טיול בפארק לאומי אבל טסמן  והעיירה מוטואקה

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

פארק לאומי אבל טסמן Abel Tasman

זהו הפארק הלאומי הקטן ביותר בניו זילנד -שיטחו 225 קמ"ר, אך ללא כל ספק הוא אחד היפים, הפופולארים והנגישים במדינה. הפארק ממוקם בקצהו הצפוני של האי הדרומי של ניו זילנד. הפארק נחנך בשנת 1942, בדיוק 300 שנים לאחר הגעת אבל טסמן, מגלה הארצות הראשון לניו זילנד. בפארק חופי ים מוזהבים, צוקי גרניט אדירים, סלעים בצורות מעניינות, יער גשם ממוזג, איים ואיונים, מפלים וגשרים תלויים ושלל בעלי חיים הכוללים בין היתר כלבי ים, ציפורי שיר ועופות מים, איילים, חזירי בר ופוסומים.

 

פארק לאומי אבל טסמן

 

בפארק מגוון מסלולי טיול מוצלחים, הפופולארי מכולם הוא טרק החוף אבל טסמן Abel Tasman Coast Track. אורך הטרק 60 ק"מ (לכיוון) ומשך הזמן שיש להקדיש לו 3-5 ימים. טרק זה נחשב לאחד מתשעת הטרקים המוצלחים ביותר במדינה “Great Walks”. לאורך הטרק אתרי קמפינג מסודרים, רבים מהם על חופי ים.

 

לא חייבים ללכת את כל המסלול, ניתן ללכת רק קטעים וביניהם לנסוע ב"סירות שירות" או לשוט בקיאקים או רק להסתפק בחלק הראשון והמאד מוצלח של השביל, שאורכו 12.4 ק"מ (כ-4 שעות לכיוון).

 

שייט קיאקים בפארק לאומי אבל טסמן

 

הוא מתחיל בחנייה של "מראהאו" Mārahau בפתח הפארק ומסתיים ב- Anchorage Hut and Campsite.
הדרך המוצלחת ביותר לטיול יום ממצה בפארק למי שלא מעוניין בטרק הארוך או בלינת שטח היא בטיול המשלב הליכה בכיוון אחד בחלקו הראשון של הטרק עד לחוף בשם: Observation Beach ומשם שייט מודרך בקיאק בחזרה עד לחנייה בה השארתם את רכביכם. 

סרטון קצר על הנופים בטרק החוף אבל טסמן Abel Tasman Coast Track :

 

שייט קיאקים בחזרה מהטראק

שייט בקיאק במפרץ אבל טסמן

מספר חברות מארגנות טרק זה. הן מספקות מפה מפורטת של השביל ונקודת המפגש, מארגנות פיקניק לארוחת צהריים על החוף ואת שייט הקיאקים כולל כל הציוד, ההדרכה וכמובן מדריך צמוד.
חברה מומלצת בחום הממוקמת בסמוך לפתח הפארק היא: Abel Tasman Kayaks .

במהלך שייט הקאקים שטים בסמוך לאי בשם "אדל" Adele בו מושבת כלבי ים גדולה וממשיכים לאורך חופי ים נסתרים עד לנמל קטן הסמוך לפתח הפארק. חלק מהדרך חזרה, בהתאם למצב הרוחות, נעשה לעיתים בסיוע של מפרש גדול המשיט מספר קיאקים המחוברים יחדיו ע"י הידיים של משיטי הקיאקים כך שמתקבלת מן סירה אחת עם מפרש. חוויה ייחודית שלא נתקלתי בה לפני כן בטיולי הרבים בעולם.

קיאקים עם מפרש

הפארק פתוח בכל עונות השנה ועמוס במיוחד מדצמבר עד פברואר.

סרטון קצר על השייט בקיאקים כולל המפרש:

העיירה מוטואקה Motueka

נקודת מוצא מצויינת לביקור בפארק היא מוטואקה Motueka, עיירה בת כ-7000 תושבים הממוקמת במרחק 25 דקות נסיעה (20 ק"מ) דרומית לכניסה לפארק הלאומי אבל טסמן. בעיירה מגורים מכל הסוגים כולל בתי מלון, מוטלים, דירות נופש ו-B&B , סופרמרקט מוצלח, מרכז מבקרים גדול ומגוון מסעדות.
אטרקציה חביבה במאוטוקה עצמה הן בריכות מים מלוחים Motueka Saltwater Baths הנמצאות בתוך הים על קו החוף של העיירה ברחוב Everett Street.

בריכות מי ים במוטואקה

מוטואקה משמשת גם נקודת מוצא לפארק לאומי "קהורנגי" Park Kahurangi National ולגולדן ביי Golden Bay.

 

המלצות לינה במוטואקה Motueka

Avalon Manor Motel
מוטל איכותי במרכז העיירה

 

מסעדות מוצלחות במרכז העיירה:

Simply Indian

מסעדה הודית אוטנטית עם מחירים אטרקטיביים ושירות מצויין. לה מגוון מנות הממוקמת ברחוב הראשי של העיירה, רחוב "היי" High Street.
פתוחה לארוחות צהריים וערב.

Lanna Thai Cuisine

מסעדה תאילנדית מומלצת הממוקמת בצמוד למסעדה ההודית ברחוב הראשי של העיירה.

העיר הגדולה הקרובה ביותר לפארק לאומי אבל טסמן היא נלסון Nelson, הנמצאת במרחק של שעה (65 ק"מ) דרומית-מזרחית לכניסה לפארק. בנלסון נמצא גם שדה התעופה הקרוב ביותר לפארק. מידע נוסף על נלסון (כולל המלצות מגורים) בכתבה: טיול במערב האי הדרומי של ניו זילנד מגריימאות'  לנלסון .

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

♦  תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות

 

ספרים ומפות בהנחה של 10% לגולשי האתר שלנו:

מדריך ניו זילנד - המדריך המקיף העולם

מפת נאשיונל גאוגרפיק של ניו זילנד

מדריך ניו זילנד מפת ניו זילנד