טיול בפארק הלאומי סקפטפל Skaftafell

קרחון Vatnajokull

קרחון Vatnajokull  הוא הקרחון הגדול ביותר בעולם, מחוץ לקטבים. הקרחון משתרע לגודל של 8100 קמ"ר ומכסה כ-8% משטח האי. מתחת לשכבת הקרח העבה מתרחשת פעילות וולקנית. בטיול על גבי הקרחון תשמעו את הקרחונים נופלים, זזים ומשנים את הטבע במגרש המשחקים הטבעי והנפלא. הר הגעש Grímsvötn שהתפרץ במאי 2011 נמצא למרגלות הקרחון. בהתפרצויותיו האחרונות יצר שיטפונות גדולים באזור. מדידות מראות שלאורך ההיסטוריה הקרחון הולך ומתכווץ. הפעילות וולקנית העשירה באזור גורמת להמסת הקרח, אולם גם ההתחממות הגלובאלית תורמת את חלקה. הטמפרטורות הגבוהות יחסית מחממות את האזור ומונעות את התחדשות הקרחון.

פסגת הקרחון הגבוהה ביותר באיסלנד נמצאת בחלקו הדרומי של הקרחון, בסמוך ללגונת הקרחונים, ונקראת Hvannadalshnukur. הפסגה מגיעה לגובה של 2,110 מ'.

חוויות מאתגרות וייחודיות, לחובבי האקסטרים, הן הליכה על גבי הקרחון. מזג האוויר בקרחון יכול להשתנות במהירות, ולכן כדאי להצטייד גם במעיל ובמכנס גשם. ההליכה מאתגרת, אבל הנוף לא מפסיק להדהים. חוויה של פעם בחיים! מרחוק הקרחון נראה כגוש אחד, אולם כשהולכים עליו מגלים סדקים רבים, קרחונים קטנים בצורות מדהימות, מערות קרח רבות ומים כחולים מהפנטים.

להזמנת טיול הליכה על הקרחון מאתר ויאטור האמין: Three Hour Small Group Glacier Hike from Skaftafell National Park

 

סקפטפל Skaftafell  סקפטפל Skaftafell

הפארק הלאומי Skaftafell 

בקרחון הגדול נמצא הפארק הלאומי Skaftafell, ממנו תוכלו לצאת לטיולים רבים על גבי הקרחון: אופנועי שלג, טיפוס, הליכה, טיולי ג'יפים ועוד. ההליכה על הקרחון מסוכנת, כיוון שישנם סדקים רבים בקרח. מומלץ מאוד להיעזר במדריכים מנוסים ולא לנסות לטפס עצמאית. הפארק הלאומי נמצא כ-45 דקות נסיעה מלגונת הקרחונים והוא משתרע לגודל של 500 קמ"ר.

לינה מומלצת באזור הקרחון סקפטפל

Hali Country Hotel
מלון 3 כוכבים עם מגוון סוגי חדרים. ממוקם 12 קמ' מלגונת הקרחונים ו-70 קמ' מפארק Skaftafell סמוך לכביש הטבעתי מס'1.
יש חדרים עם חדרי רחצה פרטיים ויש עם משותפים כולל מטבח משותף.
אינטרנט וחניה חינם.

Hotel Skaftafell
מלון 3 כוכבים בקרבת פארק Skaftafell.
בכל החדרים יש חדרי רחצה פרטיים ואינטרנט חינם.
מסעדה ובר במלון. חניה חינם.

Hof 1 Hotel
ממוקם 15 דקות נסיעה מפארק Skaftafell ו-37 קמ' מלגונת הקרחונים ובסמוך לכביש 1.
חלק מהחדרים עם חדרי רחצה פרטיים וחלק משותפים.
במלון ספא חינם עם ג'קוזי סאונה ומקלחות. במקום בר ומסעדה. אינטרנט חינם בשטח הציבורי.

מפל Svartifoss

בפארק ישנם מספר מסלולים, בקרבת הקרחון: למרגלות הקרחון ובסמוך לאתר הקמפינג ומרכז המטיילים, ישנו מסלול הליכה לעבר מפל Svartifoss. המפל מתנשא לגובה של 20 מ' ומרשים בעיקר בשל עמודי הבזלת השחורים שמאחוריו. עמודי הבזלת הם שהעניקו למפל את שמו – "המפל השחור". המסלול למפל ובחזרה למרכז המטיילים אורך כשעה וחצי.

המפל השחור באיסלנד Svartifoss

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

חזור אל:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 15% לגולשי ברטרוול

באנר העולם

חזרה לראש הדף