טיול באי דומיניקה Dominica

דומיניקה הוא אי הררי ירוק ושופע מים וצמחייה בחלק הדרום מזרחי של איי הקריבים וידוע בכינויו "אי הטבע". באי, שאורכו 29 מייל ורוחבו 16 מייל, 365 נהרות (אחד לכל יום בשנה) ושפע מפלים ואגמים. באי מספר הרי געש נכחדים ומספר הרי געש רדומים ויש בו מעיינות חמים טבעיים בהם ניתן להתרחץ. האי שופע יערות גשם וצמחי תבלין כגון: אגוז מוסקט, קינמון, קקאו, קפה ועוד.

 

נוף יערות באי דומיניקה

 

השפה הרשמית באי היא אנגלית אם כי תושבים רבים מדברים בשפה קריאולית המבוססת על צרפתית. מרבית התושבים באי נוצרים.

בדומיניקה פארק לאומי המשתרע על שטח של 17,000 אקרים ושמו: Morne Trois Pitons National Park. הפארק שהוכרז כאתר שימור של יונסק"ו כולל מספר אגמי מכתש, מפלים ויערות גשם מרהיבי עדיין. במרכז הפארק "בריכת האמרלד" Emerald Pool המוקפת בשרכים , צמחייה צפופה וסחלבים. מומלץ להתרחץ במי האגם המרעננים.

בירת האי היא רוסאו Roseau בה ממוקם נמל הקרוזים:

dominica רציף הקרוזים בדומיניקה

 

בעיר גנים בוטאנים יפים. גם את דומיניקה גילה קולומבוס באחד ממסעות השייט שלו בשנת 1493 וכינה אותו בשם זה, מכיוון שהגיע לאי ביום ראשון. במהלך השנים נלחמו על האי הצרפתים והאנגלים שגם שלטו בו עד שנת 1978, אז קבל האי עצמאות. בזכות יופיו הפראי נבחר האי לצילום שניים מסרטי "שודדי הקריבים".

דומיניקה

 

דומיניקה היא גם יעד מוצלח לצלילה ושנירקול, אם כי יש לקחת בחשבון שרוב החופים סלעיים או עם חול שחור. אין באי מלונות חמישה כוכבים וגם לא גורדי שחקים, זה אי אוטנטי, בטוח עם תושבים ידידותיים ומסבירי פנים.

טיול מודרך באטרקציות באי דומיניקה

מומלץ להצטרף לאחד הסיורים של חברת NATURE ISLE EXPLORERS ,
סיור מקיף, מהנה ומגוון במחיר אטרקטיבי, המתאים למי שזמנו קצר הוא: Dominica Jewel. משך הסיור כ-5-6 שעות.

מסלול ההטיול

 שנירקול "בריף השמפניה" Champagne Reef

נקרא כך בגלל בועות מים העולות מהחול מתחת למים (עקב התופעות התרמליות באי). תערכו שנירקול מודרך עם מדריך שופע ידע שיראה לכם בנוסף לבועות העולות ממעמקי הים, שפע דגים, אלמוגים, תותחים עתיקים ומספר הפתעות מרתקות במעמקים.

 

"בריף השמפניה" Champagne Reef

 

"בריף השמפניה" Champagne Reef

 

"נקיק טיטו" Titou Gorge

לאחר השנירקול תטפסו ברכב ממוזג ונוח למרומי ההרים בכביש נופי המתפתל בין יערות הגשם, עד שתגיעו ל"נקיק טיטו" Titou Gorge , אחד מאתרי הצילום של שודדי הקריביים, בו תשחו בנהר צר בין צוקים נישאים עד שתגיעו למפל נסתר. חווייה מרעננת ומרשימה.

נקיק טיטו" Titou Gorge דומיניקה

 

מפלי טרפלגר Trafallgar Falls

העצירה הבאה היא במפלי טרפלגר Trafallgar Falls: זוג מפלים מרשימים המוקפים בצמחייה סבוכה ופראית אשר בסמוך אליהם ניתן לרחוץ במעיינות חמים טבעיים בתוך היער.

מפלי טרפלגר בדומיניקה Trafallgar Falls

 

מעיינות חמים בדומיניקה

 

יערות בדומיניקה

 

במהלך הנסיעה בין יעדי הטבע השונים תעצרו בנקודות תצפית מרשימות על ההרים, היערות ותלמדו רבות על אורח החיים באי, על ההוריקנים שהרסו חלקים נרחבים ממנו ועל עצי הפרי וצמחי התבלין ביניהם תחלפו. בדרך חזרה לאונייה תחלפו בגנים הבוטאניים וכן בשוק של רוסאו. 

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  סיגלית,
תודה על מסלול איכותי לטיול משפחות בארה"ב, המסלול היה ממצה וכלל את כל האטרקציות המעניינות, מסלולים, המלצה על מלונות ברמה גבוהה ואין סוף קישורים שעזרו לנו לא מעט בטיול. תודה רבה!!!
חיים ישי, haim.ishai@icl-group.com

♦  סיגלית מלווה אותנו בתכנון הטיולים המשפחתיים שלנו כבר שנים ולא יכולנו לעשות זאת בלעדיה, בזכותה הכרנו מקומות מרהיבים שלא היינו נחשפים אליהם ללא המלצתה. במבט לאחור רבים מהמקומות אליהם הגענו הומלצו ע''י סיגלית ותרומתה בתכנון הטיולים הייתה משמעותית.

יעל מלכה, תל אביב 

המלצות רבות נוספות

 

 

מידע נוסף ומפורט על האיים הקריביים תמצאו בספרה של סיגלית בר:
קרוזים שייט תענוגות - בקריביים אלסקה ואירופה

מדריך קרוזים בעולם

לכתבות על איים נוספים בקריביים: לחצו כאן

לכתבות בנושא קרוזים לחצו כאן.


חזרה לראש הדף