוננו לומר תודה ולהביע הערכה רבה על הטיול שארגנת לנו לארצות הברית. הפגנת מקצועיות רבה תוך ירידה לפרטים אשר גרמו לנו להנות הרבה יותר.  תודה על עבודה נהדרת וטיול נפלא.

יפה בכר, jaffa@p-granit-ins.co.il

♦  אחרי הטיול הראשון לקליפורניה שנמשך שלושה שבועות והיה כה מוצלח והרבה בזכות התוכנית הנהדרת שסיגלית הכינה עבורנו. בטיול השני לפלורידה שנמשך גם כשלושה שבועות לא היה ספק. והרעיון לנצל את שבוע חג הפסחא בקרוז היה מושלם. מוכרחה לציין שבזכות היעוץ ובניית התוכנית חסכנו לא מעט כסף והרווחנו טיול מוצלח ומהנה.

תודה. אילנית אינשטיין 

המלצות רבות נוספות

 

מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך טיולים לארה"ב

לכתבות נוספות בנושא פארקי טבע בארה"ב לחצו כאן


חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף