מפל גודפוס Godafoss

מזרחה מאקוריירי, בדרך לאגם Myvatn, וודאי תבחינו בצד הדרך ברסיסי המים הניתזים ממפל Godafoss, מפל האלים, אחד המפלים המרהיבים ביותר באיסלנד. המפל נשפך מנהר Skjalfandafljot בגובה של 12 מ'. רוחב המפל הוא 30 מ'. מהחנייה ישנו שביל הליכה מסודר המוביל לתצפית על המפל.

 

הידעת? מפל Godafoss מכונה כך בעקבות אירוע שהתרחש בשנת 1000 לספירה, אז דובר החוק של הפרלמנט החליט על הפיכתה של איסלנד לנוצרית והשליך למים את כל פסלי האלילים שהיו ברשותו.

 

 
מפל Godafoss:

 

מפל Godafoss

 

מהעיר אקוריירי יוצאים טיולי יום שלם לאגם מיבאטן Myvatn , מפלי  Dettifoss ומפל Godafoss אותם ניתן להזמין מאתר ויאטור האמין:

 Day Trip to Lake Mývatn and Powerful Dettifoss from Akureyri

הטיול בקבוצות קטנות וכולל איסוף והחזרה מהמלון באקוריירי.

 

סרטון קצר על מפל גודפוס:

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

חזור אל:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 15% לגולשי ברטרוול

באנר העולם

חזרה לראש הדף