טיול בחצי האי Vatnsnes

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

הנקודה המעניינת הראשונה בטיול בצפון נמצאת דווקא בצפון-מערב איסלנד, והיא חצי האי Vatnsnes, המרוחק שעה אחת מבירת הצפון, אקוריירי. כדי להגיע למקום יש לרדת לכביש 711 מכביש 1, בסמוך לאכסניה של Osar.

נוף חופי ים והרים בצפון איסלנד

חצי האי מוכר בשל מושבות כלבי הים שנמצאות בו, בשתי נקודות עיקריות: בחוף המזרחי ב-Osar  ובחוף המערבי ב- Illugastadir.

 

כלבי ים

 

הנוף בחצי האי מקסים ונעים לטייל בו, אולם קחו בחשבון שמדובר בנהיגה מתישה על כביש עפר - הכביש אמנם סביר ברובו, אבל יש להיערך לנהיגה לא קצרה. בנוסף, מושבות כלבי הים מרוחקות יחסית מהחוף, ולכן קשה להבחין בהם ללא משקפת. למטיילים המעוניינים בסיורים מודרכים, חברת Sealwatching מוציאה פעמיים ביום סיורים לצפייה בכלבי הים. הסיור נמשך כשעתיים.

למטיילים בחצי האי מומלץ מאוד להגיע לסלע Hvitserkur.

סלע Hvitserkur

 

הסלע נמצא בסמוך לחנייה ב Osar, שם תמצאו שביל קצר המוביל לתצפית על הסלע ועל חוף יפהפה עם חול שחור. צורתו של הסלע מיוחדת מאוד וגובהו 15 מ'. האגדה מספרת שהסלע הוא למעשה טרול שנלכד בקרני השמש בזמן שתקף מנזר בקרבת מקום. לעומת זאת, גיאולוגים טוענים שהסלע הוא שריד אחרון מהר געש שנשחק במשך השנים על-ידי זרמי הים והגשמים.
 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 

טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

חזור אל:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 10% לגולשי ברטרוול

באנר העולם

חזרה לראש הדף