טיול אל וואנקה Wanaka עיר המבוכים והאקשן

וואנקה היא עיירה ציורית במרכז חבל אוטגו, באי הדרומי של ניו זילנד.

 

מפת דרום ניו זילנד

 

היא ממוקמת בקצה הדרומי של אגם וואנקה המקסים Lake Wanaka אשר קרן פלס הוציאה שיר יפה על אגם זה. מומלץ לשכור באגם סירה (פדאלים או משוטים) ולשוט במימיו הצלולים.

אגם וואנקה בניו זילנד  Lake Wanaka

העיירה ידועה בשלל פעילויות הספורט והאקסטרים שלה. היא משמשת יעד פופולארי לצניחה חופשית (טנדם Tandem),  קניונינג, ראפטינג, רכיבה על אופניים, קיאקים, טיסות בהליקופטר ועוד.

הזמנת טיולים ואטרקציות בוואנקה מאתר ויאטור:

צניחה חופשית Tandem טנדם בוואנקה - 9000ft Tandem Skydive in Wanaka

טיסה בהליקופטר ונחיתה על קרחון - 35Minute Helicopter Flight Including Glacier Landing from Wanaka

כרטיס כניסה Combo משולב לעולם הפאזלים - Combo Admission to Puzzling World

 

צניחה חופשית

אתר התיירות המפורסם ביותר בעיירה, המושך אליו צעירים ומשפחות הוא עולם הפאזלים Stuart Landsborough's Puzzling World המפורסם במבוך התלת מימדי שלו.

עולם הפאזלים Stuart Landsborough's Puzzling World

זו אחת האטרקציות הזולות בניו זילנד (שמחירי הכניסות והפעילויות שלה מרקיעי שחקים!). התחילו את הבילוי במקום בביקור בשירותים שאפילו הם אטרקציה נחמדה. יש חדר מבוא לשירותים שנראה כמו שירותים רומיים עתיקים ובו תמונה תלת מימדית חביבה. במבנה המרכזי של האתר ארבעה חדרים עיקריים: חדר ההולוגרמות בו כעשרים הולורגמות יפות ומרשימות, חדר הפרצופים בו שורות על גבי שורות של פרצופים שקועים של מפורסמים (איינשטיין, מוצרט, ואן גוך ועוד) שכאשר זזים נראה כאילו הם מסתכלים עלינו. לא חשוב לאן ובאיזו מהירות זזים הם עוקבים בעיניהם אחריך.

החדר הבא הוא חדר הבנוי בצורה מיוחדת עם זויות בלתי הגיוניות ושיפועים הפוכים, כך שמי שיורד בעצם מטפס ולהיפך. יש בו מספר מתקנים חביבים כמו שולחן ביליארד עם כדור המטפס בעלייה, כסא העולה במורד וכד'. הכל מאד אינטראקטיבי וכיפי. החדר האחרון הוא חדר מעוות אף הוא כך שמי שעומד ליד אחת הדלתות שלו נראה נמוך, ממש גמדי ומי שעומד ליד הדלת האחרת נראה גבוה ביותר. בין החדרים תלויות תמונות תלת מימדיות עם אפקטים מיוחדים ומספר משחקי חשיבה. בחדר הכניסה הגדול המון משחקי חשיבה. חובבי שעשועי המחשבה יכולים לבלות כאן יום שלם...

עולם הפאזלים Stuart Landsborough's Puzzling World

משם המשיכו לחצר בה מבוך הענקי. צריך להגיע לארבעה מגדלים בצבעים שונים ואז לצאת מהמבוך. כתוב שאם עושים את המגדלים בסדר מסויים (למתקדמים) זה לוקח בין שעה לשעתיים ואם ללא חשיבות לסדר הצבעים זה אמור לקחת עד שעה. זה מבוך ממש רציני ומסובך. צריך הרבה סבלנות וחוש התמצאות על מנת לצלוח אותו. אל תחמיצו ביקור בחצר מקסימה מצידו השני של המבנה, בה מגדל משופע ובתים עקומים אשר ניתן להצטלם איתם בתמונות עם אשליה אופטית (מחזיקים את קצה הבניין וכד').

עולם הפאזלים Stuart Landsborough's Puzzling World

 

וואנקה משמשת גם יציאה לטרק מקסים בשם רוב רוי Rob Roy Track , אורכו 10 ק"מ. הדרך חולפת על פני נופים אלפינים, קרחונים, צוקים תלולים ומפלים . משך ההליכה בו כ-4-5 שעות.

טרק קשה יותר עם נופי הרים ואגמים מרהיבי עין ממעוף ציפור הוא Roy's peak הכולל עליה של 1300 מטר גובה, ולוקח 5-6 שעות.

Roy's peak

 

Roy's peak

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות


כתבות על יעדים נוספים באי הצפוני:
אוקלנד, וולינגטון, רוטורואה, אגם טאופו, מערות וויטומו, קרוז סביב ניו זילנד, טונגרירו, מפרץ האיים, הר געש טאראנאקי

כתבות על יעדים נוספים באי הדרומי:
קרייסצ'רץ', קווינסטאון, דנידין, טה אנאו ומילפורד סאונד, הר קוק, קרחונים, קרוז סביב ניו זילנד, וואנקה, מעבר ארתור

ספרים ומפות בהנחה של 15% לגולשי האתר שלנו:

מדריך ניו זילנד - המדריך המקיף העולם

מפת נאשיונל גאוגרפיק של ניו זילנד

מדריך ניו זילנד מפת ניו זילנד