עיצות למטיילים במכונית שכורה

לשכירת מכונית יתרון גדול: מקבלים מכונית אמינה, חדישה ומתוחזקת במחיר זול משמעותית לעומת ישראל ואירופה. מומלץ לשכור מכונית עוד מהארץ ולכלול בתשלום מראש את המקסימום האפשרי: ביטוחים (חובה ומקיף) ואת כל המסים והתוספות (כגון: נהג נוסף). אם תשלמו את מחיר ההשכרה בלבד תגלו שעליכם להוסיף עוד ביטוחים ומסים מקומיים המשתנים ממדינה למדינה ואפילו מעיר לעיר. אם תנסו לשכור מכונית בארה"ב ללא הזמנה ותשלום בארץ, תופתעו לרעה מהמחיר.
רצוי לשכור מכונית של חברה גדולה וידועה שלה סניפים רבים ותחנות שירות בכל מקום ברחבי ארה"ב. בכל החברות הללו אפשר לשכור רכב באמצעות הטלפון והאינטרנט 24 שעות ביממה.

להלן רשימת אתרים מומלצים לשכירת רכב:

השכרת רכב מאתר Rentalcars.com :

 

Expedia -  אקספדיה
אתר טוב ואמין למלונות טיסות ורכב
Get Great Deals at Expedia!

 

Travelocity הזמנת רכב, טיסות ובתי מלון
באנר של טרוולוסיטי

 

חבר בממס"י מקבל שירות חלקי בחינם ב- AAA (מועדון המכוניות האמריקני:American) בכל הערים הגדולות סניפים של AAA . חברי ממס"י מקבלים גם
כרטיס הנחות בשם: Show Your Card And Save המעניק הנחות רבות ברשתות בתי מלון, חברות השכרת רכב,כניסות לאתרי תיירות ואפילו במסעדות וחנויות. מידע נוסף על AAA (כולל מיקום הסניפים).


מפות

מקור נוסף למפות ולתכנון מדויק של הנסיעה, הכולל זמני נסיעה, מרחקים ומידע רב נוסף הוא כמובן האינטרנט. האתר המוצלח למפות :

מפות גוגל

אתר זה מציג  בפניכם את הדרכים העדיפות לנסיעה בין שני יעדים ברמת פירוט גבוהה.

תכנון מפורט של הטיול כולו ניתן גם לקבל מסיגלית בר בעלת האתר.

סוג הרכב

למשפחה בת 4-5 נפשות מומלץ לשכור רכב ממחלקה של Full Size ומעלה. בקטגוריה זו נכללים: שברולט לומינה, פורד טאורוס ודומיהם. ברכב יש 5-6 מקומות ישיבה ותא מטען המספיק לשתי מזוודות בינוניות ומספר תיקים. ההפרש במחיר בין רכב מסוג זה למכוניות קטנות יותר זעום למדי ואינו מצדיק את הצפיפות שתהיה מנת חלקכם. במכוניות קטנות יותר, גם אם תוכלו לשבת בנוחות תהיה לכם בעיית מטען. אם אתם מוכנים לשלם כ- 30-40% יותר תיהנו עד מאד לשכור מיני ואן. יש בו 7-8 מקומות ישיבה ומקום רב למטען. הילדים יוכלו לשבת בנוחות בשני הספסלים האחוריים ואף להחליף מקומות ישיבה מדי פעם ואולי גם יריבו פחות ביניהם.

תעריף שבועי לשכירת מכונית זול יותר מתעריף יומי. בדר"כ עלות שכירת מכונית ל- 5 ימים זהה לעלות לשבוע שלם. רוב החברות להשכרת רכב דורשות שהשוכר יהיה בן 25 לפחות ובעל כרטיס אשראי תקף. אם אינכם עומדים בקריטריונים אלה בררו עוד מהארץ מה עליכם לעשות. צעיר בגיל 21-25 יכול לנהוג ברכב תמורת תשלום של ביטוח נוסף. צעירים מתחת לגיל 21 אינם רשאים לנהוג ברכב שכור. אם מצטרף לנסיעתכם אחד מילדיכם הבוגרים שאוהב לאחוז בהגה, הכינו אותו מראש לעובדה שיאלץ להתאפק ולא יוכל לנהוג במהלך הטיול.

בדרך כלל המחיר כולל קילומטרז' בלתי מוגבל, אך חשוב לוודא זאת כדי להמנע מהפתעות לא נעימות בזמן התשלום.

ברוב החברות יש תוספת תשלום עבור החזרת המכונית ביעד אחר מזה שלקחתם אותה. תשלום זה נקרא: Drop Off Charge. בררו האם הוא כבר כלול במחיר ששילמתם מהארץ או שתאלצו לשלמו בעת שכירת או החזרת המכונית.

תוספת התשלום בהשכרת רכב בין יעדים שונים משתנה מחברה לחברה. בדרך כלל ככל שהמרחק בין היעדים גדול יותר, התוספת גדלוה יותר. דמי ההחזר בין יעדים רחוקים עלולים להיות גבוהים ולהגיע ל- 300 דולר ואף יותר. יחד עם זאת יש שילובי יעדים ביניהם אין דמי החזר, לדוגמא בין יעדים שונים בקליפורניה ונבדה.

לנוסעים עם ילדים קטנים: הגיל בו הילדים חייבים לשבת בכסא בטיחות מיוחד משתנה ממדינה למדינה. בררו האם ילדיכם חייבים לשבת בכסא בטיחות. אם כן קחו בחשבון תשלום נוסף של כ- 10 דולר ליום לחברת ההשכרה תמורת שימוש בכסא הבטיחות. אם הנכם שוכרים רכב לתקופה בת למעלה משבוע ימים, יותר זול לקנות כסא חדש מאשר לשלם על השכרתו. אפשרות נוספת היא להביא עמכם מהארץ את כסא הבטיחות של ילדיכם (ניתן לשלוח אותו כחלק מהמטען האישי).

ניווט

חלק מחברות השכרת הרכב הגדולות משכירות תמורת תוספת תשלום מכשיר ניווט לווייני, GPS העוזר בניווט, התמצאות וחיפוש כתובות ואתרים. יש לבצע הזמנה מראש של המכשיר!
נוח בהרבה להשתמש בסמארטפון שלכם לניווט. קחו אתכם גם זרוע להתקנה על השמשה. אפשר לרכוש תוכנת ניווט ליעד שלכם ולבדוק בארץ כבר כיצד התוכנה עובדת ואף להכניס כתובות ליעדים בחו"ל עוד בארץ. יש גם את תוכנת Wase ולה לא צריך לרכוש תוכנה אבל היא דורשת חיבור לאינטרנט שעשוי להיות גם יקר והרבה פעמים לא זמין בדרכים בינעירוניות בעיקר.

חלק מהכבישים הם כבישי אגרה, Toll Road- דמי השימוש בהם נגבים במחסומים מיוחדים במספר מקומות לאורך הכביש. הכינו כסף קטן מראש.

בדומה לנתיב התחבורה הציבורית בארצנו, המסומן בצהוב, בארה"ב קיים במרבית הכבישים המהירים נתיב Carpool שהוא נתיב המיועד למכוניות המכילות מעל מספר נוסעים מסוים, לרוב שני נוסעים לפחות. הנתיב מסומן לכל אורכו ב"יהלומים"- מעויינים לבנים, ובכל כניסה אליו מצוין המספר המינימאלי של נוסעים ברכב המורשה לנסוע בו. למשפחות כדאי מאד לנצל נתיב זה החוסך זמן נסיעה רב, במיוחד בערים גדולות ופקוקות.

מועד ומשך הנסיעה


אם ילדיכם (בפרט הקטנים שבהם) נרדמים בקלות במהלך נסיעה במכונית, נצלו את השעות בהן הם מורגלים לישון (צהרים, שעות הערב המאוחרות) לנסיעה ארוכה. אם תצאו לדרך כאשר הם רעננים ורק הקיצו מהשינה תפסידו נסיעה שקטה ורגועה.

השתדלו לא לנסוע הרבה שעות ברציפות. ילדים משתעממים בדרכים (יפות ככל שיהיו) עד מהרה. אין זה נעים כלל לשמוע ללא הרף תלונות על שעמום או: מתי כבר נגיע???
למקרים בהם תאלצו בכל זאת לערוך נסיעות ארוכות, הנה מספר עיצות מעשיות:

ציוד לדרך:

צאו לדרך עם מלאי סביר של אוכל ושתייה כדי שלא תצטרכו לעצור בכל הזדמנות. מומלץ להצטייד בחטיפים ובפירות (לא שוקולדים שימסו בדרך). הביאו שתייה בבקבוקים קטנים ובלתי שבירים. חשוב להביא שקיות פלסטיק לפסולת, מטליות לחות, מפיות ונייר טואלט.
אם אתם נוסעים עם ילדים קטנים קחו עמכם בתא המטען טיולון מתקפל. הוא יביא לכם תועלת רבה בטיולים רגליים ארוכים או בפארקי שעשועים ענקיים.

קחו עמכם למכונית משחקים אלקטרוניים, ניירות , צבעים, ספרים, נגני מוזיקה וכו'. אל תתרגשו אם בסיום הנסיעה המכונית שלכם תראה כמו פח אשפה, העיקר שתעברו את הנסיעה בשקט. לילדים היודעים כבר לכתוב מומלץ להביא פנקס בו יתארו את החוויות שעברו.

כדאי להביא עמכם עוד מהארץ מוסיקה שאתם או ילדיכם אוהבים ולילדים קטנים יותר גם תקליטורים / כרטיסי זיכרון עם סיפורים.

הכבישים והשילוט:

מערכת הכבישים בארה"ב גדולה ומסועפת מאד אך אין מקום לדאגה, נוח וקל להתמצא בהם. הכבישים ממוספרים ומשולטים היטב. לפני כל צומת מוצבים שלטים גדולים המציינים את היציאות הבאות מהכביש המהיר או את שם הרחוב המצטלב.
כל מה שאתם זקוקים לו הוא מפה טובה (למרות שיש GPS ) ומכשיר GPS . כאשר אחד מכם נוהג, יעזור לו בן הזוג בניווט בעזרת המפה והשלטים.

דלק:

בתחנות הדלק ניתן לתדלק בשירות עצמי- Self Service או שמתדלק יעזור לכם- Full Service. ההבדל בתעריף משמעותי ולכן השתדלו לתדלק בעצמכם ולחסוך כסף. מחירי הדלק משתנים מתחנה לתחנה, מעיר לעיר וכמובן קיימים הבדלים משמעותיים בין מדינה למדינה. בכל מקרה המחירים זולים בהשוואה לארצנו ב- 30-40 אחוזים.(שימו לב שכמויות הדלק בארה”ב נמדדות בגלונים). גם כאן יש מספר סוגי אוקטן. בדקו בספר של מכוניתכם איזה סוג עליכם למלא. למכוניות האמריקאיות נפחי מנוע גדולים יחסית למה שהורגלנו אליהם בארץ. לרוב המכוניות הסטנדרטיות נפח מנוע של 2-3.6 ליטר, כך שתצרוכת הדלק תהיה ניכרת.

ההבדלים בחוקי התנועה:

לכתבה על הבדלים בחוקי התנועה לחצו כאן.

לכל מדינה בארה"ב חוקי תנועה משלה, אולם, לרוב החוקים די דומים. אתר שבו ניתן למצוא את חוקי התנועה במדינות השונות בארה"ב.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  סיגלית,
תודה על מסלול איכותי לטיול משפחות בארה"ב, המסלול היה ממצה וכלל את כל האטרקציות המעניינות, מסלולים, המלצה על מלונות ברמה גבוהה ואין סוף קישורים שעזרו לנו לא מעט בטיול. תודה רבה!!!
חיים ישי, haim.ishai@icl-group.com

♦  סיגלית מלווה אותנו בתכנון הטיולים המשפחתיים שלנו כבר שנים ולא יכולנו לעשות זאת בלעדיה, בזכותה הכרנו מקומות מרהיבים שלא היינו נחשפים אליהם ללא המלצתה. במבט לאחור רבים מהמקומות אליהם הגענו הומלצו ע''י סיגלית ותרומתה בתכנון הטיולים הייתה משמעותית.

יעל מלכה, תל אביב 

המלצות רבות נוספות


חזרה לכתבות ארה"ב

חזרה לראש הדף