יום טיול באגם טאופו Lake Taupo

אגם טאופו מרוחק כשעה נסיעה (80 ק"מ) מהעיר רוטרואה. זהו האדם הגדול ביותר בניו זילנד, ולמעשה הוא בגודל של סינגפור! אורכו כ-40 ק"מ, רוחבו כ-30 ק"מ ושטחו 616 קמ"ר. היקף האגם הוא מעל ל-190 ק"מ ועומקו המירבי הוא כ-190 מטרים.
בשל קרבתו לרוטרואה, היא משמשת כנקודת מוצא נוחה ליום טיול באגם. האגם וסביבתו שופעים פעילויות מכל הסוגים. החל מפעילויות הקשורות למים: דייג, מצנחי רחיפה, סירות מירוץ, פארקי מים ועוד ועד לפעילויות אקשן וכיף לכל המשפחה כמו שבילי הליכה, פארק חבלים, קיר טיפוס, רכיבה על סוסים, רכיבה על אופניים, סגווי ועוד.
בנוסף, איזור אגם טאופו הוא מרכז לפעילויות אקסטרים מכל הסוגים, מעין גרסה "צפונית" של קווינסטאוון: ראפטינג, שייט קיאקים, צניחה חופשית, סירות סילון ועוד.

הזמנת טיולים בטאופו מאתר ויאטור Viator האמין:

טיול מודרך, הכל כלול, באזור טאופו כולל שייט באגם - Go Explore Taupo
כולל ארוחת צהריים, טעימות אוכל ושתיה. סיור באטרקציות שיש באזור ושייט באגם. נמשך 6-8 שעות.

הזמנת שני טיולים במחיר מוזל - שייט בסירה מהירה ורפטינג בנהר :
 Taupo Adventure Combo: Jet Boat Ride and Whitewater Rafting
כולל איסוף והחזרה ממלונות נבחרים. נמשך 2 שעות.

שייט בסירה מהירה למפלי הוקה - Hukafalls Jet Boat Ride from Taupo
כולל איסוף והחזרה ממלונות נבחרים.

רפטינג בנהר טונגרירו - Tongariro River White Water Rafting Adventure from Taupo

צניחה חופשית Tandem בטאופו - 9000ft Tandem Skydiving in Taupo

 

 

אגם טאופו

טיולים וטבע

במרחק 5 דקות נסיעה בלבד מהעיירה טאופו Taupo, נמצאים מפלי ההוקה Huka Falls שהם הגדולים בנהר ואיקאטו הגדול, ומהווים את אחת האטרקציות הטבעיות הפופולריות בניו זילנד.
מעל למפלים עמדת תצפית ממנה ניתן להתרשם מעצמתם ויופיים של המפלים ושל הנהר התכול.
המפל הגדול הוא בגובה 11 מטרים בהם זורמים בממוצע 220,000 ליטרים של מים בשנייה! המפלים ממוקמים ב-Wairakei Park, שהוא פארק תיירותי בו ישנם שבילים רבים. בחניון של המפלים ישנו קיוסק מידע קטן בו ניתן לקבל עצות, הסברים ומפות המראות את השבילים הסובבים את המפלים.

 

מפלי ההוקה Huka Falls

 

מומלץ לבקר גם בסכר הגדול Aratiatia Dam. הסכר נפתח ארבע פעמים ביום בקיץ ושלוש פעמים ביום בחורף בשעות קבועות.
ליד הסכר ישנן מספר נקודות תצפית שמהן ניתן לראות את תהליך פתיחת הסכר, ממנו זורמים המים בעוצמה רבה והמראה מרשים במיוחד. שעות פתיחת הסכר: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00. מומלץ להגיע מספר דקות לפני פתיחת הסכר.
נקודות התצפית הן מהגשר שמעל הסכר (על הכביש, לא תוכלו לפספס את המבקרים) וכן, משבילי הליכה הסמוכים לחנייה (מרחק 5-10 דקות הליכה לכיוון).

 

סכר הגדול Aratiatia Dam

 

הזרימה בנהר

 

סביב אגם טאופו גם פעילויות הקשורות בתופעות התרמיות (פארקי טבע עם בריכות בוץ מבעבעות וכד'). בעיירה Turangi (מרוחקת כ-50 דקות נסיעה ממרכז טאופו) נחמד לבקר במרכז הפעילות הוולקנית The Volcanic Activity Centre בו תצוגות אינטראקטיביות על כל הקשור להרי געש ופעילות תרמית.

 

 

מרכזי מבקרים

בסמוך למפלי ההוקה (3 דקות נסיעה) ישנה כוורת דבש Huka Honey Hive וחנות, שבה ניתן לבקר ללא עלות ולצפות בפעילות הדבורים בכוורת דרך קירות הזכוכית וליהנות מטעימת דבש ניו זילנדי טהור, במבחר טעמים וכן יין ומשקאות חריפים שונים העשויים מדבש.
בנוסף לטעימות, ניתן ללמוד קצת על עבודת הדבורים, תהליך ייצור הדבש ויתרונותיו הבריאותיים דרך הסברים במקום וסרט קצר המוקרן בכוורת.

 

כוורת דבש Huka Honey Hive

 

עוד אטרקציה סמוכה היא חוות השרימפסים Huka Prawn Park שם ניתן לסייר בין הבריכות לגידול שרימפסים, להאכיל אותם, לדוג אותם ועוד. במקום שבילי טיול בטבע ושלל פעילויות הקשורות למים כמו סירות פדלים.


חובבי אמנות ישמחו לבקר גם בחנות הזכוכית Lava Glass, שם גם גלריה שבה תוכלו לצפות בתהליך הכנת הזכוכית על-ידי האמן Lynden Over וגם גן מרשים שבו תוכלו לטייל בין פסלי זכוכית יפהפיים ומיוחדים.

 

חנות הזכוכית Lava Glass

 

פסלי זכוכית


כתבות על יעדים נוספים באי הדרומי:
קרייסצ'רץ', קווינסטאון, דנידין, טה אנאו ומילפורד סאונד, הר קוק, קרחונים, קרוז סביב ניו זילנד, וואנקה

כתבות על יעדים נוספים באי הצפוני:
אוקלנד, וולינגטון, רוטורואה, מערות וויטומו, קרוז סביב ניו זילנד, טונגרירו, מפרץ האיים, הר געש טאראנאקי

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לניו זילנד ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים


ספרים ומפות בהנחה של 15% לגולשי האתר שלנו:

מדריך ניו זילנד - המדריך המקיף העולם

מפת נאשיונל גאוגרפיק של ניו זילנד

מדריך ניו זילנד מפת ניו זילנד