טיול בקרייסטצ'רץ' שבאי הדרומי של ניו זילנד

קרייסטצ'רץ' Christchurch היא העיר הגדולה ביותר באי הדרומי, עם כ-390,000 תושבים. היא בירת מחוז קנטרברי שבניו זילנד וממוקמת על חופו המזרחי של האי הדרומי, מצפון לחצי האי בנקס, ודרומית למפרץ פגסוס.
היא משמשת נקודת הכניסה הראשית למגיעים לאי הדרומי בטיסה. קוד שדה התעופה הבינלאומי שלה: CHC.
זו עיר מישורית ומפוזרת שופעת פארקים ציבוריים וגנים מטופחים, זו הסיבה שהיא מכונה עיר הגנים (The Garden City). היא נחשבת ל"עיר האנגלית ביותר" בניו זילנד וזאת מכיוון שהמתיישבים הראשונים במקום, ב-1850, החליטו לבנות עיר בניו זילנד שתזכיר להם את ביתם, בסגנון בנייה אנגלי אופייני. יש בה ארכיטקטורה ניאו- גותית, כנסייה אנגליקנית ושפע רחובות ואתרים הקרויים בשמות אנגליים טיפוסיים.

הזמנת טיולים מומלצים בקרייסטצ'רץ' מאתר ויאטור Viator:

שייט חווייתי בסירה מהירה בנהר  מקרייסטצ'רץ'- Waimak Gorge Jet Boating from Christchurch
כולל איסוף מהמלון. ניתן לבחור מספר אופציות שייט.

טיסה נופית בהליקופטר מעל קרייסטצ'רץ' - Christchurch Helicopter Tour
20 דקות טיסה כולל הסברים מהטייס.

לאמיצים: צניחה Tandem ממטוס - 9000ft Skydive

ראפטינג סוער בנהר - White Water Rafting from Christchurch
נמשך כ- 5 שעות. כולל ארוחת ברביקיו. אפשר להגיע עצמאית לאתר או להזמין הסעה בתוספת תשלום.

יום טיול משולב מקרייסצ'רץ' לארתור פס הכולל נסיעה נופית הלוך ברכבת המפורסמת , שייט בסירה מהירה בנהר וביקור בחוות כבשים:
Arthur's Pass Day Tour including TranzAlpine Express Train from Christchurch
כולל איסוף והחזרה למלונות מרכזיים בקרייסצ'רץ'. נמשך 9.5 שעות. הלוך ברכבת, חזור ברכב ממוזג.

 

 

 

פארק בעיר קרייסטצ'רץ Christchurch

העיר חוותה מספר רעידות אדמה בעשור האחרון כאשר החזקה וההרסנית מכולן היתה ב-21 בפברואר 2011 . אז פקדה את העיר רעידת אדמה רבת היקף בעוצמה 6.3 בסולם ריכטר. הרעידה גרמה לנזק רב בעיר ולעשרות הרוגים. מבנים רבים בעיר קרסו ובהם מגדל קתדרלת קרייסטצ'רץ' שנחשב היה לסמלה של העיר.

קתדרלת קרייסטצ'רץ'

למי שמתעניין ברעידות אדמה ורוצה גם ללמוד על תהליך שיקום העיר, מומלץ לבקר באתר התיירות החדש של העיר Quake City הממוקם בליבה של העיר.
במרכז העיר זורם נהר ה"אבון" Avon River בו ניתן לשוט וגם נחמד לטייל לאורכו ברגל או באופניים.
כדאי לבקר בגנים הבוטאניים של העיר Christchurch Botanic Gardens .
במקרייסטצ'רץ' גם מספר מוזיאונים.

המוצלחים ביותר הם מוזיאון קנטרבורי Canterbury Museum להיסטוריה ותרבות ומוזיאון חיל האוויר Air Force Museum.
מומלץ ביותר לשלב בביקור בעיר עלייה ברכבל של כרייסטצ'רץ Christchurch Gondola לתצפית מרשימה על העיר וסביבתה.

תצפית Christchurch Gondola

האטרקציה המוצלחת ביותר של מקרייסטצ'רץ' ממוקמת מחוץ למרכז העיר.
זהו המרכז האנטארקטי הבינלאומי International Antarctic Center הממוקם בשדה התעופה (דקות ספורות של נסיעה מהטרמינל). האתר פתוח מדי יום עד השעה 17:00. זהו למעשה מוזיאון (לא גדול) המוקדש כולו ליבשת הדרומית הקפואה. כדאי לרכוש כרטיס משולב הכולל מלבד הכניסה למוזיאון גם נסיעה ברכב שטח מיוחד, אחד הדגמים הישנים שנסעו בהם בתנאי השטח הקשים של אנטארטיקה, אשר יכול לנסוע בשיפועים חדים, במים, בבוץ ובתנאי שטח קשים נוספים. הנסיעה מזכירה נסיעה ברכבת הרים, מכיוון שעולים ויורדים במהירות בזוויות חדות, תוך כדי שמיעת הסברים מהנהג על כישורי הרכב, השימוש שנעשה בו ומידע על תוכנית המחקר באנטארטיקה, המשותפת למדינות רבות. שדה התעופה לאנטארטיקה (של משלחות המחקר בניו זילנדיות, האמריקאיות והאיטלקיות) ממוקם במבנה סמוך. משך הנסיעה החווייתית ברכב כעשר דקות בלבד. גולת הכותרת בביקור במוזיאון הוא חדר הסערה. אולם גדול ומושלג, בטמפ' של מינוס חמש מעלות צלזיוס ובו אוהל ואיגלו והרבה קרח, אליו נכנסים עם מעילים עבים אותם מקבלים בכניסה לחדר וכיסויים לנעליים (על מנת לא להרוס את הקרח). דקות ספורות אחרי שנכנסים מתחילה "סערה": רוחות עזות נושבות והטמפ' צונחת ל- 25 – מעלות צלזיוס. אפשר להתחבא באוהל או באיגלו או סתם לעמוד ולקפוא בחוץ. אחרי מספר דקות הסופה מסתיימת, הטמפ' חוזרת למינוס חמש ויוצאים מהחדר הקפוא. במבנה גם אקוואריום גדול עם פינגווינים, בהם אפשר להתבונן מכל הכיוונים וגם לראות סרטונים נחמדים עליהם וכן תצוגות שונות, היסטוריות, גיאוגרפיות, גיאולוגיות וביולוגיות על אנטרטיקה וכל מה שקשור בה, רובן אינטראקטיביות.

במקרייסטצ'רץ' גם מספר פארקי חיות ושמורות "חי בר". המוצלחים ביותר הם: Willowbank Wildlife Reserve     ו- Orana Wildlife Park.

מי שמעדיף לראות בעלי חיים בטבע, בסביבתם הטבעית, מוזמן לנסוע כ-80 ק"מ (שעה ורבע) דרומית למקרייסטצ'רץ' לעיירה מקסימה אקרואה Akaroa הממוקמת במפרץ ציורי. מהנמל שלה יוצאים סיורי שייט רבים לצפייה בבעלי חיים ימיים, בפרט בדולפינים.

על אקרואה Akaroa תוכלו לקרוא בכתבה שלנו: יום טיול במפרץ הציורי של אקרואה Akaroa

אניית קרוז בניו זילנד

לחובבי חיות ים מושבעים כדאי לנסוע צפונה מקרייסטצ'ץ כ-180 ק"מ (שעתיים ורבע) לקייקורה Kaikoura . היא נמצאת ממילא על הדרך ממקרייסטצ'רץ' לפיקטון ונלסון. מקייקורה נפלא לצאת לשייט לצפייה ושחייה עם דולפינים או לשייט הכולל שחייה עם כלבי ים Seal Swim Kaikoura.
כמו כן מוצלח לטייל בעיירה ברגל ב- Peninsula Walkway בנופים של מפרצים ועם שפע נקודות תצפית על בעלי חיים ימיים .

כלבי ים Kaikoura


חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות


כתבות על יעדים נוספים באי הצפוני:
אוקלנד, וולינגטון, רוטורואה, אגם טאופו, מערות וויטומו, קרוז סביב ניו זילנד, טונגרירו, מפרץ האיים, הר געש טאראנאקי

כתבות על יעדים נוספים באי הדרומי:
קווינסטאון, דנידין, טה אנאו ומילפורד סאונד, הר קוק, קרחונים, קרוז סביב ניו זילנד, וואנקה, מעבר ארתור

ספרים ומפות בהנחה של 15% לגולשי האתר שלנו:

מדריך ניו זילנד - המדריך המקיף העולם

מפת נאשיונל גאוגרפיק של ניו זילנד

מדריך ניו זילנד מפת ניו זילנד