סקוגר והר הגעש Eyjafjallajokull 

כחצי שעה נסיעה מערבה מויק בבכביש 1 נמצאת העיירה Skogar. האטרקציה המרכזית בעיירה היא המפל המרשים Skogafoss המתנשא לגובה של 60 מ'. בצמוד למפל ישנו שביל הליכה המוביל לראש המפל. בעיירה נמצא גם מוזיאון Folk Museum, המחולק לשלושה חלקים: החלק הראשון הוא מחוץ למוזיאון, שם נמצאים בתי דשא מסורתיים, המשוחזרים מהמאה ה-18 וה-19. בסמוך ישנו גם בית ספר עתיק משנת 1901 וכנסייה משנת 1879. החלק השני במוזיאון מוקדש לנושא התחבורה, ויש בו כלי רכב ישנים, מפלסות שלג, אוכפים, סירות ועוד. החלק השלישי מציג חפצי אמנות ותרבות שונים, כמו כלי נגינה, תלבושות מסורתיות, כלי עבודה שונים ועוד. בחלק זה תמצאו גם מחלקה העוסקת בטבע האיסלנדי, ומציגה מיני בעלי חיים מקומיים וחרקים. המוזיאון אידיאלי לביקור ביום גשום המקשה על טיולים רגליים, במקום תמצאו גם קפיטריה וחנות מזכרות.

מפל Skogafoss:

Skogafoss מפל

 

בתי גגות דשא מסורתיים:

בתי גגות דשא

 

נקודה מעניינת נוספת לביקור היא מרכז המבקרים הנמצא בסמוך להר הגעש Eyjafjallajokull שהתפרץ באפריל 2010 וגרם לביטולים של טיסות רבות בעולם כולו. מרכז המבקרים שייך למשפחת וחוות Thorvaldseyri שיושבת למרגלות הר הגעש. המרכז כולל תמונות רבות מהאירוע וסרט באורך 7 דקות המציג את המשפחה שגרה בחווה ואת חייהם לפני, בזמן ולאחר ההתפרצות. המשפחה שעמלה על בניית המרכז והכנת הסרט רוצה להעביר את התחושות, המראות והקולות ממקום ראשון. מרכז המבקרים קטן, אולם צבוע בצבעים חזקים המעצימים את החוויה. רצפת המרכז עשויה מאפר געשי מעורבב במלט, מעוטר בריצוץ של אבנים שהובאו מהר הגעש Katla הסמוך. הסרט הקצר מיוחד ואותנטי, התמונות מרשימות מאוד ושווה לבקר.

כרבע שעה נסיעה ממרכז המבקרים נמצא מפל Seljalandsfoss המתנשא לגובה של 60 מ'. המפל מפורסם בעיקר בזכות שביל ההליכה הנמצא בצמוד לו, המאפשר להגיע אל מאחורי המפל. השביל מעניק זווית לתצפית ייחודית ויפה מאוד.

 

מפל Seljalandsfoss  :

מפל Seljalandsfoss   מפל Seljalandsfoss  


 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

יעדים נוספים:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 15% לגולשי ברטרוול

באנר העולם

 

חזרה לראש הדף