איי וסטמן Vestmannaeyjar

Vestmannaeyjar - איי וסטמן נמצאים מול חופיה הדרום-מערביים של איסלנד וכוללים 14 איים, ביניהם האי המאוכלס היחיד בקבוצה, Heimaey, והאי Surtsey. סיפורו של האי האחרון מעניין – האי התרומם מעל פני הים בסוף שנות ה-60, כתוצאה מהתפרצות געשית של הר געש הנמצא מתחת למים. כיום, משמש האי בעיקר למחקר עבור הגיאולוגים, שחוקרים את התפתחות האיים והיווצרותם. 

מומלץ לחובבי גיאולוגיה ותופעות טבע לבקר באי, שכן מדובר בארכיפלג מרתק מאוד. המעוניינים לבקר באי יוכלו להגיע אליו בשתי דרכים: הדרך הזולה היא שיט במעבורת Herjolfur היוצאת מידי יום מ- Þorlákshöfn המרוחקת 30 ק"מ מסלפוס. כדי להגיע ל- Þorlákshöfn מסלפוס יש להמשיך דרומה על כביש 34. השייט אורך כשלוש שעות. ישנה דרך קצרה יותר, אך גם יקרה יותר. מידי יום מוציאה חברת Eagle Air טיסות מריקיאוויק לאיי וסטמן.

 

לינה מומלצת באיי וסטמן

Hotel Vestmannaeyjar
מלון 3 כוכבים במרכז Vestmannaeyjar. חדרים עם חדר רחצה פרטי, אינטרנט וסאונה חינם. חניה ציבורית חינם.

Guesthouse Hlidaras

גסטהאוס במרכז Vestmannaeyjar . חדרים בסיסיים עם חדר רחצה משותף. חדר כביסה משותף. חניה ציבורית חינם. אינטרנט חינם.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

חזור אל:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 15% לגולשי ברטרוול

באנר העולם

 

חזרה לראש הדף